Naprawa uszkodzonego pliku wideo

Oprogramowanie niewymienione wcześniej
SylwekK
Awatar użytkownika

Naprawa uszkodzonego pliku wideo

27.01.2020, 18:23

Być może był tu już podobny temat chociaż forumowa wyszukiwarka nie za bardzo chciała ze mną w tej kwestii współpracować, dlatego założyłem ten temat, bo może ktoś skorzysta.
Ostatnio na urodzinach dziecka niespodziewanie podczas nagrywania zresetował mi się telefon (jak się okazało bateria już swoje przepracowała) i nie było by problemu gdyby to się nie stało podczas najważniejszej części uroczystości czyli wniesienia tortu i zdmuchnięcia świeczki (toż to jak przysięga w kościele :lol: ). Oczywiście plik (mp4 - avc1) nie do odtworzenia ani w telefonie ani na kompie żadnym znanym mi programem czy konwerterem. Po przeszukaniu neta trafiłem na kilka programów godnych zainteresowania - jeden (videorepair zajmujący aż 140MB) w wersji free bez problemu naprawiał tylko 50% (czasem dobre i to) natomiast drugi (Digital Video Repair - tylko około 600kB) odzyskał cały(!) materiał. Ciekawe jest to, że programy analizują plik i jeśli nie dają rady to proszą o wzorzec (fragment sprawnego pliku filmowego) nagrywany tym samym sprzętem i dalej to już z górki :) Oczywiście może się zdarzyć, że plik ma tylko jakąś wielkość natomiast w środku są same zera - no z g..a bata nie ukręcisz, ale to chyba wiadomo ;)
Mój plik wideo pochodził z telefonu LG G4 - tak, wszelkie uroczystości rodzinne, wypady, wycieczki, itd. nagrywam telefonem, a nawet służy jako kamera rezerwowa podczas ślubów bo mam go pod ręką i wystarczająco dobrze nagrywa.
Wiem, że czasem zdarzają się takie wpadki z plikami i życzę wam abyście nigdy nie musieli korzystać z powyższych (i podobnych) programów, jednak dobrze wiedzieć, że zawsze jest jakaś szansa na odzyskanie ważnego materiału, który niespodziewanie uległ uszkodzeniu.

Dodano po 17 minutach 24 sekundach:
Aha, dodam jeszcze, że robiłem test podzielonego pliku na kawałki (za pomocą TC zrobiłem kilku megabajtowe fragmenty). Pierwszy fragment się odtwarzał prawidłowo (co zrozumiałe, bo posiadał nagłówek), następne fragmenty jednak już nie. Po próbie ich naprawy videorepair dał radę odbudować nagłówki ale DVR niestety nie rozpoznawał części bez nagłówka. Ot, ciekawostka taka 8-)
http://www.sylwekkuna.com
Panasonic GH2, Zoom H2, Steadycam,
DO SPRZEDANIA Kran kamerowy 2/4/6m z automatycznym celowaniem
szczemp

Naprawa uszkodzonego pliku wideo

28.01.2020, 13:35

Kiedyś dostałem materiał z jakiejś podróby gopro, gdzie operator wyłączył kamerę zamiast zatrzymać nagrywanie. Niby kamera powinna sama zamknąć plik i dopiero się wyłączyć, ale to podróba, więc plik był zepsuty. Udało się go naprać w vlc.
SylwekK
Awatar użytkownika

Naprawa uszkodzonego pliku wideo

28.01.2020, 13:46

VLC jest fajnym kombajnem, niestety nie każdą usterkę zaakceptuje. Kluczem, czego jestem właściwie pewien, w powyższych rozwiązaniach jest drugi sprawny plik wzorcowy do odbudowania struktury nagłówka.
http://www.sylwekkuna.com
Panasonic GH2, Zoom H2, Steadycam,
DO SPRZEDANIA Kran kamerowy 2/4/6m z automatycznym celowaniem

Wróć do „Inne”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal