Sony FX6

Lustrzanki i bezlusterkowce marki Sony
docxxx

Sony FX6

22.11.2020, 09:25

Sony? Od 10 czy 12 lat siedze w Nikonie (+ 2 lata GH5s). Z tym, że ja nie mam problemu z napisanem, ze taki Z6 jest do dupy (dlatego kupilem GH5s). U Ciebie kazdy Canon to świętość.
A preferencje jak najbardziej. Znasz sprzet tej firmy wiec napiszesz wiecej, ale u ciebie serio to juz przeginka w stronie fanboya.
sven

Sony FX6

22.11.2020, 10:27

docxxx pisze:Źródło posta Znasz sprzet tej firmy wiec napiszesz wiecej,..


Ja wiem, że tutaj jest przyjęte wypowiadać się na temat sprzętu, którego się nie zna, ale pozwól, że zostanę przy swoim. Jeżeli ktoś wypisuje ewidentne bzdury, to czasem to prostuję, jeżeli to dla Ciebie fanboystwo, to nic na to nie poradzę, ale jak napisałem; nie musisz czytać.
arturjutkowiak
Awatar użytkownika

Sony FX6

28.02.2021, 18:29

Fajna kamera video, dlaczego producenci nowych kamer uważają, że są to kamery kinowe, nie mam zielonego pojęcia.
No tak , film = prestiż. :idea:
BMCC 2.5k EF + BMPC 4k EF + Samyang, Canon, Tokina, Tamron, Zenitar, Weltblick, Yashinon, Sigma
Davinci Resolve 17
PC Win10 GTX 1080TI 32 GB RAM i7 8086k SSD Samsung + SSD Cache
alias
Awatar użytkownika

Sony FX6

29.11.2022, 08:53

ma ktoś z Was lub wypożycza z rentalu i używa FX6? szukam opinii i mam parę pytań
alias
Awatar użytkownika

Sony FX6

29.11.2022, 12:53

Luminaris pisze:Źródło posta Mam. Pytaj.

- czy używasz szkieł z innych systemów? np. Canon? jeśli tak jaki konwerter i jak Ci się sprawdza?
- czy używasz ją do streamów? jeśli tak, to jak zasilasz wtedy?
- czy używasz do filmów? jeśli tak to jaki kodek jest dla Ciebie najbardziej optymalny? jakie karty wtedy używasz?
- czy nie jest dla Ciebie zbyt mały ten oryginalny monitor?
- czy próbowałeś nagrywać z niej RAW'y? /wiadomo na czym/ :)
- jaki max. ISO uważasz za akceptowalne?

z góry dzięki :)
Luminaris
Awatar użytkownika

Sony FX6

29.11.2022, 13:11

-szkła mamy tylko Sony
-na streamach zawsze zasilacz, ma fajną opcję, że naraz może i z SDI (stream) i z HDMI (kamera np. do ZOOM) i jeszcze nagrywać :)
-jak coś sensownego to XAVC-I 600 Mb/s, karty: https://shop.progradedigital.com/products/prograde-digital-sdxc-uhs-ii-v90-300r-memory-card?variant=28705145684045
-coś większego podłączamy tylko jak ktoś jeszcze poza operatorem podgląda
-nie
-z reguły mam ustawione podbicie, staram się max 6db, ale ona ma podwójne iso i na tym high to to już jest noktowizor :)

mogę jakieś próbki wrzucić jak napiszesz co konkretnie potrzebujesz

Wróć do „Sony”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal