Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

Pogadajmy też o filmach AAA, blockbusterach i nie tylko
SylwekK
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

15.06.2022, 15:05

W ostatnich dniach otrzymuję masę wiadomości (wszelkimi możliwymi mediami przez jakie można mnie znaleźć w necie włącznie z tym forum) z pytaniem o wspomniany uchwyt w nawiązaniu do podobnego produktu od firmy avmaster. Dyskusje pojawiają się przede wszystkim na grupach FB.
Info dostaję od klientów sprzed wielu lat jak i też świeżo zainteresowanych tematem. Piszę tu na forum, bo jest dość popularne dla sporej grupy ludzi z branży.
Mój uchwyt opracowałem ponad 10(!) lat temu i mam na to sporo dowodów. Do dzisiaj dla rekorderów w naszej branży nie licząc rzepów/statywów/ośmiorniczek/itp. pojawił się TYLKO JEDEN produkt (wspomnianej firmy) oparty na identycznej zasadzie chwytania niestety z pominięciem ważnych założeń zgodnych z moim uchwytem.

Dlatego w tym momencie chcę się definitywnie odciąć od avmaster i ich produktu aby mnie z nim nie kojarzono w sensie "czy oni sprzedają uchwyt Sylwka Kuny?" (bo i takie pytania miałem).

NIE, to nie jest pomalowany na czarno uchwyt "Sylwka" mimo, że oparty jest o MÓJ pomysł i tylko głupiemu lub kompletnie nieświadomemu można wmówić, że jest inaczej kiedy oba położy się obok siebie !!!

Gdyby choć się odezwali do mnie zanim zaczęli tym handlować nie robił bym żadnych trudności w zamian za podanie informacji o twórcy oryginału, a tak pozostaje duży niesmak. Nie robię tych uchwytów na masową skalę, a praktycznie tylko dla ludzi poznanych na forum. Najbardziej boli jednak, że przypisują sobie mój pomysł jako swój (rozmawiałem z ludźmi, którzy mi to potwierdzili i to nie była jedna osoba).
I na koniec prośba... Nie mam już siły każdemu odpisywać i tłumaczyć to samo, proszę więc o kopiowanie tego posta i wstawienie go na grupy FB. Nie jestem nastawiony na zbijanie kokosów na uchwycie natomiast takie podejście bardzo demotywuje w tworzeniu i udostępnianiu nowych udogodnień i "wynalazków" dla ogółu.
Z góry dziękuję.
SylwekK
http://www.sylwekkuna.com
Panasonic GH2, Zoom H2, Steadycam, Ronin S
kulfi82
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

16.06.2022, 18:37

Mam i używam z powodzeniem Twojego uchwytu, już któryś z kolei sezon. Bardzo żałuje, że nie masz (tak mi się wydaję) woli walki z tymi złodziejami i dochodzenia swoich praw. Opracowałeś i wykonałeś bardzo przydatne urządzenie, a zwykli złodzieje postanowili to wykorzystać :evil:
"Ojciec Zdzicha"
b18c4

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

16.06.2022, 21:21

Ja chyba pierwszy uchwyt od p. Sylwka kupowałem jeszcze na videodslr jak pamiętam dobrze także kupę lat temu :) Podrabiańcy z avmaster - brzydko!
luke
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

20.06.2022, 21:47

Uchwyt od Sylwka jest świetny. Tyle lat już mi służy.
kierownik

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

21.06.2022, 13:17

słowo klucz - "PATENT"
SylwekK
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

21.06.2022, 14:01

Patent patentem, ale doczytałem już troszkę o wykotzystaniu praw autorskich, a właściwie przypisaniu sobie własności intelektualnej i to się prawdopodobnie łapie pod jakiś paragraf. To jest to o czym wspominałem, że przypisują sobie mój pomysł jako swój. Gdyby chociaż na stronie mieli wzmiankę kto jest autorem pierwowzoru (bo tu nie ma wątpliwości kto od kogo zerżnął i mam na to masę dowodów) i nie forsowali narracji "to nasz pomysł" to nie byłoby tematu. Będę się akurat widział niedługo ze znajomym prawnikiem to przegadamy sprawę.
http://www.sylwekkuna.com
Panasonic GH2, Zoom H2, Steadycam, Ronin S
8kmichal
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

22.06.2022, 09:56

Pytanie czy zgłosiłeś na to patent - jeśli nie... to wiesz jak jest. Niestety :|
cezary170
Awatar użytkownika

Uchwyt na rejestrator - WYJAŚNIENIE

25.08.2022, 20:47

To jest trochę jak z kopiowaniem pomysłów na zdjęcia itd.
Byłem u kolegi i się okazało że ma ten uchwyt u siebie, no i jest lepiej wykonany od pierwotnej wersji. Mój był pozaginany, no i przyznam się że sam kupiłem tą wersję.
Zawsze możesz zrobić krok do przodu, zaktualizować swój produkt i też się ogłaszać.

Wróć do „Opinie i dyskusje”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal