Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

Wszystko, co warto obejrzeć
MarcinM
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 18:49

..........
Ostatnio zmieniony 15.12.2018, 23:24 przez MarcinM, łącznie zmieniany 1 raz.
kulfi82
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 19:16

Marcin, kto to k... jest Caseyneistatstastt?
"Ojciec Zdzicha"
MarcinM
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 19:26

No co Ty? Nawet jest w Wikipedii - "an American YouTube personality"
kulfi82
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 19:28

MarcinM pisze:Źródło posta an American YouTube personality

ok, to wyjaśnia dlaczego go nie znam.. :) Unikam jak ognia wszystkich YouTube personality
"Ojciec Zdzicha"
Stefan
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 19:34

Z tych wszystkich "osobowości YT" na jakie się natknąłem to on akurat wcale nie jest najgorszy. Nie jest to jakiś niesamowicie ciekawy kanał ale raz na tydzień, dwa, zobaczę sobie coś (zresztą teraz wrzuca filmy rzadziej, miał kiedyś bodaj rok, kiedy blogował codziennie). Z takimi kanałami to ja mam tak, że lubię obejrzeć ale z drugiej strony każda godzina spędzona z takim contentem to godzina kiedy sam nic nie zrobiłem :-)

Aczkolwiek w odróżnieniu od innych youtuberów u niego można się dowiedzieć czasem kilku ciekawych rzeczy (o dronach czy rowerach/deskach elektrycznych).

kulfi82 pisze:Źródło posta
MarcinM pisze:Źródło posta an American YouTube personality

ok, to wyjaśnia dlaczego go nie znam.. :) Unikam jak ognia wszystkich YouTube personality

Nie wiem jak ty, ale mnie na przykład brzydzi słowo "influencer" :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
MarcinM
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 19:46

Ja nie twierdzę, że jego kanał jest bezużyteczny, choć mnie irytuje jego maniera. Myślę jednak, że pieniądze wydane na tę "promocję" są wyrzucone w błoto.
cezary170
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 20:46

Nie wiem czy to wpływa jakoś na promocję Polski.
Dividex

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 21:05

MarcinM pisze:Źródło posta Nigdy nie darzyłem tego człowieka szacunkiem za to, co robił. Zawsze był to dla mnie przerost formy nad treścią i typowa internetowa bylejakość, opakowana w przejścia. Nie wspominając jego słynnych testów w których wyszło, że nawet focusa nie potrafi ustawić. Ale to zwykły błąd - każdemu może się zdarzyć.

Tymczasem my, forumowicze, zapłaciliśmy za jego wizytę w Polsce i produkcję poniższego filmu. Nie tylko forumowicze. Wszyscy Polacy.

To w ramach promocji Polski na świecie - zapraszają do Polski różnych celebrytów i robią z nimi programy w Polsce. W ramach promocji Polski za granicą i jej 100 lecia niepodległości. W Polsce. Publikacja też w Polsce. Dla zagranicznej promocji. Rozumiecie, nie?

https://youtu.be/_H-UnmiMc3s


Trudno obejrzeć ten film w całości za jednym zamachem, bo jest schematyczny i nudny jak wszystko co prezentuje ten koleś. Jak obejrzysz 10 jego filmów to w 11 nie zobaczysz niczego wyjątkowego... Zgadzam się, że jego testy są mało wartościowe i często widziałem w nich niezłe babole... ale z drugiej strony... jak oni mają wydać lepiej te pieniądze według ciebie? Postawili na bylejakość za którą stoją milionowe cyfry. Czy gdyby zapłacili tobie? mi? Nam wszytskim nam z forum to gdybyśmy nawet zrobili 1000 razy lepsze video to czy wtedy obejrzało by to 1000 razy więcej ludzi ? chyba nie... bo ludzie chcą oglądać słabego, ale popularnego gwiazdora jak on tam się by nie nazywał (zapracował na to sobie i wypromował swój bylejaki popularny styl) ... Znowu mieli zatrudnić markowego polskiego reżysera ? który rocznie reżyseruje komercyjną szmirę za szmirą ... Smarzowski odpada, bo on jest dobry w karykaturach i krzywym zwierciadle (plus dla niego za specjalizację)... Zatrudnić Karolaka , Adamczyka, Pazurę ? Mieli fajne role, które przypudrowali czymś co nawet nie można porównać do produkcji tego youtubera (czy jak to się pisze), postawili na młodzież i wybrali według ich kryteriów... co mieli rozdawać ulotki w subwayu ? Teoretycznie, każdy z nas ma w domu sprzęt i umiejętności, żeby sie stać drugim Casey, nie każdy chce wiem, więc możemy ten sprzęt spożytkować na dobre video promocyjne naszego kraju... dla hobby , nonprofit, coś co wypromuje Polskę i przy okazji nas samych ... tak to działa... a może nie... ale chyba tak... tylko jak to zrobić ? hmmm .... ? no właśnie ... trzeba mieć pomysł, a nie tylko wiecznie narzekać...
MarcinM
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 21:41

A tutaj akurat nie trafiłeś, bo byłem jednym z założycieli Stowarzyszenie Reklama dla Polski, które miało za zadanie właśnie wykorzystać potencjał reklamowy dla promocji Polski. Niestety tego rodzaju inicjatywy zawsze przegrywają z polityką, w której nie chodzi o promocję, tylko o realizację określonych interesów. Po drugie, ja nie biorę pieniędzy za reklamowanie Polski, więc zarzucanie "trzeba mieć pomysł, a nie tylko wiecznie narzekać" przypomina "jeżeli mówisz, że ona fałszuje, to zaśpiewaj lepiej" - taki bardzo infantylny argument.

Po trzecie nigdzie nie napisałem, że mają zatrudnić Pazurę czy kogokolwiek, więc znowu nie rozumiem dlaczego się do tego odnosisz.

Jest wielu youtuberów i infuancerów którzy zrobiliby to z większym polotem. Po drugie nie należało go zostawiać samego, tylko ułożyć mu fajny program weekendu.
Dividex

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 22:33

To taki typowy schemat dyskusji na forum, jestem zawiedzony Marcin M... poważnie... rzucasz coś na rybkę w eter może ktoś połknie haczyk... wywiązuje się dyskusja a ty typowo jak każdy w takiej rozmowie widzisz tylko siebie i własne ego... to co napisałem nie miałeś brać do siebie... to nie była prywatna wycieczka żeby ci dopiec... zwyczajna wymiana luźnych przemyśleń... gdybym chciał to napisałbym tak ...
... stowarzyszenie reklama dla polski... poważnie? według ciebie to jest argument i przeciw waga dla kogoś z taką widownią jak Casey N. ? Co z tego, że to coś założyłeś i zrobiłeś (choć fajnie, że się starałeś, ja to doceniam ) w odbiorze globalnym nie ma to znaczenia... nie liczysz sie w stawce nawet nie zostałeś dopuszczony do kwalifikacji więc proszę nie rozśmieszaj mnie z czymś takim... Problem nie leży w polityce... yt... to nie środowisko PIS , SLD czy PO... gdybyś miał pomysł to już dawno wyszedłbyś z własnych kompleksów i przestał usprawiedliwiać swoje porażki polityką i zawiścią innych ... trzeba było wrzucić materiał na yt, fejsa, insta... promować aż do bólu i wierz mi gdyby to było dobre to byś się z czasem przebił... a ty beczysz, że ci wójt czy burmistrz nie zaprosili na dożynki czy, nie zapłacili 3 tyś za spot reklamowy gminy ;)
Co do Pazury to kiedyś to był świetny aktor i kto wie może kiedyś jeszcze pokaże co potrafi, a podałem go jako przykład tego co można zaproponować ... jesteś kumaty, wierzę w to i wiem, że wiesz jak to interpretować i nie czepiasz się słówek jak inni popaprańcy internetowego "trolatorium" ...
Ostatni argument to : Gdybym to ja był kimś takim jak wspomniany ytuber to chyba chciałbym zrobić sam swój materiał dla jakiegoś małego państwa ch.... wie gdzie i nie pozwoliłbym, żeby to Panama czy Luksemburg decydowała jaki będzie scenariusz w moim filmie... w końcu biorą mnie z moją widownią i z moim kunsztem artystycznym i zakładam, ze zapoznali się z moim portfolio i znają moja umiejętności ;)
fransua
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 22:52

To jest mój drugi "film" z tym dydkiem. Pierwszy był o ostatnim GoPro no i teraz ten. Generalnie nie znam jego twórczości. osobiście szokuje mnie jego popularność. Dla mnie jest to człowiek znikąd. Tylko mam po nim jechać bo go nie znam ? No nie za bardzo. Ja się pytam. Czy jest tu u nas w Polsce jakiś jołtuberowy dydetk o takim zasięgu ? Mama go ocenić po ilości wyświetleń o Polsce ? No śmiech. Jest tyle na ile ludzie interesują się naszym krajem. Nie sądzą by "nasi" zrobili większe zainteresowanie na świecie. Może by było ambitniej ale czy był by lepszy zasięg ? Na 100% nie.
Panasonic GH1/GH2/G7, PC W10/64, RAM 32 GB, AMD R7 3700x, RTX 2060S, Davinci Resolve 16.1.1.005 (free), Video Pro X/10 (v.304)
alias
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 23:19

osobiście nie mam nic przeciwko takiej formy promocji naszego kraju
w ciągu doby ten materiał obejrzało pewnie z pół miliona młodych amerykanów którzy o Polsce nie wiedzą kompletnie nic
reszta to inni obcokrajowcy i nasi
większą "siłę promocji" /przepraszam za niefortunne określenie/ mieli w Ameryce tylko Wałęsa i JP2, ale to było już bardzo dawno
kiedy większości tych młodych amerykanów nie było na świecie

podoba mi się sposób pokazania Polski w tym filmie, i mam głęboką nadzieję, że choć trochę zmieni niezbyt ciekawy obraz
Polaka jaki mają o nas amerykanie
resumi

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

15.12.2018, 23:56

Ten kto wątpi w Pazurę polecam obejrzeć slepnac od świateł. Uważam że całkiem nieźle mu poszło.
Stefan
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

16.12.2018, 00:09

alias pisze:Źródło posta większą "siłę promocji" /przepraszam za niefortunne określenie/ mieli w Ameryce tylko Wałęsa i JP2

Był też bokser!

podoba mi się sposób pokazania Polski w tym filmie, i mam głęboką nadzieję, że choć trochę zmieni niezbyt ciekawy obraz Polaka jaki mają o nas amerykanie

A mają w ogóle jakiś? Mówię o tych, którzy go oglądają. Prędzej może jakiś dopiero stworzyć (Polacy mają duże ładna miasta, ludzie na ulicach rozpoznają sławnych youtuberów (i pewnie są tym tak zajęci że nie biegają), mają zimną pogodę ale gorące serca, jedzenie jest dobre, wszyscy mówią po angielsku, niektórzy z wyśmienitym akcentem). Nie wiem czy taki film zrobi coś więcej (ale i w sumie co miałby zrobić - popularny w pewnych kręgach facet przylecial na chwilę i mówi dobrze o kraju, to tyle) i nie przeszkadza mi to, że powstał. On nie jest za bardzo kontrowersyjny, ciężko pracował na swoją popularność, jakichś strasznych głupot nie gada, nie mówię, że to nie wiadomo jak wielka osobistość, tylko tak jak pisałem, od czasu do czasu mogę go obejrzeć w ramach rozrywki.

Nie do końca rozumiem o co to całe zamieszane prawdę mówiąc :-)

Żeby było zabawniej, okazuje się, że byłem akurat w tych okolicach w tym czasie ale najwyraźnie mieliśmy bardzo napięte terminarze :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
alias
Awatar użytkownika

Paw czyli CaseyNeistat w Polsce

16.12.2018, 00:12

Stefan pisze:Źródło posta Żeby było zabawniej, okazuje się, że byłem akurat w tych okolicach w tym czasie ale najwyraźnie mieliśmy bardzo napięte terminarze

no to koleś miał pecha :x

Wróć do „Inspiracje”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal