Variable transform w FCPX

arelemm
Awatar użytkownika

Variable transform w FCPX

19.12.2017, 21:07

Witajcie. Czy jest jakiś myk żeby zrobić zmienny transform pomiędzy dwoma kluczowanymi punktami. Na nasze: Przybliżam napis od 50% do 100%. w 2 sekundy. Napis sobie rośnie liniowo. Chciałbym żeby rósł hiperbolicznie ;) (przyspieszająco. Da się pomijając niedokładne i żmudne klatkowanie (kluczowanie)?

Dodano po 12 minutach 4 sekundach:
I jeszcze jedno... jak już postawię sobie dwa klucze to można je, pomijając menu transform i klikanie NEXT, zobaczyć na timeline i np. przesunąć, czy pozostaje usunąć i postawić w nowym interesującym mnie miejscu?
Najrad
Awatar użytkownika

Variable transform w FCPX

20.12.2017, 10:15

Ad2
Prawy klawisz na klip i z menu "Show Video Animation" - pokazuje wszystkie klatki kluczowe, aby dobrać się do konkretnych zmiennych trzeba wybrać z dodatkowego menu - które rozwinie się wraz z wydanym poleceniem.
Ad1 jak wyżej, ale wybór pomiędzy klatkami w przypadku "position" jest pomiędzy: linear i smoth. Można chyba - gdybam bo wieki już tego nie robiłem - regulować zakres "smoth" zmieniając widok w monitorze source - wyświetlają się wtedy przerywane linie symulujące ścieżkę animacji i punkty graniczne, które powinny mieć "wąsy" do precyzyjniejszego dostosowania wyhamowania.
arelemm
Awatar użytkownika

Variable transform w FCPX

20.12.2017, 12:21

Wielkie dzięki! Dziś poszperem :). Przechodząc na fcpx zdawałem sobie sprawę, że w Polsce chyba nie jest to najpopularniejszy soft i może być ciężko z pomocą, forum, tutkami PL. Czy na naszym forum tylko Ty i o ile dobrze kojarzę Razor korzystacie z fcpx?

P.S. NAJRAD z czego korzystasz do motion trackingu?
Najrad
Awatar użytkownika

Variable transform w FCPX

20.12.2017, 18:02

https://coremelt.com/products/trackx-powered-by-mocha
FCPX to świetny program, wymaga jedynie porzucenia wcześniejszych przyzwyczajeń, ale zrekompensuje Ci to małymi wymaganiami sprzętowymi,a co za tym idzie nie musisz co rok zmieniać komputera na nowy :) Mało ludzi używa, bo Makówki drogie i coraz droższe, a ostatnio był spoory zastój w hardware - nie licząc macbooków, ale kto by tam pracował na laptopie.

Wróć do „Final Cut”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal