Montuje a tu trach ...

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
razor89md

Montuje a tu trach ...

10.08.2020, 21:43

Panowie chyba padł mi dysk ADATA HDD 2TB.
Montowałem teraz klip dla pary i naglę go odłączyło.
Myślałem, że trąciłem USB ale coś jest nie tak.
Gdy go podłączam znowu to zawiesza mi się system.

Dysk służył mi głównie jako backup ale miałem na nim sporo zdjęć córki bez backupu.

Pytanie co robić?
Samemu próbować odzyskiwać dane?
Wysłać na serwis bo może coś z elektroniką? Ale wtedy chyba po danych.
docxxx

Montuje a tu trach ...

10.08.2020, 22:37

A to tysk zewnętrzny? Bo jak tak, to spróbuj wykręcić dysk i podłączyć go bezpośrednio do kompa, pomijając kontroler USB.
8kmichal
Awatar użytkownika

Montuje a tu trach ...

11.08.2020, 00:24

P.S. Wiem, że to rada z cyklu "z dupy", ale warto zapamiętać... ludzie dzielą się na tych, którzy robili backup i tych, którzy będą go robić :shock: :P :P :P

Dyski HDD powinny służyć jako ARCHIWUM, nie jako dysk do pracy z materiałem, niezależnie od jego wagi. SSD są na tyle tanie, że śmiało bez problemu powinniśmy mieć chociaż 512 roboczej przestrzeni montażowej i na hdd zrzucać tylko dane... najlepiej w RAID.


---
Odzyskiwanie danych przez firmy to baaaaAAAaaaAAaaardzo droga zabawa. Współczuję.
arelemm
Awatar użytkownika

Montuje a tu trach ...

11.08.2020, 09:23

razor89md pisze:Źródło posta Panowie chyba padł mi dysk ADATA HDD 2TB.
Montowałem teraz klip dla pary i naglę go odłączyło.
Myślałem, że trąciłem USB ale coś jest nie tak.
Gdy go podłączam znowu to zawiesza mi się system.

Dysk służył mi głównie jako backup ale miałem na nim sporo zdjęć córki bez backupu.

Pytanie co robić?
Samemu próbować odzyskiwać dane?
Wysłać na serwis bo może coś z elektroniką? Ale wtedy chyba po danych.


Możesz też, choć to pewnie trudniejsze zorganizować sobie dostęp do identycznego dysku i przełozyć sam dysk do nowej elektroniki. Potrafi pomóc.
razor89md

Montuje a tu trach ...

11.08.2020, 16:39

docxxx pisze:Źródło posta A to tysk zewnętrzny? Bo jak tak, to spróbuj wykręcić dysk i podłączyć go bezpośrednio do kompa, pomijając kontroler USB.


zewnętrzny, już zajęli się nim informatycy z pracy mojej żony ;)
jutro będę wiedział co i jak to dam znać ;)

8kmichal pisze:Źródło posta P.S. Wiem, że to rada z cyklu "z dupy", ale warto zapamiętać... ludzie dzielą się na tych, którzy robili backup i tych, którzy będą go robić :shock: :P :P :P

Dyski HDD powinny służyć jako ARCHIWUM, nie jako dysk do pracy z materiałem, niezależnie od jego wagi. SSD są na tyle tanie, że śmiało bez problemu powinniśmy mieć chociaż 512 roboczej przestrzeni montażowej i na hdd zrzucać tylko dane... najlepiej w RAID.


---
Odzyskiwanie danych przez firmy to baaaaAAAaaaAAaaardzo droga zabawa. Współczuję.


Michał dzięki za radę :D
Znam ją :D

a tak serio to backup reportaży, produkcji itp mam na min 2 dyskach zawsze na tym na szczęście miałem stare repo z 2019 - wszystkie oddane ;)

Gdy montuje zrzucam całe repo na dysk ssd z laptopa wczoraj robiłem backup z pleneru i coś mnie podkusiło żeby zrobić krótką zajawkę na instagram jak to mam w zwyczaju robić no i wtedy to się stało ;)

Fakt muszę dokupić SSD zewnętrzny - już szukam jakiejś promki ;)

arelemm pisze:Źródło posta
razor89md pisze:Źródło posta Panowie chyba padł mi dysk ADATA HDD 2TB.
Montowałem teraz klip dla pary i naglę go odłączyło.
Myślałem, że trąciłem USB ale coś jest nie tak.
Gdy go podłączam znowu to zawiesza mi się system.

Dysk służył mi głównie jako backup ale miałem na nim sporo zdjęć córki bez backupu.

Pytanie co robić?
Samemu próbować odzyskiwać dane?
Wysłać na serwis bo może coś z elektroniką? Ale wtedy chyba po danych.


Możesz też, choć to pewnie trudniejsze zorganizować sobie dostęp do identycznego dysku i przełozyć sam dysk do nowej elektroniki. Potrafi pomóc.


Myślę, że to problem elektroniki tak jak piszesz.
Jutro będę wiedział ;)


---
okazało się, że żona większość zdjęć wywołała ;)
teraz walka z ciekawości o sam dysk ;)
razor89md

Montuje a tu trach ...

4.11.2020, 18:42

Wszystkie zdjęcia odzyskane ;)
Ponad 4000 zdjęć ;)

Padła elektronika, dysk do kosza.
Degenerado

Montuje a tu trach ...

4.11.2020, 20:36

Dlaczego do kosza, kupujesz za 50pln taki sam z padnietym nosnikiem i przekrecasz elektronike
razor89md

Montuje a tu trach ...

6.11.2020, 09:10

Degenerado pisze:Źródło posta Dlaczego do kosza, kupujesz za 50pln taki sam z padnietym nosnikiem i przekrecasz elektronike


dzisiaj jadę po materiał do chłopaka który mi to odzyskał ;)
mówi, że sporo sektorów padło na dysku
mav
Awatar użytkownika

Montuje a tu trach ...

6.11.2020, 10:08

Dla wartości edukacyjnej może powiedz, ile Cie to wyniosło?
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
razor89md

Montuje a tu trach ...

6.11.2020, 11:02

mav pisze:Źródło posta Dla wartości edukacyjnej może powiedz, ile Cie to wyniosło?


Myślę, że nie wiele Wam pomogę bo robił to mój znajomy któremu kiedyś pomogłem więc symboliczne 100zł na dobrą flaszkę :D

Więcej nasłuchałem się gadania żony o to, że dysk padł i nie zrobiłem backupu zdjęć ;)

Wróć do „Dyskusje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal