Reportaż Mogę Wszystko

Everest

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 18:33

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów filmowców. Nazywam się Krzysztof Sacharski i od 3 lat zajmuje się filmem. To jest mój pierwszy post więc DZIEŃDOBRY ;) Ostatnio nagrywałem głównie klipy discopolo, a że mam trochę większe ambicje, więc postanowiłem troszkę zboczyć z kursu i pierwszym zboczeniem ;) jest pierwszy krótki reportaż o kilku osobach trenujących k1. Reportaż z założenia miał być tylko o kobietach a wyszło jak zwykle. Jest to trailer do całości. Całość będzie miała ok 15 minut i będzie gotowa za ok 2 tygodnie. Co sądzicie ?
Nagrywane GH5S Voigtlandery 10,5 i 17,5 i Olympus 42.5 1.7, dźwięk Tascam dr 70 mikrofon NTG4
https://youtu.be/8RSiZv26PeY
Admin
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 19:45

Witamy na forum :)
Admin też człowiek (z kamerą:)
mav
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 19:47

Niby wszystko ok, ale nie mogę nie odnieść wrażenia, że oglądam template templatów :)
Przekładając na standard czołówkowego telewizyjnego to bardzo spoko :)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 19:57

To rzecz gustu może lekko za dużo tam się dzieje ale stwierdziłem że to trailer i musi być dynamiczny ;) To się u mnie z teledysków wzięło ta dynamika ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
Ale też jak było bez tych ruchomych elementów i dzielonych ekranów to jakoś tak dretwo to wyglądało a że odbiorcy uznałem że będą raczej młodzi więc tak zdecydowałem. Ciężko utrafić w gusta wszystkich, trochę już się przyzwyczaiłem do krytyki i tego że każdy jest inny i ma inme zdanie. Jednocześnie przed publikacją zawsze mam obawy.. spodoba się.. Nie spodoba sie.. A jestem na tym forum żeby poznać opinie ludzi wkreconych w filmowanie więc każda opinia jest dla mnie niezwykle cenna. Jak by nie było czy chce tego czy Nie, czy się z wami zgadzam czy Nie, kształtujące poniekąd mój dalszy kierunek. To się nazywa podświadomość ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mav
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 20:01

To nie do końca jest zarzut, broń Boże. Wszystko zdaje się być generalnie na swoim miejscu. Żadnych jakichś rażących błędów, czy coś w tym stylu.
Aczkolwiek przez to też trochę jest takie generyczne.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 20:26

Krytyka konstruktywna jest jak najbardziej na miejscu ;) Gdyby wszystko było okej to pewnie już dla Netfixa bym pracował ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
alias
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 20:53

mav pisze:Źródło posta Niby wszystko ok, ale nie mogę nie odnieść wrażenia, że oglądam template templatów

Everest pisze:Źródło posta To rzecz gustu może lekko za dużo tam się dzieje ale stwierdziłem że to trailer i musi być dynamiczny


mimo, że to tylko trailer, albo aż trailer
to zdecydowanie przesadziłeś w mojej ocenie z tymi fruwaczami i innymi efektami
trailer też powinien zainteresować widza swoją krótką opowieścią, a nie serwować mu wiązkę transformacji do oczu i mózgu
to jest meczące i niepotrzebne choć może i efektowne

nie mniej czekam z ciekawością na cały film ;)
Degenerado

Reportaż Mogę Wszystko

7.10.2019, 20:59

montaż dominuje nad przekazem, 30 sekund by wystarczyło, układ templatowy nie nadaje dynamiki, na dłuższą metę męczy i nudzi, z chęcią zobaczę całość bo z mojej dziedziny :)
Stefan
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 00:10

W tekscie dominuje Lorem Ipsum przerywane sporadycznie nazwiskami zawodników :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
Witu
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 02:47

Ze swojej strony dodam, że dodawanie takiego długiego intro swojej firmy jest już trochę niemodne i albo dodajesz jakiś prosty napis na czarnym tle albo wcale nie wrzucasz. Pro ekipy i pro twórcy po to mają napisy końcowe, a w reklamie opisy pod filmem ;)

Ponadto też uważam, że przesadziłeś z template'ami, trochę tego za dużo. Może było warto iść w inną stronę? Nie taką szybką nap** tylko w slowmo z przyspieszeniami, z przejściami w czernie - tak bardziej filmowo?
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 09:38

Stefan pisze:W tekscie dominuje Lorem Ipsum przerywane sporadycznie nazwiskami zawodników :-)

omg wiem, ale przecież wiadomo, że nikt nie będzie tego czytał, to tylko jeden z tzw. wcześniej wspomnianych upiększaczy ;) choć widać że ludzie z branży prześledzą każdą klatkę ;) każdy komentarz biorę do serca, dzięki
8kmichal
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 17:51

Dla mnie to wygląda jak gotowa templatka z Envato, dodatkowo zawsze w mojej ocenie lekki uśmiech wywołuje umieszczanie swoich logotypów na początku "filmików" niczym Studio Filmowe Kadr czy PISW :shock: :lol: Raz popełniłem taki błąd i uważam, że to "wieśniackie" (wybacz za określenie).
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 18:13

8kmichal pisze:Źródło posta Dla mnie to wygląda jak gotowa templatka z Envato, dodatkowo zawsze w mojej ocenie lekki uśmiech wywołuje umieszczanie swoich logotypów na początku "filmików" niczym Studio Filmowe Kadr czy PISW :shock: :lol: Raz popełniłem taki błąd i uważam, że to "wieśniackie" (wybacz za określenie).

Oczywiście, że kupione w envato, przerobione, przystosowane pod moje oczekiwania. Dużo tam kupuję. Wystarczy że jestem, reżyserem, operatorem kamery i montażystą.. I tak trochę robię w aftereffects ale to dodatkowe godziny, które się poświęca więc pracuje na gotowcach. A umieszczanie logotypów, wieśniackie..? Skoro na początku wszystkich znanych produkcji filmowych robi się własnie coś takiego to dlaczego ja mam tego nie robić ? Czy małe produkcje (tu amataorskie) nie mogą tego co mogą ci najwięksi ?
8kmichal
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 18:29

Mogą, ale to robota "wieś tańczy i śpiewa" - rozumiem logotyp studia produkcyjnego przed premierą "Jokera", ale nie rozumiem tego na filmiku, który jest templatką z podstawionymi w niej zdjęciami. Nie widzę niczego złego, w umieszczeniu jakiejś planszy czy logotypu na końcu filmu. Zazwyczaj, jeśli widzę coś takiego to nie oglądam dalej. Jeszcze... gdyby to był jakiś maleńki napisik w roku, ze smakiem jak czasami obserwuję na filmach weselnych (choć i tego nie popieram). Trąci myszką :lol:
Stefan
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

8.10.2019, 18:57

Dla mnie taka czołówka to przede wszystkim strata czasu - cały materiał trwa 112 sekund, czołówka z logo trwa 14 czyli ponad 10 procent. Wchodzę oglądać jakiś content a jak mnie zainteresuje kto to zrobił to albo poczytam albo doczekam do końca (gdzie jest miejsce na takie logo). btw to logo końcowe jest nieczytelne. Oprócz tego na końcu mamy tekst po polsku o łapce w górę itp a za chwilę "thank you for watching" - biorąc pod uwagę to, że całość jest po polsku (oprócz tych lorem ipsumów, które przecież pięknie można zastąpić czymś związanym (opisem stylu, opisem ciosu, życiorysem itp)) to ostatni napis imho też powinien być po polsku :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
razor89md

Reportaż Mogę Wszystko

9.10.2019, 14:44

Ja zobaczę chętnie całość, koniecznie wrzuć jak ukończysz.

Trailer zbyt efekciarski jak dla mnie, niestety zrobiłem z nim dokładnie to samo co z trailerem "Birds of Pray" czyli przeklikałem i wyłączyłem.
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

9.10.2019, 16:19

Idę się powiesić :)
8kmichal
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

9.10.2019, 23:58

Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic, poza (wybacz określenie) Januszowym intro na początku.

Wrzuć całość, pooglądamy, pogadamy, ocenimy.
Everest

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 08:22

8kmichal pisze:Źródło posta Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic, poza (wybacz określenie) Januszowym intro na początku.

Wrzuć całość, pooglądamy, pogadamy, ocenimy.

Janusz to ty jesteś, widzę że na tym forum najlepiej robić zwykłe przeciętne g...wno
Degenerado

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 08:43

Everest pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic, poza (wybacz określenie) Januszowym intro na początku.

Wrzuć całość, pooglądamy, pogadamy, ocenimy.

Janusz to ty jesteś, widzę że na tym forum najlepiej robić zwykłe przeciętne g...wno


najlepiej jak najlepiej ale gdy już zrobisz to się o tym dowiadujesz z miejsca
razor89md

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 09:19

Everest pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic, poza (wybacz określenie) Januszowym intro na początku.

Wrzuć całość, pooglądamy, pogadamy, ocenimy.

Janusz to ty jesteś, widzę że na tym forum najlepiej robić zwykłe przeciętne g...wno


Prosiłeś o opinie to ją dostałeś.
Jak dla mnie ilość efektów przyćmiła przekaz filmu i cały temat.
Samo robienie trailera do reportażu też jest ryzykowane.
Zmontuj całość, wrzuć i wtedy każdy się wypowie na temat prowadzenia historii, kadrów, montażu kolorów itp
Napisałeś wyżej, że nikt nie będzie czytał tekstów, ale każdy zwrócił uwagę na to ... wiesz to taki szczegół który pokazuje, że zrobiliśmy to dokładnie ;)

Nie możesz mieć pretensji, że ludzie z forum nie odwzajemnili Twojego entuzjazmu i zachwytu ale masz szanse się obronić całą produkcją ;)

Także czekamy ;)
kierownik

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 14:25

Everest pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic, poza (wybacz określenie) Januszowym intro na początku.

Wrzuć całość, pooglądamy, pogadamy, ocenimy.

Janusz to ty jesteś, widzę że na tym forum najlepiej robić zwykłe przeciętne g...wno


i się gościu obraził :/
Arsen

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 14:40

Znajcie umiar panie dzieju. Za dużo tego wszystkiego w tym skądinąd dobrym, ale chyba nie do końca świadomym pomyśle.
8kmichal
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 18:03

Wrzuca człowiek na forum ludzi w jakiś sposób związanych z filmowaniem, zawodowo czy ambitnie amatorsko - dostaje krytykę po czym się obraza.

Wyślij to swoim kolegom z klasy, bratu, kuzynowi - napiszą Ci ze masz dar i jest super, bo chyba nie jesteś nauczony przyjąć krytyki na klatę. :o :shock:
Może klient na teledyski discopolo, o których wspominałeś nie był tak wymagający.

P.S. Ja zawsze bardzo cenie sobie opinie ludzi z tego forum, zwłaszcza wytykanie błędów i krytykę - dzięki temu wiem nad czym powinienem pracować więcej.
Dorośniesz do tego, mam nadzieje.
alias
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 18:49

Wy to sobie zobaczcie ile kolega ma wyświetleń tego filmu i ilu subskrybentów na kanale ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ukN514mnJAI
Kenzo
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 19:20

8kmichal pisze:Źródło posta Oczekiwałeś cukierkowatych pochwał i pisania, że jesteś turbokozakiem bo wstawiłeś foty do templaty :) ?
Niestety, poza nią nie widać tutaj ŻADNYCH umiejętności, warsztatu, montażu - nie ma nic


A mógł wrzucić na "fejsa" to byłyby ochy i achy :) Dorzucę jeszcze cegiełkę w postaci niezbyt szczęśliwego wykorzystania M31 Osirisa.
wemlo
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 19:31

alias pisze:Źródło posta Wy to sobie zobaczcie ile kolega ma wyświetleń tego filmu i ilu subskrybentów na kanale ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ukN514mnJAI

To tylko dowód na to że tu w PL jesteśmy jeszcze sto lat za murzynami... nie obrażając murzynów.
8kmichal
Awatar użytkownika

Reportaż Mogę Wszystko

10.10.2019, 21:20

Realne czy kupione ? ;)
Chłopak się stara, ale jest ciężkim przypadkiem, który nie przyjmuje krytyki. Ktoś kordys wrzucał na forum takiego dziada, którzy robił jakieś animacje w ae na stare lata i zachowywał się podobnie.
razor89md

Reportaż Mogę Wszystko

11.10.2019, 09:30

8kmichal pisze:Źródło posta Realne czy kupione ? ;)
Chłopak się stara, ale jest ciężkim przypadkiem, który nie przyjmuje krytyki. Ktoś kordys wrzucał na forum takiego dziada, którzy robił jakieś animacje w ae na stare lata i zachowywał się podobnie.


Tak pamiętam go, ale on grubo leciał, każdemu cisnął na grupach na fb :)

Wróć do „Nasze fabuły, reklamy, reportaże, teledyski”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal