Coronavirus - odwoływanie imprez

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

12.03.2020, 20:17

czy dopadł Was już problem imprezy na której mieliście zarobić pieniążki?
moim klientom odwołali wiele imprez, z których miały być np. relacje do telewizji lub internetu, ale to oczywiste w tej sytuacji
ale jeden właśnie dał mi znać, że odwołali młodzi wesele :o
nie znam przyczyn, ale podobno chodzi o lokal, jak się dowiem to napiszę

a jak to u Was wygląda?
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

12.03.2020, 20:21

Zastanawiałem się, czy "popłakać" tu na forum, czy nie.
Generalnie w sobotę miałem mieć joba z kranem na evencie, jedna reklama wypadła, dwudniowa konfa w Gdańsku spadła - niby przenoszą na wrzesień, ale się zobaczy..
Ogólnie - kicha straszna. I nie ma nawet kogo winić. Mimo wszystko także nie ma za bardzo czym tego nadrobić...
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
fransua
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

12.03.2020, 20:29

Ja to mam problem gdzie papier toaletowy kupić. Nigdzie nie ma :/
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

12.03.2020, 21:20

Ja rozpocząłem sezon weselny w lutym, na razie w Świętokrzyskim spokój i wesela nie spadają, podobno problem robi się w Małopolsce i na Podkarpaciu :?
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

12.03.2020, 21:52

Nie ma co liczyć na to, że problem nas nie dotknie. Zawsze były, są i będą potrzeby różnych stopni... te nasze nie należą do najważniejszych. Możemy liczyć na mały, albo wielki cud, że to cholerstwo zostanie w jakiś sposób opanowane. Podobno hiper szybkie opracowanie szczepionki to ok. 1,5 roku. Należę raczej do tych osób, które nie panikują... z tego też względu, ani zapasów żywieniowych, ani papieru nie mam ;). Minus jest taki, że zaczyna to coraz mniej śmiesznie wyglądać. Pozostaje czekać.
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 07:24

razor89md pisze:Źródło posta Ja jestem z pogranicza małopolski i podkarpacia i

Ja jestem z pogranicza małopolski i podkarpacia i pierwsze słyszę. Myślę że histeryków jest pełno po całym kraju i jesli coś się zacznie to wszędzie. Nasza branża może odczuć to mocniej niż nam się wydaje, nie jesteśmy papierem toaletowym czy płynem do dezynfekcji... Zrobiłem dwa zlecenia ślubne w lutym a następne mam w niedzielę wielkanocną. Zobaczymy co będzie dalej.
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 08:08

w tym wszystkim ważne jest też, aby samemu pozostać w zdrowiu
na takim weselu macie jakby nie było kontakt ze sporą liczbą osób i to przez wiele godzin
rodzi się pytanie o środki zapobiegawcze, czy stosować i jakie?
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 08:54

alias pisze:Źródło posta w tym wszystkim ważne jest też, aby samemu pozostać w zdrowiu
na takim weselu macie jakby nie było kontakt ze sporą liczbą osób i to przez wiele godzin
rodzi się pytanie o środki zapobiegawcze, czy stosować i jakie?


Jasne to jest dobre pytanie nad którym powinnismy się zastanowić w szerszym gronie, poruszyć na forach.

Wesela międzynarodowe to standard w obecnych czasach.
Na każdej tego typu imprezie masz kogoś kto jest z zagranicy.

Wemlo sam mam wesela na Podkarpaciu w tym roku ale dopiero w sierpniu.
Kilka osób pisało na fb, ze pary przełożyły wesela i sale podobno naciskają na to ale wiesz jak jest ;)

Btw Kielce puste, na ulicach mało aut, ludzi nie wychodzą ;)
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 08:58

razor89md pisze:Źródło posta Btw Kielce puste, na ulicach mało aut, ludzi nie wychodzą

I bardzo dobrze. Może w Kielcach są myślący ludzie. Ciekawe jak długo to wszystko potrwa. Bo gdyby teraz był środek wakacji i pełnia sezonu ogórkowego... wyobrażacie sobie?
kms

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 10:02

Ja miałem mieć dzisiaj wesele i odwołali wczoraj o 17:00. Tzn lokal odwołał, nie młodzi.
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 10:11

kms pisze:Źródło posta Ja miałem mieć dzisiaj wesele i odwołali wczoraj o 17:00. Tzn lokal odwołał, nie młodzi.

W sensie przeniesiony na inny termin czy jak?
8kmichal
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 10:50

Imprezy sportowe wszzystkie - przeniesione albo odwołane. Póki co do maja, zobaczymy co będzie dalej. Przejmujemy się jakimiś mikro imprezami, a odwołane są targi NAB czy E3, odwołane mogą być igrzyska olimpijskie...
Zdrowie jest najważniejsze, to będzie chudy rok, bardzo chody... Mam nadzieję, że to się uspokoi, i to nie za względów moich finansów, ale ze względu na życie i spokój ludzi.

Nie dajmy się zwariować, ale nie bagatelizujmy tego problemu. Pozostaje nam czekać, trzymać kciuki, że to wszystko minie. To nie jet rok na inwestycje, bardziej na wyjadanie oszczędności :)
Pozdrawiam Was koledzy po fachu, dużo zdrówka i dużo siły !
kms

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 19:20

wemlo pisze:Źródło posta
kms pisze:Źródło posta Ja miałem mieć dzisiaj wesele i odwołali wczoraj o 17:00. Tzn lokal odwołał, nie młodzi.

W sensie przeniesiony na inny termin czy jak?

Przeniesione, ale jeszcze nie wiadomo na kiedy.
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 19:54

Mamy kolejny etap ograniczeń, z których jasno wynika, że cała branża eventowa jest w głębokiej dupie.
To będzie dla mnie wyjątkowo ciężki rok... jak na złość kupiłem auto i jeszcze zrobiliśmy mały "remont"..... to mogło wszystko zaczekać... mógłbym siedzieć w domu z kupą hajsu i się śmiać z tego.... a tak to nie jest do śmiechu.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

13.03.2020, 22:34

mav pisze:Źródło posta Mamy kolejny etap ograniczeń, z których jasno wynika, że cała branża eventowa jest w głębokiej dupie.
To będzie dla mnie wyjątkowo ciężki rok... jak na złość kupiłem auto i jeszcze zrobiliśmy mały "remont"..... to mogło wszystko zaczekać... mógłbym siedzieć w domu z kupą hajsu i się śmiać z tego.... a tak to nie jest do śmiechu.


Czarny scenariusz jest taki, że trzeba będzie się przebranżowić np ze ślubów w moim przypadku jeżeli to potrwa to dłużej, będzie kryzys, ludzie będą szukać oszczędności, rezygnować itp

Na tą chwile dbajmy o siebie i naszych bliskich , hajsy później będą się zgadzać ;)

Zdrowia i spokoju!
Degenerado

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 00:20

Ale w momencie kiedy plaga odpuści i zniosą stan wyjątkowy to robota będzie nie do przerobienia.
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 00:54

Degenerado pisze:Źródło posta Ale w momencie kiedy plaga odpuści i zniosą stan wyjątkowy to robota będzie nie do przerobienia.

O tym też pomyślałem i tym się pocieszam. Na razie część imprez typu konferencje, już lokują terminy na wrzesień. Ludzie nie odpuszczą a po takim "wyposzczeniu" jak machina ruszy, to będzie masakra. Oczywiście w cenach towarów pewnie też się to odbije.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
kulfi82
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 08:32

ja na marzec nie brałem zleceń, bo poprzedni sezon był srogi i mocno się wymęczyłem. Pierwsze zlecenie 25.04 i już widzę na nim cień jak to będzie się rozwijało w takim tempie. Nie ma szans abyśmy się w miesiąc z tym uporali. Kumpel fotograf dziś ma (lub miał) ślub na 70 osób, na razie brak info od młodych o rezygnacji.
"Ojciec Zdzicha"
wemlo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 10:35

Cała ta sytuacja nauczy nas lepszego zarządzania pieniądzem. Wiecznie to trwać nie będzie, ale wystarczy że dwa miesiące będą w dupie, cała gospodarka dostanie po uszach. My też.
kulfi82
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 12:21

wemlo pisze:Źródło posta Cała ta sytuacja nauczy nas lepszego zarządzania pieniądzem.

dlatego mam etat.. w takich sytuacjach można złapać oddech.
"Ojciec Zdzicha"
gazoo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 18:34

U mnie odwołane (przeniesione na druga polowe roku) 2 koncerty, które miałem mieć dzisiaj. Na przełom marca i kwietnia odwołane kolejne 3 imprezy. Zobaczymy co będzie dalej... .

Z drugiej strony mam żonę na półmetku ciąży, więc też się cieszę, że mogę bezpiecznie siedzieć w domu zamiast w takim tłumie ludzi.

Póki co mam montaże jeszcze na jakieś 2 tygodnie, a później chętnie coś przyjmę jak ktoś ma za dużo :)
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

14.03.2020, 20:31

wygląda na to, że ratować się można chwilowo usługą transmisji live na YT
dzisiejsze zalecenia władz kościelnych wyraźnie sugerują, że ma to być transmisje lokalne, najlepiej w ramach każdej parafii
Pawel

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 10:47

alias pisze:Źródło posta wygląda na to, że ratować się można chwilowo usługą transmisji live na YT
dzisiejsze zalecenia władz kościelnych wyraźnie sugerują, że ma to być transmisje lokalne, najlepiej w ramach każdej parafii

alias dasz jakiś link o tych zaleceniach, bo nie mogę znaleźć?
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 16:02

Pawel pisze:Źródło posta alias dasz jakiś link o tych zaleceniach, bo nie mogę znaleźć?

pokrótce
ja wczoraj rano byłem na wizycie u swojego proboszcza, na jego prośbę
podczas rozmowy pokazał mi m.in. maila którego dostał z archidiecezji, a później poszliśmy do kościoła uzgodnić kwestie techniczne
natomiast jest to też w internecie, w wypowiedzi jednego z arcybiskupów bo sam to oglądałem, ale teraz nie przypomnę sobie jego nazwiska
proboszcz myśli również, o adaptacji jednego z pomieszczeń na plebani w celu robienia transmisji z niego, a taka sugestia była też w mailu
była też tam mowa o tym, że do transmisji z takiego pomieszczenia wystarczy laptop który ma kamerkę plus zewnętrzny mikrofon na dłuższym kabelku
no i jeszcze kwestie parametrów internetu i serwisu YT
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 18:54

Górnicy i rolnicy już dawno paliliby opony i blokowali Warszawę mówiąc "bo nam się należy" i oczekując pomocy od państwa.
arelemm
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 21:25

„ Czy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy również wesel? Zwłaszcza, że przyjeżdżają goście z Polski i świata.
Monika Gładoch: Możecie się państwo bawić. Wesele nie jest zgromadzeniem publicznym. Definicja jest zupełnie inna. Po pierwsze chodzi o zgromadzenie na wolnej przestrzeni, nieoznaczonej imiennie liczbie osób, do tego w celu przeprowadzenia obrad lub wyrażenia opinii w danej sprawie. Wobec tego wesele raczej się nie kwalifikuje.”

Źródło: https://tvn24.pl/newest/czy-zakaz-zgromadzen-powyzej-50-osob-dotyczy-rowniez-wesel-koronawirus-raport-4354090
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 21:53

arelemm pisze:Źródło posta „ Czy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy również wesel? Zwłaszcza, że przyjeżdżają goście z Polski i świata.
Monika Gładoch: Możecie się państwo bawić. Wesele nie jest zgromadzeniem publicznym. Definicja jest zupełnie inna. Po pierwsze chodzi o zgromadzenie na wolnej przestrzeni, nieoznaczonej imiennie liczbie osób, do tego w celu przeprowadzenia obrad lub wyrażenia opinii w danej sprawie. Wobec tego wesele raczej się nie kwalifikuje.”

Źródło: https://tvn24.pl/newest/czy-zakaz-zgromadzen-powyzej-50-osob-dotyczy-rowniez-wesel-koronawirus-raport-4354090


Właśnie wszedłem tutaj aby to wkleić ;)
Niestety trzeba by to wysłać każdemu klientowi to raz a dwa , ze młodzi boja się tego iż ludzie nie przyjdą wiec wola przełożyć ;)
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

15.03.2020, 21:54

To nie takie proste, bo np. restauracje nie mogę przyjmować gości (jedzenie tylko na wynos) :?
razor89md

Coronavirus - odwoływanie imprez

16.03.2020, 11:59

docxxx pisze:Źródło posta To nie takie proste, bo np. restauracje nie mogę przyjmować gości (jedzenie tylko na wynos) :?


Zobaczymy jak to wszystko się zachowa za 2-3 tygodnie.
Obstawiam, że dzieci do szkół wrócą z początkiem maja.
Kielce puste, serio, mało kto się przemieszcza :)
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

16.03.2020, 13:25

Tak, dopiero maj jest realny, a nie 23 marca.
W DE i BE szkoły zamknięte na 5 tygodni.

Wróć do „Dyskusje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal