Operator do nagrań meczy

Ogłoszenia dotyczące wszelkiego rodzaju pracy
imprezylive

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 13:35

Witam,
Poszukuje osób które w swoich miejscowościach posiadają kluby 3. i 4. ligi piłki nożnej.

Posiadasz kamerę, ja posiadam dostęp do kanału w ogólnopolskiej kablówce, połączmy siły.

W każdym województwie jest około 20 zespołów 4. ligi, aby ograniczyć koszty (bo dojazdy kosztują), szukam osób które mieszkają w pobliżu stadionów.

Obecnie własnymi siłami obsługuje co najmniej 3 mecze tygodniowo.

Jeśli chodzi o stawkę obecnie jest to 0 zł, dopiero zaczynam pokazywać tą ligę i muszę się wykazać przed potencjalnym sponsorem. Ale w przyszłości sądzę że stawka będzie oscylowała od 100 do 200 zł, proszę zwrócić uwagę iż mecz trwa 2h, a trzeba być około 30 min przed meczem, min. aby zrobić zdjęcie składów drużyn. Średnio twoja godzina warta jest od 30 do 60 zł.
M4jster

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 14:13

No i jak niby dana osoba puści Ci transmisję?
Musi jeszcze do tego dokupić sprzęt, żeby to w jakikolwiek sposób przesłać.

Do tego dochodzi paliwo, bo przecież nikt nie mieszka na stadionie, chociażby 5-10 km ale dojechać trzeba.

A więc wątpię, że taka godzina będzie warta chociaż tych 30 zł.
Już nie wspominając, że jak nie znajdziesz sponsora, potencjalnie zainteresowany będzie na minusie.

Albo budżet wzrośnie albo twoja oferta wygląda dość blado..
imprezylive

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 14:29

Tak zgadza się oferta wygląda blado przez brak sponsorów, którzy nie wyłożą pieniędzy jeśli oglądalność nie osiągnie odpowiednie liczby.
Afrodyzjakiem dla sponsorów jest kanał w ogólnopolskiej kablówce, to właśnie to medium ma ich przekonać aby wyłożyli pieniądze, a 3 mecze w tygodniu to zbyt mało aby przekonać kogokolwiek, nawet Ciebie M4jster.
razor89md

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 14:37

200 netto ?
imprezylive

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 14:43

tak netto, w końcu firma firmie.
MarcinM
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 15:52

imprezylive pisze:Źródło posta Jeśli chodzi o stawkę obecnie jest to 0 zł, Ale w przyszłości... 30 złotych


pomyliłeś działy. adminie przenieś to do "humor branżowy".
razor89md

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 15:54

imprezylive pisze:Źródło posta tak netto, w końcu firma firmie.


Pytałem z ciekawości bo stawka mega niska.
imprezylive

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 16:12

A ktoś tu ostatnio narzekał na stawki, że za niskie.
Policzmy operator na ślubie ile dostaje za nagranie ?
- od której godziny przeważnie rozpoczynacie nagrywanie od 12 ?
- do której nagrywacie do 1-2 w nocy
w tym przykładzie wychodzi 13-14h pracy, chyba niedawno ktoś pytał o cenę takiej usługi ktoś sugerował cenę od 400 do 600 zł dla operatora, nie wiem jak nie którzy z was ale 600 / 14 to prawie 43 zł / h.
M4jster

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 16:21

To może wejdziesz z chłopakami w spółkę, Ty będziesz nagrywał wesela za darmo, ale jak znajdzie się klient, który ma duużo kasy, to dostaniesz 43 zł / h. (netto)
No wybacz, nie chcę być wyśmiewny ale na obecny moment nie oferujesz nic, a chcesz żeby ktoś dla Ciebie robił robotę.
Zlecenie w stylu "będziesz miał do portfolio".
yotka
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 16:24

imprezylive pisze:Źródło posta nie wiem jak nie którzy z was ale 600 / 14 to prawie 43 zł / h.

No wiesz, ale co innego jest jak masz np. stałe zlecenia, dajmy na to 15 razy w roku 14h po 43 zł bo to daje już całkiem okrągłą sumkę a co innego jak musisz każdorazowo "dymać" na czwartoligowy mecz własnym transportem, z własnym sprzętem za marną stówę. I to być może, bo jak sam mówisz póki co stawka wynosi 0. Dodam jeszcze, że sugerowana wyżej stawka dla operatora na weselu (600) to chyba była stawka za pracę na sprzęcie powierzonym. Ja Cię tu oczywiście nie hejtuję, ale na tym forum raczej nie wróżę, że ze stawką 0 kogoś znajdziesz. Może grupy typu non-profit na fejsie Ci pomogą.
imprezylive pisze:Źródło posta Tak zgadza się oferta wygląda blado przez brak sponsorów, którzy nie wyłożą pieniędzy jeśli oglądalność nie osiągnie odpowiednie liczby.

Naprawdę wróżysz wysoką oglądalność w 3. i 4. lidze? :mrgreen:
alias
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 18:04

to ja Was sprowadzę na ziemię
bowiem telewizje kablowe klasy osiedlowej-miejskiej-regionalnej
płacą 100-200 pln za takie mecze ligi 3, 4 i okręgówki
i to jak się jeszcze dostarczy wypis minutowy bramek i istotnych akcji
za samo zarejestrowanie meczu płacą od 50 pln, a nawet 25 pln

co prawda nie mają wymogów technicznych i to pozwala robić fuchy nawet na amatorskich kamerkach
więc robią to amatorzy którzy i tak na mecz przychodzą a nawet z nią jeżdżą na mecze wyjazdowe
dlatego płacą im takie a nie inne peniądze

moje dane są podparte wiedzą z pierwszej ręki, a właściwie całą grupą takich rąk
z którymi się dobrze znam od lat
niestety, takie mamy realia :cry:
docxxx

Operator do nagrań meczy

21.08.2018, 19:02

alias pisze:Źródło posta to ja Was sprowadzę na ziemię
bowiem telewizje kablowe klasy osiedlowej-miejskiej-regionalnej
płacą 100-200 pln za takie mecze ligi 3, 4 i okręgówki
i to jak się jeszcze dostarczy wypis minutowy bramek i istotnych akcji
za samo zarejestrowanie meczu płacą od 50 pln, a nawet 25 pln

co prawda nie mają wymogów technicznych i to pozwala robić fuchy nawet na amatorskich kamerkach
więc robią to amatorzy którzy i tak na mecz przychodzą a nawet z nią jeżdżą na mecze wyjazdowe
dlatego płacą im takie a nie inne peniądze

moje dane są podparte wiedzą z pierwszej ręki, a właściwie całą grupą takich rąk
z którymi się dobrze znam od lat
niestety, takie mamy realia :cry:


Potwierdzam. Siedziałem w sporcie lokalnym jako obsługa foto/video 7 lat i alias ma 200% racji.
Na porządku dziennym są wymagania: "pełna klatka + 70-200/2.8" za bilet na mecz.
A wiecie ile płaci(ł) największy wojewódzki dziennik za galerię zdjęć z meczu? 7 zł. Tak SIEDIEM złotych.
Musiałeś pojawić się przed meczem, porobić rozgrzewkę, oczywiście mecz no i "konferencję prasową" (w zatęchłej salce).
I dlatego też fotoreporter przyjechał rowerem na ten mecz, bo więcej by spalił paliwa.

EDIT:
Do autora wątku. Życzę Ci jak najlepiej. A jeśli będziesz płacił komuś za nagranie 100 czy 200 zł to jesteś bogaczem albo niestety nie znasz realiów.
A nie wiem czy wiesz, już kluby od 4 ligi wzwyż mają obowiązek nagrywanie swoich meczów (i chyba wysyłania ich do ŁączyNasPiłka). Może bezpośrednio z klubami się jakoś dogadasz?
8kmichal
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 09:10

Za "niusy" dostaje się ok 30-50zł, podobnie jest w przypadku lokalnych portali kiedy zamiast materiału wideo redaktor ma dostarczyć tekst i zdjęcia :)
MarcinM
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 10:56

alias pisze:
co prawda nie mają wymogów technicznych i to pozwala robić fuchy nawet na amatorskich kamerkach
więc robią to amatorzy którzy i tak na mecz przychodzą


i to jest chyba klucz do tematu.

swoją drogą nie bardzo rozumiem po co, bo takie relacje ogląda się fatalnie, w przeciwieństwie do kibicowania z trybun.
razor89md

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 11:36

MarcinM pisze:Źródło posta
alias pisze:
co prawda nie mają wymogów technicznych i to pozwala robić fuchy nawet na amatorskich kamerkach
więc robią to amatorzy którzy i tak na mecz przychodzą


i to jest chyba klucz do tematu.

swoją drogą nie bardzo rozumiem po co, bo takie relacje ogląda się fatalnie, w przeciwieństwie do kibicowania z trybun.


3 i 4 ligę ogląda się fatalnie bez względu na to gdzie się ją ogląda :)
imprezylive pisze:Źródło posta A ktoś tu ostatnio narzekał na stawki, że za niskie.
Policzmy operator na ślubie ile dostaje za nagranie ?
- od której godziny przeważnie rozpoczynacie nagrywanie od 12 ?
- do której nagrywacie do 1-2 w nocy
w tym przykładzie wychodzi 13-14h pracy, chyba niedawno ktoś pytał o cenę takiej usługi ktoś sugerował cenę od 400 do 600 zł dla operatora, nie wiem jak nie którzy z was ale 600 / 14 to prawie 43 zł / h.


Pozwól, że Cię zacytuje raz jeszcze:
"Jeśli chodzi o stawkę obecnie jest to 0 zł, dopiero zaczynam pokazywać tą ligę i muszę się wykazać przed potencjalnym sponsorem. Ale w przyszłości sądzę że stawka będzie oscylowała od 100 do 200 zł,"

Szukasz jelenia który na tą chwilę będzie Cię promować?
W przyszłości? Kiedy? Za dwa mecze czy za 3 sezony?

Ja nie chodzę jako drugi operator więc jeżeli po odliczeniu wszystkich kosztów dostaje za wesele 2000zł to:
2000zł / 12h = 167zł
ale dodajmy do tego 20h montażu w ciepłym domu na wygodnym krześle przy szklance dobrego piwa
2000zł / 32h = 62,50zł

Matematyka nie kłamie.

Dodam jeszcze, że wesela mają inne stawki niż praca dla firm, instytucji czy związków.
tomekk79

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 11:49

A jest w ogóle w dzisiejszych czasach jakieś zainteresowanie puszczaniem takich meczy w jakieś kablówce?
Pamiętam że 25 lat temu w mojej miejscowości, kiedy drużyna była 3 lidze to jeszcze jako tako było, ale:
- mecz był standardowo grany jedną kamerą z komentatorem (a komentator był na prawdę fajny) na setkę + dźwięk IFL (do późniejszego zmiksowania na emisji lub wyrzucenia komentatora kiedy materiał szedł do TVP Wrocław) lub zestawem realizacyjnym na 2 max 3 kamery (ale to rzadkość była, tylko największe / najważniejsze mecze).
- dostępnych było relatywnie mało kanałów TV (w porównaniu z tym co mamy dziś).
Dziś to wygląda zupełnie inaczej i nawet widzowie lokalnych kanałów nie za bardzo akceptują niski poziom produkcji na który kiedyś nie zwracali uwagi.
docxxx

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:05

razor89md pisze:
Szukasz jelenia który na tą chwilę będzie Cię promować?
W przyszłości? Kiedy? Za dwa mecze czy za 3 sezony?



Niepotrzebnie się podpalasz.
Autor tego wątku niefortunnie napisał na forum profesjonalistów (większych czy mniejszych).
A ja go rozumiem, bo sam w tym siedziałem. Te niższe ligi rządzą się swoimi prawami.
Autor po prostu musi znaleźć zapaleńców, a nie zawodowców, którzy swoje zajęcie traktują jako pracę. Zapalencowo ktorzy to lubia/kochaja i ktorzy nie muszą dostawać wynagrodzenia, bo mają je z innego źródła (lub są młodzi i mieszkają z rodzicami).
Tak, tacy też są. Ba, osobiście poznałem gościa, który prowadził firmę, a dla przyjemnosci przychodzil na mecze i robił takim zestawem: 2 x Nikon D4 i nikkory: 300, 70-200 i 24-70. Wszystkie oczywiscie topowe, 2.8.
Gdybym nie zobaczyl sam i z nim nie rozmawial, to powiedzialbym pewnie "ta, jasne, takim sprzetem, na pewno". Za podpis pod zdjęciem...
A ktores razu widze, a ten przyszedl z... 400/2.8 :o

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
tomekk79 pisze:Źródło posta A jest w ogóle w dzisiejszych czasach jakieś zainteresowanie puszczaniem takich meczy w jakieś kablówce?


Tylko internet...
razor89md

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:06

docxxx pisze:Źródło posta
razor89md pisze:
Szukasz jelenia który na tą chwilę będzie Cię promować?
W przyszłości? Kiedy? Za dwa mecze czy za 3 sezony?



Niepotrzebnie się podpalasz.
Autor tego wątku niefortunnie napisał na forum profesjonalistów (większych czy mniejszych).
A ja go rozumiem, bo sam w tym siedziałem. Te niższe ligi rządzą się swoimi prawami.
Autor po prostu musi znaleźć zapaleńców, a nie zawodowców, którzy swoje zajęcie traktują jako pracę. Zapalencowo ktorzy to lubia/kochaja i ktorzy nie muszą dostawać wynagrodzenia, bo mają je z innego źródła (lub są młodzi i mieszkają z rodzicami).
Tak, tacy też są. Ba, osobiście poznałem gościa, który prowadził firmę, a dla przyjemnosci przychodzil na mecze i robił takim zestawem: 2 x Nikon D4 i nikkory: 300, 70-200 i 24-70. Wszystkie oczywiscie topowe, 2.8.
Gdybym nie zobaczyl sam i z nim nie rozmawial, to powiedzialbym pewnie "ta, jasne, takim sprzetem, na pewno". Za podpis pod zdjęciem...
A ktores razu widze, a ten przyszedl z... 400/2.8 :o

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
tomekk79 pisze:Źródło posta A jest w ogóle w dzisiejszych czasach jakieś zainteresowanie puszczaniem takich meczy w jakieś kablówce?


Tylko internet...


Ok masz rację :)
Mam klapki na oczach :)
alias
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:27

razor89md pisze:Źródło posta 3 i 4 ligę ogląda się fatalnie bez względu na to gdzie się ją ogląda

często to zapchajdziury którymi łatwo wyrobić limit obowiązkowej normy czasu antenowego kablówek
szczególnie gdy mają koncesję na emisje programu lokalnego

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
tomekk79 pisze:Źródło posta A jest w ogóle w dzisiejszych czasach jakieś zainteresowanie puszczaniem takich meczy w jakieś kablówce?

są miejscowości gdzie nacisk kibiców jest bardzo silny, a niejednokrotnie ich przedstawiciele zasiadają w radach programowych kablówek

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
docxxx pisze:Źródło posta Autor tego wątku niefortunnie napisał na forum profesjonalistów (większych czy mniejszych).
A ja go rozumiem, bo sam w tym siedziałem. Te niższe ligi rządzą się swoimi prawami.
Autor po prostu musi znaleźć zapaleńców, a nie zawodowców, którzy swoje zajęcie traktują jako pracę. ...

dokładnie, ale w tym wszystkim najbardziej mnie dziwi najbardziej to zainteresowanie ze strony jakiejś ogólnopolskiej kablówki
i znając temat, coś nie chce mi się w to wierzyć :shock:
docxxx

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:33

razor89md pisze:Ok masz rację :)
Mam klapki na oczach :)


Chodzi o to, że ja czy ty nie pójdziemy na taki mecz, bo nie pracujemy za darmo.
Ale np. dla mojego kolegi z Nikonem D7200 + Sigma 70-200/2.8 to jest super spędzenie czasu.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
alias pisze:ale w tym wszystkim najbardziej mnie dziwi najbardziej to zainteresowanie ze strony jakiejś ogólnopolskiej kablówki
i znając temat, coś nie chce mi się w to wierzyć :shock:



Nieeeee, żadna TV. Tylko YouTube.
Autor wątku po prostu nie zna jeszcze realiów.
imprezylive

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:44

Rozumiem że niektórzy nie mogą uwierzyć, ale wystarczy zajrzeć na moją stronę (która notabene nawiązuje do nazwy na tym forum) i sami przekonają się że istnieje kablówka, i to ogólnopolska, i że emituje materiały, obecnie leci powtórka z ostatniego weekendu (przypomnę 3 mecze), a w najbliższy weekend ponownie pokażę 3 kolejne mecze.

Największym problemem są, tak zgadliście pieniądze, bo dla klubów taka transmisja to fanaberia, często słyszę że klub woli kupić nową piłkę lub buty niż opłacić transmisję.

Stąd mój pomysł na takie pokazanie materiału, a nie inne, zakładam że osoby które zechcą mnie wesprzeć w tym co robię nie pożałują (finansowo).
Powiem tak cel jest jasny, osiągnąć 15-20 tyś. widzów w weekend, ktoś może być zdziwiony czemu tylko tyle, znajomy posiada portal z wynikami lig piłkarskich, tylko z jednego województwa, w weekend przewija się 40tyś. ludzi.
docxxx

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 12:52

imprezylive pisze:Rozumiem że niektórzy nie mogą uwierzyć...


Ja w to wierzę, bo sam w tym siedziałem. Nazywa się to "długim ogonem".
razor89md

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 13:29

docxxx pisze:Źródło posta
imprezylive pisze:Rozumiem że niektórzy nie mogą uwierzyć...


Ja w to wierzę, bo sam w tym siedziałem. Nazywa się to "długim ogonem".


Skąd taka nazwa?
docxxx

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 13:37

Z wykresu: Powiedzmy, że wedlug statystyk A, B i C to najpopularniejsze "cos". Pozniej masz w ogonie: D, E, F, G, H itd.
I teraz albo poswiecasz czas/srodki na probe przebicia sie do A, B i C, albo na spokojnie, duzo latwiej docierasz do D-Z. Nastepuje efekt synergii i okazuje sie, ze sumujac D-Z masz wiecej/porownywalnie z A, B lub C.

EDIT:
Z Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ugi_ogon
wemlo
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 14:13

docxxx pisze:Źródło posta Z wykresu: Powiedzmy, że wedlug statystyk A, B i C to najpopularniejsze "cos". Pozniej masz w ogonie: D, E, F, G, H itd.
I teraz albo poswiecasz czas/srodki na probe przebicia sie do A, B i C, albo na spokojnie, duzo latwiej docierasz do D-Z. Nastepuje efekt synergii i okazuje sie, ze sumujac D-Z masz wiecej/porownywalnie z A, B lub C.

EDIT:
Z Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ugi_ogon
Podobnie jak w ślubach.
Jeden zrobi za minimum 6000 jedno zlecenie w miesiącu podczas gdy drugi zrobi dwa za 4000...
alias
Awatar użytkownika

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 14:51

imprezylive pisze:Źródło posta Rozumiem że niektórzy nie mogą uwierzyć, ale wystarczy zajrzeć na moją stronę (która notabene nawiązuje do nazwy na tym forum) i sami przekonają się że istnieje kablówka, i to ogólnopolska, i że emituje materiały, obecnie leci powtórka z ostatniego weekendu (przypomnę 3 mecze), a w najbliższy weekend ponownie pokażę 3 kolejne mecze.

a czemu nie napisałeś od razu że to Vectra na kanale 250, skoro to nie tajemnica?

teraz to już mnie nic nie zdziwi w tej branży :lol:
razor89md

Operator do nagrań meczy

22.08.2018, 15:09

alias pisze:Źródło posta
imprezylive pisze:Źródło posta Rozumiem że niektórzy nie mogą uwierzyć, ale wystarczy zajrzeć na moją stronę (która notabene nawiązuje do nazwy na tym forum) i sami przekonają się że istnieje kablówka, i to ogólnopolska, i że emituje materiały, obecnie leci powtórka z ostatniego weekendu (przypomnę 3 mecze), a w najbliższy weekend ponownie pokażę 3 kolejne mecze.

a czemu nie napisałeś od razu że to Vectra na kanale 250, skoro to nie tajemnica?

teraz to już mnie nic nie zdziwi w tej branży :lol:


mam vectre musze sprawdzić co tam jest :D

Edit: sprawdziłem, rzeczywiście leci jakaś odległa liga :)

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal