Canon EOS 6D Mark II

To, co sąsiadki lubią najbardziej
Origami
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 12:07

Na razie niewiele wiadomo, ale chyba to nie plotka.
Canon 6D Mark II Specification

24mp Full Frame CMOS
ISO range 204800 or more
Improved Auto-focus performance (sensitivity upto -5 EV)
Two AF system are under testing under different prototypes
WiFi with NFC and GPS
Wireless battery charging with the Qi standard
Internally Canon switches from VxWorks (Could have meant DRYOS) to an Android-based embedded OS, 6D Mark II will be the first Android-based camera from Canon.
Dual-pixel autofocus technology
Touchscreen
Swivel LCD a-la-70D
Anti-flicker a-la-7DII
Will ship in a new box design in gold colour.


Obrazek
Admin
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 12:22

Wszystko co nie jest oficjalnie potwierdzone, to plotki :)
Admin też człowiek (z kamerą:)
Arsen

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 14:47

Ooo... ta puszka wygląda już całkiem fajnie. Jeśli się wszystko potwierdzi ;)
Gladiac

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 16:38

jak będzie w fajnej cenie to chyba przytulę, bo z cena Mark IV to pojechali jak na dzisiejsze czasy...
MarcinM
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 18:41

podobno pierwsza połowa 2017. czyli wtedy kiedy GH5 z wejściami XLR i 10 bitami. Canon znowu wypuści coś, co konkurencja wypuściła dwa modele temu... ech...

Canon mógłby trochę wygrać otwarciem systemu, czyli jeżeli tam jest android, to umożliwić pisanie apek na aparat (nawet z pobieraniem opłat przez Canon store).
Arsen

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 20:07

GH5 ma mieć XLR? Chyba z przybudówką jakąś. Póki co krążą plotki o tym, że ma być pełne HDMI.
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 20:35

Jeszce doczepiamy na górze mikrofon i mamy choinkę :)
MarcinM
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.09.2016, 21:07

ale to jest coś, czego mi wiele razy brakowało np. w 5d mkIII. nagrywam dużo długich wywiadów i muszę mieć do tego osobny rejestrator, a potem synchronizować, bo przedwzmacniacze w Canonie to porażka. a tutaj można np. dać jeden mikrofon z phantomem do łapy, a drugą linią nagrywać ambient. po prostu Panasonic słucha jakie ludzie mają problemy i je rozwiązuje. Canon stwarza problemy :)
Michal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

25.12.2016, 15:27

http://www.canonwatch.com/canon-eos-6d- ... ad-coming/

Teraz moze wyjść na to że to kolejny choć pierwszy zarazem bezlusterkowiec FF w stajni Canona. Oby miał 4k!
bakomania

Canon EOS 6D Mark II

26.12.2016, 21:18

Z tym 4k to wątpię to nie w stylu Canona a jeśli faktycznie wyjdzie z 4k to będzie naprawdę godny rozważania
Michal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 01:02

Pod tym względem nie rozumiem Canona :( Wszyscy wokół nawet nie tyle mają co Canon robi z siebie wręcz lekkie pośmiewisko.

Żeby 80d albo M5 nie miały 4k? Nawet nie marząc o xxxD.
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 08:44

Michal pisze:Źródło posta Żeby 80d albo M5 nie miały 4k?

Ale i tak ludzie robią nimi naprawdę niezłe filmy.
kulfi82
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 09:53

alias pisze:Źródło posta
Michal pisze:Źródło posta Żeby 80d albo M5 nie miały 4k?

Ale i tak ludzie robią nimi naprawdę niezłe filmy.

5DMKII też ludzie robili świetne filmy.. ale to nic nie zmienia. Jest Canon w tym segmencie technologicznie mocno w tyle.
"Ojciec Zdzicha"
Michal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 16:09

Tak ale jednak wychodzę z założenie iż lepiej mieć 4k niż nie mieć. To jedno druga sprawa faktycznie bym je wykorzystywał. Kiedyś Canon przodował w segmencie filmowania lustrzanką a teraz? Osobiście marzy mi się g7 w wersji Canona lub pisząc inaczej bezlusterkowiec 760d z 4k i lepszą ergonomią.
MarcinM
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 19:28

Michal pisze:Źródło posta Kiedyś Canon przodował w segmencie filmowania lustrzanką a teraz?


to był przypadek. poważnie. oni sami się nie spodziewali następstw dodania tej opcji.
Michal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

28.12.2016, 19:53

Piszesz to całkiem serio? Jest to czymś poparte?
Marcin Golik
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 00:07

Michal pisze:Źródło postaJest to czymś poparte?


Historią.

Canon oczywiście przypadkiem opcji nie dodał, ale to prawda, że nie spodziewali się tego, jak dodanie w 5dmk2 opcji filmowania do pełnoklatkowej lustrzanki zmieni branżę filmową.
Pytanie nie do mnie, ale pozwoliłem sobie odpowiedzieć :)

ps. nie można zapomnieć, że Canon sporo zawdzięcza tez Magic Lanternowi i nawet news sprzed paru dni świadczy o tym, że taki 5dmk3 nadal może się mieć bardzo dobrze: http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=18443 (pierwsze testy zapisu raw w lossless dng:)
Michal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 16:39

A to akurat fakt magic to jedna z najmocniejszych opcji przemawiających za zakupem Canona. Aż szkoda że Canon nie dał czegoś bardziej od siebie. Szkoda jedynie iż inne firmy nie myślą o udostępnieniu swoich sprzętów pod podobne modowanie tudzież nie wypuszczają bardziej rozwiniętych opcji swojego oprogramowania.
8kmichal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 21:47

Co takiego wyjątkowego ma Magic czego brakuje np w Gh4?
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 22:13

8kmichal pisze:Źródło posta Co takiego wyjątkowego ma Magic czego brakuje np w Gh4?

filmowanie w 14-bitowych RAW-ach nieskompresowanych ;)
8kmichal
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 22:50

Właśnie miałem dopisać - pomijając RAW y ;)
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

29.12.2016, 22:53

8kmichal pisze:Źródło posta Właśnie miałem dopisać - pomijając RAW y

To dobrze że zdajesz sobie sprawę z tego atutu ML. We wprawnych rękach i umiejetnie wykorzystane to potężne narzędzie dla filmowca. ;)
Marcin Golik
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

30.12.2016, 11:27

8kmichal pisze:Źródło posta Co takiego wyjątkowego ma Magic czego brakuje np w Gh4?


poza wspomnianymi rawami to np.: "prawdziwy" tryb HDR (dual iso), możliwość wgrania własnych "obszarów bezpieczeństwa" (safe frame), tryb "false color" (bardzo przydatny np. przy green screenie, a idąc tym torem to jest jeszcze waveform i vectorscope), możliwość zejścia z migawką baaardzo nisko. Plus wiele mniej lub bardziej przydatnych funkcji, zależy co komu potrzebne :)
Arsen

Canon EOS 6D Mark II

30.12.2016, 18:14

GH4 ma własny histogram i migawką też można się bawić praktycznie dowolnie. Po minucie nagrywania jednak znikają wszystkie wyświetlane parametry i trzeba aparat "wybudzić", np. naciskając przycisk migawki do połowy. Sony też ma chyba całkiem znośne funkcje - mi się podoba, że w trakcie nagrywania można używać zoomowania fragmentów obrazu, bardzo to pomaga przy ostrzeniu. Nie ma na co narzekać, firmowe oprogramowanie w bezlusterkowcach ma się całkiem dobrze i ML nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś.
mikefilm
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

30.12.2016, 22:30

Rawy w canonie są jak 400koni w ciężarówce, fajnie że je masz, ale się nie pościgasz... Obróbkach tamtych rawów to koszmar dla montażysty i komputera nadają się do produkcji kilkuminutowych.
Canon przestał się dla mnie liczyć po 7DMK2, którego bardzo chciałem kupić i niecierpliwie czekałem na premierę, ale po premierze bardzo się zawiodłem. Ciesze się, że kupiłem GH4 i z pewnością następny będzie GH5 lub a7sII, chyba że będzie minie stać na fs5 :D
http://www.mikefilm.pl
http://www.facebook.com/mikedslr

puszka GH4 + Metabones Speedbooster EF,
szklarnia 11-16 2.8 , 17-50 2.8, 50 1.4, 70-200 2.8
trochę żelastwa do stabilizacji i trochę elektroniki do dźwięku.
Marcin Golik
Awatar użytkownika

Canon EOS 6D Mark II

31.12.2016, 00:57

mikefilm pisze:Źródło posta Rawy w canonie są jak 400koni w ciężarówce, fajnie że je masz, ale się nie pościgasz... Obróbkach tamtych rawów to koszmar dla montażysty i komputera nadają się do produkcji kilkuminutowych.


Dlatego tym bardziej jestem ciekaw finałowych efektów z tą kompresją lossless dng :)

Wróć do „Plotki, przecieki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal