Plagiat czy nie ?

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
tomfilm83

Plagiat czy nie ?

13.07.2019, 12:57

Witam serdecznie kolegów i koleżanki,
Jestem fanem filmowania oraz fotografii, w mojej rodzinie od dziadka po mojej linii kilka osób zajmuje się foto itp.
Mam pytanie, chcę nakręcić film w b&w, kolorystyka wiadomo, czarno biała i do tego w wielu scenach z ziarnem, specjalnie wywołanym przez ustawienie iso itp. Chcę aby to był thriller / horror z mojej okolicy. Mam kilkanaście ciekawych miejsc z czasów przed IWŚ i IIWŚ, ale są też miejsca gdzie pamiętają czasy Boratynek (moneta - Jana Kazimierza) - nie mylić z muzeami - lecz to pola i lasy. Chodzi głownie o kręcenie w zarośniętych miejscach, coś w rodzaju amazonki:), w lesie, stare budownictwo, skrzypiące drzwi itp. itd:)
Kilka dialogów, muzyka, i efekty samych miejsc jeśli chodzi o dźwięk.
Zastanawiałem się, że taki materiał może być podobny do znanego filmy Blair Witch P...., ale nie polegający na tym że tam ktoś znajduje jakieś patyki itp, lecz po prostu, inscenizacja troszkę może przypominać stare miejsca w mojej okolicy, spalone zabudowy, pola, lasy, krzaki, itp jak opisywałem wyżej, ale zaznaczam że film ma mieć sekwencję aby troszkę wywołać dreszczyk u widza.

Moje pytanie brzmi, czy to może być brane za plagiat? Nie mam zamiaru kręcić takiego samego filmu, ale tak jak wyżej pisałem, w B&W, klimat delikatnego horroru, wszystko w filmie ma być zagadką, na końcu myślałem o jakimś mocniejszy akcencie, ale to za wcześnie.

Proszę o odpowiedź na moje proste raczej pytanie, czy użycie koloru B&W to już plagiatowanie? Przecież w czasach dawniejszych wszyscy kręcili w B&W i też różne rzeczy:)
Czekam i serdecznie pozdrawiam
Tom.
fransua
Awatar użytkownika

Plagiat czy nie ?

13.07.2019, 13:12

Zero plagiatu a że inspirujesz się jakimś "dziełem" to nic złego.
tomfilm83

Plagiat czy nie ?

13.07.2019, 13:32

Śliczne dzięki, pozdrawiam ;)
Jak będę miał coś zmontowanego na zajawkę to wrzucę link:)
Pozdrawiam
Tom.

Wróć do „Dyskusje”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal