davinci i nagranie z iphone 14 - wyblakłe kolory i ustawienia renderowania

agata

davinci i nagranie z iphone 14 - wyblakłe kolory i ustawienia renderowania

19.01.2023, 08:59

Ostatnio zaczeliśmy nagrywać iphonem 14 - kiedy włączam sobie nagranie na komputerze (w zwykłym odtwarzaczu) kolory wyglądają ładnie i normalnie tak jak na telefonie. Ale kiedy wrzucam nagranie do Davinci obraz robi się praktycznie szary.
Szukałam już sposobu jak to poprawić i oglądałam filmiki na yt gdzie ludzie zmieniają rzeczy w ustawieniach w Color management, ale mimo, że robię to samo co oni krok po kroku to nadal nie wygląda to jak nagranie oryginalne (jest lekko prześwietlone i żółte). Wiem, że mogłabym ręcznie kombinować i poprawiać kolory itd., ale nie podoba mi się marnowanie godziny na każdy klip tylko po to, żeby wyglądał jak oryginalny surowy obraz, z którym nie musiałabym nic robić, gdyby się wgrał do programu normalnie!
Próbowałam też konwertować plik applowski do mp4, ale wyszło tak samo szare.

Dodatkowo przy renderze jakość spada drastycznie, każdy ruch ręką to latające piksele (nagranie było w 30kl i tak samo ustawiony render?).
Generalnie nie wiem jak mam ustawić obraz i renderowanie, żeby zachować jakość, która jest na początku.

Nie jestem specjalistą - znam tylko minimum i podstawy jeśli chodzi w ogóle o montaż filmów i davinci, do tej pory używało mi się go dobrze, ale apple jak zawsze musi utrudniać ludziom życie.
Pomocy plis
alias
Awatar użytkownika

davinci i nagranie z iphone 14 - wyblakłe kolory i ustawienia renderowania

19.01.2023, 21:34

agata pisze:Źródło posta Ale kiedy wrzucam nagranie do Davinci obraz robi się praktycznie szary.

udostępnij gdzieś testowy klip do pobrania, bo inaczej to jest jak wróżenie z fusów ;)

Wróć do „DaVinci Resolve”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal