Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 16:24

Bardzo ciekawe rozwiązanie:
https://www.slashcam.de/news/single/Ten ... 15371.html

W jednym urządzeniu recorder z timecode + generator timecode. Dostępny podobno od początku 2020 w cenie 300 euro.
SOUNDplay

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 17:16

Jeszcze tylko kamera musi mieć tc bo inaczej to nie ma sensu ;)
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 17:30

SOUNDplay pisze:Źródło posta Jeszcze tylko kamera musi mieć tc bo inaczej to nie ma sensu ;)


Tentacle tym się właśnie zajmuje; dostarcza moduły generujące timecode, więc nie ma problemu.
SOUNDplay

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 17:37

sven pisze:Źródło posta
SOUNDplay pisze:Źródło posta Jeszcze tylko kamera musi mieć tc bo inaczej to nie ma sensu ;)


Tentacle tym się właśnie zajmuje; dostarcza moduły generujące timecode, więc nie ma problemu.

Wiem, a nawet je znam i czasem używam. Ale jak kamera nie ma tc in (ew. out) to wszystko nam wtedy na nic :)
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 17:42

SOUNDplay pisze:Wiem, a nawet je znam i czasem używam. Ale jak kamera nie ma tc in (ew. out) to wszystko nam wtedy na nic :)

Przecież bez problemu możesz (używając modułu Tentacle) zapisać TC właściwie na dowolnym urządzeniu, które zapisuje dźwięk. Po to właśnie są te moduły. Moduły po zsynchronizowaniu trzymają TC z dokładnością do jednej klatki w ciągu 24h.
SOUNDplay

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 18:27

Można, tylko ile softu czyta tc z zapisu dźwiękowego ?
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 18:30

Nie trzeba mieć urządzenia out ponieważ przez komórkę nadajesz mu czas jaki zechcesz.
Używam przy weselach tego, jedynie warto mieć cofnięty czas ze dwie godziny ponieważ po 12 przerzuca na początek. Jeśli nie wyłączymy i włączymy w tym czasie rejestratora to się to porozwala.
Co do softu to mają dedykowany od siebie, wykrywa tc z dźwięku i może wypuścić już nowy plik z timecode w danych.
SOUNDplay

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 20:29

Do wesel jak sam to składasz to możesz się bawić.
Ja nie wyobrażam sobie na zawodowej produkcji sytuacji, że zamiast pilota w dźwięku jest tc. Nawet nie wiesz jaka afera by była, a w szczególności kiedy jest montaż na planie. Jak nie ma tc w kamerze to wysyła się pilota, gdzie odpowiednie informacje się zawiera w pilocie - klaps i nr tonu.
alias
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 21:25

sven pisze:Źródło posta Bardzo ciekawe rozwiązanie:
https://www.slashcam.de/news/single/Ten ... 15371.html

W jednym urządzeniu recorder z timecode + generator timecode. Dostępny podobno od początku 2020 w cenie 300 euro.

ale to chyba od dawna jest dostępne, np. do pocketa?

Dodano po 41 sekundach:
SOUNDplay pisze:Źródło posta Jeszcze tylko kamera musi mieć tc bo inaczej to nie ma sensu

jak nie ma to nagrywa w jednym z kanałów ścieżki audio

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
SOUNDplay pisze:Źródło posta Można, tylko ile softu czyta tc z zapisu dźwiękowego ?

DR 16.1 czyta automatycznie synchronizując
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 21:30

sven pisze:Źródło posta
alias pisze:

ale to chyba od dawna jest dostępne, np. do pocketa?

To jest recorder z zapisem TC + generator TC w jednym urządzeniu. Czegoś takiego nie było; to taki Tascam DR10 (rekorder) + zapis TC i do tego generator TC na inne urządzenia.
Ostatnio zmieniony 19.09.2019, 21:34 przez sven, łącznie zmieniany 1 raz.
alias
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 21:34

SOUNDplay pisze:Źródło posta Ja nie wyobrażam sobie na zawodowej produkcji sytuacji, że zamiast pilota w dźwięku jest tc.

nie wiem jak ten producent, ale jest jeszcze inny który też takie coś produkuje
ale bardziej rozbudowane z mikserem dźwięku itd.
i tam ten TC jest dodawany do obu kanałów audio ale w przeciwfazie na jakiejś wysokiej częstotliwości
tak, że później usuwa się to z dźwięku w aplikacji
niestety nie znam skuteczności tej metody, bo tylko czytałem o tym produkcie

Dodano po 38 sekundach:
sven pisze:Źródło posta To jest recorder z zapisem TC + generator TC w jednym urządzeniu. Czegoś takiego nie było; to taki Tascam DR10 (rekorder) + zapis TC i do tego generator TC na inne urządzenia.

a ok, nie spojrzałem dokładnie ;)
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 21:39

SOUNDplay pisze:Źródło posta Do wesel jak sam to składasz to możesz się bawić.
Ja nie wyobrażam sobie na zawodowej produkcji sytuacji, że zamiast pilota w dźwięku jest tc. Nawet nie wiesz jaka afera by była, a w szczególności kiedy jest montaż na planie. Jak nie ma tc w kamerze to wysyła się pilota, gdzie odpowiednie informacje się zawiera w pilocie - klaps i nr tonu.

Już nie bądź taki zawodowy, bo niedawno taki zawodowiec stąd wyparował. Na zawodowym planie taki recorder z zapisem TC sprawdzi się świetnie. I nie musisz koniecznie w co drugiej wypowiedzi podkreślać jacy z nas kotleciarze, a jaki z Ciebie światowiec od planów filmowych.
lmalecki

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 23:25

sven pisze:Już nie bądź taki zawodowy, bo niedawno taki zawodowiec stąd wyparował. Na zawodowym planie taki recorder z zapisem TC sprawdzi się świetnie. I nie musisz koniecznie w co drugiej wypowiedzi podkreślać jacy z nas kotleciarze, a jaki z Ciebie światowiec od planów filmowych.


Myśle, że SOUNDplay nie miał nic złego na myśli. Często przydatny jest np do podglądu na planie, źródłowy materiał wraz z dźwiękiem z pilota (np suma stereo wysłana na kilka metrów np z rejestratora). Sync używa tylko wbudowanego mikrofonu, wiec zbiera roboczy dźwięk jedynie obok kamery. Niemniej urządzonko jest ciekawe i w jednych zastosowaniach się pewnie sprawdzi, w innych mniej
sven

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 23:36

lmalecki pisze:
Myśle, że SOUNDplay nie miał nic złego na myśli. Często przydatny jest np do podglądu na planie, źródłowy materiał wraz z dźwiękiem z pilota (np suma stereo wysłana na kilka metrów np z rejestratora). Sync używa tylko wbudowanego mikrofonu, wiec zbiera roboczy dźwięk jedynie obok kamery. Niemniej urządzonko jest ciekawe i w jednych zastosowaniach się pewnie sprawdzi, w innych mniej


Nie o to chodzi, ale SOUNDplay napisał do Cezarego coś takiego:
"Do wesel jak sam to składasz to możesz się bawić.
Ja nie wyobrażam sobie na zawodowej produkcji sytuacji...."

Otóż Cezary robiąc filmy weselne nie "bawi się", tylko z tego żyje, czyli robi to jak najbardziej zawodowo. 99% uczestników tego forum nie filmuje na "planach filmowych" i dla większości z nas kompletnie nie ma znaczenia jak sobie SOUNDplay na "planie" radzi.
Jeżeli to urządzenie (bardzo zresztą interesujące) nie sprawdzi się w jego życiu zawodowym, to nie znaczy, że dla wielu innych nie będzie przydatne. Znasz jakiś inny rejestrator zapisujący dźwięk (32 Bit Float) i równocześnie rejestrujący TC w opakowaniu wielkości pudełka zapałek?
Ostatnio zmieniony 20.09.2019, 00:05 przez sven, łącznie zmieniany 3 razy.
lmalecki

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 23:46

Pisany tekst ma tą wadę, że nie przenosi emocji :) Ja słowa SOUNDplay’a odebrałem trochę inaczej. Myślę, że nie chodziło o rozróżnienie czy ktoś pracuje na weselu czy na planie (bo to praca jak każda inna), tylko o późniejszy proces postprodukcji. Jeśli ktoś montuje materiał samemu to takie rozwiązanie może być bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli nie używa dużo oryginalnego dźwięku. Ale jeśli dostarczam surówki z kamer do montażysty, który np każdy z plików przegląda osobno, to na taką zabawę już szkoda czasu. Wygodniej mieć klaps i ton.
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

19.09.2019, 23:49

Jak wspominano wcześniej, pilot jest nagrywany nawet przy normalnych kamerach z mikrofonu w tym urządzeniu. Może tez stosować kabel który rozdziela na dwa urządzenia. Czyli bierze jeden kanał z generatora timecode drugi z mikrofonu (tu mowa o kamerach z minijack). Mając już kamery z dwoma xlr ten problem praktycznie nie istnieje.
Ja używając Pocket 4K nawet nie zajmuje sobie jednego kanału ponieważ kamera wykrywa i sama dodaje do pliku tc.
Co do używany tego przy weselach to uważam ze to jedna z najlepszych inwestycji w mojej firmie. Bardzo przyspiesza to mój montaż, nie muszę tracić czas na synchronizację lub używanie plulareyes który był często nieskuteczny.

Jak już mowa o tym ze montażyści może przeszkadzać to ze ma tc w dźwięku i nie wie co z tym zrobić. Z pomocą przychodzi program, możesz zrobić tak ze wciągasz cały materiał z kamery, następnie wypluwasz klipy bez kanału z tym pikającym audio tc (zostaje jedynie mikrofon), a tc znajdującym się w informacjach pliku tak jak wypuszcza np: Pocket.
lmalecki

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 00:09

cezary170 pisze:Co do używany tego przy weselach to uważam ze to jedna z najlepszych inwestycji w mojej firmie. Bardzo przyspiesza to mój montaż, nie muszę tracić czas na synchronizację lub używanie plulareyes który był często nieskuteczny.


I super :-) w wielu rozwiązaniach się pewnie fajnie sprawdzi, zwłaszcza przy wielu plikach z kamer niestopowanych w tym samym czasie. Ale rozumiem też osoby, które nie mogłyby poświęcić całego kanału :-)

P.S. Często sam się irytowałam synchronizując nie raz do klatki błędy PluralEyes’a. Najgorzej jak jeszcze trafiło się opóźnienie fazowe, albo zniekształcony dźwięk z monitora na scenie. Więc rozumiem, jak bardzo przy konkretnym rodzaju pracy to może życie ułatwiać
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 00:22

W pockecie nie tracę ani jednego kanału.
Dawniej takie momenty jak ubieranie pani młodej starałem się nagrywać bez wyłączania i coś mówiłem żeby było po czym zsynchronizować, tego problemu już nie ma. Ja tez nie jestem jakiś zaawansowany wiec też nie wykluczam że osobom niektórym ten system może nie odpowiadać.
Co do dźwięku to ja mam tc podpięty do H6, chociaż szukałem w okazyjnej cenie rejestratora zoom f4 bo z tego co czytałem ma w sobie tc. Nie musiał bym łączyć dwóch urządzeń. Chociaż najlepszy by dla mnie był F1 ale on niestety już tc nie ma. Właśnie ten rejestrator o którym jest ten temat spełnia rolę małej maszynki z tc. Na plus jest to ze (wydaje mi się) można ustawiać poziom dźwięku z telefonu, wiec nie musimy podchodzić pod osobę czy do głośnika w kościele (przykłady weselne). Do tego jest to pewniejszy zestaw niż sennheiser bo nie mamy ryzyka zerwania połączenia.
alias
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 08:10

gdzie kupowałeś te urządzenia?
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 09:02

Dwa zestawy zamawiałem ze strony producenta i jeden z BH z USA.
alias
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 09:22

cezary170 pisze:Źródło posta Dwa zestawy zamawiałem ze strony producenta i jeden z BH z USA.

zestawy?
czyli masz 3 niezależne zestawy? kupowałeś w takim układzie bo tak taniej?
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

20.09.2019, 10:02

Tak kupując zestawami wychodzi taniej. Czyli mam łącznie 6 sztuk (dwie mam te starsze bo była promocja i kupiłem wtedy za 1500zl) ale te nowsze są lepsze bo synchronizują się wszystkie po Bluetooth.
Jak mam dwa wesela to dziele tak;
3 urządzenia na dwie kamery i rejestrator a trzecią kamerę na księdza i przysięgę już sobie ręcznie ustawiam

Jak mam jedno wesele to używam pięciu, trzy kamery mają urządzenia i na dwa rejestratory daje. Wtedy mam do rejestratora z miksera zespołu i drugi rejestrator stawiam gdzieś na sali żeby nagrywał tło (dźwięk ludzi itd).
mav
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

21.09.2019, 10:13

Ile zaoszczędziłem tylko dzięki temu, że aparaty i kamery sony mają tc free run :mrgreen:
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

21.09.2019, 12:06

mav pisze:Źródło posta Ile zaoszczędziłem tylko dzięki temu, że aparaty i kamery sony mają tc free run :mrgreen:

ale Tentacle Sync ma znacznie większą dokładność wbudowanych zegarów kwarcowych
Twoja metoda w zasadzie jest możliwa na dowolnym sprzęcie który zapisuje TC, wystarczy mniej więcej ustawić zegar kamery/aparatu ,
a potem zrobić korekcję dylatacji początkowej i efekt będzie identyczny

a nie wiem czy wiecie, że pockety można zsynchronizować bez tych urządzeń tylko przez sam BT
bo w SDK od samego początku jest opisany parametr SET TimeCode,
który pozwala wysłać czas ze smartfona do pocketa przez BT

ja się mocno dziwię, czemu nikt tego jeszcze nie zrobił bo to trywialnie proste do wykonania w aplikacji
nawet jako dodatek do tych aplikacji które od dawna są znane do zdalnego sterowaniem pocketem
jedynie trzeba je uzupełnić o fragment kodu który który przekształca czas smartfonowy składający się na końcu z sekund i setnych części sekundy
na czas kamerowy gdzie po sekundach mamy numer klatki w danej sekundzie ustawiany na podstawie zadeklarowanego klatkażu

kiedyś myślałem, że to niemożliwe lub trudne, ale smartfonowa aplikacja Tentacle Sync robi dokładnie taką samą zmianę wyliczania czasu
przed wysłaniem jej do swoich pudełeczek, a pudełeczka ślą dalej do pocketa

problem w tym, że ten czas rozjedzie się podczas dnia zdjęciowego
tak samo jak rozjedzie się w karmach sony

mav - możesz napisać coś na temat jak dużo ci się to rozjeżdża? co jaki czas musisz powtarzać zabawę?

ale mam jeszcze jedną i pytanie:
cezary170 i mav
co się dzieje z synchronizowanym TC jak w trakcie nagrywania musicie zmienić klatkaż w kamerze?
cezary170
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

21.09.2019, 22:33

Czasem nagrywam w 50 klatkach, wtedy tez się synchronizujes z resztą 25 klatek. Może jakoś to przewidzieli.
mav
Awatar użytkownika

Tentacle Sync Track E Audiorecoder + Timecode generator

21.09.2019, 22:51

Jakoś totalnie tego nie analizowałem, ale jakoś mocno się nie rozjeżdża, przy zmianie z 50p do 100p w a73. W FS7 jest nieco inaczej, bo ona nawet 100 czy 120p zapisuje do wybranego formatu (czyli ustawienie 100->25 powoduje zapis 4x już zwolnionego materiału w 25p). Nie pamiętam co się wtedy z kodem dzieje.
Ogólnie jakiś tam rozjazd łapie. Kamery (fs100-700) były pod tym względem znacznie bardziej czułe, ale to i tak nie przeszkadza w komfortowym chronologicznym ułożeniu ujęć na timeline.

Nadal jednak kosztuje 0 złoty i 0 pluginów / whatever :)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal