Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

Wszelkie lustrzanki canona i sprawy z nimi związane
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 13:29

Witam wszystkich
Czy ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem się aparatu podczas regulacji przysłony w trakcie filmowania?

https://www.youtube.com/watch?v=UuTdtnm ... e=youtu.be

Proszę o wypowiadanie się i sugestie - aparat nowy na gwarancji.
MarcinM
Awatar użytkownika

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 14:45

bosko :) wyślij do Canon Polska. sprawdzą u siebie i pewnie wymienią Ci na gwarancji. np. na profil im wyślij
https://www.facebook.com/CanonPolska/
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 15:04

Dzięki za link - Wysłałem na profil - ciekawe czy opublikują post.
Poza tym - aparat 2 razy w serwisie, 1 raz wymiana płyty głównej, 2 raz - nic nie zrobili - powiedział serwisant że aparat jest ok i wszystkie zachowują się tak samo,Zadzwoniłem na pomoc techniczną - miła Pani od razu powiedziała ze chyba taki egzemplarz - i ze wymiana będzie raczej - wysłałem co kazali - czekałem kilka tyg. i nic zero odpowiedzi. Zadzwoniłem kolejny raz. Usłyszałem ze dostałem odp na e-mail (ale jej nie dostałem) - mieli sie kontaktować ze mną ponownie - po 2-3 tyg znów dzwonię - i słyszę że dziś telefonicznie kontaktował się ze mną ktoś w tej sprawie. Nie wiem albo mam amnezje albo nikt nie dzwonił - Następnego dnia dostaję odpowiedź o Canona: cyt...
"Dzień dobry,
W nawiązaniu do Pańskiego zgłoszenia chcielibyśmy poinformować co następuje.
Otóż wzmiankowany aparat fotograficzny Canon, model EOS 6D Mark II o numerze seryjnym xxxxxxxxxxxxx, naprawiany był tylko raz 14 czerwca 2018 roku.
Podczas drugie pobytu w serwisie wykonano tylko sprawdzenie działania produktu.
Opinia serwisu, jest jednoznaczna, w/w aparat fotograficzny Canon jest sprawny i działa zgodnie ze specyfikacją producenta, która zawarta jest w instrukcji obsługi produktu.
Szczegóły związane z filmowaniem aparatem fotograficznym, prosimy weryfikować z instrukcją obsługi produktu i nie można porównywać ustawień z innym modelem aparatu fotograficznego.
W związku z powyższym, żądanie wymiany produktu na inny jest bezzasadne..." koniec cytatu.

No i co ???
mav
Awatar użytkownika

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 15:48

Tak sobie bardzo, bardzo luźno myśląc i zastanawiając.
Ten pik testowy to skąd? Puszka ma wbudowany test?

Inaczej zadane pytanie:
Czy gdyby zamiast pisku była muza, byłoby to samo? Albo gdyby po prostu była cisza, to czy też byłoby to samo?
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 17:45

Pik testowy to z głośników - https://www.youtube.com/watch?v=woXNRYAlbNg
Z muzą jest również tak samo tylko specjaliści z serwisu nie słyszą czy to muza przerywa czy co.
Dlatego teraz nagrałem ten sygnał kontrolny bo dokładnie słychać co i w którym momencie się dzieje.
Gdy jest cisza to co ma wyciszać niby.>>???
To występuje jedynie z dźwiękiem.
mav
Awatar użytkownika

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 17:58

Przyszło mi do głowy, że masz dźwięk ustawiony w automat, a przesłona obiektywu CYKA i jest blisko mikrofonu, co automat odbiera jako przester i przycisza dźwięk, dlatego słychać dziury - teoria dość idiotyczna, ale w sumie nie takie jaja się zdarzały.
and_you pisze:Źródło posta Gdy jest cisza to co ma wyciszać niby.>>???

Ciszę :)
Zawsze możesz w edycji podgłośnić i sprawdzić, czy też jest dziura w dźwięku - oczywiście tylko celem testu.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 18:45

Rozumowanie poprawne, ale to nie przysłona cyka bo analizowałem to.
To "przyciszanie-przycinanie" nasila się (tak mi się wydaje) wraz ze wzrostem natężenia dźwięku.
Co do przesteru to raczej odpada - na imprezie gdzie gra zespół - naprawdę głośno to nic nie jest wyciszane przez "przester", jedynie w momencie gdy zmienia się przysłona - ale wg mnie to niemożliwe by aparat słyszał przysłonę skoro ja własnych myśli nie słyszę. W cichszych warunkach można usłyszeć przestawiane przesłony, bo i delikatnie to słychać uchem.
Z wyciszaniem ciszy nie robiłem testów.
QUBE
Awatar użytkownika

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 19:16

Według mnie problemem może być "płyta główna" lub... - praca silnika przysłony powoduje zwiększony pobór prądu, wewnętrzna przetwornica "nie wyrabia" i siada napięcie na resztę sekcji elektroniki - tutaj przedwzmacniacz mikrofonowy. Sprawdź, czy dzieje się to na innych obiektywach, jeżeli nie to wina może leżeć po stronie obiektywu z filmiku - ...częściowo uszkodzony i pobiera więcej prądu, na tyle więcej, że siada wewnętrzna przetwornica...
To tylko moje subiektywne zdanie - mogę się mylić :)
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 21:11

Obiektyw L-ka, specjalnie wysyłany razem z aparatem do serwisu bo miał lekkie luzy, wymienili tulejki posprawdzali itp. Odnoszę się do tego obiektywu, gdyż Serwis oczywiście uznaje tylko firmowe szkła i jak coś to twierdziłby ze to pewnie wina obiektywu innej firmy. Ale na innych obiektywach jest tak samo (mam kilka SIGM ART).
Poza tym nie ze wszystkimi szkłami ten aparat działa tak fajnie. Potrafi się zawiesić, i tylko wyjęcie baterii ratuje.
Focus w wieczornych warunkach to czasem tez loteria.
Stary poczciwy 5D Mk III w takich żarowych oświetleniach radzi sobie lepiej, dużo lepiej i odsetek zdjęć nietrafionych ma spooooro mniejszy od 6D Mk II.
Ale wg serwisu wszytko gra....
QUBE
Awatar użytkownika

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

21.11.2018, 21:35

Postaraj się dorwać na testy inny model 6Dm2 i porównaj - to jedynie rozsądne rozwiązanie.
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
and_you

Canon 6D Mk II - problem z dźwiękiem

23.11.2018, 15:09

MarcinM pisze:Źródło posta bosko :) wyślij do Canon Polska. sprawdzą u siebie i pewnie wymienią Ci na gwarancji. np. na profil im wyślij
https://www.facebook.com/CanonPolska/


Wysłałem ale na razie odpowiedzi nie ma z żadnej strony... czekam dalej, a w między czasie szukam innych 6D mk II do testów

Wróć do „Canon”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal