ATEM MINI PRO

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
kaszeta

ATEM MINI PRO

29.06.2020, 18:07

Pytanie do posiadaczy urządzenia - jaka jest maksymalna długość kabla HDMI którą przetestowaliście i potwierdzacie, że działa? :)
Kabel powyżej 10m to już ryzyko (nie mam w tym momencie możliwości przetestowania)?
Ewentualnie czy ktoś testował kable boosted HDMI (ze wzmacniaczem sygnału) - ok. 25m długości
alias
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

29.06.2020, 22:56

30 mb bez problemu i bez żadnego wzmacniacza
a jak więcej to światłowodowy bo miedziany staje się za gruby i za drogi

np. taki, widziałem już poniżej trzystu zł brutto
https://allegro.pl/oferta/kabel-unitek- ... ivqgNmcsi0
Luminaris
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

30.06.2020, 12:34

kaszeta pisze:Źródło posta Pytanie do posiadaczy urządzenia - jaka jest maksymalna długość kabla HDMI którą przetestowaliście i potwierdzacie, że działa?

standardowy HDMI maks 10m, po latach doświadczeń nic dłuższego bym nie używał
mav
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

30.06.2020, 12:46

Kupiłem do kranu 15m HDMI i generalnie działa. To co wrzucił @alias ciekawe, może kiedyś też sobie kupię. Czasem się przydaje mieć coś takiego.
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
w0rk

ATEM MINI PRO

30.06.2020, 20:38

Co prawda używam z Atem Mini (nie PRO) ale działanie takie same..
Szukałem kabli, na grupie FB polecili mi te https://abarta.pl/Kabel-HDMI-v2-0-20-m- ... y-p5307408
Kupiłem 3 kable HDMI.
20m, 15m, 10m
Wszystko działają bez zarzutu.
Stream 2h bez problemu :-)
alias
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

30.06.2020, 22:54

Luminaris pisze:Źródło posta standardowy HDMI maks 10m, po latach doświadczeń nic dłuższego bym nie używał

jeśli chodzi o 1080p50/60 to nie ma problemu z kablami HDMI nawet 60mb ;)
osobiście testowałem takie na siedmiu różnych kamerach
działają bez problemu, tylko te powyżej 30 są już tak grube że traci to sens, pomijam też lawinowy wzrost ceny,
wiadomo, dużo więcej miedzi, miałem sposobność to sprawdziłem co się dało
ale
jeśli potrzebne jest 4K, to maksymalnie 15mb tu się zgodzę, a faktycznie 10mb wydaje się być bezpieczne dla produktów z niższej półki

cieszy, że te światłowodowe stają się coraz tańsze i powszechniejsze
no i, że działa w nich kanał zwrotny, więc można z ATEM'a sterować Pocketami i wszystko hula
na dniach mam dostać do testów 75 i 90mb ;)
miałem już jeden, ale tylko w rękach,
fajny bo cieki i elastyczny jak mój 1,5mb kabel HDMI od monitora ;)
docxxx

ATEM MINI PRO

1.07.2020, 13:09

90mb to już takie prawie bezprzewodowo, ze względu na zasięg ;)
Luminaris
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

1.07.2020, 13:14

alias pisze:Źródło posta jeśli chodzi o 1080p50/60 to nie ma problemu z kablami HDMI nawet 60mb ;)
osobiście testowałem takie na siedmiu różnych kamerach

Jak się używa stałego zestawu to można, przy podłączaniu różnych sprzętów (u nas różne zestawy z kamer, mikserów, projektorów, komputerów...) to bym nie ryzykował - standard podaje max 15, przy kablach nie z wysokiej półki wole mieć pewność z 10m, a jak trzeba więcej to SDI bądź skętka - i to przy 1080p. Co do testowania - nie raz na testach było okej, a jak cała impreza się włączała to nagle obraz migał...
tomekk79

ATEM MINI PRO

15.07.2020, 01:08

alias pisze:Źródło posta doczytałem, że kontrola dźwięku przez słuchawki jest tylko w ATEM Television Studio?
więc Pan od webinara reklamowanego na forum i w tym miejscu mylił się z prawdą twierdząc, że mozliwy jest dla MINI PRO odsłuch w aplikacji?
ale co robią słuchawki na głowie rudego gościa
i jak rozumieć stwierdzanie w materiałach reklamowych, ze dźwiękiem możemy zarządzać na odległość nawet przez internet z dowolnego miejsca na świecie?
Obrazek

Alias, to jest reklamówka ATEM Soft Control :) ATEM MINI ma tylko jeden interfejs audio (wyjściowy), który przez komputer jest rozpoznawany jako źródło dźwięku (interfejs wejściowy). Aby ASC umożliwiał podsłuch to mikser musi dysponować większą liczbą interfejsów, aby te dodatkowe użyć do odsłuchu.
alias
Awatar użytkownika

ATEM MINI PRO

15.07.2020, 10:56

tomekk79 pisze:Źródło posta Alias, to jest reklamówka ATEM Soft Control ATEM MINI ma tylko jeden interfejs audio (wyjściowy), który przez komputer jest rozpoznawany jako źródło dźwięku (interfejs wejściowy). Aby ASC umożliwiał podsłuch to mikser musi dysponować większą liczbą interfejsów, aby te dodatkowe użyć do odsłuchu.

teraz to już wiem, w tamtym czasie sądziłem, że audio jest również po Ethernecie czyli po IP
tak jak w którymś Rolandzie
wiec nie jest potrzebne dodatkowe wyjście do podsłuchu tylko dodatkowym stream audio w sieci lokalnej i odpowiednia apka na wybranym kompie, no ale tu tego nie ma

na szczęście jest kilka metod pozwalających w lepszy lub gorszy sposób obejść tą ułomność :)

Wróć do „Newsy”