Monitory

alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 20:04

Leff pisze:Źródło posta Moja robota to 70 % foto 30% wideo.

a to jest foto tylko ślubne/komunijne/itp., czy też foto do późniejszej poligrafii ?
zakładam też, że wideo nie dotyczy kin
Leff

Monitory

5.03.2020, 20:30

alias pisze:Źródło posta
Leff pisze:Źródło posta Moja robota to 70 % foto 30% wideo.

a to jest foto tylko ślubne/komunijne/itp., czy też foto do późniejszej poligrafii ?
zakładam też, że wideo nie dotyczy kin


Robię głównie dla firm.
Foto różne - produktowe, wizerunkowe, biznesowe, portrety, może będą też wnętrza.
Wideo do sieci, głównie różne rzeczy na potrzeby firm, w niedalekiej przyszłości też teledyski.
Oczywiście trochę poszperałem w sieci i ogólnie monitor ma zaskakująco dobre opinie jeśli chodzi o pracę z obrazem w szeroko pojętym foto/wideo - szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Ale mało się znam na monitorach i nie wiem, czy nie przegapiam czegoś istotnego :)
Jeśli chodzi o wydruki, w tym specjalizuje się moja żona i używa do tego swojego Eizo, więc w razie potrzeby nie muszę się martwić :)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 21:28

Leff pisze:Źródło posta
Robię ....
.... Jeśli chodzi o wydruki, w tym specjalizuje się moja żona i używa do tego swojego Eizo, więc w razie potrzeby nie muszę się martwi


wszytko jasne,
ten monitor będzie dla Ciebie bardzo ok w tej niskobudżetowej klasie cenowej to hit
widziałem go, jest naprawdę fajny
tak naprawdę widziałem 3 sztuki nówki wyciągnięte prosto z pudełek i odpalone przy mnie w jednej pracowni
i co mnie uderzyło to to, że cała trójka miała wręcz idealnie taki sam obraz jeśli chodzi o kolory i inne ustawienia parametrów
szefuncio tej pracowni chciał wybrać sobie najlepszy egzemplarz a tu dupa, było jednakowo, co w tej klasie było ciekawostką
o kolorach nie wspomnę, 10-bitowa matryca IPS i fabryczna kalibracja robią swoje :)
Leff

Monitory

5.03.2020, 21:52

alias pisze:ten monitor będzie dla Ciebie bardzo ok w tej niskobudżetowej klasie cenowej to hit
widziałem go, jest naprawdę fajny
tak naprawdę widziałem 3 sztuki nówki wyciągnięte prosto z pudełek i odpalone przy mnie w jednej pracowni
i co mnie uderzyło to to, że cała trójka miała wręcz idealnie taki sam obraz jeśli chodzi o kolory i inne ustawienia parametrów
szefuncio tej pracowni chciał wybrać sobie najlepszy egzemplarz a tu dupa, było jednakowo, co w tej klasie było ciekawostką
o kolorach nie wspomnę, 10-bitowa matryca IPS i fabryczna kalibracja robią swoje :)


Dzięki :)
Moja żona mówiła to samo, ale chciałem zasięgnąć niezależnej opinii ;)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 23:52

a jaki masz komputer i jaką dokładnie kartę graficzną?
Leff

Monitory

6.03.2020, 10:11

Intel i7 8700K 3,7 GHz, 16GB RAM, póki co korzystam z modułu graficznego procesora. Daje radę, ale porządniejsza karta graficzna jest na liście zakupów. Korzystam z programów Magix Video Pro X i Luminar 3.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 11:56

no to ok, ta intelowska Integra 630 wcale nie jest taka zła ;)
a swoją drogą to jak Ci się pracuje w tym Luminarze? jak go oceniasz z twojego punktu widzenia?
Leff

Monitory

6.03.2020, 13:56

alias pisze:Źródło posta no to ok, ta intelowska Integra 630 wcale nie jest taka zła ;)
a swoją drogą to jak Ci się pracuje w tym Luminarze? jak go oceniasz z twojego punktu widzenia?


Bardzo fajny program, co ciekawe, czyta RAWy z GH5 lepiej, niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE. Np szum na wysokich ISO w Luminarze jest dużo mniej dokuczliwy. Z kolei Silkypix ma genialną ostrzałkę, chyba najlepszą jaką kiedykolwiek widziałem, efekty są niesamowicie naturalne.
Ale ogólnie algorytmy w Luminarze oceniam bardzo wysoko. Testowałem ostatnio wersję 4 i niebawem dokonam upgrade'u ;). Jest prosty, wygodny w obsłudze, z każdą kolejną edycją coraz lepiej dopracowany.
Z ciekawości porównam jeszcze jakie są różnice w Photoshopie i Affinity Photo jeśli chodzi o czytanie rawów :)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 15:01

Leff pisze:Źródło posta niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE

bo Silkypix to nie jest żaden dedykowany program, tylko dla panasoniców jest tańsza/darmowa okrojona wersja ;)
Leff

Monitory

6.03.2020, 18:06

alias pisze:Źródło posta
Leff pisze:Źródło posta niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE

bo Silkypix to nie jest żaden dedykowany program, tylko dla panasoniców jest tańsza/darmowa okrojona wersja ;)

Hm, chyba jednak trochę jest, bo można sobie np w nim wybrać i zaaplikować dowolny z profili kolorystycznych dostępnych w aparacie, z pełnym zakresem regulacji - jak w aparacie. I mamy osobną regulację np kontrastu, czy nasycenia kolorów dla danego profilu i osobną "ogólną". Nie widziałem tego w pełnej wersji, którą testowałem kiedyś - może przegapiłem, ale chyba nie.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 18:29

Leff pisze:Źródło posta Hm, chyba jednak trochę jest, bo można sobie ...

a możliwe, bo ja dawno się tym bawiłem więc teraz mogło się pozmieniać ;)

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Leff pisze:Źródło posta Ale ogólnie algorytmy w Luminarze oceniam bardzo wysoko. Testowałem ostatnio wersję 4 i niebawem dokonam upgrade'u . Jest prosty, wygodny w obsłudze, z każdą kolejną edycją coraz lepiej dopracowany.

przejrzałem demo i widzę jeden brak jeśli chodzi o gradienty
chyba że nie wiem jak je uruchomić

to znaczy znalazłem gradienty w Mask ale w sekcji Color a np. nie widzę Mask w Light, więc nie wiem jak np przyciemnić gradientowo niebo?

Dodano po 1 godzinie 41 minutach 44 sekundach:
dobra, znalazłem to w Adjustable Gradient Tool ;)
Kevak

Monitory

17.05.2020, 13:09

Dawno nie pojawiły się uaktualnienia w tym wątku. Proszę o pomoc w poszukiwaniu monitora 21:9 o przekątnej 32 cali lub zbliżonej , gdzie będzie odwzorowane 100% sRGB, koszt do 4000 góra 5000 PLN, oczywiście tańsze mile widziane. Pozdrawiam.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

17.05.2020, 13:35

Kevak pisze:Źródło posta Dawno nie pojawiły się uaktualnienia w tym wątku

no to ja coś polecę, a ponieważ w zasadzie w 100% zgadzam się z tym wszystkim co jest w tym artykule to żeby się nie rozpisywać zwyczajnie wklejam link
mam go w tej chwili wypożyczony na weekend od dystrybutora i powiem, że jest nie gorzej niż w konkurencyjnych produktach z półki 10-15K PLN+

oto Dell UP2720Q:
https://hdtvpolska.com/zaskakujaco-nied ... showfull=1
Kevak

Monitory

17.05.2020, 14:22

Dziękuję, niestety nadchodzi bieda i na prawie 7000 PLN muszę długo odkładać. Proszę o dalsze propozycje.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

17.05.2020, 16:25

Kevak pisze:Źródło posta Dziękuję, niestety nadchodzi bieda i na prawie 7000 PLN muszę długo odkładać. Proszę o dalsze propozycje.

a to nie jest propozycja dla Ciebie, tylko nawiązanie do braku nowości

dla Ciebie to ja mam np.: https://www.x-kom.pl/p/216882-monitor-l ... ny-4k.html
Kevak

Monitory

17.05.2020, 17:44

Dziękuję, na Kolegę zawsze mogę liczyć. Bardzo poważnie podchodzę do tego modelu. Pozdrawiam.
mav
Awatar użytkownika

Monitory

8.07.2020, 13:02

Tak sobie patrzę na te monitory i na forum są dwie różne opinie o Dellu P4317Q - alias generalnie poleca, a iskra odradza :)
Cenowo teraz wypadają już nienajgorzej.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Monitory

8.07.2020, 13:43

ale do czego dokładnie potrzebujesz go?
mav
Awatar użytkownika

Monitory

8.07.2020, 14:12

Hm, generalnie do pracy :) czy jest na tyle "zły" że do moich popierdułkowatych produkcyjek będzie zły? Do tej pory kolor ustawiam na wysłużonym dellu u2311h + eizo s2402w. Więc nadal któryś z nich może służyć jako realny podgląd a tamten jako przestrzeń robocza + czasem gierki. Ja już nie mam ambicji na kosmicznie kosmiczne domiziane rzeczy, bo jestem maleńkim typeczkiem z małym portfelikiem, który nie robi produkcji z budżetem na wyjebongo korekcję :)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Monitory

8.07.2020, 21:15

mav pisze:Źródło posta Hm, generalnie do pracy :) czy jest na tyle "zły" że do moich popierdułkowatych produkcyjek będzie zły? Do tej pory kolor ustawiam na wysłużonym dellu u2311h + eizo s2402w. Więc nadal któryś z nich może służyć jako realny podgląd a tamten jako przestrzeń robocza + czasem gierki. Ja już nie mam ambicji na kosmicznie kosmiczne domiziane rzeczy, bo jestem maleńkim typeczkiem z małym portfelikiem, który nie robi produkcji z budżetem na wyjebongo korekcję :)

to jak najbardziej jest to monitor dla Ciebie, a go korekcji zostaw sobie oddzielny monitor no i pamiętaj o skalibrowaniu go co jakiś czas ;)
mav
Awatar użytkownika

Monitory

8.07.2020, 22:58

Ok, czyli Twoim zdaniem on się nie będzie do tego kompletnie nadawał mimo wszystko? ma aż tak nieprofesjonalne kolory (cokolwiek to znaczy)?
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Monitory

9.07.2020, 00:34

mav pisze:Źródło posta Ok, czyli Twoim zdaniem on się nie będzie do tego kompletnie nadawał mimo wszystko? ma aż tak nieprofesjonalne kolory (cokolwiek to znaczy)?

moje zdanie, to mój punk widzenia, a mój punk widzenia, a właściwie patrzenia to nazywa się NEC
i niestety prawdą jest, że są EIZO i NEC, a potem dłuuuuuuuugo, długo nic, a potem jest Benq, Dell, LG i potem inna masówka
wybrałem kiedyś NEC'a bo trzyma parametry jak skałą, wystarczy kalibracja raz na rok
mam też jednego Benqa i kalibracji wymaga co miesiąc, a i tak nie uzyskuje takiej wciórności barw jaką daje mi NEC
to jest cała klasa różnicy
no i tak samo jest z takimi markami jak Dell
ale
z Twojego punktu widzenia i potrzeb, to ten model Dell'a absolutnie się sprawdzi, a pisząc o monitorze do podglądu miałem na myśli, żeby to był wydzielony monitor tylko do okna podglądu
a nie współdzielony z programem, bo w wtedy ocena kolorów przy korekcji jest bardzo zafałszowana przez sam interfejs aplikacji
nie zwróciłem uwagi jakiego masz tego EIZO, ale widzę, że to zwykły biurowy staruszek więc nie polecam go, bo jego nawet skalibrować się nie da i nie pokrywa w 100% SRGB.
mav
Awatar użytkownika

Monitory

9.07.2020, 09:11

Osobiście to ja też wolę ustawić kolor na tamtym Dellu niż tym eizo. Ale przy tych paru filmikach, które wrzucałem, zarzutu do kolorów nie było ;-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Kenzo
Awatar użytkownika

Monitory

13.07.2020, 18:37

Poszukuję monitora z przeznaczeniem na podgląd po karcie Blackmagica. Podgląd do montażu, nie do korekcji kolorów (aczkolwiek fajnie by było, żeby za bardzo kolorów nie przekłamywał).
Priorytet, to nie lagowanie obrazu i pełna współpraca z kartą Blackmagica, która jest dość wybredna. Wstępnie wydaje mi się, żę BenQ EW3270U spełniłby moje wymagania, chyba, że ktoś poleci coś lepszego w cenie do 3 tyś?
alias
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 02:01

Kenzo pisze:Źródło posta Poszukuję monitora z przeznaczeniem na podgląd po karcie Blackmagica. Podgląd do montażu, nie do korekcji kolorów (aczkolwiek fajnie by było, żeby za bardzo kolorów nie przekłamywał).
Priorytet, to nie lagowanie obrazu i pełna współpraca z kartą Blackmagica, która jest dość wybredna. Wstępnie wydaje mi się, żę BenQ EW3270U spełniłby moje wymagania, chyba, że ktoś poleci coś lepszego w cenie do 3 tyś?


no nie, jak bierzesz sygnał z karty BM to masz tyle Hz na wyjściu co klatkaż filmu w projekcie
więc musisz zapewnić sobie monitor który działa od 24Hz
spełni Ci to dowolny z monitorów graficznych tylko Eizo bo one jako jedyne działają od niecałych 24Hz,
a wszystkie Benq działają od 50Hz wzwyż co jest i tak niej niezłym wynikiem, bo cała reszta to od 56 Hz albo jeszcze wyżej

inne rozwiązanie to jakiś telewizor ;)
Kenzo
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 11:43

alias pisze:no nie, jak bierzesz sygnał z karty BM to masz tyle Hz na wyjściu co klatkaż filmu w projekcie
więc musisz zapewnić sobie monitor który działa od 24Hz
spełni Ci to dowolny z monitorów graficznych tylko Eizo bo one jako jedyne działają od niecałych 24Hz,
a wszystkie Benq działają od 50Hz wzwyż co jest i tak niej niezłym wynikiem, bo cała reszta to od 56 Hz albo jeszcze wyżej
inne rozwiązanie to jakiś telewizor ;)


No jest dokładnie tak piszesz, dlatego dość trudno znaleźć monitor działający bezproblemowo z kartą BM. (Nad stanowiskiem ma plazmę Panasonica ale boczny monitor podglądowy jest dość wygodny i wolę monitor, bo telewizory jednak mają "laga" i przy szybkim jeżdżeniu po timelinie robi się efekt, że obraz na telewizorze dogania twoje ruchy, co mnie irytuje).
Do tej pory używam Dell SE2716H, który raczej nie jest "wybitny" jeśli chodzi o kolory ale bezproblemowo działa we wszystkich klatkażach, ale chciałbym go wymienić na coś trochę większego i 4K.
Kurczę myślałem, że ten BenQ da radę, bo opierałem się na tym zestawieniu: https://benqesupport.blob.core.windows. ... 103519.pdf
Tutaj też jest podane, że vertical frequency od 24-76: https://benqimage.blob.core.windows.net ... aSheet.pdf
alias
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 13:49

Kenzo pisze:Źródło posta Kurczę myślałem, że ten BenQ da radę, bo opierałem się na tym zestawieniu: https://benqesupport.blob.core.windows. ... 103519.pdf
Tutaj też jest podane, że vertical frequency od 24-76: https://benqimage.blob.core.windows.net ... aSheet.pdf


no masz racje, przepraszam mój błąd
tu masz podane również i wygląda na to że chyba ma
https://www.displayspecifications.com/en/model/973a1165

zmyliło mnie, że nie ma o tym w dalszej części, bo tam podają co mu zmierżono w teście, a na górze strony jest to co deklaruje producent
więc widocznie mu nie zmierzono i stąd luka w danych

nowe Delle już nie mają takich potrzebnych nam klatkaży z wyjątkiem topowych modeli w najwyższym przedziale cenowym
Kenzo
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 15:44

No, a co sądzisz ogólnie o tym modelu? Brać, czy dołożyć do Benq pd3200u?
alias
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 17:34

Kenzo pisze:Źródło posta No, a co sądzisz ogólnie o tym modelu? Brać, czy dołożyć do Benq pd3200u?

ale ten to ma chyba od 50Hz?
Kenzo
Awatar użytkownika

Monitory

14.07.2020, 17:42

O ile specyfikacja nie kłamie, to też obsługuje od 24

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal