Ile jest wart Vegas?

arelemm
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

29.01.2020, 20:56

Generalnie już przeleżał u mnie Vegas 11 ze 3 lata i w sumie o ile to jeszcze jest dla kogokolwiek opłacalne, chciałbym go sprzedać. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc odpowiedzieć, po pierwsze, czy w ogóle ktoś go kupi, a po drugie za ile można, gdzieś to ogłosić?

Z góry dziękuję za pomoc.
mav
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

30.01.2020, 10:52

Ma o tyle wartość, że można do niego kupić upgrade do najnowszej wersji. Więc może jakieś 50-100zl?
Złota zasada - tyle jest warte ile ktoś będzie skłonny zapłacić ;-)
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
Adam
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 11:24

Czy ktoś w ogóle go kupi...
No tak.
Lubię Vegasa.Używan v10 a do renderu v15.
To dobry program.
Kamerą nagrywam obraz a audio osobno.
Często przerywam zarówno zapis audio jak i video,a pomimo tego program po zaimportowaniu natychmiast idealnie synchronizuje obraz do audio.
W Pr też jest to takie proste?
Przy teledysku muzyka jest odtwarzana z odtwarzacza.Ciągle kręci się krótkie duble.Po zaimportowaniu do Vegasa muzyka-podkład jest na jednym śladzie a kilkanaście ujęć video na osobnych lub w trybie multi kamera,na drugim śladzie.
Wszystko to natychmiast w idealnej synchronizacji do muzyki z dokładnością do jednej klatki.
Czy w Pr to też takie proste?
Jeśli tak to być może się skuszę i również wystawię na olx Vegasa
Sony CineAlta,ARRI L7C,Sound Devices 744T,etc...
Krzychu
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 12:40

Adam pisze:Źródło posta Kamerą nagrywam obraz a audio osobno.
Często przerywam zarówno zapis audio jak i video,a pomimo tego program po zaimportowaniu natychmiast idealnie synchronizuje obraz do audio.

Możesz wyjaśnić , w jaki sposób u Ciebie ta synchronizacja przebiega automatycznie? Pytam , bo montuję "kotlety" przy użyciu Vegasa 14 i 15 i robię to ręcznie. No chyba , że korzystasz z PLURALEYES...
Kenzo
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 13:39

Adam pisze:Źródło posta Czy w Pr to też takie proste?
Jeśli tak to być może się skuszę i również wystawię na olx Vegasa

Zakładając, że mówisz o nagrywaniu z timecodem, to w każdym programie jest to tak samo proste ;)
Adam
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 15:23

Importuję pliki video do projektu:
File>Import>Media
Za pomocą Content Browser, ale można to również zrobić w Vegasie za pomocą Properties ustalam początek pierwszego klipu.
Powiedzmy, że jest to 16:08:02:20
Tę wartość wpisuję w Project Properties>Ruler>Ruler start time
Zaznaczam klipy i pod prawym klawiszem myszy wybieram: Lay Out Tracks Using Media Timecode i jeśli nie chcemy mieć zbytniego bałaganu: Tools>Multicamera>Create Multicamera Track
Teraz audio
Importuję pliki audio do projektu:
File>Import> (I uwaga!) Broadcast Wave.
Potwierdzamy pytanie i pliki audio same ustawiają się na właściwych miejscach

Nie nie korzystam z żadnych zewnętrznych pluginów video
Wszystko jest w programie. Wystarczy wiedzieć, jakie ograniczenia ograniczały kiedyś filmowców i takie same wprowadzać na obraz, aby symulować ten cine look.
Z pluginów audio oczywiście korzystam. Mam stare wypróbowane z Cubase i nie chce mi się uczyć nowych.
Vegas czyta VST
arelemm
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 18:10

Ja akurat używam FinalCuta więc nie wiem jak tam w Vegasie...
Adam
Awatar użytkownika

Ile jest wart Vegas?

31.01.2020, 18:19

Dla samego Color Finesse i bibliotek Soundtrack Pro warto kupić Final Cut
Do dziś żałują, że wybrałem Vegasa zamiast FC.
Mam FC na G5,ale dziś już zwyczajnie nie chce mi się przesiadać z Vegasa na FC

Wróć do „Vegas”