Książki / Audiobooki - polecenia

Humor, off-topic
razor89md

Książki / Audiobooki - polecenia

20.05.2019, 13:55

Dużo czasu spędzam w aucie jeżdżąc po Polsce. Wykorzystuje czas i słucham książek.
Większość z tych które już mam przesłuchałem i w najbliższym czasie będę rozglądał się na kolejnymi pozycjami.

Możecie coś polecić? Słucham wszystko oprócz romansów :D

Ja ze swojej strony mogę polecić całą serię (7 tomów) "Skazaniec" którego skończyłem w zeszłym tygodniu - świetnie napisana powieść ;)
Na pochwałę zasługuje również "Hrabia" - w ciakawy i barwny sposób napisany :)
docxxx

Książki / Audiobooki - polecenia

20.05.2019, 13:59

Ja słucham Imponderabilia (Karol Paciorek).
Ogólnie lubię słuchać osób które coś osiągnęły (wiec nie wszyscy goscie tego programu sa fajni ;) anizeli "czytac" ksiazek historycznych, dot. samorozwoju (o Boze, w aucie slyszysz tylko "do it! Możesz! Osiągniesz to!) itd.
A poza tym, ten kanał jest fajny bo rozmowy sa srednio po tyle czasu co moje podroze wiec pasuja idealnie.
Aha, no i czasami jezyk DE/EN.
razor89md

Książki / Audiobooki - polecenia

20.05.2019, 14:27

docxxx pisze:Źródło posta Ja słucham Imponderabilia (Karol Paciorek).
Ogólnie lubię słuchać osób które coś osiągnęły (wiec nie wszyscy goscie tego programu sa fajni ;) anizeli "czytac" ksiazek historycznych, dot. samorozwoju (o Boze, w aucie slyszysz tylko "do it! Możesz! Osiągniesz to!) itd.
A poza tym, ten kanał jest fajny bo rozmowy sa srednio po tyle czasu co moje podroze wiec pasuja idealnie.
Aha, no i czasami jezyk DE/EN.


Nie znałem tego kanału ale na pewno się zapoznam, rzuciłem szybko okiem i są osoby których chętnie posłucham ;)

Z książek motywacyjnych na szczęście wyrosłem kilka lat temu :D
Bartek1
Awatar użytkownika

Książki / Audiobooki - polecenia

20.05.2019, 14:43

Ze swojej strony polecam książki Brandona Sandersona, szczególnie cykl "Ostatnie imperium".
szczemp

Książki / Audiobooki - polecenia

21.05.2019, 16:20

Bartek1 pisze:Źródło posta Ze swojej strony polecam książki Brandona Sandersona, szczególnie cykl "Ostatnie imperium".

Nie jest to jakaś skomplikowana opowieść, a miejscami rzekłbym, że bardzo liniowa fabuła.
Jeśli chcesz kryminał, to cykl o Harrym Hole od Jo Nesbo.
8kmichal
Awatar użytkownika

Książki / Audiobooki - polecenia

21.05.2019, 19:57

Kryminał: Jo Nesbo - im późniejsze, tym lepsze. Proponuję zacząć od słuchowiska "Karaluchy".
Kryminał: Saga Millenium. Chyba śmiało można powiedzieć, że to już klasyk ;)
Humor: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął. Najśmieszniejszy audiobook jaki przyjąłem, świetnie odczytany przez Barcisia.
Humor: Pratchett, cały cykl Świata Dysku - moje ulubione są ze śmiercią.
Polska: Żulczyk - Wzgórze Psów. Dłuży się, czasami bardo - ale jest świetne... takie brudne... brr. Warto.
Polska: Książki Olgi Tokarczuk - warto, tylko możesz zyskać :)
Polska: Miłoszewski - trylogia z Szackim. Dobry kryminał.
Wiele osób chwali książki Chmielarza, jeśli podejdzie Ci jego styl, to pójdziesz we wszystko. Mi się podobało, choć to bardzo prosty, by nie powiedzieć prostacki styl. Nadal o dwa poziomy lepszy od Mroza, którego czytać to największa kara, po którego sięgać zdecydowanie NIE polecam ;)
szczemp

Książki / Audiobooki - polecenia

21.05.2019, 20:56

8kmichal pisze:Źródło posta Kryminał: Jo Nesbo - im późniejsze, tym lepsze. Proponuję zacząć od słuchowiska "Karaluchy".

Karaluchy są drugim tomem o Harrym Hole. Warto zacząć od początku, aby poznać trochę bohatera.
Bartek1
Awatar użytkownika

Książki / Audiobooki - polecenia

21.05.2019, 21:12

8kmichal pisze:Źródło postaHumor: Pratchett, cały cykl Świata Dysku - moje ulubione są ze śmiercią.

Świetna seria, ze strażą wciągają mnie najbardziej.

Z ciekawych jeszcze jest "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka i "Trylogia kosmiczna" Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepka.
8kmichal
Awatar użytkownika

Książki / Audiobooki - polecenia

22.05.2019, 08:19

szczemp pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta Kryminał: Jo Nesbo - im późniejsze, tym lepsze. Proponuję zacząć od słuchowiska "Karaluchy".

Karaluchy są drugim tomem o Harrym Hole. Warto zacząć od początku, aby poznać trochę bohatera.

I tak i nie... pierwsza jest najsłabsza, moim zdaniem tylko dla fanów Harrego :) Przewidywalna, mnie nie zabrało tak bardzo. Oczywiście to subiektywne opinia.

Koniecznie sprawdźcie tego stulatka, który wyskoczył z okna - to taki szwedzki Forrest Gump, ale lepszy :D
docxxx

Książki / Audiobooki - polecenia

22.05.2019, 09:26

Facet pyta się co można słuchać w aucie, a oczywiście po chwili zaczyna się festiwal pierd... jeden na drugiego co jest dobre a co nie.
niewidzialna

Książki / Audiobooki - polecenia

30.03.2020, 09:19

Nie polecę konkretnej książki, ale apkę Empik Go. Przez 60 dni teraz konto premium jest za darmo, a wraz z nim dostęp do ebooków/audiobooków.

Wróć do „Luźne tematy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal