Banki muzyki

Dział dla początkujących
Bili

Banki muzyki

28.10.2018, 15:26

Cześć, proszę Was o pomoc, szukam jakiegoś dobrego banku muzyki szczególnie do ślubów tylko zależy mi żeby wykupić dostęp na miesiąc, szukam ale wszędzie na rok jest.
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

28.10.2018, 16:01

Soundstripe ma chyba jako jedyny opcję wykupienie na miesiąc. I to bardzo dobry okres, bo niestety po miesiącu wszystko co godne uwagi powinieneś już znaleźć.
Bili

Banki muzyki

28.10.2018, 16:16

To nie jest tak że ta opcja miesięczna jest jak place co miesiąc przez rok to jest 15 a jak od razu na rok to 130?
wemlo
Awatar użytkownika

Banki muzyki

28.10.2018, 17:00

Niestety ale nie ma możliwości kupienia samego pojedynczego miesiąca. Kupujemy na cały rok, jedynie sposób rozliczania możemy wybrać miesięczny.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Bili

Banki muzyki

28.10.2018, 18:01

Panowie a jakieś inne serwisy z muzyką gdzie można mieć licencje na miesiąc albo kwartał max i nie znów jakoś drogo?
szczemp

Banki muzyki

28.10.2018, 19:04

Wydaje mi się, że filmstro miało coś takiego.
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

28.10.2018, 21:07

yotka pisze:Źródło posta Soundstripe ma chyba jako jedyny opcję wykupienie na miesiąc. I to bardzo dobry okres, bo niestety po miesiącu wszystko co godne uwagi powinieneś już znaleźć.

No ale po pobraniu wszystkiego, jak przestaniesz opłacać licencję, to nie możesz nadal używać tych utworów do innych produkcji - logiczne.
Tom_LS

Banki muzyki

29.10.2018, 07:02

8kmichal pisze:Źródło posta No ale po pobraniu wszystkiego, jak przestaniesz opłacać licencję, to nie możesz nadal używać tych utworów do innych produkcji - logiczne.


Nie jest to takie logiczne, bo np. w artlist:
"How long is my license valid? Does the license end if my subscription expires?
Any song that is downloaded with an active subscription can be used in a film/video in perpetuity - meaning we will never ask for additional fees in the future or that the song be removed from circulation even after the subscription expires. Once you download a song with a subscription it's licensed to use forever - period."
wemlo
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 07:27

Tom_LS pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta No ale po pobraniu wszystkiego, jak przestaniesz opłacać licencję, to nie możesz nadal używać tych utworów do innych produkcji - logiczne.


Nie jest to takie logiczne, bo np. w artlist:
"How long is my license valid? Does the license end if my subscription expires?
Any song that is downloaded with an active subscription can be used in a film/video in perpetuity - meaning we will never ask for additional fees in the future or that the song be removed from circulation even after the subscription expires. Once you download a song with a subscription it's licensed to use forever - period."

Dla mnie jest to oczywiste.
Możesz użyć piosenki w projekcie tylko wtedy gdy masz aktywną subskrypcję. Jeśli użyjesz tej samej piosenki w innym projekcie, w momencie w którym nie masz już aktywnej subskrypcji - takie użycie jest już nielegalne. Zdanie, które przytoczyłeś, według mnie odnosi się do tego że każda piosenka którą użyjesz w projekcie (podczas trwania subskrypcji) ma dozywotni okres ważności, ale tylko i wyłacznie w tym projekcie w którym użyłeś jej mając aktywną subskrypcję.
Naprawdę myślicie że można tak sobie pobrać całą bazę utworów na własny dysk i korzystać z nich w przyszłości bez subskrypcji? Ja rozumiem że każdy chce zaoszczędzić, ale dajcie spokój, Soundstripe to chyba najtańsza opcja. Za klika stówek masz legalną muzykę przez cały rok pracy.
Serwisy nie sprzedają wam praw majątkowych do utworu, one tylko dają prawo do wykorzystania utworu w konkretnym czasie za określoną cenę.
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 07:39

Dokładnie tak to działa - a pobieranie całości w miesiąc to już zalatuje Januszem 8-)
Tom_LS

Banki muzyki

29.10.2018, 07:47

Możliwe, że błędne było moje rozumowanie, ale minimalna subskrypcja w artlist to rok i założyłem, że jej twórcy wierzą, że po roku korzystania użytkownik wykorzysta już utwory, które mu odpowiadają i przedłuży subskrypcję chcąc wykorzystywać nowe.
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 09:13

Jeszcze raz - możesz używać muzyki z Artlist TYLKO jeśli posiadasz aktywną subskrypcję. Nie możesz zrobić nowej produkcji na utworach, które masz na dysku i pobrałeś je dawno temu.
Przy takich cenach, to i tak muzyka jak za darmo... Naprawdę nie da się taniej, nie starajmy się oszukać systemu :D
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 10:15

8kmichal pisze:Źródło posta
yotka pisze:Źródło posta Soundstripe ma chyba jako jedyny opcję wykupienie na miesiąc. I to bardzo dobry okres, bo niestety po miesiącu wszystko co godne uwagi powinieneś już znaleźć.

No ale po pobraniu wszystkiego, jak przestaniesz opłacać licencję, to nie możesz nadal używać tych utworów do innych produkcji - logiczne.

Licencja jest dożywotnia i posiadanie w soundstripe subskrypcji nie determinuje tego czy możesz używać utworów. Być może w artlist jest inaczej, ale w soundstripe musisz wpisać nazwę i rodzaj filmu, do którego zostanie dany utwór użyty (Dlatego pobieranie wszystkiego na pałę tu nie zda egzaminu).

8kmichal pisze:Źródło posta Dokładnie tak to działa - a pobieranie całości w miesiąc to już zalatuje Januszem 8-)

Co zrobisz, ten bank jest dość ubogi w fajną muzykę i jeśli przysiądziesz trochę dłużej to nawet w tydzień znajdziesz wszystko co jest godne uwagi. W moim wypadku tak było, tzn. opłacałem subskrypcję przez ponad pół roku, ale właśnie kilka dni temu zrezygnowałem bo od 2-3 miesięcy pobierałem tylko utwory ze swoich ulubionych a nic nowego już mnie nie satysfakcjonowało.

PS. Jeszcze jedna rzecz dla przykładu, absolutnie teoretyczne rozważanie, dajmy na to - prowadzę projekt, który jest w postprodukcji od miesiąca a gotowy będzie za następny miesiąc. W międzyczasie używałem utworów z soundstripe (w tym projekcie) a kilka dni temu zrezygnowałem z tego serwisu. Pobierając utwory i licencje robiłem to w dobrej wierze - opłacałem muzykę i używałem jej do projektu, płacąc jednocześnie za abonament. Ale do rzeczy - to uważacie, że ja teraz nie powinienem i nie mam prawa opublikować tego filmu bo zrezygnowałem już z subskrypcji serwisu soundstripe? Przecież wszystko zrobiłem zgodnie z zasadami etyki (no i prawa).
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 11:06

Tak uważam, w momencie publikacji dzieła nie masz prawa do muzyki - nikogo nie interesuje kiedy zacząłeś nad nim pracować. Jak kupuję muzykę z Paris Music to zgłaszam do opłacenia i licencji w momencie publikacji dzieła, wypełniam metrykę i dostaję fakturę.
Jeśli nie masz opłaconego abonamentu w momencie publikacji - nie masz prawa do muzyki w nim zawartego.
Tom_LS

Banki muzyki

29.10.2018, 11:10

yotka pisze:Źródło posta Być może w artlist jest inaczej

doczytałem, że wemlo i 8kmichal mają rację i nie można tworzyć nowe projekty z użyciem utworów pobranych z wygaśniętej już licencji.

Odnośnie opisanego przypadku, to na podstawie artlist moim zdaniem możesz opublikować film, ponieważ dodałeś utwory do projektu w trakcie trwania subskrypcji:
"Expiration of the License is not such as to derogate from your right to continue and use the Works you downloaded during the time the License was valid, and which you integrated in Projects.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
8kmichal pisze:Źródło posta Tak uważam, w momencie publikacji dzieła nie masz prawa do muzyki - nikogo nie interesuje kiedy zacząłeś nad nim pracować. Jak kupuję muzykę z Paris Music to zgłaszam do opłacenia i licencji w momencie publikacji dzieła, wypełniam metrykę i dostaję fakturę.
Jeśli nie masz opłaconego abonamentu w momencie publikacji - nie masz prawa do muzyki w nim zawartego.


W artlist chyba jednak jest inaczej:
"Expiration of the License is not such as to derogate from your right to continue and use the Works you downloaded during the time the License was valid, and which you integrated in Projects."
Bili

Banki muzyki

29.10.2018, 12:19

Ja szukam na miesiąc ponieważ potrzebuję teraz utworów, a nie przez cały rok. Chcę uczciwie podejść do sytuacji.
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 17:33

8kmichal pisze:Źródło posta Jeśli nie masz opłaconego abonamentu w momencie publikacji - nie masz prawa do muzyki w nim zawartego.

Ale bierzesz pod uwagę fakt, że Ty mówisz o artlist a ja mówię o soundstripe gdzie zasady licencjonowania są nieco inne?

What happens if i cancel my membership?

We hate to see you go but, rest assured, your licenses are safe. Each time you download a song for final use from the site, it is in perpetuity. That means any song you license for use in projects you create while you’re a Soundstripe member, remain legally licensed forever and ever, amen.

Specjalnie podkreślam - znalazło się tam "create" , nie publish.

Bili pisze:Źródło posta Chcę uczciwie podejść do sytuacji.


Moim zdaniem korzystanie z soundstripe na zasadzie - "mam konkretny projekt więc kupuję dostęp i ściągam wszystko co mi do danego projektu potrzebne" jest jak najbardziej uczciwym podejściem do sytuacji. Myślę, że nie bez powodu serwis ten działa właśnie na takiej zasadzie jak przytoczyłem powyżej.

Tom_LS pisze:Źródło posta
doczytałem, że wemlo i 8kmichal mają rację i nie można tworzyć nowe projekty z użyciem utworów pobranych z wygaśniętej już licencji.

Powtórzę kolejny raz - licencja na soundstripe nie wygasa nigdy. Różni się to od artlist tym, że dostajesz licencję na konkretny utwór przypisany do konkretnego projektu, każdorazowo musisz podać nazwę projektu i jego rodzaj (np. vlog, wedding, commercial)
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 21:35

No tak, nie wygasa póki masz aktywny abonament. Nie możesz bez niego zrobić np montażu 5 nowych wesel i ich opublikować, bo masz muzykę pobraną na dysku. O tym mówię od początku :) Możesz natomiast wykupić suba, puścić publikację i tyle.
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

29.10.2018, 21:47

8kmichal pisze:Źródło posta Nie możesz bez niego zrobić np montażu 5 nowych wesel i ich opublikować, bo masz muzykę pobraną na dysku.

Zupełnie teoretycznie bo to już faktycznie cebula - ale jeśli odpowiednio wcześnie "zalicencjonujesz" sobie konkretne utwory na te konkretne projekty to chyba teoretycznie mógłbyś.
Bili

Banki muzyki

30.10.2018, 08:47

Nie ma jak zmiana tematu i dewagacje na inny temat...
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

30.10.2018, 10:26

Bili pisze:Źródło posta Nie ma jak zmiana tematu i dewagacje na inny temat...

Kolego dostałeś odpowiedź na swoje pytanie. Soundstripe to najprawdopodobniej jedyny serwis z miesięcznym abonamentem, masz jeszcze jakieś pytania czy tak tylko się czepiasz? Poza tym kwestia licencjonowania w kontekście banków muzyki to nie dywagacje na inny temat.
Bili

Banki muzyki

30.10.2018, 15:16

Kolego zapytałem się wyżej czy to nie jest tak, że jest opłata na soundstripie miesięczna 15$ przez rok obowiązkowa i dostałem potwierdzenie że tak jest. Chodzi mi że płacę na miesiąc montuje materiał i koniec opłacania więc jak jest?
MarcinM
Awatar użytkownika

Banki muzyki

30.10.2018, 16:08

Ja mam monthly i mogę się wycofać kiedy chcę. Jakbyś się rejestrował, to użycie tego linka z refem zmniejszy Ci cenę o 20%
https://app.soundstripe.com/referrals/15470
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

30.10.2018, 17:48

Bili pisze:Źródło posta Kolego zapytałem się wyżej czy to nie jest tak, że jest opłata na soundstripie miesięczna 15$ przez rok obowiązkowa i dostałem potwierdzenie że tak jest. Chodzi mi że płacę na miesiąc montuje materiał i koniec opłacania więc jak jest?

To ktoś Cię wprowadził w błąd. W soundstripe można kupić na miesiąc (co zresztą napisałem w pierwszym poście) i jest to wg mojej wiedzy jedyny serwis tego rodzaju opierający się na takich rozliczeniach. I to w zasadzie wyczerpuje Twoje pytanie, przynajmniej dopóki nie pojawi się żaden nowy serwis, który zaoferuje podobny sposób rozliczeń.
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

5.11.2018, 11:47

Koledzy,
z racji, że zrezygnowałem z soundstripe a potrzebuję jakieś banku będę wykupował teraz artlist. Czy ktoś z Was ma jakiś reflink z korzyścią dla obu stron? :D
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

5.11.2018, 11:51

yotka pisze:Źródło posta Koledzy,
z racji, że zrezygnowałem z soundstripe a potrzebuję jakieś banku będę wykupował teraz artlist. Czy ktoś z Was ma jakiś reflink z korzyścią dla obu stron? :D


Z przyjemnością, polecam się :)
https://artlist.io/Magdalena-11216

Extra 2 months for you and your friend
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

5.11.2018, 15:12

Dzięki, będę zamawiał w najbliższych dniach :) Daj znać na priv jak sprawa z tym ff się rozwiązała.
Studio Monte-Video
Awatar użytkownika

Banki muzyki

7.11.2018, 21:30

Hej!
Poszukuję banku z muzyką i waham się między artlist a soundstripe. Ten ostatni jest kuszący ze względu na dodatkowy dostęp do sound effects i cenę oczywiście, ale mam pewną wątpliwość - na jednym z forów doczytałam się, że właśnie na Soundstripe nie będę mogła wprowadzić nr NIP - prawda li to? Nie mogę też znaleźć info o wielkości bazy na Soundstripe - ktoś dysponuje tą magiczną wiedzą? :D
Thanks from mountain! 8-)
8kmichal
Awatar użytkownika

Banki muzyki

8.11.2018, 09:13

Używam od dwóch lat Artlist - i bardzo polecam ten serwis. Cena jak za rok abonamentu, śmiesznie niska. Muzykę z tego biorę do wszelkich zajawek, korpo, hoteli czy ślubów. Do reportażu sportowego używam Paris Music, bo jednak mają dużo lepszą bazę... I tam rozliczam się za każdy opublikowany materiał. Z Artlist dostaję raz w roku dokument, który księgowy bez problemu wrzuca w koszt działalności w Pl.

Gdybyś rejestrował się na Artlist, podałem dwa posty wyżej mój link polecający, dostaniemy po 2 miesiące abonamentu gratis - :geek: ;)
yotka
Awatar użytkownika

Banki muzyki

8.11.2018, 10:50

Studio Monte-Video pisze:Źródło posta Ten ostatni jest kuszący ze względu na dodatkowy dostęp do sound effects i cenę oczywiście

A czy przypadkiem ten dostęp nie jest tylko w jakimś soundstripe premium, który skądinąd jest nawet droższy niż artlist? (245$/rok)

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal