Manfrotto 502AH - FIX luzu

Wszystko z nogami - statywy, monopody i akcesoria do nich
Gruby Pan Albert

Manfrotto 502AH - FIX luzu

9.01.2020, 21:28

Czołem,

Manfrotto 502AH ma znany problem z brakiem oporu od początku ruchu pionowego. Odkąd kupiłem 502AH miała luz, nie oddałem na gwarancje bo mi się nie chciało i jakoś żyłem z faktem. Z czasem jednak stał się bardzo irytujący, że postanowiłem coś z tym zrobić. Jest na to prosty ale niestety nie do końca skuteczny fix. Trzeba zdjąć naklejkę. Dokręcić nakrętkę. I myk, zrobione. Luz jest kasowany tak na 80%. Dalej da sie coś wyczuć ale jest na to na tyle mała skala luzu, że da się z tym żyć. Po maksymalnym dokręceniu niestety przy ustawieniu najmniejszym staje jednak luzem cięższym niż żadnym (przy ustawieniu na najmniejszy opór - głowica nie ma żadnego oporu bez fixa). Ogólnie fix jakby zmienia całą skalę regulacji. Z wstępnych testów wynika, że przy zestaw XT3+adapter+S18-35/1.8 działa lepiej niż XT3+F16-55/2.8 czyli lepiej jak jest cięższy zestaw.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dorzuciłem pokładę, nakrętki nie wymieniłem choć widać, że bardzo tani chinczyk (nakrętka samoblokująca z której wypadała gumowa uszczelka a jak na złość nagle nie mam M6 w domu :/). Generalnie jeszcze pożyje z tą głowicą ale szukam już czegoś na co mogę zmienić. Do moich turbo amatorskich produkcji nic do 1k nie ma niestety :(

Naklejka przetrwała ale jakby ktoś miał namiar na nówkę w fajnym pięniądzu to bym się nie obraził ;)
wemlo
Awatar użytkownika

Manfrotto 502AH - FIX luzu

10.01.2020, 06:41

Miałem ten sam problem. Wysłałem do przedstawiciela Manfrotto i zrobili to w 3 dni. Do tej pory (a minęło już 2 lata) głowica śmiga jak nowa.

Wróć do „Statywy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal