Mikrokurs dla kolorystów

Color Grading, różne techniki i inne zagadnienia, niezwiązane bezpośrednio z konkretnym oprogramowaniem
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 15:41

Jesteś niezadowolony z koloru w Twoich filmach? A może wydaje Ci się, że Color Grading to jakaś niesamowicie trudna umiejętność i nie dasz sobie z tym rady?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Mikrokurs dla Kolorystów jest właśnie dla Ciebie! Prezentuję w nim swoje praktyczne rozwiązania, których używam w codziennej pracy, przeprowadzę Cię przez cały proces - od importu, do eksportu Twojego filmu. Nauczysz się jak szybko i sprawnie przygotować atrakcyjny kolor w Twoich filmach, bo przecież efekt “wow” to jest właśnie to, do czego wszyscy dążymy.

Specjalnie dla członków tego forum przygotowaliśmy promocję, dzięki której kupisz kurs w obniżonej cenie 99 zł, zamiast katalogowych 149!

https://kursy.studioyotka.pl/zamowienie ... nt=yotka50

Poniżej znajdziesz szczegółową agendę kursu:

✅ Moduł I
1. Eksport projektu na przykładzie Premiere Pro
2. Pierwsze uruchomienie programu, ustawienia projektu
3. Import projektu - Sposób I
4. Import projektu - Sposób II
5. Słaby komputer, ciężki materiał - sposoby na przyspieszenie pracy
✅ Moduł II
1. Zakładka EDIT - omówienie interfejsu
2. Rozwiązywanie problemów po imporcie projektu
✅ Moduł III
1. Omówienie interfejsu zakładki COLOR
2. Scopes – co to jest, do czego służy i jak może mi to pomóc
3. Jasność i kontrast – narzędzia i ich działanie, praca z przykładami
4. Kolor – narzędzia i ich działanie, praca z przykładami
5. Power windows i tracking – potężne i proste narzędzia
6. Szybki trick na „czyste biele”
7. Prawidłowe używanie LUT’ów w Davinci Resolve
✅ Moduł IV
1. Ustawienia pliku MASTER - do dalszej pracy, do portfolio
2. Ustawienia na YouTube, Vimeo, Facebook itp.


❗❗❗ Ale to nie wszystko! Jeśli teraz zapiszesz się do naszego newslettera, otrzymasz gwarancję najniższej ceny - 69 zł zamiast 149! Nie zwlekaj, promocja jest ograniczona czasowo i niebawem zostanie wyłączona.

Do newslettera możesz zapisać się tutaj studioyotka.pl/kurs - dalej strona poprowadzi Cię jak po sznurku. Zacznij zmianę już dziś i zdobądź nowe umiejętności!
8kmichal
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 15:49

Lubię uczyć się nowości, czym różni się od oficjalnych materiałów przygotowanych przez BM? Nie miej mi za złe, ale prosze żebyś mnie przekonał, że warto wydać 69zł zamiast 149 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=jo0YcNRlrNA
https://www.youtube.com/watch?v=7w5wF7JWXGg
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 15:54

Wiesz co, nie pamiętam co dokładnie było w tych filmach od bm. Oczywiście, że nie mam za złe, to w pełni zrozumiałe.
Na pewno z różnic - u mnie jest od importu na 2 sposoby, przez rozwiązywanie problemów, przez zakładkę color wraz z wytłumaczeniem scopesów i zasady działania różnych narzędzi (w pewnym zakresie, bo w przyszłości mam zamiar wydać pełny kurs dla kolorystów, w którym będzie kilkanaście godzin materiałów do nauki) po export. Generalnie ja staram się raczej pokazywać swoje rozwiązania, które stosuje w codziennej pracy, aniżeli suche fakty i instrukcję w formie wideo :lol:
8kmichal
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 16:07

Super - i to jest wyjaśnienie.
Podoba mi się pomysł, wrócimy do tego po nagłym wzroście roboty po sezonie.

Dobra robota - zazwyczaj wspieram polskich autorów. Zuch. :arrow:
Aro

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 18:32

yotka pisze:Źródło posta Jesteś niezadowolony z koloru w Twoich filmach? A może wydaje Ci się, że Color Grading to jakaś niesamowicie trudna umiejętność i nie dasz sobie z tym rady?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Mikrokurs dla Kolorystów jest właśnie dla Ciebie! Prezentuję w nim swoje praktyczne rozwiązania, których używam w codziennej pracy, przeprowadzę Cię przez cały proces - od importu, do eksportu Twojego filmu. Nauczysz się jak szybko i sprawnie przygotować atrakcyjny kolor w Twoich filmach, bo przecież efekt “wow” to jest właśnie to, do czego wszyscy dążymy.

Specjalnie dla członków tego forum przygotowaliśmy promocję, dzięki której kupisz kurs w obniżonej cenie 99 zł, zamiast katalogowych 149!

https://kursy.studioyotka.pl/zamowienie ... nt=yotka50

Poniżej znajdziesz szczegółową agendę kursu:

✅ Moduł I
1. Eksport projektu na przykładzie Premiere Pro
2. Pierwsze uruchomienie programu, ustawienia projektu
3. Import projektu - Sposób I
4. Import projektu - Sposób II
5. Słaby komputer, ciężki materiał - sposoby na przyspieszenie pracy
✅ Moduł II
1. Zakładka EDIT - omówienie interfejsu
2. Rozwiązywanie problemów po imporcie projektu
✅ Moduł III
1. Omówienie interfejsu zakładki COLOR
2. Scopes – co to jest, do czego służy i jak może mi to pomóc
3. Jasność i kontrast – narzędzia i ich działanie, praca z przykładami
4. Kolor – narzędzia i ich działanie, praca z przykładami
5. Power windows i tracking – potężne i proste narzędzia
6. Szybki trick na „czyste biele”
7. Prawidłowe używanie LUT’ów w Davinci Resolve
✅ Moduł IV
1. Ustawienia pliku MASTER - do dalszej pracy, do portfolio
2. Ustawienia na YouTube, Vimeo, Facebook itp.


❗❗❗ Ale to nie wszystko! Jeśli teraz zapiszesz się do naszego newslettera, otrzymasz gwarancję najniższej ceny - 69 zł zamiast 149! Nie zwlekaj, promocja jest ograniczona czasowo i niebawem zostanie wyłączona.

Do newslettera możesz zapisać się tutaj studioyotka.pl/kurs - dalej strona poprowadzi Cię jak po sznurku. Zacznij zmianę już dziś i zdobądź nowe umiejętności!

Do kiedy trwa ta promocja z newsletterem?
docxxx

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 18:41

Sorki, musiałem:

Obrazek
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 19:02

Aro pisze:Źródło posta Do kiedy trwa ta promocja z newsletterem?

Jeszcze nie ogarnąłem jak zrobić ten super popularny licznik, który odmierzy sekundę po sekundzie :lol: :lol: :lol: Ale planuję go ustawić na 4.09 godzinę 12:00.
docxxx pisze:Źródło posta Sorki, musiałem:

:lol: :lol: :lol:
pierdyl
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

19.08.2020, 22:37

Jest gdzieś jakieś demo tego?
Żeby zobaczyć jak z dźwiękiem, w jakim stylu to jest zrobione itd
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

20.08.2020, 07:05

pierdyl pisze:Źródło posta Jest gdzieś jakieś demo tego?
Żeby zobaczyć jak z dźwiękiem, w jakim stylu to jest zrobione itd

Kurczę, no widzisz, nie pomyślałem o tym. To moje pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie. Jak będę w pracowni to postaram się coś takiego ogarnąć, bo to faktycznie może być istotnym czynnikiem dla niektórych osób.

Ale ogólnie konwencja to nic odkrywczego, nagrywanie ekranu + komentarz z offu. Czasem niektóre rzeczy są dozoomowane, żeby było lepiej widać :)
Dzięki za feedback, to dla mnie bardzo istotne :)
arelemm
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

20.08.2020, 08:00

Zapewne nie dla każdego, ale myślę, że podstawową różnicą w porównaiu do BM będzie to, że kurs jest w języku ojczystym ;). Jeśli się mylę, niech uator wyprowadzi mnie z błędu :). Brawo za pomysł!
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 14:18

Z pewnością to różnica, poza tym BM to taka trochę instrukcja obsługi w formie video. Podobne rzeczy robi moja "konkurencja", ja mam trochę inną filozofię bo skupiam się przede wszystkim na technikach, różnych rozwiązaniach itp. Oferuję praktyczną wiedzę.
Aro pisze:Źródło posta Do kiedy trwa ta promocja z newsletterem?

Jednak zmieniłem decyzję, przez tydzień od dziś.
pierdyl pisze:Źródło posta Jest gdzieś jakieś demo tego?
Żeby zobaczyć jak z dźwiękiem, w jakim stylu to jest zrobione itd

Przygotowałem fragment z jednej z lekcji https://vimeo.com/450065398/
pierdyl
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 18:17

Fajnie to wygląda :) Chyba się skuszę :)
razor89md

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 19:36

yotka pisze:Źródło posta Z pewnością to różnica, poza tym BM to taka trochę instrukcja obsługi w formie video. Podobne rzeczy robi moja "konkurencja", ja mam trochę inną filozofię bo skupiam się przede wszystkim na technikach, różnych rozwiązaniach itp. Oferuję praktyczną wiedzę.
Aro pisze:Źródło posta Do kiedy trwa ta promocja z newsletterem?

Jednak zmieniłem decyzję, przez tydzień od dziś.
pierdyl pisze:Źródło posta Jest gdzieś jakieś demo tego?
Żeby zobaczyć jak z dźwiękiem, w jakim stylu to jest zrobione itd

Przygotowałem fragment z jednej z lekcji https://vimeo.com/450065398/



Da się tak kolorować w app? :)

pierdyl pisze:Źródło posta Fajnie to wygląda :) Chyba się skuszę :)


Też nad tym myślę ;)

Będą karty stałych klientów? :D
Aro

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 21:37

pierdyl pisze:Źródło posta Fajnie to wygląda :) Chyba się skuszę :)

Ja też chyba zostanę klientem :)
Kenzo
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 21:56

Też polecam, kupiłem głównie z ciekawości i prowadzony jest fajnie, bez zadęcia, konkretnie i ze znajomością rzeczy. (w przeciwieństwie do innego kursu, który niedawno się również ukazał i którego nie polecam). :)
8kmichal
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 23:30

Kenzo pisze:Źródło postainnego kursu, który niedawno się również ukazał i którego nie polecam). :)


Mówisz o kursie z EduWeb? Jeśli tak, to mam podobne odczucia. Słabizna - absolutnie NIE WARTO.
Kenzo
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 23:34

8kmichal pisze:Mówisz o kursie z EduWeb? Jeśli tak, to mam podobne odczucia. Słabizna - absolutnie NIE WARTO.

Nie. Tego nie widziałem.
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!
8kmichal
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

21.08.2020, 23:35

W takim razie tego z EduWeb też nie polecam ;)
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

23.08.2020, 08:48

razor89md pisze:Źródło posta Będą karty stałych klientów?

Będą, na początek rabat na następny kursy w wysokości... 100% ceny Mikrokursu.
Kenzo pisze:Źródło posta Też polecam, kupiłem głównie z ciekawości i prowadzony jest fajnie, bez zadęcia, konkretnie i ze znajomością rzeczy. (w przeciwieństwie do innego kursu, który niedawno się również ukazał i którego nie polecam).

Cholernie mi miło :D Niestety moi studenci nie palą się do zostawiania opinii, więc to pierwszy realny feedback jaki dostałem.
)
Kenzo pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Mówisz o kursie z EduWeb? Jeśli tak, to mam podobne odczucia. Słabizna - absolutnie NIE WARTO.

Nie. Tego nie widziałem.
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!

Tak jak mówiłem wyżej (odnosiłem się do tej samej osoby co Kenzo) - Podobne rzeczy robi moja "konkurencja", ja mam trochę inną filozofię bo skupiam się przede wszystkim na technikach, różnych rozwiązaniach itp. Oferuję praktyczną wiedzę 8-) Uważam, że instrukcja obsługi w formie video nie niesie za sobą praktycznie żadnej wartości, a niestety większość różnego rodzaju kursów skupia się na OBSŁUDZE PROGRAMU :shock:

Ten Mikrokurs to na razie podstawy, ale jeśli macie ambicje, żeby rozwijać się w korekcji barwnej to w przeciągu kilku miesięcy pojawi się spory Kurs Zrozum Color Grading - Krok po kroku. Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco
szczemp

Mikrokurs dla kolorystów

23.08.2020, 13:35

Zastanawiam się też nad kupnem. Ale nie podoba mi się brak spójności w języku. Raz mówisz 'pokażę ci', a za chwilę 'nasza postać'. Albo cały czas zwracaj się w pierwszej osobie do widza na 'ty', albo na 'my' albo na 'wy'. Wszystko jedno, byle zawsze tak samo.

Kursów eduweb też nie polecam. Nie widziałem kursu dla davinci, ale na podstawie vegasa 13, affinity photo i affinity designer nie polecam.
Kevak

Mikrokurs dla kolorystów

23.08.2020, 16:00

No cóż, i ja chętnie zapoznałbym się z fragmentem demo kursu, ale niestety link nie działa. Vimeo wskazuje, że błędny adres. Mogę prosić o nowy drogowskaz do tego materiału? Pozdrawiam serdecznie..
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

23.08.2020, 16:30

Kevak pisze:Źródło posta No cóż, i ja chętnie zapoznałbym się z fragmentem demo kursu, ale niestety link nie działa. Vimeo wskazuje, że błędny adres. Mogę prosić o nowy drogowskaz do tego materiału? Pozdrawiam serdecznie..

https://vimeo.com/450065398
szczemp pisze:Źródło posta Zastanawiam się też nad kupnem. Ale nie podoba mi się brak spójności w języku. Raz mówisz 'pokażę ci', a za chwilę 'nasza postać'. Albo cały czas zwracaj się w pierwszej osobie do widza na 'ty', albo na 'my' albo na 'wy'. Wszystko jedno, byle zawsze tak samo.

Dzięki, będę pamiętał o tym na przyszłość.
razor89md

Mikrokurs dla kolorystów

30.08.2020, 12:10

yotka pisze:Źródło posta
Kevak pisze:Źródło posta No cóż, i ja chętnie zapoznałbym się z fragmentem demo kursu, ale niestety link nie działa. Vimeo wskazuje, że błędny adres. Mogę prosić o nowy drogowskaz do tego materiału? Pozdrawiam serdecznie..

https://vimeo.com/450065398
szczemp pisze:Źródło posta Zastanawiam się też nad kupnem. Ale nie podoba mi się brak spójności w języku. Raz mówisz 'pokażę ci', a za chwilę 'nasza postać'. Albo cały czas zwracaj się w pierwszej osobie do widza na 'ty', albo na 'my' albo na 'wy'. Wszystko jedno, byle zawsze tak samo.

Dzięki, będę pamiętał o tym na przyszłość.


Jest jeszcze ta promocja? Chętnie kupię ale jak zwykle przysnąłem ;)
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

25.09.2020, 12:03

Sorry za zamułkę, nie było mnie trochę na forum.
razor89md pisze:Źródło posta Jest jeszcze ta promocja? Chętnie kupię ale jak zwykle przysnąłem

Dziś będzie inna promocja.

Wypuszczam dziś DARMOWY kurs davinci resolve dla początkujących. Całkiem spora dawka wiedzy, ponad 1,5h. Poprawiłem dźwięk, dodałem kilka nowych ficzerów. Domyślam się, że na tym forum za bardzo nie skorzystacie z wiedzy dla początkujących, chyba, że ktoś planuje przesiadkę na resolve, ale byłoby mi miło gdybyście powiedzieli znajomym. Zależy mi na tym, aby ta darmowa wiedza poniosła się jak najszerzej :)

Edit: Jeszcze ciepłe :D https://studioyotka.pl/davinci
Matador

Mikrokurs dla kolorystów

25.09.2020, 18:13

Yotka - Chłopie piszesz ze darmowy kurs, a po zapisaniu każesz płacić 49 zł, to chyba inaczej rozumiemy znaczenie słowa "darmowy" ?

[usunięty link]
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

25.09.2020, 18:58

Kolego, jest rabat przecież -49. Suma 0,00. Prosiłbym o usunięcie tego linka z forum publicznego, ponieważ zawiera kod rabatowy, który dostajesz mailem po zapisie do newslettera.
Matador

Mikrokurs dla kolorystów

25.09.2020, 20:17

Przysiągłbym ze nie było tego minusa przy cenie, albo źle spojrzałem . Zwracam honor i przepraszam :oops:
yotka
Awatar użytkownika

Mikrokurs dla kolorystów

26.09.2020, 09:39

Nie ma problemu, mogłeś nie zauważyć. Rabat z pewnością był bo wczoraj dołączyła całkiem spora grupa osób :D a jeśli chodzi o linka to zasadniczo mi to nie robi różnicy, ale prawo ode mnie wymaga, żeby potwierdzić subskrypcję newslettera, gdyby ktoś się zarejestrował bezpośrednio z tego linka to wciągnęłoby go na listę z automatu

Wróć do „Wiedza”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal