Szybkie pytania - DaVinci Resolve

alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

28.04.2019, 20:27

Gruby Pan Albert pisze:Źródło posta A jeszcze dopytam, koniecznie 6GB czy 3GB też sobie poradzi?

granica sensowności jest ustawiona na 4GB, ale słyszę od wielu osób że pracują na 3GB jednak nie wiem co tak naprawdę robią z materiałem
osobiście nie ma jak tego przetestować
sam BM też w dokumentacji podaje 4GB
Bartek1
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

28.04.2019, 21:57

Gruby Pan Albert pisze:Źródło posta
alias pisze:Źródło posta 2600/16gb/1060gtx + SSD
i sobie poradzi jak nic ;)


A jeszcze dopytam, koniecznie 6GB czy 3GB też sobie poradzi?

Z własnego doświadczenia, jeśli zamierzasz pracować w 4k to poniżej 4GB nie schodź.
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

25.07.2019, 10:26

DaVinci Resolve Studio 16 Public Beta 7 - już jest.
Kenzo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

25.07.2019, 14:02

Ciekawy jestem ile jeszcze wersji beta wyjdzie przed finalną :)

Ostatnio zmontowałem dość długi dokument w Resolvie i muszę przyznać, że jestem zachwycony, chętnie bym się przeniósł na stałe zostawiając Avida i Premierkę.
No ale niestety większość mojej pracy to programy telewizyjne, czyli przeplot, a Davinci nie obsługuje sekwencji z przeplotem. :cry:
fransua
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

25.07.2019, 15:20

Zawsze możesz traktować DR jako zaawansowaną "wtyczkę" do swoich programów :) Niby robota podwójna ale osobiście taką drogę obrałem by w miarę bezboleśnie migrować w kierunku DR.
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

25.07.2019, 18:37

Kenzo pisze:Źródło posta Ciekawy jestem ile jeszcze wersji beta wyjdzie przed finalną

zgodnie z tradycją stabi powinna być z początkiem sierpnia

Dodano po 58 sekundach:
Kenzo pisze:Źródło posta czyli przeplot, a Davinci nie obsługuje sekwencji z przeplotem.

w jakim sensie nie obsługuje sekwencji z przeplotem?
Kenzo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

25.07.2019, 18:54

W takim, że nie ma czegoś takiego w DR. Jest co prawda checkbox aby poprawnie interpretował pliki z przeplotem, ale to tyle, można jedynie zrobić proste cięcia i kolor korekcję.
Wszystkie efekty (także te najprostsze typu zoom, transform) są progresywne, title są jednopolowe, itd. Jednym słowem DR poprawnie interpretuje pliki z przeplotem ale sam go nie tworzy.
fransua
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

31.07.2019, 09:15

Witam. Staram się zrobić animowane zaznaczenie.
Obrazek
Generalnie wszystko ładnie pięknie działa - skalowanie, przemieszczanie. Jednak dodatkowo chcę aby zmieniało się położenie "węzłów". Niestety nie mogę znaleźć opcji by dodać klatki kluczowe do poszczególnych węzłów. Oczywiście mogę je teraz edytować jednak gdy zmieni się kąt kamery i zmienię położenie węzłów to jak już wspomniałem "nie animują się". Szukam po tutkach ale już się poddałem. Ostatnia nadzieja w was.
Kenzo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

31.07.2019, 12:02

W Stroke Controls na samym dole masz napisik "Right click here for shape animation", klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i dajesz Animate.
Paint możesz dać bezposrednio na obrazek nie musisz go łączyć za pomocą Merge (chyba, że to tylko część większej kompozycji).
Druga sprawa, to jeżeli nie nie używasz w Paint efektu Write on, to wygodniej takie zaznaczenie zrobić maską.
fransua
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

31.07.2019, 14:43

Dzięki sprawdzę. Maskę już mam a to ma byc jako dodatkowy bajer.

Edit.
Kenzo pisze:Źródło posta Stroke Controls na samym dole masz napisik "Right click here for shape animation"

Właśnie to zrobiłem. Ja pierdziu. Jest na wierzchu a ja gdzieś w głupich miejscach szukałem. Jeszcze raz dzięki.
Gruby Pan Albert

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

5.08.2019, 14:33

Resolve 16 - RENDER

Brak możliwości renderu innej rozdzielczości niż zadana w Resolve. Tzn. mam video w rozdzielczości 1920x960 (nie pytajcie) i chce to wypluć z ustawieniami presetu na yt ale nie chce mieć czarnych pasków u góry i na dole. Z rozwijanego menu widzę, że jest opcja custom. Niestety ale po jej wybraniu nie ma możliwości ustawienia custom oraz nie plik dalej renderuje się w pasami u góry i na dole. Oczywiście, jak biorę custom (kategoria główna) to wypluwa plik o takiej rozdzielczości jak ja chce. Skoro tak się nie da, to lepiej robić to z zakładki głównej custom?
wemlo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

5.08.2019, 17:21

Gruby Pan Albert pisze:Źródło posta Resolve 16 - RENDER

Brak możliwości renderu innej rozdzielczości niż zadana w Resolve. Tzn. mam video w rozdzielczości 1920x960 (nie pytajcie) i chce to wypluć z ustawieniami presetu na yt ale nie chce mieć czarnych pasków u góry i na dole. Z rozwijanego menu widzę, że jest opcja custom. Niestety ale po jej wybraniu nie ma możliwości ustawienia custom oraz nie plik dalej renderuje się w pasami u góry i na dole. Oczywiście, jak biorę custom (kategoria główna) to wypluwa plik o takiej rozdzielczości jak ja chce. Skoro tak się nie da, to lepiej robić to z zakładki głównej custom?

wydaje mi się że najpierw musisz zmienić ustawienia projektu na 1920x960...
Gruby Pan Albert

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

21.08.2019, 20:58

Resolve 16 - montaż

Kolejne, może głupie, może nie, pytanie. Ile można wrzucić ścieżek do darmowej wersji przy montażu (wersja 16)? Sprawdziłem na świeżym projekcie i wychodzi, że 5. Problem jest nawet jak usunę ścieżki/plik z 5 ścieżki to nie mogę dodać kolejnego pliku. Przez zakładkę cut również mam z tym problem.
lmalecki

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

21.08.2019, 21:57

Resolve nawet w wersji free nie ma limitu ścieżek (pewnie jest jakiś techniczny limit jedynie). Masz najnowszą wersję stabilną (nie beta) ?
Gruby Pan Albert

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

22.08.2019, 17:43

Jep, stable. Prosto ze strony BM.

EDIT

Utworzenie drugiego Timeline'u i skopiowanie tam obecnej zawartości może być rozwiązaniem i póki co działa.
fransua
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

6.09.2019, 16:58

Nie wiem czy było:
Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 16 Exits Beta
Featuring new AI-powered features to make video editing and color grading easier and more powerful, Blackmagic Design’s DaVinci Resolve Studio 16 makes use of several NVIDIA AI libraries, and the Tensor Cores found on the latest NVIDIA RTX GPUs, to accelerate inferencing. RTX-powered AI features include:

Speed Warp, which interpolates frames when changing the playback speed of videos resulting in smooth slow-motion with fewer artifacts
Super Scale, to increase footage resolution by up to 4x
Auto color and shot matching to accelerate the color grading workflow
Facial recognition for automatic tagging of clips for smart bins and tracking of facial features easy feature refinement
Stylize for creating artistic looks on video footage
“DaVinci Resolve 16 Studio uses the latest multiple GPU innovations for AI and deep learning,” said Dan May, Blackmagic Design’s USA president. “With the new DaVinci Neural Engine using NVIDIA CUDA 10 and TensorFlow acceleration, our tests show a better than 2x performance increase over previous NVIDIA GPUs. These same GPUs are also used for decoding and debayering Blackmagic RAW images which makes them an attractive investment.”

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne ... io-driver/
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

6.09.2019, 17:19

było ale nie na naszym forum, oskarek poleciał :)
Tom_LS

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

12.09.2019, 09:51

DR 16 Edit
Wybieram materiał w Source Viwer, markuję In, Out i dodaję na timeline poprzez Insert. W poprzednich wersjach kursor na timelinie ustawiał się na końcu dodanego klipu, więc mogłem dodawać kolejne wg zaplanowanej kolejności. Teraz kursor ustawia się na początku dodanego klipu, więc każdorazowo muszę zmieniać jego lokalizację. Jest jakiś magiczny checkbox, który za to odpowiada?
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

13.09.2019, 11:53

Tom_LS pisze:Źródło posta DR 16 Edit
Wybieram materiał w Source Viwer, markuję In, Out i dodaję na timeline poprzez Insert. W poprzednich wersjach kursor na timelinie ustawiał się na końcu dodanego klipu, więc mogłem dodawać kolejne wg zaplanowanej kolejności. Teraz kursor ustawia się na początku dodanego klipu, więc każdorazowo muszę zmieniać jego lokalizację. Jest jakiś magiczny checkbox, który za to odpowiada?

u mnie ląduje na końcu, więc coś musiałeś przestawić, ale nie wiem co
Kenzo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

13.09.2019, 13:25

alias, a jesteś pewny, że w 16-tce? W wersji 15 było ok w którejś wersji bety 16 wpadli na ten pomysł i niestety w w 16-tce jest tak jak Tom_LS napisał, po protestach na forum BM od nowej bety, czyli 16.1 znowu jest w porządku. :)
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

13.09.2019, 13:44

mam 16.2 bętę na testowej maszynie i 16 na normalnej
w oby mam tak samo
Kenzo
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

13.09.2019, 14:12

Uściślając, przeskakuje na początek klipu jeżeli wklejasz coś po ostatnim ujęciu na timelinie w innych przypadkach jest ok.
Tom_LS, zamiast Insertu używaj Append at End i nie musisz się przejmować gdzie kursor stoi.
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

13.09.2019, 14:23

Kenzo pisze:Źródło posta Uściślając, przeskakuje jeżeli wklejasz coś po ostatnim ujęciu na timelinie w innych przypadkach jest ok.

tak, masz rację ;)
Tom_LS

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

15.09.2019, 18:37

Ok, przetestuję działanie Append at End. Dziękuję wszystkim za rady! :)
Gdaczy

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

22.09.2019, 23:06

Hej !
Chcę rozpocząć przygodę z DR16 lecz zupełnie nie wiem dlaczego podczas renderowania
zużycie CPU mam na poziomie 99 - 100% i potrafi zwiesić sprzęt po 20 sek renderowania.
Już w kwietniu próbowałem DR ale odradziliście przez fakt iż podiadałem Windowsa 7.
Zainstalowałem DR 16 chyba że to nadal błąd i lepiej cofnąć się do jakiejś wcześniejszej
wersji ?

System : Windows 10
Komputer:
Płyta główna - Gigabyte Aorus Gaming 3
Procesor - Intel i7 8700K + Fortis 3
Karta graficzna - Gigabyte RTX 2060 Windforce Super OC 8GB
Pamięć Ram - 32 GB GOODRAM IRDM (2400 MHz)
Dźwięk - Creative Sound Blaster Z
Dysk SSD - ADATA SU750 512 GB
Dysk SSD - ADATA SU800 240 GB

Jeśli był takowy temat to prosił bym o podlinkowanie !
Dzięki za pomoc.
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

22.09.2019, 23:56

moja rada od serca
kup wersję DR Studio, a poczujesz się jakbyś przesiadał się z mercedesa do ferrari
darmowy DR nie korzysta ze wspomagania GPU
Gdaczy

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

23.09.2019, 09:00

alias pisze:moja rada od serca
kup wersję DR Studio, a poczujesz się jakbyś przesiadał się z mercedesa do ferrari
darmowy DR nie korzysta ze wspomagania GPU


Czyli nie ma recepty na to co dzieje się u mnie?
Chodzi tu bardziej o to że składam materiały rzadko przyjmijmy raz na miesiąc może dwa i nie wiedzę sensu wydawania tak sporej kwoty.
Szukam programu darmowego ale też jestem osobą ambitna, lubiąca się uczyć dla tego chciałem spróbować DR.
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania - DaVinci Resolve

23.09.2019, 10:39

Gdaczy pisze:Źródło posta Czyli nie ma recepty na to co dzieje się u mnie?

ja jej nie znam, bo wersja darmowa po prostu nie korzysta ze wspomagania GPU

Wróć do „DaVinci Resolve”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal