Monitor do montażu - budżet 1000zł

Monitory duże i małe, konwertery sygnału, rekordery
alias
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

6.12.2017, 23:32

kulfi82 pisze:Źródło posta a jest też przecież coś takiego jak luminofory i ich zużycie nie jest sztywno powiązane z czasem pracy,

luminofory to były w zacnych kineskopach ;)

kulfi82 pisze:Źródło posta Zresztą na mva często się przewijają opinię o monitorach z dużym przebiegiem a lepszym stanem niż te co mają nastukane tysiąc godzin. Te NECi spokojnie dojadą do 30-35 tyś godzin.

i to się zgadza, dla niech to pestka
ale, podobnie jest ze zwykłymi LCD bo one też potrafią tyle wytrzymać czy nawet więcej
najczęściej niee krany padają w strych monitorach tylko sekcja zasilania na skutek rozdęcia ze starości kondensatorów elektrolitycznych, a prym w tym wiedzie samsung :lol:

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
arelemm pisze:Źródło posta To chłopaki oddać go?

tak, z takim przedbiegiem to cena poniżej 350,- powinna być!
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

6.12.2017, 23:43

alias pisze:Źródło posta luminofory to były w zacnych kineskopach

teraz to pojechałeś po bandzie... były/są też w plazmach i diody LED też są nimi pokrywane.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 00:23

kulfi82 pisze:Źródło posta były/są też w plazmach i diody LED też są nimi pokrywane.

nie, w plazmach świeci gaz a nie luminofor
co do diod led, to część tych białych zimnych jest na bazie diod niebieskich i luminoforu, ale cała reszta go nie ma
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 08:47

alias pisze:Źródło posta
kulfi82 pisze:Źródło posta były/są też w plazmach i diody LED też są nimi pokrywane.

nie, w plazmach świeci gaz a nie luminofor
co do diod led, to część tych białych zimnych jest na bazie diod niebieskich i luminoforu, ale cała reszta go nie ma

Ty chyba też potrzebujesz snu... wiki

Wyświetlacz PDP (z ang. plasma display panel) – wyświetlacz, który do tworzenia obrazu wykorzystuje plazmę i luminofor.

Zasada działania ekranu plazmowego polega na doprowadzeniu mieszaniny gazów (głównie ksenon i neon) zamkniętych w małych komorach do stanu plazmy. Zjonizowane gazy zaczynają emitować fotony światła ultrafioletowego, które padając na luminofor pobudzają go do emisji światła widzialnego odpowiedniego dla danego koloru luminoforu.


alias pisze:Źródło posta co do diod led, to część tych białych zimnych jest na bazie diod niebieskich i luminoforu, ale cała reszta go nie ma


LED-B pokrywa się po prostu żółtym luminoforem, który przepuszczając częściowo światło niebieskie tworzy kolor biały. W takcie użytkowania monitora następuję utrata tego związku. Czas pracy monitora nie jest jedynym parametrem określającym jego stan, bo mój NEC z przebiegiem 5000h może być tak samo zmęczony jak monitor kolegi z 19 tysiącami. Osoba z odpowiednimi narzędziami, wiedzą mogłaby sprawdzić jasność tego monitora i faktycznie potwierdzić czy zdycha czy jeszcze posłuży.

To chłopaki oddać go?

mimo wszystko, spróbowałbym zadzwonić i zapytać czy wymienią Ci na inny. Przez telefon wydają się wporzo. Jak się zgodzą to skontaktuj się z http://zarzadzaniebarwa.pl Pan ma biuro nad nimi (tak jak pisał fiba) aby Ci od razu sprawdził i skalibrował sprzęt.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 09:06

kulfi82 pisze:Źródło posta Ty chyba też potrzebujesz snu... wiki

podwójna racja, coś mi się potaśtało, i też właśnie przez brak snu i lekką infekcję g.d.o.

kulfi82 pisze:Źródło posta LED-B pokrywa się po prostu żółtym luminoforem,

nie, nie, Ty piszesz o diodach led typowo oświetleniowych
a do podświetlania ekranów w monitorach dobrych firm stosuje się diody bez luminoforowe
masz je opisane w pierwszej części artykułu, a te drugie oświetleniowe w dalszej kolejności
http://www.alled.pl/?sposoby-generowani ... ach-led,66

tak samo jest z lampami nakamerowymi
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 09:13

alias pisze:Źródło posta
kulfi82 pisze:Źródło posta Ty chyba też potrzebujesz snu... wiki

podwójna racja, coś mi się potaśtało, i też właśnie przez brak snu i lekką infekcję g.d.o.

kulfi82 pisze:Źródło posta LED-B pokrywa się po prostu żółtym luminoforem,

nie, nie, Ty piszesz o diodach led typowo oświetleniowych
a do podświetlania ekranów w monitorach dobrych firm stosuje się diody bez luminoforowe
masz je opisane w pierwszej części artykułu, a te drugie oświetleniowe w dalszej kolejności
http://www.alled.pl/?sposoby-generowani ... ach-led,66

tak samo jest z lampami nakamerowymi

znam ten artykuł, czytałem kilka razy przy innych okazjach ;) z tego co wiem w naszych LCD również stosowany jest luminofor, ale jestem już zbyt zmęczony aby kopać w google.
"Ojciec Zdzicha"
razor89md

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 16:49

arelemm pisze:Źródło posta To chłopaki oddać go?


i jaką decyzję podjąłeś?
arelemm
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 22:49

Muszę bardzo pochwalić firmę laurem.pl ;)

Zadzwoniłem. Powiedziałem, że monitor trochę mocno zużyty, i czy są jeszcze jakieś na stanie bo mi odpowiada, ale nieco bardziej żywotny ;).
Pan z obsługi bezproblemowo zaproponował wymianę. Mają przesłać mi drugi a kurier odbierze poprzedni :). Tadammm :)
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

7.12.2017, 23:19

arelemm pisze:Źródło posta Muszę bardzo pochwalić firmę laurem.pl ;)

Zadzwoniłem. Powiedziałem, że monitor trochę mocno zużyty, i czy są jeszcze jakieś na stanie bo mi odpowiada, ale nieco bardziej żywotny ;).
Pan z obsługi bezproblemowo zaproponował wymianę. Mają przesłać mi drugi a kurier odbierze poprzedni :). Tadammm :)

no i świetnie.. ;)
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

14.12.2017, 22:53

i jak się panowie skończyło z tymi monitorami, bo jak ktoś jeszcze szuka to mam bardzo fajny model na oku
http://www.flandersscientific.com/XM650U/
;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

14.12.2017, 23:18

alias pisze:Źródło posta i jak się panowie skończyło z tymi monitorami, bo jak ktoś jeszcze szuka to mam bardzo fajny model na oku
http://www.flandersscientific.com/XM650U/
;)

zmieszczę się do tysiąca???
"Ojciec Zdzicha"
MarcinM
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

14.12.2017, 23:31

cena podana - $12,995
kulfi82
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

14.12.2017, 23:33

MarcinM pisze:Źródło posta cena podana - $12,995

to było pytanie retoryczne.. ;)
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Monitor do montażu - budżet 1000zł

14.12.2017, 23:42

kulfi82 pisze:Źródło posta zmieszczę się do tysiąca???

oczywiście, z palcem w... http://bitcoin.pl/kurs
Gruby Pan Albert

Monitor do montażu - budżet 1000zł

21.07.2021, 15:15

Panowie wracam do tematu, mam od ponad 2 lat EA244WMI i jestem baaaardzo zadowolny. Z uwagi na prace w IT, praca na kilku monitorach to niemal wymóg (w biurze mam 6). Chciałem do domu dokupić drugiego EA244wmi i chciałem ponownie skorzystać ze sklepu Laurem. Zadzwoniłem i niestety już nie sprawdzają przebiegu tylko oferują w klasie A/A+ i tym sie kierują. Boje się, że trafie na trupa i tylko nerwy/czas na odsyłaniu stracę. Jak przyjdzie sztuka 7k-14kh, to wytrzyma z 1.5 roku? Monitory u mnie pracują około 12/16h.
wilk

Monitor do montażu - budżet 1000zł

21.07.2021, 20:42

Gruby Pan Albert pisze:Źródło posta Panowie wracam do tematu, mam od ponad 2 lat EA244WMI i jestem baaaardzo zadowolny. Z uwagi na prace w IT, praca na kilku monitorach to niemal wymóg (w biurze mam 6). Chciałem do domu dokupić drugiego EA244wmi i chciałem ponownie skorzystać ze sklepu Laurem. Zadzwoniłem i niestety już nie sprawdzają przebiegu tylko oferują w klasie A/A+ i tym sie kierują. Boje się, że trafie na trupa i tylko nerwy/czas na odsyłaniu stracę. Jak przyjdzie sztuka 7k-14kh, to wytrzyma z 1.5 roku? Monitory u mnie pracują około 12/16h.

Mam poleasingowe 11 letnie Eizo S2433W, na liczniku 23000 h, świeci równo i ma wciąż duży zapas jasności /pracuję na max 15%/. Na grupie FB "problem grafika" przy doradzaniu komuś w zakupie używanego monitora podawali ludzie przebiegi swoich Neców i Eizo na poziomie 30-60 000 godzin.
Używka to zawsze loteria, ale w przypadku tych dwóch marek jakby "z większą szansą na wygraną".
szczemp

Monitor do montażu - budżet 1000zł

25.07.2021, 08:08

Od czasu do czasu oglądam oferty monitorów i naszło mnie takie pytanie. Czy wszystkie są klasy energetycznej D lub niżej?

Wróć do „Podgląd”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal