Sprzedam Sony FDR AX700 4K HDR + GW 4L + Mikrofon + Karta

Piotr

24.08.2020, 21:51

Link do ogłoszenia ze zdjęciami:
https://www.olx.pl/oferta/kamera-sony-f ... Gdggs.html

Sprzedam kamerę Sony FDR AX700 z kartą pamięci 64GB
Dodatkowo Gwarancja producenta 5 lat (pozostały 4) od uszkodzeń w tym wynikających z naszej winy np upadek, zalanie itp.

Gratis mikrofon na górze urządzenia Sony ECM XYST1M o wartości 600 zł
Gratis karta pamięci 64GB do 4K o wartości 300 zł

Kamera jest jak nowa - używałem jej tylko 3 dni, co potwierdza licznik przebiegu kamery, który jest w nią wbudowany. Stan idealny, żadnych śladów użytkowania.

Zawodowo zajmuje się filmowaniem, posiadam też bardziej zaawansowany sprzęt filmowy więc ta kamera tylko u mnie leży i nie mam, co do nie planów więc szkoda aby się marnowała.

Kamera to Handycam, co oznacza, że można nią filmować z ręki. Można ją umieścić również na statywie oraz gimbalu. Kompaktowy rozmiar, czyli około 30 cm długości pozwala zabrać ją wszędzie nawet na wycieczki lub podróże. Akumulator o wartości 500 zł wystarcza na cały dzień nagrywania. Duży ZOOM pozwala robić świetne zbliżenia. Jest to produkt profesjonalny, bardzo zautomatyzowany w obsłudze, więc filmowanie jest proste.

Wartość nowego sprzętu:
Kamera: 7100 zł
Gwarancja: 500 zł
Karta pamięci: 260 zł
Mikrofon: 640 zł
SUMA: 8500 zł

Sprzedam całość po 11 miesiącach od zakupu i 3 dniach używania za 5900 zł. Cena do drobnej negocjacji.
Krzychu
Awatar użytkownika

25.08.2020, 21:25

Hmm - nie planuję zakupu tej kamery , bo mam podobną.
Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: dlaczego cena na OLX wynosi 5499 zł a dla Filmuserów 5900 zł?
Piotr

25.08.2020, 22:57

Kilka godzin temu obniżyłem cenę na OLX więc tutaj również obowiązuje niższa cena 5499 zł :) Istnieje również możliwość bezpiecznego zakupu przez Allegro :)
alias
Awatar użytkownika

25.08.2020, 23:02

Krzychu pisze:Źródło posta Hmm - nie planuję zakupu tej kamery , bo mam podobną.
Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: dlaczego cena na OLX wynosi 5499 zł a dla Filmuserów 5900 zł?

bo zaczęło się tam od 6500,- ;)

ale i tak ciężko będzie, bo widziałem jak w Marketplace sprzedawała się taka ostatecznie za 2800,-
choć nie była tak nowa i już po gwarancji
widać już nie czasy na taki sprzęt
Piotr

26.08.2020, 01:58

Powiem tak kamera przy filmowaniu w świetle dziennym daje świetny obraz natomiast gdy brakuje światła dziennego to wymaga większego natężenia światła sztucznego.

Jest to dobre rozwiązanie do filmowania w terenie gdzie występuje większe ryzyko uszkodzenia sprzętu. Duży plus to zoom - przy użyciu pilota można robić dobre i stałej prędkości zbliżenia bez jakiegokolwiek zadrgania sprzętu.

Gdybym filmował w terenie jakieś bardziej ekstremalne warunki np rajdy motorowe, ujęcia z wody, montaż na maskę samochodu, śnieg i mróz to kamera sprawdziłaby się idealnie a ryzyko nie byłoby tak duże jak w przypadku droższego sprzętu. Dodatkowo ta kamera weszła na gimbal AK 4000 z odwróconą płytką :)
alias
Awatar użytkownika

26.08.2020, 10:49

no my tutaj doskonale znamy wady i zalety takich kamer i tej również, może nawet niektórzy z nas takie mieli kiedyś
to jest kamera która powinna być dobra dla amatora na wakacyjny wyjazd ale nie tu dla nas
ale nawet dla wspomnianego amatora nie jest, bo jest za ciężka i samo Sony oferowało od lat modele niewiele gorsze, za to dużo lżejsze i dużo tańsze

natomiast do celów zawodowych, to Sony w tej klasie produktów ma konkurencję Canona
i to właśnie Canon jest wybierany przez profesjonalistów
bo daje znacznie lepszej jakości obrazek, przyjemny dla oka, łatwy do łączenia z dużymi kamerami Canona a nawet z aparatami Canona

Piotr pisze:Źródło posta Powiem tak kamera przy filmowaniu w świetle dziennym daje świetny obraz

dla Ciebie może świetny, dla mnie już nie, bo nie lubię tego nienaturalnego, wręcz syntetycznego odwzorowania kolorów typowego dla produktów Sony i słabej rozpiętości tonalnej tej kamery
pod tym względem wspomniany Canon bije na głowę Sony

Piotr, moim zdaniem powinieneś starać się sprzedać ja przez np. facebookowy Marketpleace oraz tak jak to uczyniłeś przez OLX
spróbuj zrobić aukcję na Allegro od złotówki, a poznasz jej realną wartość
promuj ofertę na facebooku, na jakiś grupach amatorskiego filmowania czy wakacyjnego filmowania, widziałem ze dwie takie grupy ale nie pamiętam dokładnej nazwy
u nas trudno Ci będzie znaleść nabywcę, chyba, że za śmieszne pieniądze ktoś się skusi ;)

Wróć do „Sprzedam / kupię”