Blackmagic Pocket 4K

Kamery Blackmagic
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 13:50

marcink pisze:Źródło posta hałasującymi wentylatorami itp

a pocket ma wentylator? pierwsze słyszę

marcink pisze:Źródło posta Oczywiście są i inne "drobne" przypadłości - problemy z głośnikami, hałasującymi wentylatorami itp. Sam chciałem kupić tę maszynkę bo obraz (w sprawnych egzemplarzach) jest obłędny ale coś mi się wydaje, że trzeba się będzie rozglądać za innym producentem.

może niech się wypowiedzą Ci co tu mają pocketa, bo jak na razie chyba nie było za wiele utyskiwań
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 20:23

alias pisze:Źródło posta a pocket ma wentylator? pierwsze słyszę

No to mało słyszałeś ;)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 21:07

luke pisze:Źródło posta No to mało słyszałeś

a co miałem usłyszeć?
bo jak dobre pamiętam to tam jest chłodzenie ogniwem peltiera a nie żaden wentylator
ale mogę się mylić
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 22:24

alias pisze:Źródło posta mogę się mylić

Tak, możesz się mylić.
I w pockecie 4K i 6K jest wentylator. Szczególnie w 6K jest dość głośny.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 22:47

luke pisze:Źródło posta I w pockecie 4K i 6K jest wentylator. Szczególnie w 6K jest dość głośny.

ok, dzięki
już doczytałem, że jest podwójny układ chłodzenia cieczą wspomagany wentylatorem

natomiast, we wszystkich nagraniach z pocketów 4K i 6K który przeszły przez moje ręce, oczy i uszy
nigdy nie słyszałem dźwięku takiego wentylatora, a wiem, że kamery nagrywały dźwięk wbudowanymi mikrofonami /do późniejszej synchronizacji/
a ja jako podstawowy dźwięk dostawałem materiał z rejestratorów
dlatego zaskoczył mnie ten wpis o hałasującym wentylatorze ;)
Robert98

Blackmagic Pocket 4K

25.03.2020, 15:31

Dzień dobry,
kupiłem ostatnio kamerę Blackmagic 4k i zauważyłem, że występuje luz na bagnecie. Jest niewielki, jednak przy ustawieniu ostrości odczuwalne jest stukanie. Niestety nie mam innego obiektywu, by móc sprawdzić, czy występuje ten sam problem, ale podpiąłem przejściówkę, którą kiedyś kupiłem i luz dalej jest. Stąd pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników i posiadaczy Pocketów. Z czego może wynikać taki luz? Dodam, że do kamery podpięty jest obiektyw manualny Samyang 12 mm f2.0. Czy jest to wada fabryczna kamery?
marcink

Blackmagic Pocket 4K

26.03.2020, 11:14

alias pisze:Źródło postanatomiast, we wszystkich nagraniach z pocketów 4K i 6K który przeszły przez moje ręce, oczy i uszy
nigdy nie słyszałem dźwięku takiego wentylatora, a wiem, że kamery nagrywały dźwięk wbudowanymi mikrofonami /do późniejszej synchronizacji/
a ja jako podstawowy dźwięk dostawałem materiał z rejestratorów
dlatego zaskoczył mnie ten wpis o hałasującym wentylatorze ;)


Nie pisałem o problemach z hałasem wentylatorów Bmpcc 4K przy normalnej eksploatacji. Użytkownicy na forach zagranicznych skarżyli się na hałas powstający po jakimś okresie użytkowania (3-4 miesiące) - kiepskie łożyskowanie wiatraków, źle dokręcone obudowy wentylatorów. Pozostaje też kwestia dostępności serwisu - czy w Polsce istnieje jakiś serwis autoryzowany? Lub jakikolwiek serwis sprzętu BM który mógłby np. wymienić wentylator, uszkodzoną klapkę baterii, zużyty przycisk sterujący, uszkodzony mechanicznie wyświetlacz, poluzowane gniazdo mikrofonowe minijack (bardzo częsta awaria) itp. Czy też sprawdzić i wymienić mocowanie bagnetowe (np. uszkodzone przez użytkownika) - przecież taką maszynkę kupuje się do użytkowania z masą przejściówek i masą różnych obiektywów.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

18.07.2020, 02:43

Na AliExpress znalazł się grip do pocketa
https://a.aliexpress.com/_B1dw2X
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

18.07.2020, 17:36

cezary170 pisze:Źródło posta Na AliExpress znalazł się grip do pocketa
https://a.aliexpress.com/_B1dw2X

pokazał się z miesiąc-dwa temu
i do dziś wszyscy się głowią po co są trzy kieszenie na baterie jak można korzystać z jednej lub dwóch w danym momencie
/tak podaje opis/
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

20.07.2020, 18:18

cezary170 pisze:Źródło posta Na AliExpress znalazł się grip do pocketa
https://a.aliexpress.com/_B1dw2X

nie wiem czy to to samo ale ten ma działać z trzema bateriami bez problemu...
https://www.optyczne.pl/15202-news-Nowe_gripy_Newell.html
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.01.2021, 22:19

Przyszedł mi dziś kabel dzięki któremu mogę zasilać Pocketa 4K z USB-C, podłączyłem go do BASEUS Powerbank 20000mAh Quick Charge 3.0 USB-C PD i mogłem zasilać kamerę przez 3h50m. Uważam że to świetny wynik, tym bardziej że koszt takiego powerbanka to 100zł, nie ma tańszej opcji do zasilania tej kamery. Obecnie jakbym składał zestaw pewnie postawiłbym na tą formę zasilania.
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.01.2021, 22:39

Gdzie można kupić taki kabel?
Dividex

Blackmagic Pocket 4K

15.01.2021, 10:34

cezary170 pisze:Źródło posta Pod tym linkiem: https://a.aliexpress.com/_BOxnWH


Cezary, a jak wrażenia z użytkowania BM4k na weselach ? Masz już jakiś czas ten sprzęt jak ogólne wrażenia ? używasz Braw ? czego ci brakuje ? AF ? Jak ogólni oceniasz ergonomię i czy dzisiaj wybrałbyś znowu ten kierunek czy raczej bezlustra ?
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

15.01.2021, 17:32

Używam tej kamery już dwa sezony, mam w sumie cztery sztuki i uważam że są to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Do tej pory dalej nagrywam w formacie prores proxy w UHD, dopóki FCP nie będzie widział BRAW to zmiana niemożliwa dla mnie.
Myślę że jakby był ciągły AF to bym nie narzekał. Jednak pamiętam jak nawet w 1DX MKII ten AF w trakcie tańców dział średnio, więc nie mam na to parcia.
Szczerze jak widzę inne kamery to ciągle uważam że zainwestowałem najlepiej jak mogłem te pieniądze. Myślałem o wersji 6K ale dalej wybrałbym jednak wersje 4K ze względu na pieniądze. Za cenę wersji 6K mam kamerę 4K ze standardowym zoomem.
Dla mnie cenne są rozwiązania które są w tej kamerze:
Pierwsza myśl to timecode, mimo że muszę mieć tentaclesync przy kamerze to plusem jest to że kamera ogarnia co to za sygnał i mam kod w plikach a nie zajmuje mi ścieżki dźwiękowej.
Złącze mini xlr jest fajną sprawą, mogę zapiąć różne mikrofony do tej kamery i nie jest to jack który może się łatwo odpiąć.
Minusem dla mnie na początku był brak automatycznego poziomu dźwięku, zazwyczaj dźwięk w kamerze to było coś czym sobie dodatkowo głowy nie zawalałem, tutaj muszę zawsze poziom nastawić. Ta kamera nagrywa dźwięk z słabą czułością, jednak podgłaszając w programie ten dźwięk jest nadal czysty. Więc wystarczy ustawić sobie dźwięk na tyle żeby nie było przesteru a potem zawsze można sobie go podgłaszać. No i używam mikrofonów wbudowanych, według mnie są okej. Chociaż dźwięk który najczęściej jest na filmie to jednak rejestrator, na sali też rozstawiam mikrofony.
Duży ekran jest dla mnie ogromnym plusem, każdy inny sprzęt takiego nie ma.
Często używam tego AF jaki ma ta kamera, wystarcza mi.
Podoba mi się wybór wielu formatów, więc ja mogę mieć lekkie pliki.

W ostatnim czasie stwierdziłem że na przyszły sezon odchudzę trochę ten zestaw, na ten czas kamerę mam w klatce na której jest zamontowany dysk, Tentacle sync, kilka kabli, clamp zabezpieczający.
Stwierdziłem że trochę dużo tego jest. Odchudziłem kamerę usuwając dysk a wkładając komplet kart, cfast i sd. Czyli pozostała klatka która jest dobra bo mam dwa gwinty i nie ma efektu przekręcania się kamery, co się zdarza przy jednym gwincie (mowa o płytkach statywowych) i tentaclesync z którego nie mogę zrezygnować. Szkoda że kamera nie ma dwóch slotów SD, zmniejszyłoby to koszty.
No i zasilanie to jest coś czego nie przeskoczę, Ja mam kable przy każdym statywie, monopodzie i gimbalu, więc tylko kwestia wsunięcia kamery i zapięcia kabla.
Obecnie jak wyszło że te powerbanki się nadają to pewnie bym dał na klatkę powerbank co jest w miarę wygodne bo przetestowałem te rozwiązanie, ale mam trochę v-locków itd które przez to że mam wszystko ładnie przygotowane (uchwyt na baterie, kable połapane trytytkami) mi nie przeszkadzają.

Nie wiem co więcej mogę napisać.
Jedynie tyle mogę na koniec, dalej kupiłbym tą kamerę lecz sporo bym zaoszczędził bo wiedziałbym w co wydać pieniądze.

Teraz robiąc komplet kupiłbym:
Pocket 4K
Klatka
Karta SD
Karta CFast (z tej można zrezygnować i mieć kilka SD)
Powerbank i uchwyt do niego (pewnie bym testował jakieś mniejsze powerbanki z USB-C)
Krótki kabel łączący kamerę z powberbankiem
Tentaclesync i uchwyt do niego

Chciałem dokupić kiedyś piątą sztukę, patrzę na neta a tu nie idzie kupić od ręki. No i jak były wystawione to drożej niż ja kupowałem, więc stwierdziłem że na spokojnie kupię w 2021r.
Dividex

Blackmagic Pocket 4K

18.01.2021, 00:05

Dzięki za wyczerpujące info, widać że za tobą stoi moc doświadczeń okupiona wieloma próbami na żywym organizmie :D Napisałeś, że używasz mikrofonów wbudowanych, ale nie rozumiem w zasadzie do czego ? Bo synchronizujesz obraz po time code , a dźwięk napisałeś, że podkładasz z rejestratora, czyli ten wbudowany mikrofon jest tak na wszelki wypadek w razie gdyby rejestrator nawalił czy bardziej pod audio na przygotowania gdzie nie masz rejestratora ?
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

21.01.2021, 19:52

trochę offtop zrobię ale taką ciekawostką to warto się podzielić

dziś uczestniczyłem w webinarium dla partnerów Google YouTube Premium dotyczącym profesjonalnego stremowania koncertów i innych wydarzeń artystycznych
sporo było kwestii prawnych, ale jedna bardzo mnie zaciekawiła informacja z panelu technicznego poświęconemu audio
gdy prowadzący przedstawiał informację o tym jak różne kamery radzą sobie z lokalnym zapisem dźwięku oraz z przesyłaniem tego dźwięku podczas streamingu live
a mówił o tym na podstawie laboratoryjnych testów wykonanych przez specjalistyczną firmę obsługującą na co dzień Carnegie Hall w Nowym Jorku
i okazało się, że w budżetowych pocketach 4K i 6K siedzą najwyższej klasy przetworniki, nie ustępujące jakością rejestratorom z mocno wyższej półki
stwierdził, że podobne osiągi mają rekordery które same są droższe od pocketów ;)

konkluzja była taka, że jak masz pocketa to nagrywaj i transmituj z niego
a korzystanie równolegle z recordera nie ma większego sensu z punktu widzenia jakości zapisu :D
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

21.01.2021, 23:59

Dźwięk który używam z kamery to zazwyczaj tylko z błogosławieństwa, czasem jak ktoś coś powie a chce użyć lub jak nie pyknie dźwięk z rejestratora (miałem wesele gdzie przy wielu kawałkach niestety rejestrator się wyłączył).
Gdybym nagrywał jakieś monologi to zdecydowanie podłączanym mikrofon wprost do pocketa, używając większej ilości mikrofonów to już wybrałbym rejestrator.
No i świetne według mnie jest ustawianie tego dźwięku, wszystko jest jak na telefonie. Odrazu w kamerze można ustawić na lewy kanał podpięty sennheiser ew100 a na drugim kanale mieć dźwięk z kamery.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 20:50

Pojawiła się wersja Pocket 6K Pro, chociaż według mnie szału nie ma. Główne różnice to wbudowane filtry ND (to akurat super), odchylany ekran i evf który i tak jest drogi, no i dwa porty XLR. Powiem że myślałem że już będę zamawiać a tu wyszło że nic nadzwyczajnego. Spodziewałem się kamery z bagnetem RF i czymś bardziej innowacyjnym.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nemacamera
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 20:53

cezary170 pisze:Źródło posta Pojawiła się wersja Pocket 6K Pro, chociaż według mnie szału nie ma. Główne różnice to wbudowane filtry ND (to akurat super), odchylany ekran i evf który i tak jest drogi, no i dwa porty XLR. Powiem że myślałem że już będę zamawiać a tu wyszło że nic nadzwyczajnego. Spodziewałem się kamery z bagnetem RF i czymś bardziej innowacyjnym.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nemacamera

Zawsze człowiek chciałby więcej, ale i tak - moim zdaniem, popełnili teraz ogromny krok do przodu w popularyzacji tej kamerki. Ja na 99 % kupię :-)
sven

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 20:54

Ma sporo jak na 500$ różnicy w cenie:
- ND
- odchylany ekran 1500 nit
- 2x XLR
- baterie NP-F
- tani grip 2x NP-F
- wizjer za 500$ to nie jest drogo jeżeli będzie dobrej jakości

"zwykłe" 6k pójdzie w dół
Ostatnio zmieniony 17.02.2021, 20:56 przez sven, łącznie zmieniany 1 raz.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 20:55

W sumie tak teraz oglądając to robi się z niej prawie C100. Grip który do tego modelu już jest tani pozwala nagrywać 3 godziny. Więc ta kamera stanie się już poręczna. Tutaj też polecam zainwestować w karty a nie dyski i ta kamera będzie mega poręczna.
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 20:57

cezary170 pisze:Źródło posta Pojawiła się wersja Pocket 6K Pro, chociaż według mnie szału nie ma. Główne różnice to wbudowane filtry ND (to akurat super), odchylany ekran i evf który i tak jest drogi, no i dwa porty XLR. Powiem że myślałem że już będę zamawiać a tu wyszło że nic nadzwyczajnego. Spodziewałem się kamery z bagnetem RF i czymś bardziej innowacyjnym.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nemacamera

Zapomniałeś dodać że jasność ekranu wzrosła do 1500 Nit. Tylko co na to bateria...? :-)
No i najważniejsze. Można walić RAW w 4K :-)
Gruby Pan Albert

Blackmagic Pocket 4K

17.02.2021, 22:35

Wg mnie jeden błąd jest, ale tylko wg mnie. Brak wersji E-mount albo L-mount. Wiem, że apsc ale wg mnie poszerza to spektrum opcji na adaptacje.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.01.2022, 15:42

Stałem się właścicielem wersji 6K Pro, ogółem spora ciężka kamera i zastanawiam się jak to się zgra z gimbalem. Czekam aż przyjdzie sigma 18-35mm f/1.8 i wtedy się okaże. Narazie mam takie myśli czy jej nie sprzedać, ale możliwe że ją polubię.
b18c4

Blackmagic Pocket 4K

15.01.2022, 13:40

cezary170 pisze:Źródło posta Stałem się właścicielem wersji 6K Pro, ogółem spora ciężka kamera i zastanawiam się jak to się zgra z gimbalem. Czekam aż przyjdzie sigma 18-35mm f/1.8 i wtedy się okaże. Narazie mam takie myśli czy jej nie sprzedać, ale możliwe że ją polubię.


a nie myślałeś o zwykłej 6k ? Sporo lżejsza
Od dwóch miesięcy zastanawiam się miedzy tymi dwoma kamerami i chyba mniejsza waga przeważa na korzyść 6k.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

17.01.2022, 10:51

Wersja 6k mnie nie interesowała.
Tutaj przewagę widzę zdecydowanie w filtrach nd i ekranie. Jest problem z głowy jeśli chodzi o te opcje.
mihuu

Blackmagic Pocket 4K

20.02.2022, 16:07

Tak w temacie Blackmagic. Czy kamerki z wejściem 12V można bezpiecznie zasilać zwykłymi akumulatorami żelowymi? Oczywiście pomijam kwestie ergonomii takiego rozwiązania i czasu ładowania :-D Cenowo jednak jest to chyba rozwiązanie najtańsze porównując do płytki dla baterii NP-F970 i samych baterii, nie mówiąc już o bateriach v-mount, których ceny są zabójcze. Co sądzicie?
imprezylive

Blackmagic Pocket 4K

20.02.2022, 18:50

mihuu pisze:Źródło posta Tak w temacie Blackmagic. Czy kamerki z wejściem 12V można bezpiecznie zasilać zwykłymi akumulatorami żelowymi? Oczywiście pomijam kwestie ergonomii takiego rozwiązania i czasu ładowania :-D Cenowo jednak jest to chyba rozwiązanie najtańsze porównując do płytki dla baterii NP-F970 i samych baterii, nie mówiąc już o bateriach v-mount, których ceny są zabójcze. Co sądzicie?

Tak przez przetwornicę typu 'Stepu Up' w celu wyrównania napięcia.
mihuu

Blackmagic Pocket 4K

20.02.2022, 19:23

imprezylive pisze:Tak przez przetwornicę typu 'Stepu Up' w celu wyrównania napięcia.


Ale do czego przetwornica, skoro akumulator ma 12V?

Wróć do „Blackmagic”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal