Strona 1 z 1

FPV w fabule

: 16.11.2021, 22:01
autor: mav
Nie wiem czy widzieliście nowy film na Netflixie "Red note". Odmóżdżyłem się nim ostatnio, ale muszę przyznać, że otwierająca sekwencja robi wrażenie. Myślałem, że to może jakieś animacje + jakieś sztuczki, bo w końcu kamera praktycznie podlatuje do twarzy a okazało się, że znajomy Wam pewnie Johnny FPV latał Redem Comodo:
https://www.youtube.com/watch?v=zZBdVk3KFTk
Trzeba przyznać, że facet ma jaja tak latać nad miastem, a potem przed twarzą pana Skały :D Choć i tak i tak pewnie to jest sklejka, do tego auta też pewnie powklejane.

W filmie jeszcze warte uwagi są sekwencje walk z fpv, choć jest ich już mniej - jakoś kompletnie nie pomyślałem, że to też mogło być z drona, choć faktycznie ma to sens :D Pozostałe dronowe szoty to raczej typowe establishmenty.

FPV w fabule

: 16.11.2021, 22:39
autor: alias
nic dziwnego, że to najdroższa produkcja w historii Netflixa :D

FPV w fabule

: 17.11.2021, 02:15
autor: Stefan
Co do drona fpv, to ostatnio wyszedł teledysk Radiohead, zalinkowałem go tutaj.

FPV w fabule

: 18.11.2021, 11:34
autor: Gruby Pan Albert
@mav, jeśli chodzi o establishmenty to w filmiku bts Venice 2, operator drona mówi, że coraz częściej reżyserzy chcą ich używać jako 1000-feet technocrane co ma sens, bo rozstawienie, zbalansowanie, ustawienie, przećwiczenie użycia ramienia jest dużo bardziej skomplikowane niż użycie drona.