Black Magic 6k :)

Kamery Blackmagic
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

17.08.2019, 09:38

Dividex pisze:Źródło posta po drugie to nie wszystkim pasuje rejestracja w BRAW w 6k innym Prores w 4k,

formatów zapisu pocket ma bardzo dużo w ramach tych dwóch kodeków
każdy wybierze dla siebie co mu najlepiej przypasuje, naprawdę jest z czego wybierać
to są najlepsze kodeki do filmowania, nie wiem po co ktoś miał by nagrywać w innych i niby jakich? MP4?
MP4 to już kaleczenie informacji, chyba że to będzie 10bit bez kompresji miedzy-klatkowej
tylko że otrzymamy zbliżoną jakość, ale w znacznie cięższym do obróbki kodeku
więc jaki tego sens?

Dividex pisze:Źródło posta W tym przypadku faktycznie nieskompresowany sygnał nie jest możliwy do przepuszczenia przez HDMI

na HDMI można wypuścić czysty obraz w LOG'u z LUT'em lub bez w formacie FHD
można to oczywiście nagrać rejestratorem i będzie to całkiem ładny obrazek
zawsze jakiś beckup to jest ;)
Dividex

Black Magic 6k :)

17.08.2019, 14:16

A to spoko, 4K 50p, 10bit 422 w trybie All-I nagrywa XT-3 :) Pewnie to lepsze rozwiązanie dla tych którzy nie chcą sie bawić w kolorystykę ...
A spotkałem się z przykładami, że BMPCC 4k nie stosuje korekcji dla obiektywów (typowo zresztą fotograficznych). W porównaniu z GH5, na tym samym szkle widoczna była duża beczka, rozumiem, że robi się to w poście w DR16 i nie ma z tym większego problemu ?
lmalecki

Black Magic 6k :)

17.08.2019, 17:39

Dividex pisze:rozumiem, że robi się to w poście w DR16 i nie ma z tym większego problemu ?


Tak, jest do tego dedykowane, wbudowane narzędzie, zresztą bardzo sprawne
wemlo
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

18.08.2019, 12:19

Dividex pisze:Źródło posta A to spoko, 4K 50p, 10bit 422 w trybie All-I nagrywa XT-3

Zewnętrznie, wewnętrznie 4K 50p 4:2:0 10 bit.
Dividex

Black Magic 6k :)

18.08.2019, 14:38

Tak dokładnie i jak na razie nikt tego w APSC oprócz fuji jeszcze nie stosuje...
M4jster

Black Magic 6k :)

19.08.2019, 20:39

wemlo pisze:Źródło posta
Dividex pisze:Źródło posta A to spoko, 4K 50p, 10bit 422 w trybie All-I nagrywa XT-3

Zewnętrznie, wewnętrznie 4K 50p 4:2:0 10 bit.

Zewnętrznie 4k 50p 10bit 4:2:2 :)
wemlo
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

19.08.2019, 21:54

M4jster pisze:Źródło posta Zewnętrznie 4k 50p 10bit 4:2:2

No tak, a wewnętrznie w 4:2:0. Coś innego napisałem? :-)
arelemm
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

20.08.2019, 13:54

alias pisze:Dodano po 2 godzinach 17 minutach 32 sekundach:
Dividex pisze:Źródło posta Niemniej jednak obraz fajny i przynajmniej ten materiał kolorowało mi się lepiej niż ten z aparatów sony

a co powiesz na takie kolorki?

https://youtu.be/SMLBL8BViT0


Kolory robią tutaj wrażenie. Pytanie, czy materiału z innych aparatów Sony/Panasonic nie można pokolorować podobnie? Zdają sobie sprawę z ograniczeń DR, czy użytego kodeka, ale przyznam, że porównać można by było materiały nagrane na najbardziej edytowalnych ustawieniach np. Sony s3, Panasonic GH5s i właśnie BM, aby pokolorować takim samym sposobem...
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

20.08.2019, 20:25

arelemm pisze:Źródło posta Pytanie, czy materiału z innych aparatów Sony/Panasonic nie można pokolorować podobnie?

można pokolorować podobnie, ale zawsze to będzie podobnie a nie identycznie
zawsze brakuje tego czegoś subtelnego, co w mojej ocenie "schodzi" tylko z matryc ARRI i BM
no i w bardzo dużym stopniu ale nie idealnym z sony venice
M4jster

Black Magic 6k :)

21.08.2019, 12:36

No tak, a wewnętrznie w 4:2:0. Coś innego napisałem? :-)

Pardon, źle przeczytałem :lol:
kulfi82
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

21.08.2019, 13:22

arelemm pisze:Źródło posta np. Sony s3

:shock:

coś wiesz?
"Ojciec Zdzicha"
arelemm
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

22.08.2019, 01:00

kulfi82 pisze:Źródło posta
arelemm pisze:Źródło posta np. Sony s3

:shock:

coś wiesz?


Wrzesień? :)
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

24.08.2019, 20:59

bardzo interesujący test porównawczy


https://youtu.be/ynhjKaTgLf4
Dividex

Black Magic 6k :)

26.08.2019, 12:09

Widziałem, co ciekawe wygrała URSA (na którą zreszta sam zagłosowałem) i bardzo blisko Pocket...
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

26.08.2019, 14:06

Dividex pisze:Źródło posta Widziałem, co ciekawe wygrała URSA

to nie dziwi, bo 15 działek rozpiętości tonalnej URS'y to 4x lepiej niż 13 działek pocketa :)
Dividex

Black Magic 6k :)

26.08.2019, 20:05

Chyba nie chodziło o rozpiętość tonalną, większa część głosujących skupiła się na obrazie i ogólnym wyglądzie, materiały zdaje się z Alexy wyglądały jakby operator ustawił jakiś dziwny balans lub nałożył filtr na obiektyw. Duzo brzydkich przebarwień... niestety to porównanie nie było do końca fair, o czym Tom Antos szczerze poinformował. Chodziło o zastosowane obiektywy, które w każdej kamerze były inne ... rzeczywistą jakość obrazka można by określić i porównać gdyby użyto nie tylko tych samych warunków oświetleniowych, ale i tych samych obiektywów... tak się nie stało... autor argumentował, że zastosował obiektywy odpowiadające cenowo kamerom, na jednej był Zeiss a na drugiej samyang... W takim wypadku można ocenić jak wypadają poszczególne zestawy kamera i obiektyw, co i tak jest ciekawe bo pocket z samyangiem spodobał się olbrzymiej ilości widzów :) Co jest mega pozytywne...
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

28.08.2019, 08:52

jak ktoś chce pobrać sobie testowy klip BRAW w formacie 1:2.40 to jest tutaj:
https://mega.nz/#F!xxJyRKSC!fFa8zYEkXVcjvqBzh7x2ZQ

jest też tam pełne 6K i zdjęcie w DNG
Witu
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

29.08.2019, 21:43

Pany, mamy już w rentalu tę kamerę, więc śmiało mogę się wypowiedzieć jako posiadacz. Jakbyście mieli pytania to śmiało. Kilka punktów na szybko, w porównaniu do pocketa 4k, którego też mam.

Plusy:
- mega, zaje** jakość obrazka - jednak 6k robi swoje ;)
- lepiej pracuje na low light'ach - chyba przez to, że ma inną, większą matrycę
- S35 pozwala się cieszyć mniejszym cropem
- mocowanie natywne EF - bez zbędnych adapterów itd. itd. nawet nie mówiąc o wygodzie to czasami z praktycznego punktu widzenia przy szkłach filmowych nie mamy wrażenia, że owy adapter zaraz walnie o glebę i będziemy w plecy ;)
- więcej FPS.. ni i w 6k mamy 50 fps, co to daje? Chyba nie trzeba tłumaczyć.
Minusy:
- szkoda że w 6k można grać tylko BRAW - co prawda codec jest bardzo przyjemny w postprodukcji to jednak bez resolve się nie obędzie. Pamiętam jak przy Ursie podniecaliśmy się ze wspólnikami, że oto nadchodzą RAW'y i wykorzystaliśmy je tylko raz.. ProRes w Blackmagicu to zdecydowanie najbardziej użyteczny i najłatwiejszy w postprodukcji codec.
- z kolei w full hd zapomnij o BRAW.. tutaj ten ruch też ciężko zrozumieć, przydałaby się cała gama codec'ów

Taka fota podglądowa zaraz po odpakowaniu "malucha".

Obrazek
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

29.08.2019, 22:05

Witu pisze:Źródło posta - szkoda że w 6k można grać tylko BRAW - co prawda codec jest bardzo przyjemny w postprodukcji to jednak bez resolve się nie obędzie.

eeetam, po zainstalowaniu dodatku przepięknie śmiga w premierce :shock:

Witu pisze:Źródło posta - z kolei w full hd zapomnij o BRAW.. tutaj ten ruch też ciężko zrozumieć, przydałaby się cała gama codec'ów

litości, co tu ciężko zrozumieć?
plików RAW jako fizycznych zrzutów z pamięci matrycy nie da się przeskalować, bo nie będzie to już RAW :lol:

@Panda, Ty byś czasem czytał nasze forum, a nie tylko sama promocja :P :P :P
Witu
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

29.08.2019, 23:01

Witu pisze:Źródło posta - z kolei w full hd zapomnij o BRAW.. tutaj ten ruch też ciężko zrozumieć, przydałaby się cała gama codec'ów

litości, co tu ciężko zrozumieć?
plików RAW jako fizycznych zrzutów z pamięci matrycy nie da się przeskalować, bo nie będzie to już RAW :lol: [/quote]

Jakoś w Pocket4k poradzili sobie z tym, stąd moje zdziwienie ;)

@Panda, Ty byś czasem czytał nasze forum, a nie tylko sama promocja :P :P :P


Forum czytam regularnie, rzadko kiedy piszę posty.. może czas i to zmienić ;P
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

30.08.2019, 01:26

Witu pisze:Źródło posta Jakoś w Pocket4k poradzili sobie z tym, stąd moje zdziwienie

wcale sobie nie poradził, zasada jest taka sama jak tu, tyle, ze tam jest inna matryca
inaczej mówiąc 6K RAW tu to to samo co 4K RAW tam, czyli zrzut całej matrycy ;)

Witu pisze:Źródło posta Forum czytam regularnie, rzadko kiedy piszę posty.. może czas i to zmienić ;P

koniecznie :)
czerwona.malwa

Black Magic 6k :)

30.08.2019, 13:46

Ciekawe czy ursa mini pro dostanie teraz 6K plus 8-)
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

31.08.2019, 23:53

czerwona.malwa pisze:Źródło posta Ciekawe czy ursa mini pro dostanie teraz 6K plus 8-)

niby jak?
będzie G3 ;)
czerwona.malwa

Black Magic 6k :)

1.09.2019, 00:38

narazie tylko 4,6K
Gruby Pan Albert

Black Magic 6k :)

23.10.2019, 13:21

A good matte box makes a camera a "cinema camera"
Dividex

Black Magic 6k :)

24.04.2020, 08:38

Taki miły news dla tych którzy rozważają zakup, że od teraz wersja 6k kosztuje 500$ mniej :)

https://www.blackmagicdesign.com/media/ ... 0200424-01
wemlo
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

24.04.2020, 10:09

Dividex pisze:Źródło posta Taki miły news dla tych którzy rozważają zakup, że od teraz wersja 6k kosztuje 500$ mniej :)

https://www.blackmagicdesign.com/media/ ... 0200424-01

Pewnie robią miejsce dla czegoś nowego, pewnie FF 8k :-)
alias
Awatar użytkownika

Black Magic 6k :)

24.04.2020, 10:10

Dividex pisze:Źródło posta Taki miły news dla tych którzy rozważają zakup, że od teraz wersja 6k kosztuje 500$ mniej :)
https://www.blackmagicdesign.com/media/ ... 0200424-01


transmisje telewizyjne i streamingowe w super jakości schodzą pod strzechy
ATEM MINI PRO + pockety 4K/6K robią genialną robotę ;) ;) ;)

Wróć do „Blackmagic”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal