Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

Admin
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

3.02.2019, 23:29

To miał być taki suchy żarcik, niepotrzebnie się gotujesz...

Degenerado - wyluzuj trochę, dystans dystans

Ogólnie wyluzujcie panowie
Admin też człowiek (z kamerą:)
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

3.02.2019, 23:48

suchy żarcik to jest grabowanie vhsów do dvd i kolejna kompresja, żeby ponownie po edycji ze stołu montażowego to kompresować
rumek7
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 00:31

Miło się czyta :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Admin
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 07:35

Degenerado pisze:Źródło posta suchy żarcik to jest grabowanie vhsów do dvd i kolejna kompresja, żeby ponownie po edycji ze stołu montażowego to kompresować

rosi kiedyś zgrał do DVD bo widocznie na tyle pozwalał mu obecny sprzęt lub tyle mu wystarczało. Może gdyby od razu dysponował wiedzą, jaką ma dzisiaj, zgrywałby do mniej stratnego kodeka. Ty też od razu wiedziałeś wszystko? Trochę wyrozumiałości.

Zakładam, że najlepszym wyjściem byłoby zgrać kasety jeszcze raz (o ile one same nie zostały zniszczone/mocno zdegradowane), tylko używając lepszego grabbera i do lepszego formatu. Ja kiedyś używałem do tego kamery VX2100 :)
Admin też człowiek (z kamerą:)
rosi

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 09:15

"ADMIN" jest dokładnie tak jak napisałeś ,wielkie dzięki za pomysł, nawet mi to do głowy nie przyszło.

Chyba zacznę wszystko od zera, znalazłem fajny videograbber.
BLACKMAGIC INTENSITY SHUTTLE USB3.0 VIDEO GRABBER.

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam
rosi
:0)
mav
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 10:23

Vegas łyka VOBy bez problemu, tak tylko podpowiem.
Faktycznie, troszkę to dziwne, że davinci ma problem z w sumie archaicznym formatem...
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
fransua
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 11:15

rosi pisze:Źródło posta BLACKMAGIC INTENSITY SHUTTLE USB3.0 VIDEO GRABBER

Jeżeli masz już wszystko zgrane na DVD to nie lepiej kupić program, który bez problemu to ogarnie ? Można kupić Vegasa, o którym wspomniał Mav lub też np. Movie Edit Pro. W Movie edit pro wystarczy położyć VOB-y na oś montażową i działasz :)
Google znalazło mi takie ceny
Obrazek
Za ok 100 zł masz po robocie ;)

ps. Nie widać obrazka ? Też to macie ?
Admin
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 12:55

Ja widzę obrazek...
Admin też człowiek (z kamerą:)
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 13:33

Admin pisze:Źródło posta Może gdyby od razu dysponował wiedzą, jaką ma dzisiaj, zgrywałby do mniej stratnego kodeka. Ty też od razu wiedziałeś wszystko? Trochę wyrozumiałości.


ale ja nie mam do niego pretensji, gorzej z profesjonalistami, którzy polecają kolejne rekompresje, gdzie nawet jeśli już stręczymy davinci bo jest taka moda, to z dobrego odtwarzacza można przez dowolną kartę czy box blackmagica wciągnąć materiał bez kompresji 25p i dopiero do obrabiać...
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 13:38

Degenerado pisze:Źródło posta którzy polecają kolejne rekompresje, gdzie nawet jeśli już stręczymy davinci bo jest taka moda

pretensje to miej do siebie samego, że nie czytasz ze zrozumieniem pierwszego wpisy w tym wątku,
gdzie pytający jednoznacznie prosi o poradę: co ma zdobić żeby zaczytać takie pliki jakie ma do DR

rosi pisze:Źródło posta PROSZĘ O PORADĘ na jaki format skonwertować pliki ---VOB Video File (VLC) (.VOB)---żeby były jak naj mniej stratne do pracy w DAVINCI.


i tyle w temacie ;)
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:01

nie "nie tyle w temacie", od fachowców oczekuje się fachowej porady. tudzież lepszego i tańszego rozwiązania ale jak to w Polsce... co zrobić jak "fachowiec" po łyskaczu doradza...
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:07

przeczytaj jeszcze raz do czego i kiedy potrzebna mi był whisky
znowu nic nie zrozumiałeś :D
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:11

alias pisze:Źródło posta przeczytaj jeszcze raz do czego i kiedy potrzebna mi był whisky
znowu nic nie zrozumiałeś :D


nic nie trzeba rozumieć, wystarczy poczytać twoje porady o sli czy wyjaśnienia dlaczego to nie ma funkcji albo brakuje kodeków w jedynie słusznym oprogramowaniu
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:19

Degenerado pisze:Źródło posta nic nie trzeba rozumieć, wystarczy poczytać twoje porady o sli czy wyjaśnienia dlaczego to nie ma funkcji albo brakuje kodeków w jedynie słusznym oprogramowaniu

to może inaczej, zrób coś pożytecznego dla siebie, a przede wszystkim dla swojego zdrowia psychicznego
i nie czytaj moich postów
masz nawet taką opcję w forum, żeby je zablokować
inaczej ta udręka jaką ze mną masz złamie Ci serce, a to byłaby przeogromna strata dla nas wszystkich :(
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:26

problem w tym, że ludzie szukający fachowej porady czytają twoje posty i o ile na kolorowaniu się nie znam na tyle żeby komentować co piszesz i tego nie robię to na optymalizacji, pracy, wymaganiach i konfigach znam się bardzo dobrze i mogę komentować takie farmazony
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:34

Degenerado pisze:Źródło posta problem w tym, że ludzie szukający fachowej porady czytają twoje posty ...

powtórzę jeszcze raz, Ty się martw o siebie a nie o ludzi
oni sobie doskonale dadzą radę bez względu na to, czy będziesz komentował "moje farmazony" czy nie
tym bardziej, że komentowanie "moich farmazonów" niczego sensownego z Twojej strony nie wnosi
poza niezłym ubawem jaki z tego mamy ;)
Degenerado

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:40

no koledze zaoszczędziłem konfigu z sli z którym to da Vinci sobie doskonale radzi... po twojej poradzie, tutaj też podałem rozwiązanie dla davinci bez pośredniej rekompresji... ty tam miej ubaw a ja będę w miarę możliwości przed kolejnymi debilizmami przestrzegał
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 14:47

Degenerado pisze:Źródło posta przestrzegał

cudownie :P
przestrzegaj kogo tylko możesz
i niech Stwórca ma Cię w swojej opiec
amen
rosi

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 18:21

No kochani imprezę czas zacząć.
Instaluję DAVINCI RESOLVE 15 STUDIO
:0)
alias
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 19:36

rosi pisze:Źródło posta No kochani imprezę czas zacząć.
Instaluję DAVINCI RESOLVE 15 STUDIO


czy to znaczy, że kupiłeś sam program czy dostałeś go np. z kamerą?
rosi

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

4.02.2019, 19:39

Kupiłem sam program i jest OK
:O)
yotka
Awatar użytkownika

Na jaki format skonwertować pliki do pracy w DAVINCI.

6.02.2019, 08:48

Degenerado pisze:Źródło posta od fachowców oczekuje się fachowej porady

Ot co, porady a nie gównoburzy na dwie strony. "Fachowcy" na tym forum więcej się kłócą między sobą niż pomagają innym, niestety :cry:

Wróć do „DaVinci Resolve”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal