Mac Studio

alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

8.03.2022, 23:15

Mac Studio zmienia zasady gry. To nowe rozdanie w świecie komputerów stacjonarnych

https://spidersweb.pl/2022/03/mac-studi ... pinie.html

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
Apple Mac Studio z M1 Ultra. Maluch ma tyle mocy, że szczęka opada...

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/ap ... ra-silicon
Degenerado

Mac Studio

9.03.2022, 08:53

alias pisze:Źródło posta Mac Studio zmienia zasady gry. To nowe rozdanie w świecie komputerów stacjonarnych


zakładam, że już go testowałeś wyrażając takie opinie...
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 09:12

Degenerado pisze:Źródło posta zakładam, że już go testowałeś wyrażając takie opinie...

to tytuł linku, dla zwiększenia atencji ;)

---

Apple Speeds Up—Introducing Mac Studio and Studio Display with New M1 Ultra

https://nofilmschool.com/Apple-Introduc ... w-M1-Ultra?
Degenerado

Mac Studio

9.03.2022, 09:20

aaa czyli jak zwykle z makami :)
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 09:29

Degenerado pisze:Źródło posta aaa czyli jak zwykle z makami :)

nie tyle z makami, tylko tak mi działa udostępnianie linku w smartfonie ;)
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 13:50

to jest drogo czy do przyjęcia według was?

https://spidersweb.pl/2022/03/mac-studi ... -ceny.html
Luminaris
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 15:05

10000 zł i dysk 512 :) do pracy z video. BIORĘ :!:
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 18:33

Luminaris pisze:Źródło posta 10000 zł i dysk 512 do pracy z video.

to dysk na system, aplikacje, pliki tymczasowe, itd.
surówki i tak trzyma się na zewnętrznych SSD lub jakiejś macierzy

montując materiały z pocketa podpinam dyski T5 po usb 3.1 gen 2 i pracuje w absolutnym komforcie
a o dyskach (i macierzach) z interfejsem TB3/4 już nie wspomnę ;)
8kmichal
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 19:19

Dla mnie bomba - choć na początek wymienię pewnie na podstawowy model z 32 ram i dyskiem 512.
Oczywiście, że jest to nowe rozdanie i kolejna "generacja" komputerów przed nami. :!: :!:
mav
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 20:47

Sprytnie z tym 32gb w najniższej wersji, bo i tak praktycznie trzeba brać więcej, a to +2000 do ceny ;)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Luminaris
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 20:58

alias pisze:Źródło posta
Luminaris pisze:Źródło posta 10000 zł i dysk 512 do pracy z video.

to dysk na system, aplikacje, pliki tymczasowe, itd.
surówki i tak trzyma się na zewnętrznych SSD lub jakiejś macierzy

montując materiały z pocketa podpinam dyski T5 po usb 3.1 gen 2 i pracuje w absolutnym komforcie
a o dyskach (i macierzach) z interfejsem TB3/4 już nie wspomnę ;)


Brawo. Nie ma to jak kupić sprzęt za 10k i dla komfortu podpinać peryferia :lol:
Apple to jednak stan umysłu.

Ja też mam w kompach 500 na system. I w środku jeszcze SSD na tempy (głównie dla AE), SSD do edycji i HDD tak żeby sobie trzymać coś większego w rezerwie. W środku. W cenie komputera.
A po TB 3/4 czy, USB 3.1 gen 2 też sobie mogę podpiąć, jak chcę, a nie jak muszę.

I jeszcze perełka:
"Apple Studio Display z nieregulowaną podstawką lub uchwytem VESA i szkłem standardowym kosztuje 7999 zł."
Sprzęt dla profesjonalistów bez regulacji wysokości i pochyłu monitora :shock:
8kmichal
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 21:24

mav pisze:Źródło posta Sprytnie z tym 32gb w najniższej wersji, bo i tak praktycznie trzeba brać więcej, a to +2000 do ceny ;)


Niekoniecznie trzeba, a niektórym w zupełności wystarczy 32 z tym procesorem. Cena za podstawowego kompa do komfortowej pracy jest naprawdę bardzo ok, za niespełna 11 tyś mam gotowy zestaw do pracy. Dyski i tak mam zawsze osobno, mam swój system dyskowy i czy to w przypadku Windowda czy teraz Appla - on się nie zmienia.

---
Widzisz gabaryt tego komputera? To bardzo wygodne rozwiązanie, małe, w sam raz na biurko. Nie każdy chce i ma ochotę na wielką skrzynię i super dużo dysków. Idąc tym tokiem logiki - postawię obudowę od kompa, wsadzę tam Maca Studio, kilka dysków i będę dumny, że mam to w jednej konstrukcji. Najwidoczniej nie jest to sprzęt dla Ciebie. Ktoś napisze, że zielone, a Ty, że okrągłe.

Jeśli ktoś zacznie realnie pracować w ekosystemie Appla, zacznie używać telefonu, laptopa, komputera do pracy, airpodsów i może tabletu - to wtedy załapie dlaczego to jest tak wygodne, dobre i dlaczego to po prostu działa. Działa. aha - działa :)
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

9.03.2022, 23:20

Luminaris pisze:Źródło posta Ja też mam w kompach 500 na system. I w środku jeszcze SSD na tempy (głównie dla AE), SSD do edycji i HDD tak żeby sobie trzymać coś większego w rezerwie. W środku. W cenie komputera.

w swoich pecetach mam identyczną sytuację i co z tego, skoro nie tracę czasu na kopiowanie danych tylko podłączam zewnętrzny SSD z surówkami i jadę z montażem i z kolorem

Luminaris pisze:Źródło posta Brawo. Nie ma to jak kupić sprzęt za 10k i dla komfortu podpinać peryferia
Apple to jednak stan umysłu.

na początku też się wkurzałem, ale teraz widzę, że tak mi się lepiej pracuje i na macu i na pececie
oczywiście, nie każdemu taki styl pracy będzie odpowiadał, szanuję to, ale dla mnie tak jest o wiele szybciej i wygodniej

Luminaris pisze:Źródło posta przęt dla profesjonalistów bez regulacji wysokości i pochyłu monitora

a co w tym dziwnego? kupujesz i stosujesz taki uchwyt jaki potrzebujesz - np. przykręcany do pulpitu biurka lub do ściany, itd.
w profesjonalnych monitorach to normalna rzecz, pomijam oczywiście kwestię ceny
Degenerado

Mac Studio

10.03.2022, 14:16

Jak zwykle marketingowy bełkot bez jakiejkolwiek możliwości merytorycznego odniesienia... a to nowość.
Luminaris
Awatar użytkownika

Mac Studio

10.03.2022, 14:53

8kmichal pisze:Źródło posta Niekoniecznie trzeba, a niektórym w zupełności wystarczy 32 z tym procesorem.


Raczej nie wystarcza - dlatego system tworzy plik SWAP i nim rozszerza RAM, co zmniejsza wydajność i zabiera z tego marnego 512 SSD jeszcze trochę. W PC po prostu niedrogo rozszerza się RAM i wyłącza SWAP.
Podobnie w Iphone, gdzie małą ilość RAM kompensuje się zrzucaniem aplikacji do wbudowanej pamięci. Co przy okazji powoduje, że Iphone rzadko kiedy może być faktycznie wielozadaniowy (apki w przeciwieństwie do Androida nie działają z reguły w tle)

8kmichal pisze:Źródło posta Działa. aha - działa


Dobrze, że ekosystem Appla w '22 roku zaczął działać, w zeszłym się śmiałem jak klient z Maca na Maca nie mógł przesłać plików, bo AirDrop nie działa, a gniazda na USB Sticka brak :lol:
Zresztą minuta z google i jak się chce, to się poczyta jak NIE działa, a raczej radzi sobie podobnie jak inne systemy.

alias pisze:Źródło posta podłączam zewnętrzny SSD z surówkami


Klientowi zabierasz? A jak dostajesz materiał na kartach? A jak ktoś by chciał przesłać siecią? A backup? A jak dysk potrzebny w tym samym czasie na nagrania?
Na prawdę chcesz bronić twierdzenia, że w profesjonalnym sprzęcie w 2022 jeden dysk 512GB to jest spoko opcja???

alias pisze:Źródło posta w profesjonalnych monitorach to normalna rzecz, pomijam oczywiście kwestię ceny


Hmm, nie znam się za bardzo na monitorach, ale z tego co kojarzę to i Eizo, i iiyama i NEC mają podstawki z regulacją wysokości, pochylenia i pivot. A Apple nie ma i to jest lepiej :shock:
Degenerado

Mac Studio

10.03.2022, 15:01

Ale to jest właśnie geniusz marketingu, nikt nie narzeka na podstawkę bo jej nie ma :)
gregre

Mac Studio

10.03.2022, 15:17

Degenerado pisze:Ale to jest właśnie geniusz marketingu, nikt nie narzeka na podstawkę bo jej nie ma :)

Geniuszu upatruję w tym, że głównie krytykują osoby które i tak nie są i nie będą ich klientami (z różnych powodów).
Degenerado

Mac Studio

10.03.2022, 15:25

Nie trzeba być geniuszem żeby racjonalnie myśleć, no ale to nie oferta dla takich klientów, co racja to racja.
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

10.03.2022, 16:11

Luminaris pisze:Źródło posta Klientowi zabierasz? A jak dostajesz materiał na kartach? A jak ktoś by chciał przesłać siecią? A backup? A jak dysk potrzebny w tym samym czasie na nagrania?

każe sobie dostarczać w ten sposób i tyle, każdy to robi, wyjątków jest naprawdę niewiele i wtedy zrzucam na swoja macierz SSD
backup robię na macierz HDD, ale na spokojnie, po LAN'ie - ten proces odbywa się nawet w tle jak potrzeba

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
Luminaris pisze:Źródło posta A Apple nie ma i to jest lepiej

ależ ma, kupowaną oddzielnie

ponadto, nie ma żadnego obowiązku kupowania monitorów Apple - ja pracuje na NEC'ach ;)

Dodano po 1 godzinie 37 minutach 36 sekundach:
a tutaj bardzo ciekawe porównanie apple vs apple ;)

https://ymcinema.com/2022/03/10/apples- ... the-price/
Degenerado

Mac Studio

10.03.2022, 19:51

obudowa 38x30x26
3xssd sata, 2xhdd, nagrywarka bluray, rtx 3050, i5 11600K, do 128 gb ram na płycie, wszystkie porty łącznie z com i lpt - całość w wersji 16gb ram i bez dysków nvme, 4000 brutto (grafika ze złotego strzału xkom)

hevc 4k, 10bit, 4-4-4, 200megabitów strumień, w premierze montaż real time... dziękuję, nic więcej nie potrzebuję

p.s.

wesele 85minut, dwie kamery, h264, 50fps, 100mb strumienie, pełna korekta lumetri na obydwu ścieżkach i jedna cała wystabilizowana
render do h264 cbr 12mb - 20 minut z czego 5-6 minut multiplexowanie (na zwykły dysk, na nvme byłoby poniżej minuty)
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

10.03.2022, 21:30

Degenerado pisze:Źródło posta 3xssd sata, 2xhdd, nagrywarka bluray, rtx 3050, i5 11600K, do 128 gb ram na płycie, wszystkie porty łącznie z com i lpt - całość w wersji 16gb ram i bez dysków nvme,

a prądu to ile to konsumuje?
Degenerado

Mac Studio

10.03.2022, 21:42

wg kalkulatora 389W przy 90% load
alias
Awatar użytkownika

Mac Studio

12.03.2022, 20:40

i jeszcze ten głos w dyskusji apple vs apple

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/ak ... sensu.html
Degenerado

Mac Studio

20.03.2022, 10:41

pomiajm proxy od lat mi nieznane na pc, niezrozumienie łączenia czipów w jedno gpu, kiepska wydajność graficzna w 3D... to ma być reklama czy antyreklama ? niech dadzą jakieś projekty do pobrania i zrobienia własnego testu,
Degenerado

Mac Studio

20.03.2022, 14:13

jest tak szybki, że rynek nie jest gotowy na takie osiągi ?
Luminaris
Awatar użytkownika

Mac Studio

20.03.2022, 14:43

alias pisze:Źródło posta a teraz łyżeczka dziegciu


ale zamiast beczki miodu jest beczka śmiechu :lol:

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal