Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

Ogłoszenia dotyczące wszelkiego rodzaju pracy
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 14:23

Cześć,
Poszukuję filmowca na własny ślub i wesele, które odbędzie się 25.08.2018, woj. Śląskie, okolice Katowic.

Szukam początkującego filmowca, który jest na etapie budowy portfolio i dopiero chce rozwinąć się w branży ślubnej.
Zakres pracy jest do ustalenia. Na pewno będzie to ceremonia ślubna i co najmniej kilka godzin wesela.
W efekcie chciałbym otrzymać ok. 30 minutowy film dokumentujący najważniejsze i najciekawsze momenty.

Nie wymagam doświadczenia w branży ślubnej. Chciałbym jedynie zobaczyć kilka przykładowych produkcji potwierdzających umiejętność posługiwania się kamerą i montażem.


Wynagrodzenie do ustalenia. Z mojego punktu widzenia będzie zależało od doświadczenia kandydata.
Proszę o zgłoszenia na mildner.tomek[małpa]gmail.com
Jeśli o czymś zapomniałem to proszę o pytania.

Widełki: 500-1500zł

Pzdr
Ostatnio zmieniony 20.02.2018, 15:32 przez toomool, łącznie zmieniany 1 raz.
kms

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 14:41

Zapraszam do działu "humor branżowy".
Admin
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 14:44

Musisz podać przynajmniej minimalną cenę, jaką jesteś gotów zapłacić za zlecenie, przynajmniej żeby być w porządku wobec regulaminu forum :)
Natomiast chcę Cię uświadomić, że swoim postem najwyraźniej urażasz część naszych forumowiczów.
Admin też człowiek (z kamerą:)
alias
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:15

Admin pisze:Źródło posta Musisz podać przynajmniej minimalną cenę,

a nie maksymalną? ;)
Admin
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:22

Maksymalna też może być :) dlatego użyłem słowa przynajmniej. Wydaje mi się jednak, że minimalna jest bardziej zobowiązująca, niż maksymalna, bo można sobie napisać "maks 5000" a w myślach "i tak wybiorę kogoś za 300".
Admin też człowiek (z kamerą:)
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:25

Moje widełki to 500-1500zł.
Czym was uraziłem? Rozumiem, że na forum nie ma osób początkujących - amatorów, które chciałyby się sprawdzić podczas realizacji realnego zlecenia?
Sami zawodowcy?

[EDIT] Zaznaczam, że nie szukam osoby, która od dłuższego czasu zawodowo zajmuje się filmami, a szczególnie ślubnymi. Myślałem, że to jednoznacznie wynika z treści, która napisałem. Dlatego zawodowcy, który poczuli się urażeni mogą od razu przejść do kolejnych ogłoszeń.
Ostatnio zmieniony 20.02.2018, 15:28 przez toomool, łącznie zmieniany 1 raz.
razor89md

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:27

alias pisze:Źródło posta
Admin pisze:Źródło posta Musisz podać przynajmniej minimalną cenę,

a nie maksymalną? ;)


mi to pachnie jakąś prowokacją :)
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:29

razor89md pisze:Źródło posta
alias pisze:Źródło posta
Admin pisze:Źródło posta Musisz podać przynajmniej minimalną cenę,

a nie maksymalną? ;)


mi to pachnie jakąś prowokacją :)


Wyjaśnij mi dlaczego
kulfi82
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:32

toomool pisze:Źródło posta Czym was uraziłem?

użyłeś słowa klucz.. "zrobić portfolio" to ogólnie słabo w środowisku jest przyjmowane. Odnośnie kwoty nie ma co dyskutować, tyle jesteś w stanie przeznaczyć i kropka, jeżeli ktoś będzie chętny to z pewnością się odezwie.
"Ojciec Zdzicha"
Admin
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:32

Poniekąd popieram pytanie - czy faktycznie każdy zaczyna od razu od swojej "najlepszej" stawki i posiada pełny zestaw swoich umiejętności?
Pamiętam, że wiele razy pojawiały się pytania - w najbliższą sobotę moje pierwsze wesele dla znajomych, doradźcie coś. Tutaj ktoś ma szanse jeszcze na tym zarobić, a nie tylko zostać poklepanym przez znajomego po ramieniu ;)
Nikt wtedy nie ma tych samych pretensji, jakie zapewne padną teraz - że psucie rynku itp.
Sprawa jest dość złożona, jeśli by ją sobie poanalizować :) z samej ciekawości zobaczę, co się będzie działo dalej.
Niemniej jednak wydaje mi się, że zlecający zdaje sobie sprawę z ryzyka, że początkująca ekipa może całkowicie popsuć to zlecenie ;)

PS. usunąłem przypis o fotografie, ponieważ nic nie wnosi do ogłoszenia, a mógł zostać odebrany jako spam.
PS2 - to nie jest prowokacja a przynajmniej nie z mojej strony i nie mam zielonego pojęcia kim jest autor postu.
Admin też człowiek (z kamerą:)
MarcinM
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:34

kulfi82 pisze:Źródło posta
toomool pisze:Źródło posta Czym was uraziłem?

użyłeś słowa klucz.. "zrobić portfolio" to ogólnie słabo w środowisku jest przyjmowane. Odnośnie kwoty nie ma co dyskutować, tyle jesteś w stanie przeznaczyć i kropka, jeżeli ktoś będzie chętny to z pewnością się odezwie.


przecież napisał, że przewiduje wynagrodzenie.
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:36

kms pisze:Źródło posta Zapraszam do działu "humor branżowy".


??
kulfi82 pisze:Źródło posta
toomool pisze:Źródło posta Czym was uraziłem?

użyłeś słowa klucz.. "zrobić portfolio" to ogólnie słabo w środowisku jest przyjmowane. Odnośnie kwoty nie ma co dyskutować, tyle jesteś w stanie przeznaczyć i kropka, jeżeli ktoś będzie chętny to z pewnością się odezwie.


Napisałem o portfolio, ale też o wynagrodzeniu, dlatego nie rozumiem poruszenia.
Wynagrodzenie, które wskazałem nie jest wysokie, ale powtarzam, że nie szukam zawodowca...
alias
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:37

toomool pisze:Źródło posta Czym was uraziłem? Rozumiem, że na forum nie ma osób początkujących - amatorów, które chciałyby się sprawdzić podczas realizacji realnego zlecenia?

tego nie wiemy, ale z doświadczenia Ci podpowiem że na filmowców jak płachta na byka działa
"Szukam początkującego filmowca, który jest na etapie budowy portfolio i dopiero chce rozwinąć się w branży ślubnej"
bo ludzie to bardzo często kojarzą nie bezpodstawnie, z szukaniem jelenia co zrobi robotę za półdarmo lub najlepiej za friko ;)
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:39

Ja też jestem ciekawy co z tego wyniknie bo trochę siedzę w branży fotografii ślubnej i szczerze mówiąc takiej reakcji na moje ogłoszenia się nie spodziewałem ;)

Dodano po 43 sekundach:
alias pisze:Źródło posta
toomool pisze:Źródło posta Czym was uraziłem? Rozumiem, że na forum nie ma osób początkujących - amatorów, które chciałyby się sprawdzić podczas realizacji realnego zlecenia?

tego nie wiemy, ale z doświadczenia Ci podpowiem że na filmowców jak płachta na byka działa
"Szukam początkującego filmowca, który jest na etapie budowy portfolio i dopiero chce rozwinąć się w branży ślubnej"
bo ludzie to bardzo często kojarzą nie bezpodstawnie, z szukaniem jelenia co zrobi robotę za półdarmo lub najlepiej za friko ;)



Trzeba czytać całość ogłoszenia, a nie reagować na jedno zdanie. Mój błąd, że od początku nie wskazałem widełek, a jedynie napisałem, że przewiduje wynagrodzenie.
kulfi82
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:41

MarcinM pisze:Źródło posta przecież napisał, że przewiduje wynagrodzenie.

wiem,ale budowa portfolio mogła nasunąć niewłaściwe skojarzenia .. ja do ogłoszenia nic nie mam, brakowało mi tylko widełek - reszta dla mnie jest ok.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:43

Admin pisze:Źródło posta PS. usunąłem przypis o fotografie, ponieważ nic nie wnosi do ogłoszenia, a mógł zostać odebrany jako spam.

no własnie ten link, był jak ukryty wyznacznik oczekiwanego poziomu produkcji, bo jak to by było żeby pan filmowiec wypadł gorzej od zawodowego fotografa :o
i przy okazji to był jednak spam, bo co ten Pan ma mieć wspólnego ze zrobieniem filmu?

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
toomool pisze:Źródło posta Trzeba czytać całość ogłoszenia, a nie reagować na jedno zdanie. Mój błąd, że od początku nie wskazałem widełek, a jedynie napisałem, że przewiduje wynagrodzenie.

równie dobrze mogę napisać, że trzeba umiejętnie pisać ogłoszenia żeby nie popełniać błędów ;)
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:49

alias pisze:Źródło posta
Admin pisze:Źródło posta PS. usunąłem przypis o fotografie, ponieważ nic nie wnosi do ogłoszenia, a mógł zostać odebrany jako spam.

no własnie ten link, był jak ukryty wyznacznik oczekiwanego poziomu produkcji, bo jak to by było żeby pan filmowiec wypadł gorzej od zawodowego fotografa :o
i przy okazji to był jednak spam, bo co ten Pan ma mieć wspólnego ze zrobieniem filmu?

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
toomool pisze:Źródło posta Trzeba czytać całość ogłoszenia, a nie reagować na jedno zdanie. Mój błąd, że od początku nie wskazałem widełek, a jedynie napisałem, że przewiduje wynagrodzenie.

równie dobrze mogę napisać, że trzeba umiejętnie pisać ogłoszenia żeby nie popełniać błędów ;)


Spoko, tak jak mówię sorry, że od razu nie wskazałem widełek, chociaż sądząc po niektórych reakcjach niewiele by to zmieniło.
Fotografa wskazałem bo myślałem, że filmowiec lubi wiedzieć z kim będzie kooperował w trakcie zlecenia. Zrobiłem to czysto informacyjnie.
alias
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:52

myślę, że gdyby nie ten link to to ogłoszenie nie byłoby takie dyskusyjne, nawet bez widełek
ale z drugiej strony, to już zyskałeś bo zobacz jaką dyskusję wywołałeś i to w dwóch wątkach :lol: :lol: :lol:
luke
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 15:59

Takie ogłoszenia jak to są bardzo potrzebne. Jest sporo ludzi, którzy chcą wejść w rynek, wciąż się uczą i doskonalą.
Zlecający ma z pewnością pełną świadomość, że z filmu może niewiele wyjść.
Jeśli w ogłoszeniu są widełki płacowe to wszystko jest OK.
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:01

Spodziewam się efektu proporcjonalnego do wynagrodzenia. Dopuszczam też myśl, że wyjdzie klops, ale albo dam szansę świeżakowi, albo po prostu nie będę miał filmu z wesela ;)

Dyskusja toczy się jeszcze w jakimś wątku?
fransua
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:01

toomool pisze:Źródło posta Szukam początkującego filmowca, który jest na etapie budowy portfolio i dopiero chce rozwinąć się w branży ślubnej.

toomool pisze:Źródło posta Chciałbym jedynie zobaczyć kilka przykładowych produkcji potwierdzających umiejętność posługiwania się kamerą i montażem.

Trochę głupie :) Ktoś kto buduje portfolio może je dopiero zacząć budować i nie ma nic :P Więc co ma pokazać :mrgreen: Chyba film ze wspomnianego wesela w budowanym swoim portfolio :lol: Ale to po weselu. Taki powrót do przeszłości.
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:07

Chcę się zabezpieczyć przed tym, że będzie to ktoś kto wczoraj kupił kamerę. Zakładam, że jeśli ktoś chce wejść w branżę ślubną to jednak ma jakieś minimalne doświadczenie w zakresie filmowania i montażu i może to potwierdzić. Zaznaczam, że nie muszą to być filmy ślubne.
fransua
Awatar użytkownika

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:14

E to spoko. Jest kupa ludzi co nagrywają koty ;)
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:15

Jeśli będzie to ładnie zmontowany film o kocie to czemu nie
ziemas

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:30

Wydaje mi się że do budowy portfolio musi być również "ładna para" ciekawe miejsce i dobrze wyglądające, klimatyczny kościół, auta, ogólnie wesele, przygotowania itd. Zdarzają się przygotowania w pokoju 9m2 w kolorach zgniłozielonych... Bez urazy nie wiem jaki ty masz plany. Portfolio z zapyziałej salki na ogródkach działkowych też nie będzie się nadawało specjalnie. Przykładów może być wiele. ;) Bez urazy jeszcze raz.
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:48

Nie rozumiem co masz na myśli.
ziemas

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 16:57

toomool pisze:Źródło posta Nie rozumiem co masz na myśli.


W skrócie, nie każdy film nadaje się na portfolio. Powody wymieniłem wyżej. Jeśli ktoś chce za portfolio to musi w zamian dać pięknie przygotowany ślub, który będzie nadawał się do prezentacji. Jeżeli mamy ślub w słabym miejscu bez pomysłu itd. to ciężko nagrać dobrze prezentujący się film. Większość nie chwali się wszystkimi swoimi filmami, tylko tymi najlepszymi z najlepszych miejsc itd.
toomool

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 17:00

Przecież napisałem, że za to zapłacę. Poza tym to działa w 2 strony. Zaczynasz przygodę z filmowaniem ślubów i myślisz, że dostaniesz szansę filmowania pięknej pary w mercedesie, i wesele w dworku z wielkim ogrodem? Oni zatrudnią zawodowca.
Gelo

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 17:00

toomool pisze:Źródło posta Chcę się zabezpieczyć przed tym, że będzie to ktoś kto wczoraj kupił kamerę. Zakładam, że jeśli ktoś chce wejść w branżę ślubną to jednak ma jakieś minimalne doświadczenie w zakresie filmowania i montażu i może to potwierdzić.

Oj bardzo możesz się zdziwić.
Napisałem o portfolio, ale też o wynagrodzeniu, dlatego nie rozumiem poruszenia.

Jesteś na forum typowo filmowym. Jeśli tu jesteś to raczej zdajesz sobie sprawę co w produkcji filmowej oznacza słowo amator, tym bardziej że dotyczy to twojego wesela. Ale twój wybór i mam nadzieję że kiedyś pochwalisz się tym filmem. A nóż - widelec za 500zeta będziesz miał pamiątkę na wypasie ;)
ziemas

Ślub 25.08.2018 - początkujący filmowiec

20.02.2018, 17:22

toomool pisze:Źródło posta Przecież napisałem, że za to zapłacę. Poza tym to działa w 2 strony. Zaczynasz przygodę z filmowaniem ślubów i myślisz, że dostaniesz szansę filmowania pięknej pary w mercedesie, i wesele w dworku z wielkim ogrodem? Oni zatrudnią zawodowca.


Ale to nie kamerzysta chce za portfolio tylko "klient" Trzeba coś dać od siebie a nie tylko być. Inaczej powinno być normalnie płatne zlecenie. Czemu nie szukasz na portalach weselnych? Tam są ceny i filmy często do tych cen jakością i wykonaniem dopasowane. Wszystko jak na dłoni.

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal