WEŹ NIE PIER***

pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

6.12.2018, 19:50

Już jest! :D

Ogólnie miała być pompa i dobra zabawa co na pewno zostało zrealizowane :) Będzie w the best of making of :)

Żeby się usprawiedliwić to tak:
Mało czasu było na sceny i nie zawsze można było dobrze trafić w montażu (za sprawą małej ilości powtórzeń) żeby PIOTER dobrze wchodził i wychodził z kadru, ale przynajmniej nie poszliśmy na łatwizne jak w oryginale i nie spowalnialiśmy ujęć żeby trafić w tekst.
Zjebałem z migawką, chciałem żeby było pro i filmowo więc 25p i 50 na migawce ale nie przewidziałem (a powinienem) że postać będzie rozmyta a tło ostre podczas ruchów scen.

Ogólnie staraliśmy się zrobić wsystko podobnie jak w oryginale. Tam gdzie babcia tam jest babcia, tam gdzie fontanna i laska tam byla fontanna(komputerowo ale byla) i laska itd.

https://youtu.be/jynQyMyS66A
MarcinM
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 20:47

sława u patostreamerów zapewniona.
mav
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:01

Wykonanie chyba spoko,
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:09

Mav jak parodia to parodia, poszliśmy na całość. Zobaczymy co dalej :)
kulfi82
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:11

no cóż, przyznam szczerze, że po cichu liczyłem na bardziej ambitniejszy kierunek. Nie odbieraj tego tak do końca jako zarzut. Najzwyczajniej w świecie chyba dotarłem do wieku, w którym pewne tematy bardziej mnie żenują niż śmieszą (chociaż kapitan bomba dalej wywołuje u mnie uśmiech). Myślę, że jeżeli to dotrze do planowanego targetu może narobić rozgłosu. Obejrzałem całość raz.. i montażem wykonałeś naprawdę dobrą robotę. O kolorystyce ciężko mi się wypowiedzieć, bo kolejne zwrotki skutecznie odciągały moją uwagę od detalu.

Oceny nie wystawię bo byłaby mocno nie obiektywna.. ale powodzenia na YouTubie życzę :D
"Ojciec Zdzicha"
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:23

Tak jak pisałem na początku staraliśmy się jak najbardziej być blisko pierwowzoru, przez co ograniczyło nam to strasznie nasze wizje. To co przyszło do głowy i pasowało do pierwowzoru to zaraz poszło najpierw na papier później na film i tak powstało od to coś :)
luke
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:35

Powiem tak - wróżę miliony wyświetleń, ale mi by było wstyd się pod tym podpisać.
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:45

luke - wstyd bo jakość wykonania czy wstyd bo to ośmieszające i perfidne? Stawiam na to drugie. No co mogę powiedzieć? Liczyłem się z tym od samego początku, ale jednak po przemyśleniach zdecydowałem, że lepiej być sobą a ludzie niech sobie idą swoją drogą. Wiem, że przypadkiem mogłem ograniczyć grono swoich klientów ale w dupie z takimi klientami bez dystansu. Niech bedzie jak jest. Przyjmę wszystko na klatę :)
kulfi82
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:48

pierdyl pisze:Źródło posta Tak jak pisałem na początku staraliśmy się jak najbardziej być blisko pierwowzoru, przez co ograniczyło nam to strasznie nasze wizje. To co przyszło do głowy i pasowało do pierwowzoru to zaraz poszło najpierw na papier później na film i tak powstało od to coś

faktycznie, dopiero teraz zobaczyłem pierwowzór.. ;) no nie mogę patrzeć na tego niedomagałe
"Ojciec Zdzicha"
wemlo
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:50

Przynajmniej zakończenie z happy end'em...
luke
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 21:55

pierdyl pisze:Źródło posta luke - wstyd bo jakość wykonania czy wstyd bo to ośmieszające i perfidne? Stawiam na to drugie. No co mogę powiedzieć? Liczyłem się z tym od samego początku, ale jednak po przemyśleniach zdecydowałem, że lepiej być sobą a ludzie niech sobie idą swoją drogą. Wiem, że przypadkiem mogłem ograniczyć grono swoich klientów ale w dupie z takimi klientami bez dystansu. Niech bedzie jak jest. Przyjmę wszystko na klatę

Wstyd, dlatego, że jesteś jednym z najzdolniejszych ludzi na tym forum. Potrafisz robić takie rzeczy, o których ja tylko pomarzyć mogę. A robisz coś co jest po prostu niesmaczne, słabe, w złym stylu.
Mógłbyś robić rzeczy wspaniałe, zachwycające, niezwykłe - masz do tego umiejętności.
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 22:08

technicznie bardzo dobra i fajna robota, dla mnie zaskoczenie in plus i za to idzie oskarek
a wartość artystyczna, no cóż najsłabszym ogniwem jest dla mnie sam tekst

Dodano po 58 sekundach:
p.s.
zadowolony Damian jesteś z jakości na YT?
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 22:10

luke - dzięki za miłe słowa. Myślę, że w moim życiu jednak znajdzie się czas na te słabe rzeczy i te wspaniałe. Nie bój się, jest w planie kilka bardzo kreatywych i wymagających projektów :)

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
alias - dzięki, jakoś na pewno lepsza niż to mp4 :) od dzisiaj w takim formacie właśnie będę tam wstawiał :)
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 22:22

pierdyl pisze:Źródło posta alias - dzięki, jakoś na pewno lepsza niż to mp4 od dzisiaj w takim formacie właśnie będę tam wstawiał

a jeśli możesz to podsumuj krótko,
czym kręcone, montowane i jakie w końcu dałeś parametry eksportu?
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 22:38

GH5s + olympus 12-40 Premiere pro CC nie pamiętam parametrów eksportu jutro napiszę
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

6.12.2018, 23:16

ok, koniecznie, niech inni też biorą dobry przykład bo i po to jest to forum :)
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 00:04

Alias a jak kolory? Bo powiem szczerze,ze o to się najbardziej martwiłem dajac tu ten teledysk. Od zawsze miałem z tym problem, Kupiłem nowy monitor i nagle zacząłem widzieć więcej i niby fajnie i ładnie ale jednak jesteś specem więc pytam jak to widzisz? :)
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 09:31

pierdyl pisze:Źródło posta Alias a jak kolory?

pierdyl pisze:Źródło posta Kupiłem nowy monitor i nagle zacząłem widzieć więcej


i warto było wydać te pieniądze na nowy monitor, bo ja widzę wyraźny progres ;)
duże brawa dla Ciebie za spójność kolorystyczną i jej naturalność w całym projekcie, to widać i to cieszy
do poziomów też nie mam żadnych istotnych zastrzeżeń
dobrze się też złożyło, że to była jesienna realizacja bo puszki panasonica lubią brązy i lubią częściowo pochmurne lub pochmurne dni więc fajnie to tu zagrało
jest ładnie, przejrzyście, kolorowo i pastelowo zarazem, jak w rodzimych irlandzkich klipach, choć oni tam mają ciekawszy odcień zieleni w naturze
pozostaje kwestią gustu czy nie można było iść bardziej w filmowy look, jak dla mnie nie, ja ich mam totalnie dość szczególnie jak widzę jakieś reklamy w naszej tv
podsumowując kolory mi się podobają, choć sam pewnie bardziej pokłoniłbym się nad dokooptowaniem jakiegoś fajnego niebieskiego

inną kwestią jest brak głębi ostrości w wielu ujęciach, ale z tego olka i matrycy 4/3 wycisnąć się jej nie da jak wiemy
byłoby bardziej filmowo bez sięgania po filmowy look
tu pięknie swój pazur pokazałby np. sigmy 16 i 30/1,4 ale Ty często potrzebowałeś w tej realizacji zooma więc nie ma gdybać ;)

obejrzałem sobie też ten klip projektorze w sali, technicznie było na równi z komercyjnymi filmami pomijając fakt, że to leci z YT
mav
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 11:31

alias pisze:Źródło posta ale Ty często potrzebowałeś w tej realizacji zooma więc nie ma gdybać ;)

A mi się wydawało, że dla ułatwienia pracy i synchronizacji ramek, to wszystko cyfrowe zoomy z 4k do FHD :)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 11:38

mnie się wydawało, że jedno i drugie, ale może i masz rację ;)
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 13:07

Dzięki alias! A miałem przez chwilę wątpliwości jak przyszedł monitor czy aby na pewno nie poszła kasa w błoto, jak widać nie:) W przyszłych produkcjach będę się starał jeszcze bardziej jeśli chodzi o koloryzację :)

Co do głębi ostrości to jej nie ma wcale bo nagrywałem nieraz z przymkniętym olkiem nawet na f8 :P Chciałem uzyskać filmowe rozmycie obrazka co jak już wcześniej napisałem nie wyszło mi na dobre - podczas ruchów obrazu postać jest rozmazana. Dopiero na drugi dzień nagraniowy się poprawiłem jak zobaczyłem jaka maniana z tego wychodzi i migawkę zacząłem ustawiać na 200-300. Jak chce uzyskać jakąś głębie ostrości to mam do tego voigtlandera f0.95 ale wąski bo ma 25mm.

Zooma owszem, używałem ale tylko i wyłącznie do skadrowania obrazu. Tak jak mav napisał - było to nagrane w 4K a wszelkie ruchy i zbliżenia doszły już w postprodukcji.

Jeszcze szybko coś o sprzęcie i ustawieniach miałem napisać więc tak:

GH5s + Olympus 12-40 f2,8
Nagrywane w vlog-l, MOV/4K/10bit/150M/25p

Co do eksportu to tak jak zalecałeś - format MXF na standardowych ustawieniach :)
MarcinM
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 13:53

pierdyl pisze:Źródło posta Mav jak parodia to parodia, poszliśmy na całość. Zobaczymy co dalej :)


To nie jest parodia. Parodia powinna być śmieszna.
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 13:58

To tak jakby w domu podstawili Ci na obiad pod nos ryż, a Ty byś powiedział że to nie jest obiad, na obiad powinny być ziemniaki. Jednym smakuje to innym tamto, jednych śmieszy to innych co innego. To by było dopiero nudne jakby każdy lubił to samo :)
MarcinM
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIERDOL

7.12.2018, 14:17

jeżeli Ciebie to śmieszy... no cóż...
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

7.12.2018, 14:27

pierdyl pisze:Źródło posta Co do głębi ostrości to jej nie ma wcale bo nagrywałem nieraz z przymkniętym olkiem nawet na f8 Chciałem uzyskać filmowe rozmycie obrazka co jak już wcześniej napisałem nie wyszło mi na dobre - podczas ruchów obrazu postać jest rozmazana. Dopiero na drugi dzień nagraniowy się poprawiłem jak zobaczyłem jaka maniana z tego wychodzi i migawkę zacząłem ustawiać na 200-300. Jak chce uzyskać jakąś głębie ostrości to mam do tego voigtlandera f0.95 ale wąski bo ma 25mm.

nie używasz filtrów ND?
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

7.12.2018, 14:46

MarcinM prosty chłopak ze mnie... :mrgreen:

Alias nie używam bo nie mam :P Przymierzam się cały czas do zakupu i tyle z tego wychodzi. Następny zakup to będą filtry :P
alias
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

7.12.2018, 14:51

pierdyl pisze:Źródło posta Alias nie używam bo nie mam Przymierzam się cały czas do zakupu i tyle z tego wychodzi. Następny zakup to będą filtry

do gwiazdki masz czas, np. zamów u mikołaja
jak nie, to się bez filtrów na forum nie pokazuj po nowym roku :lol: :lol: :lol:
pierdyl
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

7.12.2018, 14:57

Robi się :D
8kmichal
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

8.12.2018, 00:31

Muzyka na miarę Nocnego Kochanka, czyli kiedy Twój rak dostaje raka, heheszki nie w moim stylu.


Realizacyjnie - super. Nie mam się do czego przyczepić. Całość jest spójna. Podobają mi się przejścia, od dawna śledzę Twoja robotę, bo bardzo podoba mi się jak działasz w AE. Przejścia dopasowane, kolory dla mnie spójne i - wszystko po prostu zagrało. To forum filmowe, więc nie oceniając muzyki - Oscar za robotę.

Odkąd wrzuciła kiedyś takiego zimowego motyla, żałuję, że nie mam nic co mógłbym Ci zlecić.


---
mav pisze:]ale zastanawiam się, jak to jest z prawnego punktu widzenia przy takiej jakby nie patrzeć, zrzyny?

Jak Nocny Kochanek zrobił z 2 Minutes To Midnight - 2 minuty do kebeba to nikt się nie czepiał :shock:
mav
Awatar użytkownika

WEŹ NIE PIER***

9.12.2018, 01:00

Tego nie wiem, czy się ktoś czepiał czy nie ;)
to nie był jakiś hejt czy coś, tylko pytanie związane z tematem. Bo też nieraz mnie korci coś nagrać. Zresztą i tak mam cover na koncie....
Jeszcze dałem w tag, żeby nie było ;-)

Dodano po 1 godzinie 30 minutach 4 sekundach:
Poza tym widzę, że masz jakiś problem z Kochankiem ;)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje

Wróć do „Nasze fabuły, reklamy, reportaże, teledyski”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal