Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
alias
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

31.05.2022, 21:49

mam takie przeczucie, że dzisiejsza premiera mocno zatrzęsie rynkiem producentów kamer filmowych. ;)

podaje link, bo film jest niepubliczny: https://www.youtube.com/watch?v=5StO-wHFFBs

https://www.arri.com/en/camera-systems/cameras/alexa-35
yotka
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

1.06.2022, 07:39

Ja nie rozumiem czemu od razu zatrzęsie rynkiem, to po prostu kolejne arri. Kontynuują konsekwentnie to co zaczęli już dawno, czyli robią kamery, które są maksymalnie zbliżone do filmu światłoczułego. Do niektórych projektów ludzie wciąż będą wybierać redy i venice ze względu na charakterystykę, end of the story.

Pamiętajmy też, że arri nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej, bo nie ma innych kamer w jej klasie cenowej, nawet venice jest plasowana 100k PLN niżej niż LFka.

Tym niemniej - arri znowu pozamiatało.
alias
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

1.06.2022, 13:46

yotka pisze:Źródło posta Ja nie rozumiem czemu od razu zatrzęsie rynkiem, to po prostu kolejne arri.

wczytaj się dokładniej w całą dokumentację, szczególnie w to co towarzyszy nowej kamerce już w dniu premiery oraz jakie zmiany poczynił producent
łatwiej np. tu: https://www.newsshooter.com/2022/06/01/ ... irst-look/
yotka
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

1.06.2022, 14:10

Ja dokładnie znam dokumentację, nie rozumiem tylko czemu zatrzęsie rynkiem, skoro arri zawsze było top kamerą na rynku i wciąż pozostaje top kamerą na rynku, przy czym rynek oczywiście się rozwija :D Moim zdaniem, prócz oczywiście ogromnej rozpiętości tonalnej (czapki z głów, że trzyma ją na różnych iso), arri nie tyle trzęsie rynkiem, co wręcz go dogania, dając swojej kamerze dual native iso i wyższe framerate (i 4k :lol: ). Przecież to nie jest nowość na rynku, po prostu arri nigdy tego nie miało. Te zmiany są super, ale to chyba jest totalnie naturalne, że 4 lata po premierze LF, 7 lat po premierze mini i ponad 10 lat po premierze alexy classic należałoby wprowadzić jakieś rewolucyjne zmiany. Gdyby znowu wzięli starą alexę i trochę zmienili sensor to chyba byłoby lekkie przegięcie :D
Żebyśmy się też źle nie zrozumieli, ja sam się jaram i mam nadzieję, że w tym roku będzie dostępna już w warszawskich rentalach. Uważam, że to absolutnie najlepsza kamera na rynku, ale tak samo do teraz uważałem o LFce i zwykłej mini, przy czym jak już wspominałem - do niektórych projektów wciąż lepszy będzie red lub venice, z wielu powodów.
alias
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

1.06.2022, 14:32

to jeszcze raz powtórzę - nie chodzi mi o parametry techniczne tylko o całość ekosystemu jaki pojawia się razem z nową kamerką

yotka pisze:Źródło posta do niektórych projektów wciąż lepszy będzie red lub venice, z wielu powodów.

a podaj jakieś przykłady - ciekawi mnie to?
yotka
Awatar użytkownika

Nowa Arri Alexa-35 - piekło zamarzło?

1.06.2022, 18:41

Red ma lepsze klatkaże, venice ma opcję rozłączenia body na 2 części. To tylko takie przykłady. Ale ta kamery się różnią i to chyba jest wiadome, mają inny obrazek, do niektórych projektów będzie pasował taki a do innych taki. Dla przykładu, sam nie lubię reda, ale tam gdzie trzeba było mieć większe slowmo to większego wyboru nie było.

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal