Jaśniejsze kolory po renderingu

pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 08:33

Panowie, premiera teledysku WEŹ NIE PIERDOL już w czwartek, a ja mam problemy z renderem... W programie mam normalne nasycone kolory a po renderingu wszystko jest wyblakłe o co chodzi?
https://zapodaj.net/6fcd1aa458494.jpg.html
https://zapodaj.net/4dff21989d1c6.png.html
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 08:54

pewnie o levelsy, tylko czy masz coś źle w premiere czy w playerze to tego na podstawie tych zdjęć nie stwierdzimy ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 09:05

odpal to sobie w VLC i zobacz czy jest lepiej. I tak jak napisał alias, sprawdź w grafie levelsy ;)
"Ojciec Zdzicha"
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 09:11

W VLC to samo. Jak sprawdzić te levelsy i gdzie? :D
yotka
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 10:05

Wszystkie tematy dotyczą innego softu niż premiere; ja szczerze mówiąc spotykałem się też z tym problemem, ale nie w premiere pro.

Używałeś jakiegoś luta?
mav
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 10:07

Ale problem jest ten sam, powód jest ten sam i rozwiązania są podobne w każdym programie....
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 10:42

Ustawiłem w panelu nvidii we wszystkim co możliwe zakres od 0-255 i teraz jest ok. Tylko z tego co mav przesłał u mnie będzie ok ale na innych urządzeniach już niekoniecznie...
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 11:12

pierdyl pisze:Źródło posta Ustawiłem w panelu nvidii we wszystkim co możliwe zakres od 0-255 i teraz jest ok. Tylko z tego co mav przesłał u mnie będzie ok ale na innych urządzeniach już niekoniecznie...

trzeba by podejrzeć jakie masz levelsy w wyeksportowanym pliku
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 11:26

Czyli jak to podejrzeć, bo nie bardzo się na tym znam :P
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 12:33

pierdyl pisze:Źródło posta Czyli jak to podejrzeć, bo nie bardzo się na tym znam :P


to wszystko zleży od formatu do jakiego renderujesz i w jakim programie
podejrzyj sobie co krzyczy MediaInfo
np: w MP4
w sekcji Video pokazuje się color_range: Full /co oznacza pełen zakres/
ale jak nie ma tego parametru na liście to znaczy że masz wartość domyślną czyli color_range: Video /co oznacza zakres telewizyjny/

czasami wyświetli color_range: 16-235
czasami zamiast Full jest wprost wypisane 0-255

ale spotyka się też i inne sposoby zapisu tego parametru
mav
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 12:49

Swoją drogą to niezły burdel z tym. Jeszcze program odtwarzajacy musi odpowiednio taki tag rozumieć i interpretować. To powinno działać z automatu, dane o zakresie przecież nie powinny podlegać jakiejś luźnej intepretacji, tylko powinno to działać zero jedynkowo :-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 13:01

po pojawieniu się monitorów z hdmi to się dopiero zrobił burdel, bo one też mogą pracować w jednym albo w drugim trybie
więc pojawiły się dodatkowe kombinacje
na dodatek, można sobie co innego ustawić w windows a co innego w monitorze

niektóre playery też głupieją, szczególnie jak próbują odczytać status wyjścia hdmi z karty graf
producenci aparatów też nie są święci
itd.

jedyna rada to od kamery aparatu począwszy, poprzez windows, program do edycji i monitor mieś wszystko na full albo na video i tego się pilnować
i unikać konwersji po drodze
czasami się nie da, bo dostajemy taką surówkę co akurat nam nie pasuje albo surówki z różnych i jest mieszanka
no to trzeba wszystko robić z głową i świadomością
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 13:12

color_range: Full tak mi pokazał mediainfo
https://zapodaj.net/fc91f55a16702.png.html

Czyli mam rozumieć, że u mnie będzie wyglądać to cacy a np. po wrzuceniu do sieci u kogoś innego na TV będzie wersja z wypranymi czerniami tak jak miałem na początku u siebie? To w jaki sposób ustawić żeby wszędzie było ok? Żeby czernie nie były wyprane?
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 14:08

każdy dobry telewizor automatycznie rozpoznaje, podobnie jak YT czy Vimeo
a za konfigurację komputerów i monitorów odpowiadają właściciele

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
pierdyl pisze:Źródło posta color_range: Full tak mi pokazał mediainfo
https://zapodaj.net/fc91f55a16702.png.html


no widzę, że to MXF a nie mp4, więc nie powinno być problemu bo on z natury jest full range ;)
natomiast mp4 są często i takie i takie, dlatego z nimi jest największy kłopot
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 14:12

MXF a nie mp4 bo posłuchałem się Twojej rady odnośnie formatu wrzucanego na youtube żeby tak jakości nie zarzynał :D
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 14:18

pierdyl pisze:Źródło posta MXF a nie mp4 bo posłuchałem się Twojej rady odnośnie formatu wrzucanego na youtube żeby tak jakości nie zarzynał :D

domyślam się, więc nic się nie martw o innych
a u siebie porządek zrobiłeś /teoretycznie/ :D
zed

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 14:34

Sprawa jasna ale gdzie w premiere pro przy eksporcie można to ustawić?
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 14:46

zed pisze:Źródło posta Sprawa jasna ale gdzie w premiere pro przy eksporcie można to ustawić?

a nie ma tam przy eksporcie do mp4 taki opcji jak 'Level' i 'Profile' ?

Dodano po 4 minutach 9 sekundach:
a nie, w premiere to pewnie będzie ustawianie Level dla generacji kodera: https://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Levels

a jak nie ma, to może być na stałe przypisane do danego profilu i levelu kodera
zed

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 19:59

Wg. MediaInfo plik źródłowy colour_range : Full , [email protected], a plik wynikowy colour_range : Limited , [email protected] mogę to zmieniać w ustawieniach video przy randerowaniu. Czyli jak ustawię profil High zapewne będzie w pliku wynikowym colour_range : Full , ale przy ustawieniu sequence nie widzę możliwości ustawiania zakresu, czyli do momentu wyranderowania i obejrzenia na TV nie wiem tak na prawdę jak wygląda film. Dobrze kombinuję?
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 20:10

tak, musisz sprawdzić empirycznie albo posługiwać się tabelą
zed

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 21:06

Prościej chyba będzie od razu nagrywać w zakresie 16-235.
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

4.12.2018, 22:13

zed pisze:Źródło posta Prościej chyba będzie od razu nagrywać w zakresie 16-235.

prościej, ale z gorszym skutkiem jakościowym
w DR problem levelsów nie istnieje, bo tam wszystko ustawisz jak chcesz
a jak nie to automat i tak zadba o wszystko sam ;)
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

17.12.2018, 00:08

Problem z kolorami powrócił... Tak jak alias gdzieś w jakimś wątku napisał, po aktualizacji windows znów było czytane tak jakby 16-235 zamiast 0-235. Przestawianie na 0-235 nic nie dało, podobnie najnowsza aktualizaja karty graficznej. Niby w systemie jest ustawione na 0-235 a widzi 16-235. Ktoś ma podobny problem albo wie jak go rozwiązać?
alias
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

17.12.2018, 00:12

gdzie zmieniałeś?
trzeba zmienić w ustawieniach nVidii, ale tam gdzie jest zmiana rozdzielczości -> użyj kolorów nVidii -> wyjściowy zakres tonalny - [pełny]
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

17.12.2018, 00:43

ok jutro to sprawdzę jak będę przy tamtym kompie
pierdyl
Awatar użytkownika

Jaśniejsze kolory po renderingu

17.12.2018, 08:14

No jest zmienione w tym miejscu na nvidia i na pełny. Choler, może coś w ustawieniach AP mam zrypane? Jeszcze poszperam

Wróć do „Premiere”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal