Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 12:30

dziś premiera :)

Canon EOS R5 $3899
Canon EOS R5 w/24-105mm f/4L IS USM $4999
Canon EOS R6 $2499
Canon EOS R6 w/24-105mm IS STM $2899
Canon EOS R6 w/24-105mm f/4L IS USM $3599

Canon RF 85mm f/2 IS STM $599
Canon RF 100-500mm f/4-7.1L IS USM $2699
Canon RF 600mm f/11 IS STM $699
Canon RF 800mm f/11 IS STM $899

https://www.canonrumors.com/here-are-th ... qDGZdRQVXo
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 14:50

kamery wyglądają super, ale ta bateria :(
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 15:32

Dividex pisze:Źródło posta kamery wyglądają super, ale ta bateria :(

Podobno trzyma zadziwiająco długo :-)
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 16:20

Jasne :) 14% większa wydajność :o
Admin
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 19:15

No ale z drugiej strony inne parametry sztosik.
Admin też człowiek (z kamerą:)
sven

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 21:25

Dividex pisze:Źródło posta kamery wyglądają super, ale ta bateria :(

a co z nią nie tak?
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

9.07.2020, 22:40

Dividex pisze:Źródło posta Jasne :) 14% większa wydajność :o

Nie rozumiem czego oczekujesz?
Moim zdaniem czas pracy nie będzie jakiś rekordowy, ale też nie będzie jakiś tragiczny. Chcesz dłużej kup grip. :-)

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
sven, testujecie któryś? :-)

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
cyferki, bitrate R5:
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r5-initial-review/2
bogumil

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

11.07.2020, 00:24

są tez użytkownicy kręcący 8k przez 40 minut, to się zobaczy jak to jest
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

11.07.2020, 12:27

O tym przegrzewaniu sam Canon wspomina. Jeżeli faktycznie tak jest to niestety R5 i 6 tylko na papierze "fajnie" wygląda. Do video porażka. 8K i 4K to fikcja w ich wydaniu. A wystarczyło dać aktywne chłodzenie jak w Panasonicu S1H. No ale to Canon ze swoim podziałem na aparaty i kamery.
docxxx

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

11.07.2020, 14:52

Spokojnie, poprawią i to (choćby modelem "s" czy innym "er"). Fajnie, że wymusi to postęp na konkurencji. Teraz to już nowy Sony czy Panas nie może mieć "tylko 4K" i będą musieli pokazać coś lepszego.
BTW, Sony też się przegrzewało, nawet takie popierdółki jak te APS-C Axxx.
I tak pół-żartem, do śłubu ta puszka jest idealna. Przygotowania po kilka minut, przysięga, wyjście z kościoła, pierwszy taniec. Cyk i już można wpisywać w ofercie "8k RAW" za 1500 zł ;)
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

11.07.2020, 16:13

Tylko Canon ma niby 8K i 4K. Panaś moim zdaniem nawet się nie wzdrygnął mając swoje 6K i 4K bez żadnego przegrzewania ;)
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

11.07.2020, 16:23

sven pisze:Źródło posta
Dividex pisze:Źródło posta kamery wyglądają super, ale ta bateria :(

a co z nią nie tak?

Stary trup, który nigdy nie dawał rady, żadna tajemnica wręcz proszę nie zaklinaj rzeczywistości...
wemlo pisze:Źródło posta
Dividex pisze:Źródło posta Jasne :) 14% większa wydajność :o

Nie rozumiem czego oczekujesz?
Moim zdaniem czas pracy nie będzie jakiś rekordowy, ale też nie będzie jakiś tragiczny. Chcesz dłużej kup grip. :-)

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
sven, testujecie któryś? :-)

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
cyferki, bitrate R5:
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r5-initial-review/2

Oczekiwałbym czegoś w stylu baterii Sony, ale to podważałoby sens zakupu kamery od canona ...
sven

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

12.07.2020, 13:28

wemlo pisze:
Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
sven, testujecie któryś? :-)


Nie, czekam na wersje produkcyjne, bo na razie to są sample, a z tych nie wolno publikować ani zdjęć, ani filmów.

Dividex pisze:Stary trup, który nigdy nie dawał rady, żadna tajemnica wręcz proszę nie zaklinaj rzeczywistości...


Tam jest nowa bateria, choć stare pasują, co mnie bardzo cieszy (mam jeszcze jedną baterię z 5d mk II :-) , którą używam w R i daje radę). To co podają, to są wyniki wg standardów testowania CIPA. Myślę, że w realnym użytkowaniu będzie OK.
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

12.07.2020, 21:43

Nowa bateria miałaby inna wielkość i znacznie zwiększona pojemność ta ma delikatnie zwiększona pojemność i wydajność większą do 15%. Z tego co pamietam na 5D akii trzymała mi ok 40 min w FHD to na ile wytrzyma nowa przy 4k (niedajboże 50p, choć realnie to ja takiego klatkarzu nie potrzebuje) ? a jak u ciebie doświadczenia z LP-E6 ?
sven

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

13.07.2020, 14:42

Dividex pisze:Źródło posta Nowa bateria miałaby inna wielkość i znacznie zwiększona pojemność ta ma delikatnie zwiększona pojemność i wydajność większą do 15%. Z tego co pamietam na 5D akii trzymała mi ok 40 min w FHD to na ile wytrzyma nowa przy 4k (niedajboże 50p, choć realnie to ja takiego klatkarzu nie potrzebuje) ? a jak u ciebie doświadczenia z LP-E6 ?

Z trzema aku (+ jedno ładowanie jednego akku) R wytrzymał 16 godzinny ślub (na 2 aparaty). Nie widzę specjalnej różnicy w porównaniu do 5d mk IV, ale też tego nie sprawdzałem. Na pewno wytrzymuje dłużej niż mój BMPCC 4k :-)

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:


Takie sobie. Jak czytam:
"No dobrze, model EOS R6 kosztuje ponad 20 tys. złotych, ale to i tak nie najgorsza cena jak na "kamerę", jaką de facto również jest. Z kolei w przypadku kosztującego 12 tys. zł, a równie sprawnego modelu R6,"
Na szczęście jest YT i sporo dobrych recenzji w obcych językach. Tak wiem: "niebędzie nam tu nikt w obcych językach..." , ale ja na tego gościa nie głosowałem, tak więc mogę sobie czytać i słuchać w jakim języku mi pasuje.
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 08:16

Popraw mnie jeśli się tyle ale, z w gripie sa dwie baterie a w aparacie nie ma żadnej gdyż w miejsce baterii wchodzi grip? czyli mamy 2 nie 3 aku. W dodatku coś czytałem, że w R5 jedna bateria w gripie odpwowiada tylko za wzmocnienie anteny. W dodatku już piszą, że wydajność tych baterii będzie mniejsza niż w modelu R. Także grip pomoże, ale nie będzie zbawieniem na całe zło, choć sprawę może uratować ładowanie przez USB .
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 11:11

Dividex pisze:Źródło posta Popraw mnie jeśli się tyle ale, z w gripie sa dwie baterie a w aparacie nie ma żadnej gdyż w miejsce baterii wchodzi grip? czyli mamy 2 nie 3 aku. W dodatku coś czytałem, że w R5 jedna bateria w gripie odpwowiada tylko za wzmocnienie anteny. W dodatku już piszą, że wydajność tych baterii będzie mniejsza niż w modelu R. Także grip pomoże, ale nie będzie zbawieniem na całe zło, choć sprawę może uratować ładowanie przez USB .

Sven raczej nie pisał o gripie. Napisał że na 3 bateriach (1 była ładowana na zleceniu, czyli tak jakby na 4 bateriach) ugrał na Rce 16 godziny ślub. Ja to tak rozumiem.
docxxx

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 11:15

Serio będzie się teraz kłócić o baterię i "kto ma dłuższego"?
mav
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 11:36

No właśnie, nie wiem czy jest o co kruszyć kopie, gro ludzkości robi na A7s2 do dziś, a tam bateria pada po 20 minutach :D i jakoś sobie radzą
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 11:51

Tak to już jest. Gdy puszka w końcu otrzymała fajne rzeczy, grono ludzi szuka dziury byleby tylko ją znaleźć. Mam Fuji X-T3 i tam bateria trzyma ok 45 minut. I da się.
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 14:55

Według mnie wychodzicie z błędnego założenia, że trzeba wszystko akceptować jak jest ... Nowe puszki będą bezsprzecznie hitem i jestem o tym przekonany... jako były użytkownik canona i obecnie użytkownik fuji patrzę jednak na to z dystansem i zastanawiam się 3 razy zanim wydam kasę... Większość użytkowników BMPCK 4k i 6k beczy, że ta bateria jest do dupy i muszą latać z alternatywnym źródłem energii (wiadomo, że tylny ekran tam jest większy), a tu w przypadku nowej puszki wszyscy bezapelacyjnie i bezkrytycznie się cieszą, że dostają tą samą baterię, którą Canon oferował nam w 2008r albo i wcześniej :lol: Przecież często ruch oddolny użytkowników wymusza na firmach zmiany, to dlatego Canon wszedł w bezlusterkowca, dlatego też dodawał do swoich produktów C-loga wraz z aktualizacją sprzętu itp. Z nikim nie zamierzam się kłócić i nawet jestem już przekonany, że kupię sobie R6 pomimo dziadowskiej baterii i braku ALL-I na rzecz autofocusa, stabilizacji matrycy, C-loga i wszystkich innych dobrodziejstw tej puszki :D
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 15:37

Dividex pisze:Źródło posta Według mnie wychodzicie z błędnego założenia, że trzeba wszystko akceptować jak jest ... Nowe puszki będą bezsprzecznie hitem i jestem o tym przekonany... jako były użytkownik canona i obecnie użytkownik fuji patrzę jednak na to z dystansem i zastanawiam się 3 razy zanim wydam kasę... Większość użytkowników BMPCK 4k i 6k beczy, że ta bateria jest do dupy i muszą latać z alternatywnym źródłem energii (wiadomo, że tylny ekran tam jest większy), a tu w przypadku nowej puszki wszyscy bezapelacyjnie i bezkrytycznie się cieszą, że dostają tą samą baterię, którą Canon oferował nam w 2008r albo i wcześniej :lol: Przecież często ruch oddolny użytkowników wymusza na firmach zmiany, to dlatego Canon wszedł w bezlusterkowca, dlatego też dodawał do swoich produktów C-loga wraz z aktualizacją sprzętu itp. Z nikim nie zamierzam się kłócić i nawet jestem już przekonany, że kupię sobie R6 pomimo dziadowskiej baterii i braku ALL-I na rzecz autofocusa, stabilizacji matrycy, C-loga i wszystkich innych dobrodziejstw tej puszki :D

Tak jak napisałeś. Dla całej reszty warto kupić R6. Chociaż mnie bardziej martwi overheating jeśli takowy będzie w tej puszce. Jak dotąd wszyscy trąbią o R5, więc na poznanie prawdy trzeba będzie jeszcze poczekać. Mam nadzieję że tutaj (w R6) takiego problemu nie będzie, bo zapowiada się na towar który długo na półkach sklepowych nie poleży.

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
A ja mam takie spostrzeżenie że... forum jako forum chyba powoli umiera. Premiera Canona na poziomie tej z przed dekady (5D mk2) a tutaj dyskusji brak. No ale w sumie może jeszcze ruszy :-)
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 17:03

Tak po cichu liczę, że ten proces grzewczy aż tak nie dotknie R6 i może zostanie trochę zniwelowany przez software i może z czasem dodadza ALL-I, ale może tylko się łudzę. W dodatku całkiem ciekawie wygląda linia budżetowych szkieł typu 35 f2 i 85 f2 oraz opcja dodania pierścienia z filtrami ND, co jeszcze bardziej mnie przekonuje do wejścia w ten system. Co ciekawe jak widziałem na testach Fuji XT-4 też sie grzeje przy 4k60p i też wyłącza sie programowo przy przekroczeniu określonej temperatury... Dla tego typu rozdzielczości i klatkarzy to jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje sie S1H, ale tam na AF narzekają wszyscy bez wyjątku... Wygląda na to, że bez specjalnego wiatraka chłodzącego cieżko jest skonstruować coś co sie nie nagrzewa i nagrywa powyżej 4k 30p... chyba że sigma FP ?
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 22:12

Dividex pisze:Źródło posta Tak po cichu liczę, że ten proces grzewczy aż tak nie dotknie R6 i może zostanie trochę zniwelowany przez software i może z czasem dodadza ALL-I, ale może tylko się łudzę. W dodatku całkiem ciekawie wygląda linia budżetowych szkieł typu 35 f2 i 85 f2 oraz opcja dodania pierścienia z filtrami ND, co jeszcze bardziej mnie przekonuje do wejścia w ten system. Co ciekawe jak widziałem na testach Fuji XT-4 też sie grzeje przy 4k60p i też wyłącza sie programowo przy przekroczeniu określonej temperatury... Dla tego typu rozdzielczości i klatkarzy to jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje sie S1H, ale tam na AF narzekają wszyscy bez wyjątku... Wygląda na to, że bez specjalnego wiatraka chłodzącego cieżko jest skonstruować coś co sie nie nagrzewa i nagrywa powyżej 4k 30p... chyba że sigma FP ?

!DX III się chyba nie grzeje. Więc można ale kosztem gabarytów. A ja coraz bardziej spoglądam w stronę BMPCC6/4K... miałem kilka dni na testach i obrazek jest wart wysiłku jaki trzeba niejednokrotnie włożyć aby go uzyskać. Trzeba sobie jasno powiedzieć, oprócz 1DX III i S1H obecnie żaden aparat nie da rady jeśli chodzi o przegrzewanie.

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Niestety R6 też to dotyczy :-(
https://www.optyczne.pl/15184-news-Canon_EOS_R5_i_R6_-_czasy_nagrywania.html
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 22:20

wemlo pisze:Źródło posta A ja coraz bardziej spoglądam w stronę BMPCC6/4K...


ponoć BM szykuje się już do sierpniowej premiery DR17 i wrześniowej BMPCC 8K FF, więc....
;)
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 22:26

alias pisze:Źródło posta
wemlo pisze:Źródło posta A ja coraz bardziej spoglądam w stronę BMPCC6/4K...


ponoć BM szykuje się już do sierpniowej premiery DR17 i wrześniowej BMPCC 8K FF, więc....
;)

Szczerze. DR 17 ok, fajnie że będzie..
Ale BMPCC 8K? Po co? Niech lepiej zmodyfikują to co jest, dadzą odchylany ekran, lepsze zasilanie. Nawet FF mogą dać, ale niech to będzie 6K.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
wemlo pisze:Źródło posta
alias pisze:Źródło posta
wemlo pisze:Źródło posta A ja coraz bardziej spoglądam w stronę BMPCC6/4K...


ponoć BM szykuje się już do sierpniowej premiery DR17 i wrześniowej BMPCC 8K FF, więc....
;)

Szczerze. DR 17 ok, fajnie że będzie..
Ale BMPCC 8K? Po co? Niech lepiej zmodyfikują to co jest, dadzą odchylany ekran, lepsze zasilanie. Nawet FF mogą dać, ale niech to będzie 6K.

Nieciekawy wyścig na pixele.
Informacja od Admina

Proszę używać mniej niecenzuralnych odpowiedników :)

alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

14.07.2020, 22:35

wemlo pisze:Źródło posta Pierdolony wyścig na pixele.

ukłon w stronę trybów pseudo-anamorficznych na standardowych obiektywach
jednak trudno coś wyrokować na podstawie jakiś tam niesprawdzonych plotek ;)
Dividex

Canon EOS R5, Canon EOS R6 i szkiełka - ceny

15.07.2020, 08:17

wemlo pisze:Źródło posta
Dividex pisze:Źródło posta Tak po cichu liczę, że ten proces grzewczy aż tak nie dotknie R6 i może zostanie trochę zniwelowany przez software i może z czasem dodadza ALL-I, ale może tylko się łudzę. W dodatku całkiem ciekawie wygląda linia budżetowych szkieł typu 35 f2 i 85 f2 oraz opcja dodania pierścienia z filtrami ND, co jeszcze bardziej mnie przekonuje do wejścia w ten system. Co ciekawe jak widziałem na testach Fuji XT-4 też sie grzeje przy 4k60p i też wyłącza sie programowo przy przekroczeniu określonej temperatury... Dla tego typu rozdzielczości i klatkarzy to jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje sie S1H, ale tam na AF narzekają wszyscy bez wyjątku... Wygląda na to, że bez specjalnego wiatraka chłodzącego cieżko jest skonstruować coś co sie nie nagrzewa i nagrywa powyżej 4k 30p... chyba że sigma FP ?

!DX III się chyba nie grzeje. Więc można ale kosztem gabarytów. A ja coraz bardziej spoglądam w stronę BMPCC6/4K... miałem kilka dni na testach i obrazek jest wart wysiłku jaki trzeba niejednokrotnie włożyć aby go uzyskać. Trzeba sobie jasno powiedzieć, oprócz 1DX III i S1H obecnie żaden aparat nie da rady jeśli chodzi o przegrzewanie.

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Niestety R6 też to dotyczy :-(
https://www.optyczne.pl/15184-news-Canon_EOS_R5_i_R6_-_czasy_nagrywania.html

Trochę lipa, a nawet po takiej informacji prasowej pozostaje wiele pytań. Dziwne, że pomimo że twierdzą że stop magnezu odprowadza ciepło, to tego materiału nie zastosowano w R6, a przecież cena aparatu mała nie jest. Druga sprawa, nie wiadomo, czy jeśli przestajesz nagrywać, a masz włączony aparat np. filmując przygotowania itp. to aparat jest w stanie się realnie schłodzić (w co nie do końca wierze) czy ta długość nagrywania nadal pozostanie w granicach 30 min. Ja nie mam potrzeby nagrywania wszystkiego w 4k, ale gdyby zależało mi na efekcie jak najlepszym np. przy produkcji ślubów to kluczowe sceny z przygotowań, tzw. "first look", wyjścia z kościoła czy pierwszego tańca chciałbym nagrać w 4k60p i reszte przeplatać FHD. Po takim jednak oświadczeniu producenta może się jednak okazać, że w lipcu lub sierpniu bez drugiej puszki w rezerwie (jakiejkolwiek) takie zadanie może okazać sie karkołomne. Myślę, że to trochę pokazuje, że nawet jeśli klienci weselni zrobią się wymagający i chcieliby 4k to realnie i tak będzie problem z dostarczeniem takiego materiału, jedynym "budżetowym" rozwiązaniem mogły by być kamery BMPCK lup coś z linii Panasonica.

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal