Nowy komputer - wszędzie problemy

Szczota

Nowy komputer - wszędzie problemy

20.04.2024, 19:17

Cześć, 
skracając wszystko i przechodząc do sedna - kupiłem ostatnio komputer który został złożony z podzespołów takich jak : i9 14900K, geforce rtx 4080 super, 64 gb ram, 4 gb ssd.
I tu już się zaczynają problemy. 
​​​​​Sprzęt ma na celu pracować przy programach takich jak premier pro / photoshop / davinci / after effects. 
Przykład pierwszego problemu - podczas eksportowania pliku RAW w photoshopie, proces jego jest bardzo długi, trwa on aż 10-15 sekund mieli i mieli, a w porównaniu do mojego Macbooka z 2020, działa to w zaledwie 2 sekundy. 
I to nie jeden z problemów.
Dodatkowo samo wideo które jest odtwarzane na programie VCL się bardzo tnie, laguje i nie da się nic na nim obejrzeć.
Zacina mi się równiez bluetooth tak przynajmniej mi się wydaje, bo klawiatura co jakiś czas wariuje. Do tego przychodzą momentami fale, gdy komputer zaczyna się bardzo zacinać, sam kursor myszki bardzo laguje, nie wspominając juz o pisaniu na klawiaturze.
​​​​​​​Robiłem kalibracje monitora, chcąc zapisać profil w systemie, zauważyłem, ze np. przechodząc z pulpitu na ustawienia systemu profil ten sam mi się zmieniał, to samo dotyczyło podczas używania Photoshopa - po prostu się "przekilkuja same".
​​​​​​​Cały czas ze wszystkim są problemy, chciałem Was zapytać co może być przyczyna, czy chodzi tu o jakieś ustawienia, sterowniki, podzespoły, bios czy cos jeszcze? 
Przez cale życie pracowałem na macu, dlatego windows to dla mnie czarna magia, ale jestem juz tym wszystkim strasznie poirytowany.
​​​​​​​Dodam tylko, ze sprzęt był przed dostarczeniem niby aktualizowany w biosie, zostały wgrane sterowniki i ogólnie testowane - ale czy czasem nie zostało cos pominięte, albo zle wykonane? Dzięki za każdą pomoc.
Degenerado

Nowy komputer - wszędzie problemy

21.04.2024, 04:37

nie siedząc przed komputerem to nie ma co gdybać, przyczyn mogą być 10-tki, na pierwszy rzut oka to kolejność instalacji całości była jakaś dziwna skoro takie rzeczy jak BT zacinają system i może jakiś update windowsa powgrywał sterowniki ms podstawowe i trzeba wgrać od nowa chipset, sterowniki do grafiki/grafik i poszczególnych urządzeń
stella208

Nowy komputer - wszędzie problemy

22.04.2024, 12:57

Cześć. Przy okazji, mam kilka magnetowidów S WHS Panasonic AG /Pro /. Mają już kilkadziesiąt lat, wymagają już serwisu. Może ktoś zna taki Serwis. Byłbym wdzięczny.

Wróć do „Sprzęt komputerowy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal