kulfi82 pisze:Źródło posta https://www.dpreview.com/reviews/panaso ... -review#HC
Rolling shuter mierzy się raczej w 25p/30p, wiadomo że w 50p będzie ok. XH2s ma ok 6s właśnie w trybie 25p a wspomniany S5II w granicach 21s.
docxxx pisze:Źródło posta Z tym rolling shutter nie jest tak zle, zaraz po Canonie:
https://www.dpreview.com/reviews/panaso ... -review#HC
Zaraz po Canonie czyli kiepsko, bo canon też ma wolny odczyt. Na razie dobre wyniki daje tylko XH-2s, A7sIII i Nikon z9 a i A1 od Sony.
wemlo pisze:Źródło postaMożesz rozwinąć myśl co w X-H2s cię tak wkurza? Pytam bo ja też za jakiś czas stanę przed decyzją co dalej...Dividex pisze:Źródło posta Obejrzałem sporo testów na yt i ja nie wiem, może jestem jakiś inny, wszystko jest super w tym aparacie za wyjątkiem prędkości odczytu matrycy. Dla mnie większość ujęć w ruchu jest zamazana i niewyraźna, autofocus pracuje super, stabilizacja matrycy ogarnia, tryby filmowe i dodatki bajka, ale jeśli nie filmujemy statycznej osoby lub widoku ulicy czy natury jako takiej to cały obraz szlag trafia. Ja mam takie odczucia. Pod tym względem obraz z XH-2s jest dla mnie znacznie lepszy. Już mnie to fuji wkurza, mam 3 sztuki i mam powoli dosyć, ale obecnie tylko dwa aparaty wydają mi się sensowne A7SIII i wspomniany Xh-2s.poza tym ten S5II ma same plusy i strasznie kusi.
Nie mam X-H2s, tylko XT-4, XT-3 i Xt-2. Do samego X-H2s niewiele mogę się przyczepić, ale zawiedziony jestem już ogólnie systememi tym AF, manualnym ostrzeniem, wolnymi obiektywami i kolorami na f-logu, które zaczęły mi stwarzać problemy, w dodatku firmy wciąż nie traktują fuji tak poważnie jak Sony czy Canona więc akcesoria czy współdziałanie z firmami trzecimi tego systemu jest takie sobie.
Choć to się powoli zmienia. balans bieli w Fuji czasem mnie zaskakuje. Z reguły ustwaiałem 5600K w dzień i zawsze było ok. Od czasu jak się bawie f-logiem i wciąż mam wrażenie, ze cos jest nie tak, a to za ciepło a to za dużo zieleni, żółtego itp. Czasem obraz z tego samego dnia wygląda dla mnie nieco inaczej kolorystycznie, bo tu były chmury a tam zaświeciło słońce i któraś z barw wybiła się mocniej. Może to mocno subiektywne, ale coraz częściej coś mi w tym nie leży. Jak zaczynałem na Xt-2 to pierwsze sample z Clasic Chrom czy NegStd to było dla mnie i dla innych efekt Wow. Teraz używam loga bo chcę jak największego DR. I jakoś tak czuję, że mam pod górę. Możliwe, że się zraziłem. Sam nie wiem. Fajnie, że w X-H2s w końcu jest duże HDMI.
