Jaki monitor poglądowy wybrać.

Monitory duże i małe, konwertery sygnału, rekordery
Dividex

Jaki monitor poglądowy wybrać.

14.06.2018, 13:34

Sytuacja wygląda tak, że 80% materiału z xt-2 nie wymaga korekcji jeśli jest dobrze nagrana. Xh-1 wygląda jeszcze lepiej pod tym względem, bo posiada profil etherna, który sam w sobie jest całkiem płaski z zachowaniem saturacji.w xt-2 Kolor clasic chrome jest mega, czasem tylko zbyt mocno kontrastowy. Ja używam nieco bardziej płaskiego proneg standard. W ujęciach gdzie wymagany jest wysoki zakres dynamiczny, przydałby się log. Jeśli chodzi o modyfikację profili to można odjąć -2 z czerni lub świateł lub dodać +4 w tych samych wartosciach. Ewentualnie można odjąć -4 w ostrości. Niestety to wszystko. Więcej z tego nie da sie wyciągnąć. Ja już i tak modyfikuje proneg. Tak żeby zakres był trochę większy.

Ps. Miało być o monitorze a tu się debata o fuji zrobiła
alias
Awatar użytkownika

Jaki monitor poglądowy wybrać.

14.06.2018, 14:41

Dividex pisze:Źródło posta Sytuacja wygląda tak, że 80% materiału z xt-2 nie wymaga korekcji jeśli jest dobrze nagrana.

a w koloryzacji? nie masz jakiś większych potrzeb na płaski 'sprany' profil pomijając kwestię zakresu dynamiki?
modyfikujesz nasycenie?
Dividex

Jaki monitor poglądowy wybrać.

14.06.2018, 15:35

Poza logiem to nigdy nie uzyskasz spranego profilu bawiąc się tylko dodawaniem i odejmowaniem cieni. Tutaj nie ma dostępu do krzywej gamma czy coś w tym stylu dlatego możesz poprawić lekko dynamikę uzyskując nieco więcej szczegółów w cieniach, ale znacząco ingerować w saturację nie trzeba, czasem dodaje w davinci +5-9 od wartości początkowej (chyba 50 z tego co pamiętam).
alias
Awatar użytkownika

Jaki monitor poglądowy wybrać.

14.06.2018, 17:08

Dividex pisze:Źródło posta znacząco ingerować w saturację nie trzeba,

miałem na myśli zdjęcie saturacji po to aby mieć większe możliwości koloryzacji w poście
oraz aby kosztem chrominacji polepszyć luminację
Dividex

Jaki monitor poglądowy wybrać.

14.06.2018, 17:21

A to ja nie zajarzyłem, był taki moment, że faktycznie filmowałem z ustawieniem color -4, wtedy faktycznie wymaga to dodania saturacji w poście. Sęk w tym, że nie mam pojęcia na ile polepszyła się luminacja, a roboty z materiałem jakby nie patrzeć jest więcej. Zacząłem stosować gotowy profil pro neg std z naturalnym nasyceniem bo w tym aparacie kolor naprawdę dobrze wygląda, choć do zakresu dynamicznego można mieć zastrzeżenia.

Wróć do „Podgląd”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal