Blackmagic Pocket 4K

Kamery Blackmagic
Najrad
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.04.2019, 15:33

przyzwoita baza riga ma regulację góra/dół, podobnie mattebox ( nawet ten tandetny plastik z fotki) więc dostroisz spokojnie tak, że obiektyw trafi w mattebox-a. Ja na riga pakuję aparat w klatce ( zresztą z klatki nie wyjmuję go nigdy )
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.04.2019, 22:26

Najrad pisze:Źródło posta przyzwoita baza riga ma regulację góra/dół, podobnie mattebox ( nawet ten tandetny plastik z fotki) więc dostroisz spokojnie tak, że obiektyw trafi w mattebox-a. Ja na riga pakuję aparat w klatce ( zresztą z klatki nie wyjmuję go nigdy )

na gimbala też w klatce wkładasz?
p.s.
pytanie trochę w ciemno, bo nie wiem czy korzystasz z gimbala

Dodano po 1 godzinie 12 minutach 4 sekundach:
cezary170 pisze:Źródło posta Musi być sporo dostaw bo ludzi na fb ogłaszają się ze oddają zamówienia. Oczywiście za pieniądze.


to jest Twoja kamerka w klatce na roninie s?
czyli się da? wszystko dobrze działa? coś trzeba było dorobić / przerobić?

Obrazek
Najrad
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.04.2019, 22:49

@alias
Tak na gimbala wkładam w klatce, Mam Sony A7III i klatkę SmalRig, a gimbal to FeyuTech AK2000 z FollowFocusem ( tym od Feyu w wersji2). Spokojnie daje radę nawet z sigmą 24-105 f/4.0 . Waga tego setupu to niecałe 2kg. Przecież zaleta tych ficzerów za którymi się tak uganiamy ma właśnie polegać na błyskawicznym wypinaniu i wpinaniu pomiędzy statywem, monopodem, gimbalem i rigiem. Bez sensu było by wyjmowanie jeszcze dodatkowo z klatki.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.04.2019, 23:31

Najrad pisze:Źródło posta Bez sensu było by wyjmowanie jeszcze dodatkowo z klatki.

jasne że bez sensu, ale jakby się nie mieściło to by nie było wyboru :)
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.04.2019, 23:57

Tak to moja kamera. Wsuwam ją na gimbal z założoną klatką, nigdy jej nie ściągam.
Z wyważaniem, pomaga mi mój patent z zamocowaniem baterii na ramieniu, dzięki temu dociążana jest oś z którą normalnie jej problem.
Wiec mam zasilanie które i tak muszę gdzieś umieścić, a nie mam problemu z wyzważeniem.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.04.2019, 00:44

a gdyby hipotetycznie nie było baterii to co byś zrobił?
dałoby się wyważyć?
Bartek1
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.04.2019, 08:32

@cezary170
Czy do baterii np-f używasz tego adaptera ? https://www.coreswx.com/store.coreswx/p ... b-solo-sl/ Jak wygląda sprawa z kablami ? Jest w zestawie odpowiedni do Pocketa 4k ?
Co raz bardziej skłaniam się do zamówienia tej kamery, ale chcę najpierw ustalić co będzie mi potrzebne.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.04.2019, 09:15

https://allegro.pl/oferta/zasilanie-bla ... 7982336679
Mam na sprzedaż ten mój adapter z kablem, baterią i ładowarką.
Wiadomo jest potrzebny kabel z wtyczką do Pocket 4k.
Ja się ostatecznie nastawiłem na baterie od ex1 także resztę wyprzedaje. V-lock się sprzedał, mam jeszcze płytkę do v-lock jak by ktoś chciał.

Co do wyważenia.
Nie wiem czy ja mam za dużo na tą klatkę napchane, ale bez tej bateri to ciężko wyważyć. Musiał bym przeciwwagę przykręcić do klatki, kiedyś pisałem że zamówiłem do pocketa. Ale ostatecznie założyłem baterie i to mi odpowiada bo nie dodaje zbędnej wagi a zestaw i tak nie jest lekki.
Oglądałem zdjęcia i te roniny co są tak ładnie wyważone to zazwyczaj nic nie mają na klatce, nawet dysku.
Movf

Blackmagic Pocket 4K

15.04.2019, 22:48

U mnie pocket, klatka smallrig , dysk ssd, Sigma 18-35, filtr vnd, mikrofon, moza ifocus mieści się na styk przy gimbalu moza air 2
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.04.2019, 23:34

Movf pisze:Źródło posta U mnie pocket, klatka smallrig , dysk ssd, Sigma 18-35, filtr vnd, mikrofon, moza ifocus mieści się na styk przy gimbalu moza air 2

a nie masz problemu z wyważeniem tego?
Movf

Blackmagic Pocket 4K

16.04.2019, 01:11

Nie jest to łatwe i trochę schodzi z wyważaniem ale jak nie ma czasu to nawet z niedokładnym dobrze sobie poradzi ta moza
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

16.04.2019, 08:46

Movf pisze:Źródło posta moza ifocus

a mógłbyś wrzucić tu fotkę Twojego zestawu?
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

16.04.2019, 15:19


? tam nie ma zdjęcia
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.04.2019, 17:43

Po kilku miesiącach obserwowania tego tematu, śledzenia na YT filmików nakręconych nowym pocketem, mam jedną konkluzję:
widzę bardzo mało filmów nakręconych tym sprzętem, które mi się podobają. Niby na papierze wszystko jest super, ale to co widzę finalnie jakoś nie powala.
Kilka ładnych rzeczy widziałem, ale dosłownie kilka. A kilkadziesiąt, a może już kilkaset filmików średnich lub nawet całkiem słabych.
Jakoś pierwszy pocket miał bardziej filmowy obrazek. I to pomimo mniejszej matrycy.
Movf

Blackmagic Pocket 4K

22.04.2019, 01:43

Jaką drugą puszkę proponujecie zakupić aby działać w duecie z pocketem? Chcialbym coś innego abym od czasu do czasu mógł robić zdjecia. Trzeba dbać o instagram i facebook :) Pierwsze co na myśl mi przychodzi to a7iii bo dosyć dobrze sobie radzi w foto i wideo. Szkła canon Ef więc kontabilność z adapterem
M4jster

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 08:53

Jaką drugą puszkę proponujecie zakupić aby działać w duecie z pocketem?

A gdyby kupić drugiego pocketa ?
A do zdjęć dodatkowo sony rx100 m3 lub jakiś inny `kompakt` ?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 12:14

Ja już zdobyłem kolejnego pocketa, także w sobotę i niedziele na weselach będzie działać. Myśle ze coś wrzucę jak zmontuje.
Do tego kupiłem Panasonic 12-35mm f2.8 II.
Stabilizacja dużo pomaga.
M4jster

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 16:12

Ja już zdobyłem kolejnego pocketa, także w sobotę i niedziele na weselach będzie działać. Myśle ze coś wrzucę jak zmontuje.

Czekamy, a przynajmniej ja czekam ;)
QUBE
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 18:51

cezary170 pisze:Źródło posta Tak to moja kamera

Ile taka przyjemność waży?
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 18:56

Prawie 5kg.
Ciężka, także lekko nie będzie.

Wyczytałem przed chwilą w wątku FUJifilm X-T3, że ten aparat trzyma 50minut. Wychodzi na to że Pocket 4K nie jest taki wyjątkowy jeśli chodzi o czas działania.
QUBE
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

23.04.2019, 19:00

cezary170 pisze:Źródło posta Prawie 5kg

Napisz jak zrobisz wesółko - jak ze zdrówkiem :) 5kg w łapkach to troszeczkę pociągnie po pleckach :)
QB
a6500, EOS R na FT MG2, GP6,7, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS, Atem mini, Atem mini extreme ISO
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.04.2019, 10:17

cezary170 pisze:Źródło posta Wyczytałem przed chwilą w wątku FUJifilm X-T3, że ten aparat trzyma 50minut. Wychodzi na to że Pocket 4K nie jest taki wyjątkowy jeśli chodzi o czas działania.

Dokładnie tak jest. Ale trzeba też dodać że Fuji informuje o padającej baterii, a gdy założymy grip to mamy 3 baterie na pokładzie czyli jakieś 150 minut nagrywania. Całość natomiast nadal jest kompaktowa i niewielka.
Arsen

Blackmagic Pocket 4K

25.04.2019, 14:51

Może niezbyt eleganckie wizualnie, ale dobrze pomyślane i kompaktowe, a przy tym uniwersalne oraz oparte na tanich, powszechnie dostępnych ogniwach 18650. Dodatkowo w kamerze możemy mieć LP-E6, co powinno dać lepszą wydajność niż firmowy grip, a i samo urządzenie ma więcej sensu od strony ergonomii.
arelemm
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

27.04.2019, 22:15

cezary170 pisze:Źródło posta Ja już zdobyłem kolejnego pocketa, także w sobotę i niedziele na weselach będzie działać. Myśle ze coś wrzucę jak zmontuje.
Do tego kupiłem Panasonic 12-35mm f2.8 II.
Stabilizacja dużo pomaga.


I jak poszło? Przyznam, że kusi mnie BM i do tego DR w combo z moim gh5s, więc jestem przeciekaw efektów, i odczuć co do wygody użytkowania sprzętu. Pozdrówka!
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

29.04.2019, 12:06

Mi się podobało kręcenie tą kamerką, duży ekran ułatwia pracę.
Ustawianie na ekranie opcji jest szybkie, to jest plusik bo na weselach czas się liczy. Podoba mi się że ma większy zakres tonalny to bardziej toleruje światło z okien itd.
Cieżko mi jakoś opisywać jakieś nowości bo ja się z tą kamerą dużo bawiłem także po prostu na niej pracowałem.
W kościele użyłem mikrofonu bezprzewodowego mikrofonu sennheiser pod głośnikiem, dźwięk w tej kamerze ładnie się zapisał jak teraz sprawdzam, to mój pierwszy sprzęcik gdzie jestem zmuszony do manualnego ustawienia dźwięku ale jednak na to nie narzekam. Używa się jak rejestratora a dźwięk wydaje się lepszy.
Z soboty zmieściłem się z materiałem w 400gb, z wczoraj miałem coś koło 440gb.
Jeśli chodzi o zasilanie to korzystałem z baterii do ex1, według testów te baterie starczały na 4 godziny. Jako że tu nie kręciło się cały czas, przy taki użytkowaniu weselnym bateria padała na obu weselach koło godziny 23, także na resztę wesela zakładałem kolejne.
No i w niedziele pracowałem z fotografem z poza mojej firmy, to kamera wzbudziła zainteresowanie.
Najlepiej będzie mi ocenić ten sprzęcik jak już zmontuje wesele i będzie efekt finalny.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

29.04.2019, 12:22

cezary170 pisze:Źródło posta W kościele użyłem mikrofonu bezprzewodowego mikrofonu sennheiser pod głośnikiem, dźwięk w tej kamerze ładnie się zapisał jak teraz sprawdzam, to mój pierwszy sprzęcik gdzie jestem zmuszony do manualnego ustawienia dźwięku ale jednak na to nie narzekam. Używa się jak rejestratora a dźwięk wydaje się lepszy.

nagrywałeś w obu kanałach czy w jednym?
jak w obu, to korzystałeś z możliwości zapisu z różnym poziomem w jednym i drugim kanale?

Dodano po 48 sekundach:
cezary170 pisze:Źródło posta Z soboty zmieściłem się z materiałem w 400gb, z wczoraj miałem coś koło 440gb.

w jakim formacie i kompresji?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

29.04.2019, 12:41

Nagrywam tylko w prores proxy, wybrałem UHD, żeby było dopasowane do telewizorów.
Nagrywałem na jednym sennheiser na drugim wbudowany. Poza tym zakładałem mikrofon NTG-1, też na jeden kanał.
Co ciekawe mając na dwa kanały ustawiony np xlr, zmienia się razem poziom dźwięku, nie można go mieć inaczej ustawionego dla dwóch kanałow.
Z minijack, prawy i lewy kanał już może być osobny. Czy dla dwóch wbudowanych mikrofonów. Chodzi o to że jeśli wybiorę nawet dwa razy lewy kanał to zmienia on się razem.

Wróć do „Blackmagic”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal