Filtry na obiektywy smartfona. Pytanie

GoPro i inne kamery sportowe, smartfony i każdy inny filmujący wynalazek
sir-Gio

3.07.2022, 14:36

Chciałbym kupić filtry szary, szary połówkowy i polaryzacyjny pasujący do Samsung Galaxy A52. Po obejrzeniu kilku filmików nie znalazłem informacji o tym, jak się ma zasięg filtra do nowych aparatów gdzie obiektywy oddalone są od krawędzi nawet na 4 cm. O ile filtr szary i polaryzacyjny nie muszą być dopasowany do środka obiektywu, o tyle filtr szary już tak. Np. na stronie NISI podaje się, że zestaw NISI P1 sięga do 2,6 cm. Ale co to znaczy, czy sięga krawędzią filtra, czy środkiem ? Może można go zamocować z boku, gdzie do obiektywu jest 16mm, ale może być tam kolizja z przyciskami głośności.
Czy ktoś z Was sprawdził działanie jakiegoś zestawu uchwyt-filtr na nowoczesnym telefonie z 4 obiektywami jak np. Samsung Galaxy A52 ?
alias
Awatar użytkownika

3.07.2022, 17:03

sir-Gio pisze:Źródło posta filtr szary i polaryzacyjny nie muszą być dopasowany do środka obiektywu

no z wyjątkiem polaryzacyjnego kołowego, bo ten musi być centralnie

ale...
ten zestaw powstał w czasach jak iPhony miały jeden obiektyw
i jest konstrukcyjnie ściśle dopasowany do tej marki i jej starych modeli
kilka lat temu nie pasował do mojej Motoroli dwuobiektywowej, bo on mocowaniem obejmuje rant obiektywu i to go zabezpiecza przed zsunięciem
a na motoroli miałem już wtedy wysuniętą ponad obudowę wyspę w kształcie stadionu a nie wysunięte dwa obiektywy
jak dobrze pamiętam to ze współczesnych pasuje np. do iPhone 13 mini bo tam są dwa aparaty dość daleko od siebie i mają wystające ranty, ale już nie iPhone 13 pro
gdzie są trzy aparaty i odległość miedzy nimi powoduje zawadzanie pierścienia mocującego o sąsiedni aparat

natomiast Twój Samsung ma wyspę dużą prostokątną wspólną dla wszystkich obiektywów i płaską, więc ten P1 najzwyczajniej nie będzie się miał czego trzymać i będzie się zsuwał
jak wspomniałem obiektyw z wystarczająco wysuniętym rantem jest podstawą trzymania się P1 na swoim miejscu
nie będzie sensu kupować do do Samsunga
imprezylive

4.07.2022, 09:25

Ja kiedyś kupiłem ramkę od Ulanzi do telefonu (konkretny model) z gwintem 17mm oraz przejściem na 52mm, możliwe że są dostępne inne ramki, widzę że w ofercie Smallrig jest coś uniwersalnego.
sir-Gio

27.07.2022, 23:34

imprezylive pisze:Źródło posta Ja kiedyś kupiłem ramkę od Ulanzi do telefonu (konkretny model) z gwintem 17mm oraz przejściem na 52mm, możliwe że są dostępne inne ramki, widzę że w ofercie Smallrig jest coś uniwersalnego.

Ja używam gimbala, więc dodatkowo może być kolizja między mocowaniem telefon-gimbal i mocowaniem obiektyw-telefon. Dobra, szukam dalej.

Wróć do „Pozostałe”