Coronavirus - odwoływanie imprez

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
zed

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 08:17

Składka na ubezpieczenie jest dobrowolna i możesz ją opłacać nawet nie prowadząc działalności.
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 09:15

„ Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji.

Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy.

Warto przy tej okazji zdobyć się na jakąś rozsądną refleksję. Przewartościować swoje życie. Pomyśleć o tym, że ta niespodziewana LEKCJA koronawirusa przyda się nam wszystkim. Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą.

Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci?

Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli.”
Autor: Krzysztof Skiba
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 14:12

arelemm pisze:Źródło posta „ Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji.

Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy.

Warto przy tej okazji zdobyć się na jakąś rozsądną refleksję. Przewartościować swoje życie. Pomyśleć o tym, że ta niespodziewana LEKCJA koronawirusa przyda się nam wszystkim. Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą.

Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci?

Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli.”
Autor: Krzysztof Skiba

Ze wszystkim się zgodzę, ale nie z tym kredytem. Często to jedyna droga do wybudowania domu, kupna mieszkania - swojego własnego. Ja nie mam, ale myślę aby wziąć kredyt na wykończenie domu. Ale racja jest taka że trzeba mieć na takie wypadki poduszkę finansową. Wtedy mniej boli.
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 16:14

arelemm pisze:Źródło posta Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków.

arelemm pisze:Źródło posta Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze.

już są wokaliści i zespoły, którym anulowano trasy koncertowe do końca roku, to trudno się nie dziwić, że są zrozpaczeni :(
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 16:50

ja też podjąłem złe decyzje zakupowe. mogłem poczekać - tzn były spoko do momentu, kiedy myślałem, że wszystko co mam popisane się odbędzie. Twarda lekcja :) najwyżej umrę w nowym aucie :D
Ale myślę, że to przetrwamy i jeszcze wyjdziemy do przodu... tzn. chciałbym :D
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 17:02

Alias. Zdaję sobie sprawę z tego, że na każdym szczeblu zaawansowania finansowego jest to cios. Każdy ma zobowiązania, takie na jakie było go stać do tej pory. Jednakże, nieco ciężej jest mi porównać Panią z biura turystycznego, która z dnia na dzień traci pracę i cały, bardzo przeciętny dochód, z artystami pokroju Skiby (bo zakładam, że o takich on pisze przez swój pryzmat) i ich straceniem dochodu. Oni zarabiali do tej pory, przynajmniej tak to odbieram z perspektywy wspomnianej Pani, ponad stan, i powinni mieć „zapasy”. Ją zapewne nie było do końca stać na to żeby jakiekolwiek zapasy robić... I myślę, że o tym jest ten artykuł.
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 18:10

arelemm pisze:Źródło posta Alias. Zdaję sobie sprawę z tego, że na każdym szczeblu zaawansowania finansowego jest to cios. Każdy ma zobowiązania, takie na jakie było go stać do tej pory. Jednakże, nieco ciężej jest mi porównać Panią z biura turystycznego, która z dnia na dzień traci pracę i cały, bardzo przeciętny dochód, z artystami pokroju Skiby (bo zakładam, że o takich on pisze przez swój pryzmat) i ich straceniem dochodu. Oni zarabiali do tej pory, przynajmniej tak to odbieram z perspektywy wspomnianej Pani, ponad stan, i powinni mieć „zapasy”. Ją zapewne nie było do końca stać na to żeby jakiekolwiek zapasy robić... I myślę, że o tym jest ten artykuł.


Zgadzam się, jeżeli nie odłożyli lub nie zainwestowali to są idiotami.

Ja przeżyje, mamy oszczędności ;)

Btw. może być tak, że jeszcze będzie to dobry sezon dla nas ;) np. u mnie pary zaczynają pytać o piątki i inne dni tygodnia bo ich ekipy nie chcą na tygodniu realizować im reportaży ;)
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 18:56

No ja już dwie pary z maja mam na piątki przesunięte. A jedna z 12 kwietnia mi powiedziała że choćby mieli u siebie w domu zrobić to i tak zrobią, więc mogę być spokojny :-)
Walkul
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 18:59

arelemm pisze:Źródło posta ".
Tak więc, płacimy za netflixy, polsaty, eNki, Hbo i inne, ale już za TVP to raczej mało kto. Bo ma być! DAJ, DAJ! Nie znam historii TV, nie wiem kto i kiedy i za co ją stworzył. Zdaję sobie sprawę, że jest "sługą" dzisiejszej władzy, a z drugiej strony, porównując produkcje TVN, potem Polsatu i na końcu TVP jestem skłonny stwierdzić, że jakiś tam inwestycji potrzebują. Są publiczni, więc, niestety za publiczne pieniądze. Nie wiem też, jak dużo dla takiej TV są te 2mld.
Płacimy za te Netflixy i inne lub nie jak nie to nie mamy do nich dostępu, widzisz różnicę z TVP ? tym bardziej że TVP to spółka akcyjna skarbu państwa czyli korpo komercyjne a nie jakaś tam tylko TV z misją. Masz z nimi umowę na świadczenie usług bo taka formalnie powinna być, jeśli wymagają opłat bo z wcześniej wspomnianym podmiotami masz jeśli chcesz korzystać, może teraz widzisz różnicę ? Czy Polsat, TVN zmusza cię do opłat jeśli porównujesz te stacje. Jeśli jest tak dobrze jak mówi TVP to po co im te 2 miliardy bo ja oglądam i tam podają że są liderem oglądalności we wszystkich dziedzinach to reklamodawcy powinni walić drzwiami i oknami i z tego tortu powinni mieć najwięcej, to jak to jest jeśli tak nie jest ? Nikt nie pisze "daj, daj" tylko jak nie zarabiamy to NIE ZABIERAJ patrz ZUS z odroczeniem bo okazuje się że kolejne miesiące będziesz pracował po to by nadgonić ZUS (dług za trzy miesiące to ok 4500,-) a nie by normalnie zacząć żyć, jeśli oczywiście będzie robota bo jak nie to albo pożyczka lub bankructwo więc nie pierdziel z tym "daj, daj". A wracając do TVP czy wiesz że to jedna z największych ferm śmieciówek oferta na montaż to np 17 PLN/h brutto (śmiech na sali) na UZ a UoP ma tylko wierchuszka ale umoralnia wszystkich, że taka niby z misją i w ogóle. Nie powinna nic dostawać bo działa komercyjnie jak inne stacje no ale propaganda kosztuje. Sporo osób nie chce tego nawet darmo więc z tym swoim "DAJ, DAJ" w tym aspekcie nie przesadzaj.
Admin
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 19:13

Admin póki co ma się dobrze ;)
Admin też człowiek (z kamerą:)
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

18.03.2020, 20:26

8kmichal pisze:Źródło posta Adobe CC – bezpłatne użytkowanie przez 2 miesiące
http://fontnieczcionka.pl/adobe-cc-bezp ... YL6KuvTwFE


to jest stara opcja - automatycznie po rezygnacji z planu proponują 2 miesiące darmo
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 11:08

Walkul pisze:Źródło posta
arelemm pisze:Źródło posta ".
Tak więc, ...są te 2mld.
Płacimy za te Netflixy i inne lub nie jak nie to nie mamy do nich dostępu, ....., to jak to jest jeśli tak nie jest ?
Nikt nie pisze "daj, daj" tylko jak nie zarabiamy to NIE ZABIERAJ patrz ZUS z odroczeniem bo okazuje się że kolejne miesiące będziesz pracował po to by nadgonić ZUS (dług za trzy miesiące to ok 4500,-) a nie by normalnie zacząć żyć, jeśli oczywiście będzie robota bo jak nie to albo pożyczka lub bankructwo więc nie pierdziel z tym "daj, daj"......"DAJ, DAJ" w tym aspekcie nie przesadzaj.


Co do TV, tak jak pisałem średnio się na tym znam, więc fajnie, że dorzuciłeś trochę światła na to i w pełni się z tym co napisałeś zgadzam.

Co do Zusu... Jakbym mógł to też nie chiałbym płacić, ale będąc sprawiedliwym to nie jest trochę tak, że od zarabiania to się płaci podatki, a ZUS to jest Twoje ubezpieczenie? Czy Twoje PAństwo zawiesiło Ci opiekę medyczną (jaka, by nie była), renty, emerytury, zasiłki macierzyńskie, zasiłki chorobowe itd? Czy jak nie będziesz go płacił, bo wspaniałomyślnie zostanie zawieszony to nie skorzystasz z opieki medycznej?

I żeby być sprawiedliwym, to te Twoje złe PAństwo, jak już zamkniesz działalność, i nie będziesz płacił da Ci zasiłek i opiekę... przynajmniej przez jakiś czas :)

Więc, kończąc ;) i stosując Twój język to Ty nie pierdziel ;), oczywiście co do ZUS.
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 11:41

Tu nie chodzi tylko o ZUS jako taki, ale o wysokość składki. Później sie jeszcze okazuje, że od zebranego kapitalu ZNOWU placisz podatek.
Do tego kwota wolna od podatku, brak wsparcia, opresyjne panstwo itd.
Mam kolegow ktorzy pracuja za granica i placa WYZSZE podatki. Tylko ze jakos zaden z nich nie chce wracac do PL, gdzie jest etat albo liniowe 19%.
Wiem, ze zaczynamy gadac o polityce, ale powiem tak: kazdemu zmieni sie punkt widzenia jak pojdzie do szpitala i bedzie potrzebowal pilnej pomocy. Jednak nikomu tego nie zycze...
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 11:53

docxxx pisze:Źródło posta kazdemu zmieni sie punkt widzenia jak pojdzie do szpitala i bedzie potrzebowal pilnej pomocy


szczególnie jak w Anglii dostanie paracetamol i zostanie odesłany do domu, albo w USA jak po powrocie ze szpitala ogłosi bankructwo

u sąsiada trawa zawsze bardziej zielona ;)
Walkul
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 12:55

arelemm pisze:Źródło posta
Co do Zusu... Jakbym mógł to też nie chiałbym płacić, ale będąc sprawiedliwym to nie jest trochę tak, że od zarabiania to się płaci podatki, a ZUS to jest Twoje ubezpieczenie? Czy Twoje PAństwo zawiesiło Ci opiekę medyczną (jaka, by nie była), renty, emerytury, zasiłki macierzyńskie, zasiłki chorobowe itd? Czy jak nie będziesz go płacił, bo wspaniałomyślnie zostanie zawieszony to nie skorzystasz z opieki medycznej?

I żeby być sprawiedliwym, to te Twoje złe PAństwo, jak już zamkniesz działalność, i nie będziesz płacił da Ci zasiłek i opiekę... przynajmniej przez jakiś czas :)

Więc, kończąc ;) i stosując Twój język to Ty nie pierdziel ;), oczywiście co do ZUS.


No niestety dalej to jednak Ty pierdzielisz :} bo wszyscy przedsiębiorcy w "dobrych" czasach składają się na FUS w ZUS, który to FUS w złych czasach powinien właśnie chronić poszkodowanych
przedsiębiorców i jeszcze jakieś dwa lata temu było tam około 30 miliardów złotych. Z tych pieniędzy można by było pokrywać tym co nie są w stanie zapłacić a nie odraczać składki no ale przez ostatnie dwa lata, obecnie
panujące "jaśniepaństwo" rozdało z tego około 2/3 czyli jakieś 20 miliardów na swoje bieżące potrzeby w spełnianiu rozbuchanych obietnic socjalnych, nie martwiąc się tym co mogło nastąpić i nastąpiło no i kasy nie ma, czyż nie ?
I teraz mamy biedę ale nie będzie zawieszenia tylko odroczenie a można by było pokryć z FUS np tylko części składki ZUS w kwocie 360, PLN (składka zdrowotna) byś był dalej ubezpieczony na wypadek choroby i to starczyło
by na długo, ale nie, za to będzie np trzynasta emerytura, pan Kurski po wywaleniu z funkcji prezesa i przyjęciu do rady nadzorczej TVP dostanie ponad 300 tyś odprawy, pan z NBP zarabiający 80 tyś miesięcznie mówiący
jakie to nieprzebrane zasoby gotówki mają i wtórujący z premierem że będzie można pożyczyć bo obniżyli stopy o 0,5 punktu procentowego co jest przecież wg nich wspaniałym rozwiązaniem.
A może by tak tym wszystkim na politycznych posadkach wraz z posłami w ramach solidarności i ratowania kraju obniżyć na czas kryzysu pensje do choćby średniej krajowej, co ? albo co tam niech posmakują i do minimalnej krajowej
bo i tak coś dostaną w odróżnieniu od nas prywaciarzy, nam nikt nie da nawet tego. Przedsiębiorcy nie będą zarabiać wcale nie będzie ŻADNYCH pieniędzy ale jak piszesz składki ZUS powinni płacić, nawet jak nie będą mieli z czego,
bo tak i już, bo to wynika z twojej pisaniny, bo ubezpieczenie, bo opieka medyczna, bo zasiłki etc. wiec TY mały przedsiębiorco wypruj sobie żyły, GIŃ i PŁAĆ bo taka jest linia partii. Zastanowiłeś się gdzie np są pieniądze ludzi,
którzy zmarli zanim przeszli na emeryturę a płacili całe życie ? może z tych środków można by było podratować obecnie upadających, co ? Więc gdzie jest w tym wszystkim to Twoje "DAJ, DAJ" czego niby złego my mali i mikro przedsiębiorcy chcemy ?

Więc jeszcze raz nie pierdziel bo mi się słabo robi.
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 14:25

Sytuacja jest nerwowa ale myślę że nie ma sensu sobie dokładać i skakać do gardeł..
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 15:03

Walkul pisze:Źródło posta gdzie np są pieniądze ludzi,
którzy zmarli zanim przeszli na emeryturę a płacili całe życie


system ubezpieczeń społecznych od samego początku polega na tym, że ze składek osób pracujących wypłaca się na bieżąco emerytury
były próby zmiany, rezerwa demograficzna, odkładanie kapitału - ale to żadnemu rządowi do końca nie wyszło
Trybunał Konstytucyjny (ten "poprzedni" jeszcze) wydał wyrok, że składki należą do państwa, a nie do konkretnego obywatela (w skrócie)

FUS nie służy do ratowania przedsiębiorców w potrzebie, a i bez działań obecnie rządzących jest od lat deficytowy :(
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 15:22

Mav, masz rację :) Te tematy to tematy rzeka ;). I zawsze jeden, jest mądrzejszy od drugiego ;)

Walkul, też mi przykro, że sytuacja w kraju wygląda jak wygląda a środki są kierowne tak a nie inaczej. Zacząłęś jakąś wojenkę polityczną, od której jestem daleki i po tekście sądząc, potraktowałeś mnie jako pierwszej wody pisowca :shock: Dla jasności... nie jestem wrogiem nikogo :)... może niepotrzebnie się sflustrowałem wypowiedzią kolegi, który zaczął na tą pomoc narzekać nim spróbował ją uzyskać i porównał ją do pomocy jaką daje USA, co w zestawieniu z PL wydało mi się zwyczajnie niesprawiedliwe i podniosło mi ciśnienie.

Ty natomiast odniosłeś to do sytuacji globalnej , w której uważam masz rację.

Ja zwyczajnie jestem daleki od jakiegokolwiek rozdawnictwa i zwyczajnie denerwuje mnie jak ktoś tego "Daj" używa, czy nadużywa. Śpię od kilkunastu lat po 4-6h/dobę (nie żebym się żalił), bo dużo pracuję i zwyczajnie uważam, że jak mi się dziś urwie filmowanie, to nie wyjdę na ulicę wrzeszczeć o pomoc, tylko już jutro nauczę się czegoś innego i będę na tym zarabiał. Jak mój kraj mi nie da takiej szansy, to go zmienie. Żeby już spory czas temu, ukończyć studia dzienne, uczyłem się i jednocześnie pracowałem. Każdy ma jakiś bagaż doświadczeń, i każdy ocenia sytuację, najczęściej przez swój pryzmat. Mój jest taki, że jak mnie ktoś wrzucił do wody to szybko uczyłem się pływać a nie wyciągałem dłoń po pomoc. Może dlatego, że zwyczajnie jej nigdy zbyt dużo nie otrzymywałem. Także, może i pierdzielę, z Twojej perspektywy, ale to moje pierdzielenie. Nie uważam też, że nie należy pomóc, o ile to możliwe, i nawet tego nie podnosiłem, tym bardziej, że chyba jakaś pomoc jednak jest organizowana (żeby była jasność w d... mam, czy pisowska, czy peowska, czy jaka tam bądź...). Mi chodziło o jęczenie, a nie o to żeby tej pomocy nie było. W moim rozumieniu, jakby każdy stanął i zaczął beczeć, zamiast zakasać rękawy do pracy to nie miałby kto komu pomóc.

Co do emerytur, zastanawiałem się wiele razy, dlaczego choć część nie jest wypłacana rodzinie... ale odpowiedzi nie szukałem. Stety, bądź nie, nie czuję żebym miał na to wpływ.

Dodano po 30 sekundach:
Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS) – polski państwowy fundusz celowy, którego środkami dysponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. FUS realizuje zadania z zakresu pierwszego filaru ubezpieczeń społecznych w systemie redystrybutywnym.

Przychody FUS pochodzą ze składek na ubezpieczenia społeczne, dotacji z budżetu państwa oraz krótkoterminowych kredytów komercyjnych (pożyczki płynnościowe). Ze środków zgromadzonych w funduszu finansowane są wypłaty świadczeń z ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, chorobowego oraz wypadkowego, wydatki na prewencję rentową i inne.

Nic o ratowaniu...
Walkul
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 15:41

Luminaris pisze:Źródło posta
Trybunał Konstytucyjny (ten "poprzedni" jeszcze) wydał wyrok, że składki należą do państwa, a nie do konkretnego obywatela (w skrócie)

FUS nie służy do ratowania przedsiębiorców w potrzebie, a i bez działań obecnie rządzących jest od lat deficytowy :(
Zgadza się czy więc zgodnie z tym co powiedział trybunał, czy państwo nie może skierować tych składek do ratowania systemu nie konkretnego obywatela bo tu mamy taką sytuację ? FUS gromadzi środki nie po to by ratować jednostki ale by zabezpieczać system i skoro można było z niego sięgać na rozdawnictwo to czemu nie można na to by ratować gospodarkę przed załamaniem, skoro to przedsiębiorcy się na niego składają. Wszak bankructwa i likwidacje przedsiębiorstw na dużą skalę to problem systemowy, grozi utratą wpływów nie tylko dla prywaciarzy ale dla państwa w szerszej perspektywie wszelkie opłaty fiskalno-zusowskie przestaną płynąć a pojawi się bezrobocie, które dotyczyć będzie nie tylko tej branży.
A i jeszcze jedno co do FUS to cyt.:
"Ze środków zgromadzonych w FUS finansowane są:
wypłaty świadczeń z ubezpieczenia emerytalnego, rentowego,
chorobowego oraz wypadkowego,wydatki na prewencję rentową"
Czyli prosta zależność jeśli nie ma bieżących wpłat składek a w obecnej sytuacji rząd mógłby zdecydować
o takim rozwiązaniu to wypłaty świadczeń są realizowane z FUS czy jest to rozwiązanie pomocowe i można
by było nie płacić składek w ramach zgromadzonych w FUS środków ?
Ostatnio zmieniony 19.03.2020, 16:17 przez Walkul, łącznie zmieniany 3 razy.
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

19.03.2020, 15:50

arelemm pisze:Co do emerytur, zastanawiałem się wiele razy, dlaczego choć część nie jest wypłacana rodzinie... ale odpowiedzi nie szukałem. Stety, bądź nie, nie czuję żebym miał na to wpływ.


Państwo myśli krótkowzrocznie: płać i zamknij mordę.

A pomyślcie sobie, że ZUS jest formą oszczędzania: wpłacę jak najwięcej, bo jeśli nawet ja umrę, to dzieci coś będą z tego miały (a i ZUS więcej składek odciągnie, ale na to się zgadzamy).
Przypomina Wam to coś? OSZCZĘDNOŚCI (w różniej postaci). Zgromadzę ich jak najwięcej (mieszkanie, gotówka itd.) to jeśli nie ja, to rodzinie zostanie.
Dlatego nie chcemy tego płacić. Bo wiemy, że to przepadnie.
szczemp

Coronavirus - odwoływanie imprez

20.03.2020, 16:53

Nie wiem czy takie zawieszenie opłacania składek zus jest dobre. Żeby się potem nie okazało, że gdzieś komuś będzie brakować ciągłości czegokolwiek.
pierdyl
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

20.03.2020, 17:46

Ekstra... Zmuszają do przerwania pracy, a każą płacić daninę za nią... Takie rzeczy tylko w tym chorym kraju :lol:
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

21.03.2020, 01:37

Dacie wiarę, (hehehe) że Watykan rozważa przesunięcie terminu Wielkanocy lub tylko części obrzędów? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na wrzesień :lol: :lol:
Jaja (hehehe) jak berety
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

21.03.2020, 07:24

mav pisze:Źródło posta Dacie wiarę, (hehehe) że Watykan rozważa przesunięcie terminu Wielkanocy lub tylko części obrzędów? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na wrzesień :lol: :lol:
Jaja (hehehe) jak berety


Mav to już gruby fake news :lol:
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

21.03.2020, 13:29

Jeszcze odnosnie dlaczego warto inwestowac w pracownikow, a nie darmozjadow i jakim strzalem w kolano jest cale to nasze rozdawnictwo.
Przyklad z DE:
- kindergeld dostaja tylko te osoby na dzieci, gdzie przynajniej jeden malzonek pracuje
- przyklad mojego kolegi: dostal on z pracy aneks do umowy, ze jesli firma wysle go na postojowe, to urzad pracy bedzie mu placil 60% pensji. Skutkuje to tym, ze moze siedziec w domu (i miec i tak bardzo ladny przychod), a firma nie trafi pracownika.

W PL mozesz miec odroczony ZUS na 3 miesiace jesli udowodnisz, ze jestes wielbladem :lol:

I nie chodzi wcale o to, ze trawa u kogos jest badziej zielona. Tylko o sam fakt, co zrobiono w PL, aby w czasie hossy przygotowac sie na gorsze czasy.
Dobra, konczy juz, bo jak mawial klasyk "szczoda szczempic ryja".
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

21.03.2020, 14:54

docxxx pisze:Źródło posta Jeszcze odnosnie dlaczego warto inwestowac w pracownikow, a nie darmozjadow i jakim strzalem w kolano jest cale to nasze rozdawnictwo.
Przyklad z DE:
- kindergeld dostaja tylko te osoby na dzieci, gdzie przynajniej jeden malzonek pracuje
- przyklad mojego kolegi: dostal on z pracy aneks do umowy, ze jesli firma wysle go na postojowe, to urzad pracy bedzie mu placil 60% pensji. Skutkuje to tym, ze moze siedziec w domu (i miec i tak bardzo ladny przychod), a firma nie trafi pracownika.

W PL mozesz miec odroczony ZUS na 3 miesiace jesli udowodnisz, ze jestes wielbladem :lol:

I nie chodzi wcale o to, ze trawa u kogos jest badziej zielona. Tylko o sam fakt, co zrobiono w PL, aby w czasie hossy przygotowac sie na gorsze czasy.
Dobra, konczy juz, bo jak mawial klasyk "szczoda szczempic ryja".


zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech jest po prostu wyższy dla osób z dzieckiem - rozdawnictwo w krajach zachodnich jest na dużo wyższym poziomie niż w Polsce
postojowe w Polsce też wynosi 60%, więc z punktu widzenia pracownika jest tak samo
odroczenie ZUSu ma być poprawione na dniach

no i oczywiście bardzo sensowne jest porównywać sytuację w Polsce do Niemiec - czwartej gospodarki świata
ponarzekajmy, że nie mamy jak w Szwajcarii, Danii czy Luksemburgu :lol:
sven

Coronavirus - odwoływanie imprez

21.03.2020, 16:02

Luminaris pisze:odroczenie ZUSu ma być poprawione na dniach


a co tu jest do poprawiania? Odroczenie mogą sobie w d... wsadzić.

Niemcy przeznaczają 40 mld Euro na pomoc dla samozatrudnionych i twórców, a poszczególne gminy dokładają do tego kolejną kasę (np Berlin 300 mln Euro). A u nas? Wybory chcą robić i limuzyny sobie kupować, o 2 mld na propagandę w TVPiS już nie wspomnę. Co za debilizm. Mam nadzieję, że dożyję czasów, jak ich wszystkich osądzą i wsadzą tam gdzie ich miejsce.

Wróć do „Dyskusje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal