Goodbye Olympus :(

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
Leff

Goodbye Olympus :(

25.06.2020, 00:02

Jeśli wierzyć zapewnieniom i treści podpisanej umowy, cały dział foto dalej będzie istniał i będzie rozwijany, tylko właściciel się zmieni. A jak będzie faktycznie - zobaczymy :)
alias
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

25.06.2020, 12:22

Leff pisze:Źródło posta A jak będzie faktycznie - zobaczymy

będzie tak samo jak zawsze się dzieje, gdy firmę przejmuje fundusz inwestycyjny
zostaje zatrzymany rozwój i badania, bo chodzi o to, żeby tylko wyciągnąć tyle kasy ile się da z inwestycji w kupiona markę
masz przykład Corela i setek innych kiedyś znanych i cenionych marek, o których dziś już nikt nie pamięta prawie :(

Olympus miał o wiele atrakcyjniejszą ofertę na utrzymanie marki /zarówno zachowania nazwy jak i rozwoju produktów/, ale od chińczyków
a japońce są zbyt dumni aby pozwolić na taką sytuację
więc wolą popełnić seppuku
amerykańce nie mają takich skrupułów i uratowali tak Motorolę Mobile, czy IBM ThinkPad
docxxx

Goodbye Olympus :(

26.06.2020, 08:13

Prognozuję, że następny w kolejnce będzie Nikon.
alias
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

26.06.2020, 09:21

docxxx pisze:Źródło posta Prognozuję, że następny w kolejnce będzie Nikon.

jednak Nikon to trochę inna sytuacja
ponieważ on jest znacznie mocniej osadzony w przemyśle, medycynie i wojskowości /podobnie jak Canon/
od dawna produkują roboty przemysłowy, całe linie poligraficzne, mikroskopy, aparaty rentgenowskie, mierniki optyczne
oraz lornetki, lunety i teleskopy
no i te lornetki idą do cywila i do wojsk wielu armii, i właśnie lornetki przynoszą im więcej kasy niż aparaty
mogą spokojnie dokładać do aparatów przy swoim mocno dodatnim bilansie finansowym
i produkować je dla samego prestiżu :)
Kenzo
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

26.06.2020, 10:54

Przypuszczam, że skończy jak Pentax, po przejęciu przez Hoya.
mav
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

26.06.2020, 13:48

Chociaż nigdy nie mialem w ręku i nie rozważałem mieć, to jednak szkoda, im większa konkurencja, tym lepiej..
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Leff

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 05:51

alias pisze:Źródło posta
docxxx pisze:Źródło posta Prognozuję, że następny w kolejnce będzie Nikon.

jednak Nikon to trochę inna sytuacja
ponieważ on jest znacznie mocniej osadzony w przemyśle, medycynie i wojskowości /podobnie jak Canon/
od dawna produkują roboty przemysłowy, całe linie poligraficzne, mikroskopy, aparaty rentgenowskie, mierniki optyczne
oraz lornetki, lunety i teleskopy
no i te lornetki idą do cywila i do wojsk wielu armii, i właśnie lornetki przynoszą im więcej kasy niż aparaty
mogą spokojnie dokładać do aparatów przy swoim mocno dodatnim bilansie finansowym
i produkować je dla samego prestiżu :)


Olympus to też głównie sprzęt medyczny, np endoskopy. Dział foto dla nich to tylko mały dodatek, utrzymywany teoretycznie dla prestiżu oraz z powodu przydatności opracowywanych tam technologii w biznesie medycznym. A jednak zdecydowali się go wydzielić i sprzedać...
Bardzo jestem ciekaw co to oznacza dla całego m43, bo jeśli jeden z głównych założycieli wychodzi z tego biznesu, to raczej nie wróży to najlepiej. A ostatnio nie dzieje się tam zbyt dużo, ten sam sensor od 5 lat, nawet w ostatnich wypustach flagowych aparatów...
Moim zdaniem wszystko zależy teraz od tego, co Panasonic pokaże w GH6. Jeśli będzie to naprawdę jakiś technologiczny krok do przodu, to może jeszcze opłaci się w ten system inwestować.
fransua
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 11:33

Leff pisze:Źródło posta Moim zdaniem wszystko zależy teraz od tego, co Panasonic pokaże w GH6

Panasonic zabezpieczył się pełną klatką czego niestety Olympus nie zrobił. O m4/3 od Panasonica raczej bym się nie martwił. Każdy z producentów ma "coś mniejszego" z tym, że tu akurat jest m4/3 a nie aps-c.
Leff pisze:Źródło posta Jeśli będzie to naprawdę jakiś technologiczny krok do przodu, to może jeszcze opłaci się w ten system inwestować.

A dlaczego nie ma tego robić jak od początku gdy Panaś wszedł w aparaty często wprowadzał innowacje, których innych nie mieli. Wystarczy prześledzić początki GH1 itd. Oczywiście Panaś skupił się bardziej na rozwijaniu trybów video niż foto no ale taką a nie inną politykę obrał.
A co w tym czasie Olympus nam dał ? No w sumie jak miał być tylko do foto to wypadał blado bo na plecach miał aps-c. W video średnio mu wychodziło a nawet słabo gdy musiał konkurować z Panasoniciem i innymi producentami z aps-c. No i wyszło to co wyszło z Olympusem.
alias
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 12:37

Leff pisze:Źródło posta Olympus to też głównie sprzęt medyczny, np endoskopy. Dział foto dla nich to tylko mały dodatek, utrzymywany teoretycznie dla prestiżu oraz z powodu przydatności opracowywanych tam technologii w biznesie medycznym.

no ja czytałem, że to tylko 1/3 ich bilansu ekonomicznego
aż 1/2 to obiektywy w tym nie tylko do aparatów, a reszta aparaty czyli nie całe 20%
mav
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 12:44

Panas pewnie teraz też będzie bardziej szedł w fufu, jak Sony, które najpierw porzuciło system a, a teraz jednak sporą większość to fe.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
fransua
Awatar użytkownika

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 12:49

Nawet musi ale czy przez to porzuci m4/3 ? Raczej nie bo bez problemu pewne rozwiązania "wsadzi" do m4/3.
Leff

Goodbye Olympus :(

27.06.2020, 21:29

fransua pisze:A dlaczego nie ma tego robić jak od początku gdy Panaś wszedł w aparaty często wprowadzał innowacje, których innych nie mieli.


Masz rację, ja mam nadzieję, że tak będzie nadal. Jeżeli w ogóle porzucenie rozwoju m43 jest u nich brane pod uwagę, to przyczyna może być tylko jedna - słaba sprzedaż i brak perspektyw na lepszą.
Bardzo by było szkoda, ja polubiłem ten system, w świecie wideo wiadomo jak jest lubiany, a w świecie foto też ma swoich zwolenników - z własnego codziennego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że jest bardzo niedoceniony w tym obszarze, a jedyne czego czasem mi brakuje, to lepsza jakość na wysokich wartościach ISO. Mam nadzieję, że oczekiwany GH6 będzie miał nową matrycę, która będzie sobie tu radzić znacznie lepiej.

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal