Ślubniak do oceny

oraz innych, leżące w podobnej tematyce produkcji
8kmichal
Awatar użytkownika

Ślubniak do oceny

21.08.2020, 23:45

Witajcie,
dawno nie wrzucałem nic na forum - trzeba nadrobić zaległości. Jak wielokrotnie wspominałem, nie ma nic lepszego niż krytyka i wytykanie błędów przez kolegów z branży.

Żaden ze mnie ślubny fachowiec i ekspert, podejmuje się zlecenia 2-3 razy w sezonie, głównie pocztą pantoflową. Zawsze podczas rozmowy z młodymi mam to samo podejście - nie mam żadnych pakietów "złotych" "diamentowych" i innych, sprawdzam ich oczekiwania i uzgadniamy pewną cenę, ilość kamer, dodatków itd. Umawiam się też na niezłe widełki czasowe w stylu 20-90 minut, bo nigdy nie wiem co się będzie działo i co będzie wartego do pokazania. (a nagram co tylko chcecie).

Staram się też unikać słodko-pierdzących filmów, bardziej nastawiając się na styl reportażowy wyniesiony z imprez sportowych - w montażu jak i obrazie.
Sprzęt: A7III, Fs5, Mavic Pro i Mavic 2 Pro (miałem sporo zdjęć okolicy w archiwum), Tascam Dr60, Rode Go, Ntg-2, Sigma 24-70 2.8, Canon 70-200 2.8, Sigma 18.35 1.8, Ronin S. Sporo z ręki. Trochę statyw. Muza - Musicbed.


https://youtu.be/kSdF04M3cnI
Dziękuję za Was czas ;) :arrow:
kulfi82
Awatar użytkownika

Ślubniak do oceny

22.08.2020, 11:31

na wstępie Cię zacytuję "nie ma nic lepszego niż krytyka i wytykanie błędów przez kolegów z branży". Więc zacznę od krytyki :D

- kolor / trochę mdło wyszło i za płasko, cały czas miałem wrażenie jakby jakiś fade był na czernie nałożony. Przydałoby się trochę więcej kontrastu
- w niektórych ujęciach nie czuć sprzętu - A7III, 24-70, 18-35 w teorii powinno zamiatać a tu czasami mamy ujęcia przeciętne lub przestrzelone pod względem ostrości. Być może to YT pojechał z kompresją.
- brak napisów-tłumaczenia na końcu. Co z tymi co "My name is 20 yers old".

+ spoko montaż bez słodkiego pierdzenia,
+ jak na 2-3 akcje w sezonie to ładnie wszystko złapane i zaplanowane,
+ młodzi będą zadowoleni

:) :) :)
"Ojciec Zdzicha"
8kmichal
Awatar użytkownika

Ślubniak do oceny

22.08.2020, 12:10

Dzięki. Jak dla mnie - możecie jechać po bandzie z bomby z krytyka. Od tego mamy forum i na to liczę wrzucając tu robotę.

Kolory faktycznie nie urywaj, choć starałem się zbliżyć do naturalności i nie przesadzić z gałkami.
80% to 24-70 grane na 2.8 z AF. Ostatnio coraz mocniej przekonuje się do af w aparacie.

Młodzi nie chcieli tłumaczenia w klipie. Będzie w filmie dłuższym rodzinnym i tylko przy ważniejszych momentach.
razor89md
Awatar użytkownika

Ślubniak do oceny

31.08.2020, 20:54

W końcu się zebrałem i obejrzałem :)

Podoba mi się, że jest mocno reportażowy, przynajmniej jak tak go odebrałem ;)
Lubie jak jest sporo dialogów w klipie i jak są odgłosy z przygotowań ;)

Jak dla mnie zbyt płasko i rzeczywiście czasem jakieś mydło się zrobiło np na przysiędze młodego, ale jestem zmęczony może źle widzę ;)
Ja bym zrobił pewnie połowę krótszy bo lubię takie max do 2:30 ale zawsze powtarzam to nie nam tylko młodym ma się podobać ;)

Btw. ile ma finalna wersja długości?
Sam to ogrywałeś czy z kimś?
8kmichal
Awatar użytkownika

Ślubniak do oceny

31.08.2020, 21:14

razor89md pisze:...


Jeszcze nie wiem ile wyjdzie całość... ciężko powiedzieć. Wyjdzie ile wyjdzie, nigdy nie umawiam się na czas :) Miałem pomoc na życzenia, pierwszy taniec i ... w sumie tyle. Pierwszy blok taneczny trwał jeden utwór bo było za gorąco i bawić zaczęli się ok 22giej, więc nie było sensu trzymać człowieka na sali.

Wszystkie dźwięki reportażowe grałem Rode Videomic Pro jak coś ;) Nałożony na aparat i grany "z łapy" :)

Wróć do „Nasze relacje ze ślubów”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal