brak odczytu plików z G80

Bezlusterkowce Panasonica
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 17:12

Robiliśmy wczoraj imprezkę i kolega do świeżo zakupionego Panasa G80 włożył świeżo zakupioną kartę, czasu było mało, bo sprzęt dotarł w ostatniej chwili i z tego wszystkiego zapomniał karty sformatować w aparacie. Efekt jest taki, że urobek odtwarza się w aparacie, a po podłączeniu karty do komputera, Windows alarmuje o konieczności jej sformatowania przed użyciem ( podobnie jest jak podłączy aparat z włożoną kartą do kompa). Jaki software sobie ewentualnie z tym problemem poradzi? Karty jeszcze nie mam - ma być wieczorem - ale chciałbym uzyskać info o tym jak dalej postępować z jej zawartością, żeby przetransferować dane do komputera. Ja używam MacOS, ale może być soft na Windowsa ( znajomy ma Win 10).
docxxx

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 20:34

A zostaw kartę w aparacie i podłącz go kablem USB do kompa. Może wtedy zobaczysz pliki?
QUBE
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 21:19

Pod macOS po włożeniu karty jak pojawi się "Włożony dysk nie jest..." kliknij ignoruj, uruchom narzędzia dyskowe, na liście urządzeń powinna pojawić się nazwa karty, kliknij ppm i wybierz obraz z karty "nazwa karty" - robisz obraz karty *.dmg - instalujesz dowolny soft do odzyskiwania danych (ja używam rescue pro deluxe) i odzyskuje dane z obrazu (karta jest nie ruszana)...
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 21:36

Aparat był podłączany do kompa z Windows i z tego co do mnie dotarło, również nie widać plików.
Pod MacOS karta jest montowana normalnie, można ją otworzyć i widać nawet foldery DCIM MISC PRIVATE, ale po ich otwarciu są puste. Offload kopiuje kartę w kilka sekund i nie dociera do plików, a kopiuje jedynie te trzy foldery. Właściwości karty pokazują 7GB wolnego miejsca - karta ma pojemność 64GB. Czy można przesłać te pliki z aparatu do komputera za pomocą wifi?
QUBE
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 21:57

Zrób obraz i popróbuj odzyskać pliki - jeżeli pliki są widziane i odtwarzane w aparacie to istnieją fizycznie (ilość wolnego miejsca też o tym świadczy) - rozwalona jest logiczna struktura karty (!) - a nie wiem dlaczego i jak. Rescue pro deluxe jest dodawany za darmo z sandiskami i czyta dmg a systemowe "narzędzia dyskowe" robi obraz 1do1 kart/dysków/penów w formatach plików obsługiwanych/odczytywanych przez macOS. Oczywiście obraz karty możesz zrobić również rescue pro, offload to soft do kopiowania z weryfikacją a nie do odzyskiwania danych.
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS
fransua
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

2.05.2019, 23:07

Spróbuj przez wi-fi
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 08:19

Karta jest chwilowo u właściciela - próbuje wysyłać po wifi. Jak się nie uda, będę próbował jak pisze QUBE- Rescue pro deluxe. Jest jeszcze jakiś inny wart polecenia soft Win/Mac ?
Bartek1
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 08:27

Zamiennie dobry jest TestDisk, jak do tej pory mnie nie zawiódł.
alias
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 10:58

Najrad pisze:Źródło posta Jest jeszcze jakiś inny wart polecenia soft Win/Mac ?

na win jest Recuva, która w opcjach zaawansowanego odzyskiwania powinna dać radę na tę okoliczność

teraz tak,
z pomocą córki znajomych /posiadaczki g80/ zrobiłem test polegający na wykonaniu nagrania na karcie wyjętej prosto z opakowania /Sandisk 64GB/
jednak nie powtórzył się problem przez Ciebie opisany, karta normalnie daje się odczytać
dziewczyna mówi wręcz, że żadnej ze swoich kart które kupowała nie formatowała ani w komputerze ani w aparacie
i wszystkie jej normalnie działają
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 11:28

Zaraz przekażę tę informację właścicielowi. Jest jeszcze jedno, o czym nie wspomniałem... nagranie zostało rozpoczęte klasycznie w AVCHD, ale po kilku plikach poprosiłem o zmianę formatu na mp4 50p. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na zawirowania karty, ale podaję dla porządku. Podobno "idzie" transfer po wifi :) ale informacje o sofcie bardzo są pomocne, bo nigdy nie wiadomo co się może przydażyć w przyszłości.
Bartek1
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 16:58

Zmiana formatu nie powinna na nic wpłynąć, często w trakcie nagrań zmieniam między avchd a mp4 na jednej karcie nawet do kilkunastu razy. A zmienialiście karty w trakcie imprezy? Kiedyś taki komunikat dostałem po wyjęciu karty zbyt szybko od zakończenia nagrywania.
gladiac

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 18:59

Najrad pisze:Źródło posta Efekt jest taki, że urobek odtwarza się w aparacie, a po podłączeniu karty do komputera, Windows alarmuje o konieczności jej sformatowania przed użyciem ( podobnie jest jak podłączy aparat z włożoną kartą do kompa)..


miałem tak raz w kamerze Sony - kartę włożyłem z powrotem do kamery i w opcjach znalazłem napraw kartę, myślałem ze uszkodzi lub skasuje dane, ale wszystko było ok - może to pomoże...
QUBE
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

3.05.2019, 20:57

gladiac pisze:Źródło posta opcjach znalazłem napraw kartę

Taka opcja pojawia się jak na karcie sprzęt wykryje niezgodność danych - często jak kartę wyjmie się/wyłączy zasilanie podczas zapisu sum kontrolnych danych karty - naprawa jest czasami z marszu uruchamiana ale często trwa długo i warto odłożyć ją na pózniej a kontynuować zapis na nowej zapasowej. Taka naprawa czasami nie odzyskuje wszystkiego - ostatnio zapisany plik może być krótszy lub może go nie być wcale - doświadczalnie potwierdzam - miałem kilka różnych przypadków na AG-AC160 - związane to było z wadliwym wyłącznikiem kamery (usterkę panasonic usuwał nawet po-gwarancyjnie na własny koszt door2door).
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

22.06.2019, 18:21

Problemów ciąg dalszy. Body to samo, karta ta sama ( tym razem mam ją przed sobą) zaginął jeden plik mp4. Normalnie nie ma gościa. To był ważny klip z wesela. Karta pod Windows ( podobno, bo nie mam tego systemu) jest nie do odczytu, wyskakuje jakiś komunikat i nie można przejrzeć jej zawartości. W aparacie jest wszystko OK, poza faktem, że brakuje jednego pliku. Na MacOS karta montuje się normalnie, dostęp do plików jest, pliki są w folderze - tak jak powinny być - jedynie ewidentnie brakuje jednego pliku. Nie jest to ani początkowy, ani ostatni plik, ot po prostu gdzieś w środku. Numeracja plików wskazuje na to, że został nagrany, bo jest plik 10398, a następny to 10400, więc gdzieś powinien "leżeć" ten felerny pod jakąś inną nazwą, albo... sam nie wiem. To już nie jest tak, że jest plik, którego nie da sie odczytać, tu nie ma/widać pliku który być powinien. Jaki soft jest od takich przypadków?
Bartek1
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

23.06.2019, 09:42

Jak w aparacie nie widzisz tego pliku, standardowo jedna z wyżej wspomnianych aplikacji do odzysku danych może coś pomóc. Plik mógł być skasowany skoro brakuje jednego numeru.
Programem Pc inspector Convar możesz przejrzeć skasowane pliki i sprawdzić czy ten numer tam się pojawi, ale do odzysku go nie polecam(wolny i niezbyt skuteczny).
A kartę najlepiej postawić na półce dla ozdoby ;)

edit:
jeśli na karcie są inne foldery, w ostateczności ręcznie przeszukaj może w innym miejscu jest.
Najrad
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

23.06.2019, 11:08

Wykluczam możliwość skasowania pliku. Pracuję dla tego zleceniodawcy od trzech lat, nigdy nic nie było kasowane, zdarzały się nawet przypadki że nagrywał nowy event tuż za poprzednim, bez formatowania karty. Zastanawialiśmy się wspólnie nad opcją "nie wciśniecia REC" przy nagrywaniu, ale numeracja plików to wyklucza. Niestety nie mam w dostępu di PC z systemem Windows, a jedynie MacOS, ale ponoć na PC po włożeniu karty wyskakuje jakiś komunikat o błędzie i nie można przejrzeć plików. Przeglądałem na Mac tą kartę i nigdzie nie widzę żadnych dziwnych/śmiesznych plików. A będzie to duży plik ( kilka minut nagrywanych longiem).
SylwekK
Awatar użytkownika

brak odczytu plików z G80

23.06.2019, 18:48

Spróbuj programem photorec (tego co jest w komplecie z testdisk). Nie jedną kartę odzyskał. Ma naprawdę rewelacyjne algorytmy i radzi sobie z plikami, których inne odzyskiwacze nawet nie znalazły.
Sama karta prawdopodobnie jest wadliwa. Niedawno szlak mi trafił kartę z telefonu i zaraz po odzyskaniu plików próba formatowania pod win zakończyła się brakiem widoczniści karty w systemie.

Dodano po 5 minutach 11 sekundach:
Dodam jeszcze, że wspomnianym programem odzyskałem też kiedyś plik z gh2, który nie był zakończony - gość na weselu pieprznął mi przypadkowo w aparat aż się zasilanie rozłączyło(!). Był nagrany dokładnie do tego nieszczęsnego momentu dodatkowo uzupełniony jakimś innym starym plikiem z poprzednich nagrań :)
http://www.sylwekkuna.com
Panasonic GH2, Zoom H2, Steadycam,
DO SPRZEDANIA Kran kamerowy 2/4/6m z automatycznym celowaniem

Wróć do „Panasonic”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal