Monitory

alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 20:04

Leff pisze:Źródło posta Moja robota to 70 % foto 30% wideo.

a to jest foto tylko ślubne/komunijne/itp., czy też foto do późniejszej poligrafii ?
zakładam też, że wideo nie dotyczy kin
Leff

Monitory

5.03.2020, 20:30

alias pisze:Źródło posta
Leff pisze:Źródło posta Moja robota to 70 % foto 30% wideo.

a to jest foto tylko ślubne/komunijne/itp., czy też foto do późniejszej poligrafii ?
zakładam też, że wideo nie dotyczy kin

Robię głównie dla firm.
Foto różne - produktowe, wizerunkowe, biznesowe, portrety, może będą też wnętrza.
Wideo do sieci, głównie różne rzeczy na potrzeby firm, w niedalekiej przyszłości też teledyski.
Oczywiście trochę poszperałem w sieci i ogólnie monitor ma zaskakująco dobre opinie jeśli chodzi o pracę z obrazem w szeroko pojętym foto/wideo - szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Ale mało się znam na monitorach i nie wiem, czy nie przegapiam czegoś istotnego :)
Jeśli chodzi o wydruki, w tym specjalizuje się moja żona i używa do tego swojego Eizo, więc w razie potrzeby nie muszę się martwić :)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 21:28

Leff pisze:Źródło posta
Robię ....
.... Jeśli chodzi o wydruki, w tym specjalizuje się moja żona i używa do tego swojego Eizo, więc w razie potrzeby nie muszę się martwi

wszytko jasne,
ten monitor będzie dla Ciebie bardzo ok w tej niskobudżetowej klasie cenowej to hit
widziałem go, jest naprawdę fajny
tak naprawdę widziałem 3 sztuki nówki wyciągnięte prosto z pudełek i odpalone przy mnie w jednej pracowni
i co mnie uderzyło to to, że cała trójka miała wręcz idealnie taki sam obraz jeśli chodzi o kolory i inne ustawienia parametrów
szefuncio tej pracowni chciał wybrać sobie najlepszy egzemplarz a tu dupa, było jednakowo, co w tej klasie było ciekawostką
o kolorach nie wspomnę, 10-bitowa matryca IPS i fabryczna kalibracja robią swoje :)
Leff

Monitory

5.03.2020, 21:52

alias pisze:ten monitor będzie dla Ciebie bardzo ok w tej niskobudżetowej klasie cenowej to hit
widziałem go, jest naprawdę fajny
tak naprawdę widziałem 3 sztuki nówki wyciągnięte prosto z pudełek i odpalone przy mnie w jednej pracowni
i co mnie uderzyło to to, że cała trójka miała wręcz idealnie taki sam obraz jeśli chodzi o kolory i inne ustawienia parametrów
szefuncio tej pracowni chciał wybrać sobie najlepszy egzemplarz a tu dupa, było jednakowo, co w tej klasie było ciekawostką
o kolorach nie wspomnę, 10-bitowa matryca IPS i fabryczna kalibracja robią swoje :)

Dzięki :)
Moja żona mówiła to samo, ale chciałem zasięgnąć niezależnej opinii ;)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

5.03.2020, 23:52

a jaki masz komputer i jaką dokładnie kartę graficzną?
Leff

Monitory

6.03.2020, 10:11

Intel i7 8700K 3,7 GHz, 16GB RAM, póki co korzystam z modułu graficznego procesora. Daje radę, ale porządniejsza karta graficzna jest na liście zakupów. Korzystam z programów Magix Video Pro X i Luminar 3.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 11:56

no to ok, ta intelowska Integra 630 wcale nie jest taka zła ;)
a swoją drogą to jak Ci się pracuje w tym Luminarze? jak go oceniasz z twojego punktu widzenia?
Leff

Monitory

6.03.2020, 13:56

alias pisze:Źródło posta no to ok, ta intelowska Integra 630 wcale nie jest taka zła ;)
a swoją drogą to jak Ci się pracuje w tym Luminarze? jak go oceniasz z twojego punktu widzenia?

Bardzo fajny program, co ciekawe, czyta RAWy z GH5 lepiej, niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE. Np szum na wysokich ISO w Luminarze jest dużo mniej dokuczliwy. Z kolei Silkypix ma genialną ostrzałkę, chyba najlepszą jaką kiedykolwiek widziałem, efekty są niesamowicie naturalne.
Ale ogólnie algorytmy w Luminarze oceniam bardzo wysoko. Testowałem ostatnio wersję 4 i niebawem dokonam upgrade'u ;). Jest prosty, wygodny w obsłudze, z każdą kolejną edycją coraz lepiej dopracowany.
Z ciekawości porównam jeszcze jakie są różnice w Photoshopie i Affinity Photo jeśli chodzi o czytanie rawów :)
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 15:01

Leff pisze:Źródło posta niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE

bo Silkypix to nie jest żaden dedykowany program, tylko dla panasoniców jest tańsza/darmowa okrojona wersja ;)
Leff

Monitory

6.03.2020, 18:06

alias pisze:Źródło posta
Leff pisze:Źródło posta niż dedykowany do Panasoniców Silkypix Studio SE

bo Silkypix to nie jest żaden dedykowany program, tylko dla panasoniców jest tańsza/darmowa okrojona wersja ;)

Hm, chyba jednak trochę jest, bo można sobie np w nim wybrać i zaaplikować dowolny z profili kolorystycznych dostępnych w aparacie, z pełnym zakresem regulacji - jak w aparacie. I mamy osobną regulację np kontrastu, czy nasycenia kolorów dla danego profilu i osobną "ogólną". Nie widziałem tego w pełnej wersji, którą testowałem kiedyś - może przegapiłem, ale chyba nie.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

6.03.2020, 18:29

Leff pisze:Źródło posta Hm, chyba jednak trochę jest, bo można sobie ...

a możliwe, bo ja dawno się tym bawiłem więc teraz mogło się pozmieniać ;)

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Leff pisze:Źródło posta Ale ogólnie algorytmy w Luminarze oceniam bardzo wysoko. Testowałem ostatnio wersję 4 i niebawem dokonam upgrade'u . Jest prosty, wygodny w obsłudze, z każdą kolejną edycją coraz lepiej dopracowany.

przejrzałem demo i widzę jeden brak jeśli chodzi o gradienty
chyba że nie wiem jak je uruchomić

to znaczy znalazłem gradienty w Mask ale w sekcji Color a np. nie widzę Mask w Light, więc nie wiem jak np przyciemnić gradientowo niebo?

Dodano po 1 godzinie 41 minutach 44 sekundach:
dobra, znalazłem to w Adjustable Gradient Tool ;)
Kevak

Monitory

17.05.2020, 13:09

Dawno nie pojawiły się uaktualnienia w tym wątku. Proszę o pomoc w poszukiwaniu monitora 21:9 o przekątnej 32 cali lub zbliżonej , gdzie będzie odwzorowane 100% sRGB, koszt do 4000 góra 5000 PLN, oczywiście tańsze mile widziane. Pozdrawiam.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

17.05.2020, 13:35

Kevak pisze:Źródło posta Dawno nie pojawiły się uaktualnienia w tym wątku

no to ja coś polecę, a ponieważ w zasadzie w 100% zgadzam się z tym wszystkim co jest w tym artykule to żeby się nie rozpisywać zwyczajnie wklejam link
mam go w tej chwili wypożyczony na weekend od dystrybutora i powiem, że jest nie gorzej niż w konkurencyjnych produktach z półki 10-15K PLN+

oto Dell UP2720Q:
https://hdtvpolska.com/zaskakujaco-nied ... showfull=1
Kevak

Monitory

17.05.2020, 14:22

Dziękuję, niestety nadchodzi bieda i na prawie 7000 PLN muszę długo odkładać. Proszę o dalsze propozycje.
alias
Awatar użytkownika

Monitory

17.05.2020, 16:25

Kevak pisze:Źródło posta Dziękuję, niestety nadchodzi bieda i na prawie 7000 PLN muszę długo odkładać. Proszę o dalsze propozycje.

a to nie jest propozycja dla Ciebie, tylko nawiązanie do braku nowości

dla Ciebie to ja mam np.: https://www.x-kom.pl/p/216882-monitor-l ... ny-4k.html
Kevak

Monitory

17.05.2020, 17:44

Dziękuję, na Kolegę zawsze mogę liczyć. Bardzo poważnie podchodzę do tego modelu. Pozdrawiam.

Wróć do „Sprzęt komputerowy”