Blackmagic Pocket 4K

Kamery Blackmagic
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 12:16

Ja mam wgrany ten nowy. Jest kilka zmian.
Ja się ucieszyłem że ma być poziomice ale to co dodali to jest w trochę dziwnej formie.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 12:37

cezary170 pisze:Źródło posta ale to co dodali to jest w trochę dziwnej formie.

to znaczy? możesz coś więcej napisać?
Marek

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 12:43

Cezary, na czym polega poprawienie działania autofokusa ?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 15:46

Robiłem teraz test af bo nawet nie wiedziałem że poprawiony. Ostrzy płynnie, lecz nie wiem czy jest lepiej. Nie ma ciągłego AF, jest jak poprzednio.
Co do akcelerometru to liczyłem że będzie to podobne rozwiązanie jak w Canonie, gdzie fajnie jest pokazany poziom. Tutaj jest taki krzyżyk, który się rozjeżdża jeśli nie jest równo.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 17:06

cezary170 pisze:Źródło posta Tutaj jest taki krzyżyk, który się rozjeżdża jeśli nie jest równo.

ale równo co? z poziomem lewo prawo, z poziomem góra dół?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

28.10.2019, 19:01

Tak z poziomem.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

29.10.2019, 07:56

cezary170 pisze:Źródło posta Tak z poziomem.

a to jest funkcja którą się da włączyć/wyłączyć? ma jakieś opcje?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

29.10.2019, 10:40

Tak da się włączać i wyłączać. W tej kamerze większość opcji można sobie dopasować samemu. To jest tylko krzyżyk który może nam pomóc ustawić poziom i tyle.
Z nowości to widać najbardziej że dodali opcje wyboru proporcji, jednak działają one tylko w rawie, w proresie nie mogę sobie zmienić na inne niż standardowe. Chociaż dla mnie i tak to zbędne. Ale jak ktoś ma szkła anamorficzne to skorzysta z tych opcji.
bogumil

Blackmagic Pocket 4K

29.10.2019, 23:15

Zoom możemy powiększyć x 8. Rozsuwamy palce jak na komórce
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 10:45

cezary170 pisze:Źródło posta w proresie nie mogę sobie zmienić na inne niż standardowe.

to oczywiste, bo pro-resy są zdefiniowane w standardzie przez Apple ;)

cezary170 pisze:Źródło posta To jest tylko krzyżyk który może nam pomóc ustawić poziom i tyle.

ale czy faktycznie pomaga, czy może jest mało użyteczny lub bezużyteczny?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 10:52

No właśnie mało użyteczny bo trzeba się bardziej na nim skupić i jest na samym środku a nie gdzieś na dole. Dlatego nie jestem z niego zadowolony. Ja nie mam problemu z kręceniem w poziomie, ale moja dziewczyna tak. Ma zamocowaną poziomice na kamerze, ale wolał bym jeśli by to było w kamerze.

Ja liczę na to że kiedyś ją zaktualizują na podwójny zapis.
Luminaris
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 12:33

cezary170 pisze:Źródło posta Ja liczę na to że kiedyś ją zaktualizują na podwójny zapis.


dziewczynę? :)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 12:36

Luminaris pisze:Źródło posta dziewczynę?

łatwiej zmienić niż zaktualizować :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 13:44

Oczywiście chodziło Mi o kamerę. Jako że piszemy o aktualizacji to się do tego odnoszę.
Opcja podwójnego zapisu była by mile widziana, szczególnie jak by się dało ustawić dwa różne formaty zapisu. Na drugą kartę ustawiał bym najsłabszy format żeby się całe wesele na nią zmieściło.
No i Ja jedną z moich kamer wysyłam na gwarancje, głośnik się w niej uszkodził i charczy oraz zdarzały się problemy z zapisem na dysk zewnętrzny. Mam nadzieje że coś z tym zaradzą. Ze sklepu dowiedziałem się że będą ją przesyłać dalej za granicę bo u nas nie ma serwisu BM.
Testowałem ten podgląd i teraz można więcej przybliżyć. Na początku trochę mi brakowało że limit jest 2x, teraz już tego nie ma.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 13:51

cezary170 pisze:Źródło posta Testowałem ten podgląd i teraz można więcej przybliżyć.

a można zmieniać wartość powiększenia inaczej niż palcami na ekranie? przyciski, kółko?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

30.10.2019, 14:38

Testowałem teraz i tylko palcami można zmienić wartość powiększenia. No i nie dodali tez możliwości zmienny reakcji na ostrzenie po naciśnięciu palcem na ekran. Jak kupiłem kamerę to wtedy po kliknięciu, momentalnie działał af co mi pasowało. Po poprzedniej aktualizacji trzeba trzymać sekundę. Obecnie najczęściej korzystam z guzika do af bo wtedy ostrzy odrazu po kliknięciu.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

3.01.2020, 01:19

z cyklu polak potrafi
i przyznam, że nawet mi się to podoba co zrobił choć prezentacja nie jest najwyższych lotów ;)


https://youtu.be/1C8zNWhBAjw
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.01.2020, 21:41

Dnia 30.10.2019 opisywałem sytuacje że uszkodził się głośnik i wysłałem kamerę do serwisu. Dziś dostałem kamerę po ponad dwóch miesiącach. Robię test głośnika a tu dalej charczy jak charczał. Czeka mnie kolejna wysyłka i liczenie na to że usterkę naprawią i na to że kamera dojdzie do sezonu.
Aro

Blackmagic Pocket 4K

12.02.2020, 00:40

Trochę czasu od premiery minęło, wyszło kilka aktualizacji, cena też lekko spadła... Wiem, że są tu osoby które kręcą pocketami śluby, można prosić o jakieś rady przy komplementowaniu osprzętowania?
Mocno się zastanawiam nad kupnem tej kamery na następne sezony ale nurtuje mnie kilka kwestii. Czy jak nagrywam materiał na zewnętrzny dysk to jestem w stanie ustawić kamerę tak, żeby nagrywała backup na kartę sd?
Czy przy nagrywaniu Braw 12:1 w fhd na dysk powinno wystarczyć mi 5 Newelli np-f970 (łącznie kamera byłaby włączona przez jakieś 6-8h, z wpiętym mikrofonem zasilanym z pocketa)? Czy jest ktoś kto w ten sposób zasila kamerę i jest w stanie orientacyjnie powiedzieć ile wytrzymuje taki zestaw? Rozumiem, że nic się nie zmieniło i np-f w adapterze wpięty przez kabel de facto ładuje lp-e6 w środku? Czy ktoś miał porównanie klatek od Tilty i Smallriga? Smallrig jest tańszy ale podliczając wszystkie akcesoria typu mocowanie na dysk, rączka itp. cenowo wypada podobnie. Co do zasilania to wiem, że najdłużej wytrzymałby v-lock ale czy to już nie za ciężka zabawa? Jest jeszcze coś co powinienem wziąć pod uwagę przy akcesoriach?
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

13.03.2020, 12:53

szybkie pytanie do posiadaczy pocketa 4k
czy te karty
https://www.ceneo.pl/76292406
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO CLASS 10 UHS-I U3 170/90MB
działają w w pockecie tak samo dobrze jak działały starsze sprawdzone wersje 95/90MB?
docxxx

Blackmagic Pocket 4K

13.03.2020, 12:57

Nie odpowiem, ale przypomina mi się wątek, w którym ktoś pisał, że niektóre SanDiski nie są kompatybilne.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

13.03.2020, 13:03

docxxx pisze:Źródło posta Nie odpowiem, ale przypomina mi się wątek, w którym ktoś pisał, że niektóre SanDiski nie są kompatybilne.

trochę czasu upłynęło od tego czasu,
pockety mają nowszy soft a i karty są podobno teraz nieco zmodyfikowane
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.03.2020, 07:53

W pockecie 6k te karty śmigają bez problemów. Szczególnie jestem zadowolony z 256-stki, bo 128 to trochę mało
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.03.2020, 11:58

że w 6K to wiem, ale chodzi o pocketa 4K
WAJORRO

Blackmagic Pocket 4K

15.03.2020, 23:13

Witam:)
Mam nadzieję, że znajdę tu odpowiedź na moje pytanie.
Od paru dni jestem posiadaczem pocketa 4k. Wszystko działa super, ale jest jedno ALE ;) Otóż w sytuacjach kiedy mam niedoświetlony obraz (obszary niebieskie i ciemno szare na false colorze) pojawia się mocny szum. I nie byłoby w tym nic w sumie dziwnego gdyby nie to, że ten szum przybiera formę horyzontalnych lekko zabarwionych, migających pasów, które strasznie ciężko zdenoisować. Załączam screena pokazującego jak to wygląda - lekko podkręciłem kontrast, żeby było lepiej widać. Przeczesałem forum blackmagica i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - raz piszą, że to typowe dla tego sensora innym razem, że to wada. Jak u Was wygląda sytuacja? Czy też występuje tego typu szum?
Dodam, że horyzontalny szum jest najbardziej widoczny przy iso 800 - 1000 i oczywiście w sytuacji kiedy mamy znikomą ilość światła. Przeskoczenie na kolejny próg iso oczywiście pomaga, ale mimo wszystko wolałbym mieć pewność, czy jest ok.

https://drive.google.com/open?id=1ILRzE ... uYA42A0V51
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

16.03.2020, 00:20

z innej beczki
załóżmy z pocket 4K zapisuje wewnętrznie na karty jest i jest zasilany za pomocą adaptera
np: Tilta TA-BTP-F970-G plus bateria sony lub zamiennik
to na ile starczy taka bateria zakładając, że używamy największy dostępny wariant Sony NP-F?
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

16.03.2020, 08:35

alias pisze:Źródło posta z innej beczki
załóżmy z pocket 4K zapisuje wewnętrznie na karty jest i jest zasilany za pomocą adaptera
np: Tilta TA-BTP-F970-G plus bateria sony lub zamiennik
to na ile starczy taka bateria zakładając, że używamy największy dostępny wariant Sony NP-F?

podpinam się pod pytanie :-)
Bartek1
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

16.03.2020, 14:58

Wzorowałem się na tym filmie dobierając zasilenie dla siebie: https://www.youtube.com/watch?v=4x1Oe5JcMAs
Na Duracell Sony NP-F970 7800 mAh powinna wytrzymać od około 2 godzin 50 minut do 3 godzin i 50 minut.
Będą też straty na zmianie napięcia więc bardziej realna będzie wartość 2 godzin 50 minut.
marcink

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 11:33

WAJORRO pisze:Źródło posta Witam:)
Mam nadzieję, że znajdę tu odpowiedź na moje pytanie.
Od paru dni jestem posiadaczem pocketa 4k. Wszystko działa super, ale jest jedno ALE ;) Otóż w sytuacjach kiedy mam niedoświetlony obraz (obszary niebieskie i ciemno szare na false colorze) pojawia się mocny szum. I nie byłoby w tym nic w sumie dziwnego gdyby nie to, że ten szum przybiera formę horyzontalnych lekko zabarwionych, migających pasów, które strasznie ciężko zdenoisować. Załączam screena pokazującego jak to wygląda - lekko podkręciłem kontrast, żeby było lepiej widać. Przeczesałem forum blackmagica i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - raz piszą, że to typowe dla tego sensora innym razem, że to wada. Jak u Was wygląda sytuacja? Czy też występuje tego typu szum?
Dodam, że horyzontalny szum jest najbardziej widoczny przy iso 800 - 1000 i oczywiście w sytuacji kiedy mamy znikomą ilość światła. Przeskoczenie na kolejny próg iso oczywiście pomaga, ale mimo wszystko wolałbym mieć pewność, czy jest ok.

https://drive.google.com/open?id=1ILRzE ... uYA42A0V51


Witam,

wygląda to bardzo słabo od strony BM. To jest ewidentnie wada fabryczna sprzętu (to już kolejny identyczny przypadek z bandingiem pionowym). Nie wiadomo czy ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku, BM nie obniżył kontroli jakości (jeśli jest takowa z ich strony) produkowanych kamer. Użytkownicy z innych rejonów świata zgłaszali już ten problem do serwisu. BM odpisuje tylko, że pracują nad identyfikacją problemu - na tym się wszystko kończy. Najlepsze jest to, że nawet po wymianach kamer na nowe ta wada nadal występuje. Nie wiadomo jaki procent sprzedawanych BM PCC 4K ma ten problem. Oczywiście są i inne "drobne" przypadłości - problemy z głośnikami, hałasującymi wentylatorami itp. Sam chciałem kupić tę maszynkę bo obraz (w sprawnych egzemplarzach) jest obłędny ale coś mi się wydaje, że trzeba się będzie rozglądać za innym producentem.

Wróć do „Blackmagic”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal