Reklama dla startup'u

blackeye

Reklama dla startup'u

17.03.2020, 09:19

Nagrane w jeden dzien, krytyka mile widziana:

https://www.youtube.com/watch?v=GLtVLlQ ... e=youtu.be
pierdyl
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

17.03.2020, 21:59

Dla mnie bomba! Naprawdę super :) Jedynie dwie rzeczy mi nie pasują: Pierwsza, to przejście od 0:24 z klawiatury na animacje (sam najazd na klawiaturę jest ok, ale brak jakiegoś połączenia z animacją). Druga sprawa to szybkie wyciszenie muzyki w 1:18. Poza tymi drobnostkami jest zajebiście :)
blackeye

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 08:35

Dzieki za komentarz. Ciesze sie, ze przypadlo ci do gustu. Jesli chodzi o animacje to calosc mi nie lezy. Powinnismy to komus zlecic ale budzet nie pozwalal. 1:18- teraz to slysze, dzieki.
arelemm
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 10:56

Jeśli można też coś wtrącić to tak:

1. Ujęcia na prawdę sztosikowe. Jest pięknie. Kolory bomba do 0:24
2. Te przejście w animację gryzie z dwóch powodów: a) niezgodność kolorów - ciepła klawiatura w ostro zimny tunel (może warto zamiast z klawiatury to z ekranu macbooka o podobnym kolorze wejść w animację) b) niezgodność kształtu - może spróbować to nadrobić, czymś na ekranie (biała kropka z logo SCURI) ;)
3. 0:32 - coś nie tak z kolorami (jakieś takie plastikowo-panasonikowe) i wygląda jakby suwak jasności był za bardzo ściągnięty w dół (mat bieli);
4. Ujęcia w domu do 0:49 jest zgodność kolorów ale od 0:50 do 1:03 jest niezgodnie z poprzednim żółtawym zafarbem na rzecz tego czerwnoego, który subiektywnie, nawet biorąc te ujęcie osobno troszkę mnie gryzie, szczególnie na twarzach. Żeby nie było, ujęcia cały czas super;

To, tak jalbym bardzo się czepiał, ale generalnie jak ja bym zrobił sam taką produkcję, byłbym z siebie dumny ;)

Pozdro! Tylko tak dalej!
blackeye

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 12:04

Dzieki za pomoc i mile slowo. Kuleje bardzo w kolorowaniu, obiecuje sobie, ze naucze sie w koncu podstaw ale jakos nie moge sie zebrac. Moze zna ktos jakis godny polecenia kurs, bo wyglada na to, ze teraz bedzie troche czasu.
alias
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 12:36

blackeye pisze:Źródło posta Kuleje bardzo w kolorowaniu, obiecuje sobie, ze naucze sie w koncu podstaw ale jakos nie moge sie zebrac. Moze zna ktos jakis godny polecenia kurs, bo wyglada na to, ze teraz bedzie troche czasu.

dokładnie, koloryzacja kuleje tu bardzo mocno
właściwie każde ujęcie jest inne pod jakimś względem, a na moim sprzęcie to wyłazi wszytko z podwójną siłą ;)
i teraz rodzi się pytanie,
czy Ty masz odpowiedni sprzęt i warunki żeby zrobić poprawną koloryzację?
bo najpierw to, a potem kurs, nigdy odwrotnie ;)
blackeye

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:06

Pracuje na Macbook Pro Retina 2013.
alias
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:14

blackeye pisze:Źródło posta Pracuje na Macbook Pro Retina 2013

Macbooki Pro z Retiną dają bardzo porządny obraz, przynajmniej nowe
nie wiem jak taki 7 letni się zachowuje, nie miałem nigdy okazji sprawdzić tego
natomiast nie napisałeś w jakich warunkach to robisz,
bo błędy które popełniasz są znacznie grubszego kalibru niż te które mogą wynikać z pracy na Macbookach Pro z Retiną
napisz tez, w jakim programie pracujesz
blackeye

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:27

Dzieki za pomoc @alias. Tak naprawde, mam bardzo znikoma wiedze jesli chodzi o kolorowanie. Zdaje sobie sprawe, ze robie to w zly sposob ale opisze ci workflow. Nagrywam Sony fs7 w CineEi (z Slog sobie nie radzilem). Do edycji uzywam PP. Najpierw nakladam look z Magic Bullet Looks a nastepnie Lumetri (PP)> i przesuwam suwaki w Basic Colour Correction (nie ruszam nigdy White, Blacks, nie uzywam zadnych wykresow, histagramow, colour wheels itd.) Czyli kolejnosc efektow na klipie to Magic Bullet Looks a potem Lumetri.
alias
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:33

blackeye pisze:Źródło posta Do edycji uzywam PP. Najpierw nakladam look z Magic Bullet Looks a nastepnie Lumetri (PP)> i przesuwam suwaki w Basic Colour Correction (nie ruszam nigdy White, Blacks, nie uzywam zadnych wykresow, histagramow, colour wheels itd.) Czyli kolejnosc efektow na klipie to Magic Bullet Looks a potem Lumetri.

a czy ten klip montowałeś i korygowałeś kolory w tych samych warunkach, czy było to rozciągnięte w czasie i warunki się zmieniały?
nadal nie wiem też, czy robisz to w odpowiednio przygotowanym pokoju czy może na ławeczce na tarasie domu? ;)
blackeye

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:37

Tak, wszystko bylo robione w biurze, w pokoju bez okien.
alias
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

19.03.2020, 13:49

blackeye pisze:Źródło posta Tak, wszystko bylo robione w biurze, w pokoju bez okien.

ok, więc ja tu widzę potrzebę zmiany w sprzęcie polegającą na kupienie dodatkowego dużego monitora żebyś porządnie widział co robisz
a do tego zmiana Twojego workflow, który tak naprawdę ma bardzo mało wspólnego z prawdziwą korekcją i koloryzacją filmową
ale to już dłuższy temat do rozwinięcia
luke
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

20.03.2020, 11:03

Brawo! Jak zwykle - rewelacja!
blackeye

Reklama dla startup'u

21.03.2020, 09:20

Brawo! Jak zwykle - rewelacja!
Dzieki!
kulfi82
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

21.03.2020, 11:44

bardzo dobre, fajnie się ogląda - również ta animacja mi się nie podoba, taki tani stock :/
"Ojciec Zdzicha"
blackeye

Reklama dla startup'u

21.03.2020, 20:48

taki tani stock :/
$8
Dzieki.
sven

Reklama dla startup'u

21.03.2020, 21:23

Super realizacja! Gratuluję! Sugerowałbym jedynie załadowanie tego na YT w 4k wtedy jakość nawet w 1080 będzie lepsza (nie będzie tego macroblockingu). Nagrywałeś Panasem, czy BM?
Piotr Krężel
Awatar użytkownika

Reklama dla startup'u

21.03.2020, 22:55

Bardzo fajnie,dobra rezyseria aktorów i dobry copywriting robią swoje :)
Aktorzy to epizydości czy zawodowcy?
Pozdrawiam
Piotr @ngc Krężel
http://24fps.pl Filmy Promocyjne i Reklamowe, wizualizacje 3D
http://rental.24fps.pl Wypożyczalnia sprzętu filmowego
blackeye

Reklama dla startup'u

22.03.2020, 21:19

Dzieki. Nagrywane starym fs7. Z braku czasu 90% stare szklo 14-105. Rzadko nagrywam w 4K, ten projekt byl nagrany w 1080p.

Jesli chodzi o aktorow to siwy pan z broda bral udzial w kilku wysokobudzetowych produkcjach. Reszta statysci i pracownicy firmy. Rezyseria przewaznie kuleje ale tym razem wszystko bylo niezle zaplanowane.

Wideo najpierw zlozylem, a nastepnie zlecilismy napisanie narracji.

Wróć do „Nasze fabuły, reklamy, reportaże, teledyski”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal