DJI Ronin SC

Steadicam, gimbal, rigi
mav
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

16.07.2019, 21:37

Te infuenserskie vlogowe miniaturki totalnie mnie odstraszyły od kliknięcia :|
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
docxxx

DJI Ronin SC

16.07.2019, 21:43

Syf, zero informacji. Bazuja na jakis szkicach. Jutro, 17 lipca premiera i wszystkiego sie dowiemy.
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

16.07.2019, 23:20

jest cały film promocyjny na FB, ale nie ma go jak podlinkować tutaj
Admin
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

16.07.2019, 23:22

alias pisze:Źródło posta nie ma go jak podlinkować tutaj

Dlaczego?
Admin też człowiek (z kamerą:)
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

17.07.2019, 15:48

oficjalnie

https://www.dji.com/pl/ronin-sc?site=br ... OPanfwjb2s

Obrazek

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
p.s.

i też dostępny w dwóch wersjach :)
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

17.07.2019, 20:16

porównanie i fajny test

https://youtu.be/qi5rtBiTtgU
Arsen

DJI Ronin SC

17.07.2019, 20:21

Najbardziej mnie martwi, że w materiałach promocyjnych nie ma BMPPC4K, a udźwig teoretycznie pozwala nawet na konfigurację z Simgą 18-35, Metabones i dyskiem SSD. Czyżby kolejny gimbal nieprzystosowany do poprawnego wyważania?
mav
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

17.07.2019, 20:23

Jakby nie patrzeć to raczej forma zminiaturyzowanej miniatury a nie pełnoprawny fullwypas gimbal pod wszystko ;-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

17.07.2019, 20:27

Arsen pisze:Źródło posta Najbardziej mnie martwi, że w materiałach promocyjnych nie ma BMPPC4K, a udźwig teoretycznie pozwala nawet na konfigurację z Simgą 18-35, Metabones i dyskiem SSD. Czyżby kolejny gimbal nieprzystosowany do poprawnego wyważania?

przecież ronin S też nie ma pocketa na liście bonie może
chodzi o to, że pocketa nie podłączysz kabelkiem tak jak aparaty z listy kompatybilności bo pocket nie ma takiego interfejsu :lol:

ale spokojnie, ludzie już testują i jest ok /z płytką/
Arsen

DJI Ronin SC

17.07.2019, 20:36

Dlatego kryterium wagowe jest dla mnie mocno mylące, a sens zakupu takiego gimbala przy braku alternatyw na rynku dla BMPCC4K mocno wątpliwy, lepiej zainteresować się ofertą innych producentów. Zresztą nawet na filmie widać, że nie jest przystosowany do pracy z ciężkimi obiektywami. Tak se...
Gruby Pan Albert

DJI Ronin SC

17.07.2019, 23:22

Ta opcja, że telefon robi za sterownik to mam nadzieje, że będzie fabryczna :D Mi się podoba i widzę zastosowania dla niej.
kulfi82
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

18.07.2019, 20:59

Dla mnie też wygląda interesująco.. mały, poręczny.. tyle, że skuteczność (płynność) dalej moim zdaniem nie jest idealna. Sporo jeszcze jest w tej kwestii do nadrobienia.
"Ojciec Zdzicha"
arelemm
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

13.08.2019, 09:36

Czy pomijając ładowność coś przemawia za zakupem Ronina S, a nie SC?
Przejrzałem trochę Ytubów, ale nie znalazłem chyba istotnej różnicy w stabilizacji, żeby dźwigać więcej, przy założeniu, że pracuję na niewielkich zestawach...
docxxx

DJI Ronin SC

13.08.2019, 09:37

Coś tam ze stopką, że nie jest kompatybilna z Manfrotto i trzeba kombinować.
kulfi82
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

13.08.2019, 11:43

docxxx pisze:Źródło posta Coś tam ze stopką, że nie jest kompatybilna z Manfrotto i trzeba kombinować.

SC ma zupełnie inną stopkę niż 501PL, ludzie montują z adapterem 577 a według mnie do średnie rozwiązanie bo w tam sposób chyba nie da się tego sensownie wyważyć.
"Ojciec Zdzicha"
arelemm
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

13.08.2019, 23:20

aaaaa.... pomijając stopkę? ;). Mam zdzicha i też nie używam.
Gelo

DJI Ronin SC

15.09.2019, 02:05

Więc po sprzedaży weebilla trzeba było coś kupić, wybrałem Ronina SC. Dzisiaj pierwsze testy, ustawienie auto i ogień. Praca na nim jest bardzo przyjemna, nawet przy wychyleniach gdzie weebill wpadał w drgania tu nic. Rękojeść fajnie leży w dłoni, sterowanie pod kciukiem, bateria spadła o kreskę(nagrywanie wesela) więc ładnie. Oczywiście materiału jeszcze nie przeglądałem więc na temat stabilizacji się nie wypowiem. Do minusów zdecydowanie należą: brak płytki zgodnej z manfrotto, brak sterowania przesłoną, czasem itp, tu działa jedynie nagrywanie, przełączanie trybów wg kolejności 1, 2, 3. Za te pieniążki o ile przyzwoicie będzie stabilizował to warto. Jutro przeglądam materiał ;)
Aro

DJI Ronin SC

15.09.2019, 23:09

Gelo pisze:Źródło posta Więc po sprzedaży weebilla trzeba było coś kupić, wybrałem Ronina SC. Dzisiaj pierwsze testy, ustawienie auto i ogień. Praca na nim jest bardzo przyjemna, nawet przy wychyleniach gdzie weebill wpadał w drgania tu nic. Rękojeść fajnie leży w dłoni, sterowanie pod kciukiem, bateria spadła o kreskę(nagrywanie wesela) więc ładnie. Oczywiście materiału jeszcze nie przeglądałem więc na temat stabilizacji się nie wypowiem. Do minusów zdecydowanie należą: brak płytki zgodnej z manfrotto, brak sterowania przesłoną, czasem itp, tu działa jedynie nagrywanie, przełączanie trybów wg kolejności 1, 2, 3. Za te pieniążki o ile przyzwoicie będzie stabilizował to warto. Jutro przeglądam materiał ;)
myślisz, ze da się na tym wyważyć Gh4 z gripem i 12-35?
Gelo

DJI Ronin SC

16.09.2019, 09:26

myślisz, ze da się na tym wyważyć Gh4 z gripem i 12-35

Przyznam że nie znam tego zestawu, więc nie wiem. Natomiast A6500 +16/1,4 wydaję się wręcz za lekki.
Pawel

DJI Ronin SC

20.09.2019, 12:43

Gelo pisze:Źródło posta Jutro przeglądam materiał ;)

I jak materiał?
Gelo

DJI Ronin SC

20.09.2019, 19:31

I jak materiał?

No szok. Nie spodziewałem się, że gimbal w tej cenie może tak pracować. Co prawda stabilizuje i puszka (A6500) ale same ruchy gimbala są bardziej miękkie, nie ma szarpania. Samo ustawienie odbyło się automatyczne(opcja w apce)bo dostałem w dniu imprezy. Połączenie z apką bezproblemowe. Zakup uważam za udany ;)
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

20.09.2019, 20:26

Gelo pisze:Źródło posta No szok. Nie spodziewałem się, że gimbal w tej cenie może tak pracować. Co prawda stabilizuje i puszka (A6500) ale same ruchy gimbala są bardziej miękkie, nie ma szarpania. Samo ustawienie odbyło się automatyczne(opcja w apce)bo dostałem w dniu imprezy. Połączenie z apką bezproblemowe. Zakup uważam za udany

a na wielu rożnych zagranicznych forach bardzo narzekają na ten model
podobnie na jakiś youtubowych testach :(
luke
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

20.09.2019, 21:51

alias pisze:Źródło posta a na wielu rożnych zagranicznych forach bardzo narzekają na ten model
podobnie na jakiś youtubowych testach

A to ciekawe. Ja się spotkałem z samymi pochlebnymi recenzjami. Może mało ich oglądałem...
alias
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

20.09.2019, 21:56

podobnie zwalają wszytko na problem choroby wieku dziecięcego
Gelo

DJI Ronin SC

20.09.2019, 23:20

a na wielu rożnych zagranicznych forach bardzo narzekają na ten model

Ciężko powiedzieć, na dzień dobry była aktualizacja, może wniosła jakieś poprawki. Może weebill mnie tak wkurzył że wszystko inne będzie lepsze. Na ten moment, główna wadą jak dla mnie jest brak mocowania manfrotto.
Pawel

DJI Ronin SC

22.09.2019, 11:15

alias pisze:Źródło posta
Gelo pisze:Źródło posta No szok. Nie spodziewałem się, że gimbal w tej cenie może tak pracować. Co prawda stabilizuje i puszka (A6500) ale same ruchy gimbala są bardziej miękkie, nie ma szarpania. Samo ustawienie odbyło się automatyczne(opcja w apce)bo dostałem w dniu imprezy. Połączenie z apką bezproblemowe. Zakup uważam za udany

a na wielu rożnych zagranicznych forach bardzo narzekają na ten model
podobnie na jakiś youtubowych testach :(

A wszyscy zachwalają dużego Ronina S, a ja miałem jedną nówkę, wyważenie wszystko git, poustawiane git, a obraz masakra, wszystko lata skacze i drży :(
mav
Awatar użytkownika

DJI Ronin SC

22.09.2019, 12:49

Odnoszę dziwne wrażenie, że bardzo zawodzi kontrola jakości. Ile złych opinii i postów o złym działaniu crane2 widziałem. Przy czym część poparta filmikami. Tymczasem ja swojego tłukę i jestem mega zadowolony. Co prawda także mam włączoną stabilizację w korpusie, która zdaje się ładnie eliminuje mikrodrgania, ale poważnie, jestem zadowolony. Poza drobnymi niuansami.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje

Wróć do „Stabilizacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal