Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

Dział dla początkujących
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

16.02.2020, 00:51

Dzień dobry. Witam wszystkich w pierwszym poście. Proszę o poradę.
Zaczynam pracę z DaVici Resolce16 .Po dodaniu podkładu muzycznego do timelinea odtwarzanie przestaje być płynne po kilku sekundach - zaczyna "przycinać dżwięk, dźwięk i obraz jakby spowalniał" Po wyciszeniu dżwięku na tracku ale bez usuwania go z timelinu problem ustępuje. Podobnie jak zapauzuje to po ponownym odtworzeniu jest płynnie przez kilka sekund i problem sie powtarza. Sprawdziłem w menadżeże zużycie procesora na poziomie 20%, pamięci 20%. Co mogę zrobić , czy w ogóle coś mogę zrobić żeby rozwiązać problem.
Leszek
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

16.02.2020, 16:40

w jakim formacie jest ten podkład muzyczny?
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

16.02.2020, 22:32

Lesiouek pisze:Źródło posta Podkład jest w formacie mp3.

przekonwertuj do wav i wtedy sprawdź
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 19:50

Niestety zmiana na wav nie pomogła. Czy coś mogę jeszcze zrobić? Jestem strasznie zły bo kupując komputer sprawdzałem parametry komputera pod wymagania Da Vinci i wynikało że powinno być ok.
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 20:08

jaka jest specyfikacja tego komputera?
nawet na dziesięcioletnich maszynach taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 20:45

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit

CPU
Intel Core i7 3820QM @ 2.70GHz: 52 °C
Ivy Bridge 22nm Technology

RAM
32,0GB Dual-Channel DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)

Motherboard
Dell Inc. 0DK7DT (SOCKET 0)

Graphics
Generic PnP Monitor (1920x1080@40Hz)
Intel HD Graphics 4000 (Dell)
2047MB NVIDIA Quadro K2000M (Dell): 50 °C
ForceWare version: 426.23
SLI Disabled

Storage
698GB Seagate ST9750420AS (SATA ): 38 °C
238GB SAMSUNG SSD PM830 mSATA 256GB (SATA (SSD))

Optical Drives
HL-DT-ST DVD+-RW GS30N

Audio
Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio
Operating System
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 22:52

Lesiouek pisze:Źródło posta Jestem strasznie zły bo kupując komputer sprawdzałem parametry komputera pod wymagania Da Vinci i wynikało że powinno być ok.

już na pierwszy rzut oka widać że źle sprawdzałeś
bo tu grafika ma ma 2GB RAM, a obecnie DR wymaga minimum 4GB

Lesiouek pisze:Źródło posta RAM
32,0GB Dual-Channel DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)

masz też dziewnie niskie taktowanie pamięci, bo powinno być 1600MHz dla 32 GB lub 1866Mhz dla 16GB
może ktoś to dokładał pamieć na własną rękę i włożył byle co a nie dedykowane kości?

procesor który tam masz też jest o nie najciekawszej wydajności, taki mobilny średniak sprzed 8 lat
lmalecki

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 22:52

Ustaw systemową częstotliwość próbkowania na 48kHz. Powinno pomóc
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

17.02.2020, 22:52

p.s.
koniecznie wgraj surówki na SSD
fransua
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 08:29

Ten komp to raczej gruz do netu. W DR niczego lepszego bym się nie spodziewał.
zoskate

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 13:23

Karta graficzna robi taką padaczkę. Znam kogoś, kto kupił podobną z nadzieją, że będzie fajna do pracy. Szybko ją wywalił i kupił budżetowego gtx'a.
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 13:48

zoskate pisze:Źródło posta Karta graficzna robi taką padaczkę. Znam kogoś, kto kupił podobną z nadzieją, że będzie fajna do pracy. Szybko ją wywalił i kupił budżetowego gtx'a.

pytanie, czy w tym laptopie łatwo jest zmienić grafikę na inną?
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 16:33

Od 5 minut siedzę i zastanawiam się co napisać ale za bardzo nie ma co w tej sytuacji. Dziękuję wszystkim za czas i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam . Leszek :( :( :( :(
szczemp

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 17:42

alias pisze:Źródło postapytanie, czy w tym laptopie łatwo jest zmienić grafikę na inną?

Raczej jest wlutowana w płytę główną.
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 21:38

Problem rozwiązany dzięki, a w zasadzie przez lmalecki za co bardzo serdecznie Ci dziękuję. Pomogło: zainstalowanie brakujących sterowników, ustawienie systemowej częstotliwość próbkowania na 48kHz, zmiana z mp3 na wav( dzięki alias) i jeszcze kilka innych " czary mary" w ustawienia DR, o których pojęcia nie mam za to ma bardzo dobre lmalecki :D :D :D .
Dziękuję za pomoc wszystkim z postu.
QUBE
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 22:04

Lesiouek pisze:Źródło posta Problem rozwiązany dzięki

Może byś się pochwalił co było problemem dokładnie - tak dla wiedzy kolegów?
alias pisze:Źródło posta masz też dziewnie niskie taktowanie pamięci, bo powinno być 1600MHz dla 32 GB lub 1866Mhz dla 16GB

nie znam tej teorii :shock: z szacunkiem skąd masz takie "wiadomości" ?
Lesiouek pisze:Źródło posta DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)

dla mnie to oznacza DDR3 1600 CL11
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 22:13

Oczywiście dzielę się pisząc co było problemem w poprzednim poście, m.in.brak sterowników i ustawienie systemowej częstotliwość próbkowania na 48kHz i zmiana podkładu z mp3 na wav.
QUBE
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 22:31

Lesiouek pisze:Źródło posta m.in.brak sterowników

?
Lesiouek pisze:Źródło posta i jeszcze kilka innych " czary mary" w ustawienia DR

?
:)
To jest forum... rozwiązywanie "problemów" na priv to jest fajne ale nic nie wnosi dla ogółu... ot taka moja dygresja... po prostu chciałbym wiedzieć co było przyczyną "takiego" problemu i jakie są możliwe rozwiązania...
QB
Ostatnio zmieniony 18.02.2020, 22:39 przez QUBE, łącznie zmieniany 1 raz.
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 22:37

Przykro mi ale nie jestem w stanie Ci nic więcej napisać w tej kwestii. Wszystko co wiem już napisałem .
QUBE
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.02.2020, 22:40

Lesiouek pisze:Źródło posta Przykro mi ale nie jestem w stanie Ci nic więcej napisać w tej kwestii. Wszystko co wiem już napisałem .

rozumiem :)
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
lmalecki

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 01:15

QUBE pisze:
Lesiouek pisze:Źródło posta Przykro mi ale nie jestem w stanie Ci nic więcej napisać w tej kwestii. Wszystko co wiem już napisałem .

rozumiem :)
QB


Lesiouek w zasadzie opisał wszystko. Problem leżał w używaniu defaultowych systemowych sterowników karty dźwiękowej, zamiast dostarczonych przez producenta (Realtek) + zmiana systemowej częstotliwości próbkowania audio na urządzeniu wyjściowym WDM na zalecane przez DR 48kHz.

Materiały z GoPro na tym „gruzie do netu” lecą płynne 25 klatek, bez używania optimized media i proxy. Nie zwalnia nawet przy przeliczaniu cross dissolve miedzy plikami. Materiały na hdd :) Przyzwoita maszyna, spełniająca potrzeby nawet na Resolve Free.
fransua
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 07:19

Jednak ten gruz zaskoczył :) Mnie też.
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 11:15

QUBE pisze:Źródło posta nie znam tej teorii z szacunkiem skąd masz takie "wiadomości" ?

z dokumentacji technicznej tego modelu laptopa
Lesiouek

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 17:54

Lmalecki - wlasciwy człowiek na właściwym miejscu :D :D
QUBE
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 20:48

alias pisze:Źródło posta z dokumentacji technicznej tego modelu laptopa

czyli mam rozumieć, że (zakładając) wbudowana pamięć 16 GB to ddr3 1866, a jak dołożę dodatkowe 16 GB to już będzie pracować na 1600?
jeżeli całość jest wbudowana to przy 32 GB pracuje na dualchannel i stąd zmniejszenie taktowania?
a wkładając dodatkowe 16 ale 1866 to z jaką predkością pracowałyby pamięci?
pytam po prostu nie znając tego sprzętu i nie mając możliwości weryfikacji
wrzucone bez kontekstu
alias pisze:Źródło posta bo powinno być 1600MHz dla 32 GB lub 1866Mhz dla 16GB
dla mnie troszeczkę trąci... piszmy rzeczowo... ok...
Lesiouek pisze:Źródło posta zainstalowanie brakujących sterowników, ... kilka innych " czary mary" w ustawienia DR

może się i czepiam ale słowo "sterowniki" oznaczają tyle co wróżenie z fusów - troszeczkę tego potrzeba w funkcjonowaniu sprzętu komputerowego... opisanie tych "czary mary" w DR może komuś również pomóc bez zakładania kolejnego wątku - jeżeli dla ciebie owe czary mary to zamiana mp3 na wav 48kHz to ok...
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
alias
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 21:34

QUBE pisze:Źródło posta jeżeli całość jest wbudowana to przy 32 GB pracuje na dualchannel i stąd zmniejszenie taktowania?

domyślam się, że chodzi o aspekt prawidłowego chłodzenia
QUBE pisze:Źródło posta a wkładając dodatkowe 16 ale 1866 to z jaką predkością pracowałyby pamięci?

BIOS zmniejsza do 1600 z automatu
QUBE
Awatar użytkownika

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

19.02.2020, 22:23

alias pisze:Źródło posta BIOS zmniejsza do 1600 z automatu

dziwne zachowanie, człowiek ciągle uczy się czegoś nowego :) a z drugiej strony rzeczywista różnica w wydajności pamięci niewielka (speed) ale wydajność w dualu (prawie 2x wyższa) - być może tutaj dochodzi kwestia chłodzenia... tylko subiektywnie teoretyzuje... tak czy siak dzięki za info :)
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
Olgierd

Da Vinci Resolve przycina się po dodaniu podkładu muzycznego

18.01.2021, 18:25

Cześć, to mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać.
Jestem zielony w tematyce filmowej, ale coś tam staram się montować dla swoich hobbystycznych celów.
Korzystam z DR 16 i wydaje mi się, że mam taki sam, albo podobny problem jak twórca tego wątku. Wrzucając na timeline plik z muzyką (czy to mp3, czy wav) tnie dźwięk okropnie. Czytałem co należy zrobić, ale niestety nie wiem jak. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal