Aplikacja z biletami komunikacji miejskiej

Humor, off-topic
szczemp

6.11.2019, 08:47

Witajcie.
Szukam dla mojej mamy jakiejś aplikacji do obsługi biletów komunikacji miejskiej w Krakowie. Problem jest taki, że mama jest bardzo 'nietechniczna' i aplikacja ma być najprostsza jak się da. Ma działać tak. Bilety można kupić wcześniej (mama tego nie ogarnie na przystanku) i po wejściu do tramwaju wystarczy kliknąć 'Skasuj'. Tak, żebym mógł jej kupić kilka biletów w domu, a ona sobie tylko będzie kasować wchodząc do tramwaju. Pobieżnie przyjrzałem się apce mpay i wywnioskowałem, że tam bilet trzeba kupić przed wejściem do tramwaju i bilet od razu jest skasowany.
fotorimex
Awatar użytkownika

6.11.2019, 10:01

Ja osobiście do biletów korzystam ze SkyCash bo są tam też bilety do pociągów, kina oraz parkometry. Obecnie banki wprowadzają możliwość zakupu biletów w swoich aplikacjach. Wiem, że jest to m.in. w aplikacji IKO dla PKO BP .
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
Luminaris
Awatar użytkownika

6.11.2019, 10:10

"jakdojade"
nie wiem tylko czy w Krakowie działa sprzedaż biletów
Aro

6.11.2019, 10:44

Ja korzystam z Mobilet jak muszę, doładowujesz konto i potem kupujesz bilet wpisując linie jaka jedziesz.
alias
Awatar użytkownika

6.11.2019, 10:47

szczemp pisze:Źródło posta Szukam dla mojej mamy jakiejś aplikacji do obsługi biletów komunikacji miejskiej w Krakowie.

a nie sensowniejsza byłaby migawka w tej sytuacji?
szczemp

9.11.2019, 09:18

Aplikacja od banku odpada. Za duże ryzyko, że mam coś naklika groźnego.
Jakdojade sprzedaje w Krakowie, ale najpierw trzeba wybrać linię, a dopiero potem kupić bilet. Za bardzo skomplikowane.
Skycash wymaga przesłania zdjęcia dowodu do weryfikacji konta. Znaczy nie sprawdzałem, ale w kilku instrukcjach to się przewijało.
Mobilet wydaje się najprostszy. Ale tego nie zauważyłem
Aro pisze:Źródło posta potem kupujesz bilet wpisując linie jaka jedziesz

Chyba, że mas na myśli wybór przewoźnika.
Aro

9.11.2019, 11:39

szczemp pisze:Źródło posta Aplikacja od banku odpada. Za duże ryzyko, że mam coś naklika groźnego.
Jakdojade sprzedaje w Krakowie, ale najpierw trzeba wybrać linię, a dopiero potem kupić bilet. Za bardzo skomplikowane.
Skycash wymaga przesłania zdjęcia dowodu do weryfikacji konta. Znaczy nie sprawdzałem, ale w kilku instrukcjach to się przewijało.
Mobilet wydaje się najprostszy. Ale tego nie zauważyłem
Aro pisze:Źródło posta potem kupujesz bilet wpisując linie jaka jedziesz

Chyba, że mas na myśli wybór przewoźnika.

Nie, numer linii, wchodzisz w zakładkę komunikacja miejska, potem klikasz w przewoźnika (którego dodaje się raz i aplikacja go zapamiętuje), wybierasz czy jedziesz autobusem czy tramwajem, klikasz na wybrany bilet i tam musisz wpisać numer linii, klikasz skasuj i dopiero masz bilet. Plus jest taki, ze wszystko jest bardzo duża czcionką i po kilku razach mama na pewno zapamięta bez problemu. Musisz mamie tez jeszcze wytłumaczyć jak pokazać bilet kontrolującemu, bo każdy bilet to tak naprawdę kod qr i jak kontroler sprawdza to musi go zeskanować.

EDIT: No i jeszcze jeden duży plus, ze możesz mamie wpłacić na konto z aplikacji stówę i nie musi za każdym razem bawic się blikiem czy aplikacja z banku, tylko kupuje bilet.
szczemp

9.11.2019, 11:48

Właśnie sprawdzam to co piszesz i nie zauważyłem wyboru lini. Mam tak:
Komunikacja miejska -> Kraków (dodałem raz) -> do wyboru bilety ulgowe lub normalne (dla mamy ulgowe, bo emeryt) -> lista biletów -> wybieram np jednoprzejazdowy -> skasuj.
Nigdzie nie było wyboru linii. Może to zależeć od miasta. Warszawa np ma bilety czasowe, bilety krótkookresowe i bilety jednorazowe przesiadkowe tam gdzie Kraków ma ulgowe i normalne.
Aro

9.11.2019, 12:09

Czyli to zalezy od przewoźnika, ja w Katowicach mam tak jak napisałem. W takim układzie chyba nie ma prostszej aplikacji.

Wróć do „Luźne tematy”