Szybkie pytania

Dział dla początkujących
szczemp

Szybkie pytania

15.05.2018, 18:57

razor89md pisze:Źródło posta który serwis?

Ja polecam studio 5s. Regulowali mi autofokus w puszce, zrobili czyszczenie czujnika i matrycy.
Janusz_b
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

16.05.2018, 11:48

the_watcher pisze:Źródło posta Nie tak dawno temu ktoś szukał prostego programiku do przycinania klipów
Nie tak dawno temu ktoś dostał odpowiedź, jaki programik może to efektywnie zrobić...
Niestety nie potrafię tego znaleźć, ktoś pamięta? :D

(chcę poobcinać badziewny początek i zakończenie kilkudziesięciu plików, zanim oddam klientowi surówkę, niekoniecznie rekodując wszystko w NLE)


Ja też szukałem takiego programu, szczególnie ważna dla mnie była obsługa plików 4K, niestety większość programów na tym poległa... Udało mi się znaleźć programik, który spełnił moje oczekiwania:
http://www.machetesoft.com/download-vid ... chete.html

Wycina (bez rekodowania) to, co niepotrzebne, poza tym łączy bezstratnie pliki (np. z drona te z limitem 4 gb). Tego właśnie szukałem.
Janusz_B
DVX200 i GH5, GH4, G7 ze słoikami na sporej półce.
the_watcher
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

16.05.2018, 15:55

Maczeta, dobra nazwa! :D Dzięki, Janusz, za linka, w międzyczasie znalazłem takie cóś: https://github.com/mifi/lossless-cut/releases też daje radę (4K, 2.7K), ale ten Twój wygląda znacznie bardziej zaawansowanie.
I też chciałem podczyścić filmy z drona, które robiłem dla studia filmowego, nawet surówkę trzeba oddać 'wyglądającą' :P
Mafox_
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

17.05.2018, 11:46

hej, jaki prosty programik polecacie do oglądania video z waveformem ? Tzn. żeby na górze było wideo a tuż pod nim ścieżka dźwiękowa, tak jak w programie do edycji.
eX3

Szybkie pytania

17.05.2018, 13:00

Panowie potrzebny mi program do obrotu plików mp4.. o 90/180%.. najlepiej bez renderowania.. mam tego ze 100plików.. i nie bardzo mi się chce wrzucać to w vegasa u siebie :D
virtualdub nie chce czytać tych plików, coś łatwego i prostego w użyciu? najlepiej bym podrzucił znajomej i niech sobie sama klika ;)
Origami
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

17.05.2018, 13:16

Wyłączyłem sobie podgląd plików na timeline w SV i niestety nie potrafię tego odwrócić :/ Ktoś wie gdzie włączyć opcję?
mav
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

17.05.2018, 13:18

Options -> Preferences -> Video
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Degenerado

Szybkie pytania

17.05.2018, 13:19

eX3 pisze:Źródło posta Panowie potrzebny mi program do obrotu plików mp4.. o 90/180%.. najlepiej bez renderowania.. mam tego ze 100plików.. i nie bardzo mi się chce wrzucać to w vegasa u siebie :D
virtualdub nie chce czytać tych plików, coś łatwego i prostego w użyciu? najlepiej bym podrzucił znajomej i niech sobie sama klika ;)


avi demux patrzyłeś ? darmowy i działa
Mafox_
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

17.05.2018, 13:59

Janusz_b pisze:Źródło posta
the_watcher pisze:Źródło posta Nie tak dawno temu ktoś szukał prostego programiku do przycinania klipów
Nie tak dawno temu ktoś dostał odpowiedź, jaki programik może to efektywnie zrobić...
Niestety nie potrafię tego znaleźć, ktoś pamięta? :D

(chcę poobcinać badziewny początek i zakończenie kilkudziesięciu plików, zanim oddam klientowi surówkę, niekoniecznie rekodując wszystko w NLE)


Ja też szukałem takiego programu, szczególnie ważna dla mnie była obsługa plików 4K, niestety większość programów na tym poległa... Udało mi się znaleźć programik, który spełnił moje oczekiwania:
http://www.machetesoft.com/download-vid ... chete.html

Wycina (bez rekodowania) to, co niepotrzebne, poza tym łączy bezstratnie pliki (np. z drona te z limitem 4 gb). Tego właśnie szukałem.

do szybkiego cięcia klipów Filmora też nadaje się idealnie - nic nie koduje,rekoduje, po prostu wczytujesz film, zaznaczasz gdzie ma uciąć i zapisujesz film ... w parę sekund. https://filmora.wondershare.com/
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

17.05.2018, 18:58

wiecie może co to za kamerka?
pachnie mi jakimś 3D

Obrazek
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

18.05.2018, 10:47

czy ma ktoś namiar (lub mógłby podesłać) krótkiego surowego sampla 10s-20sekund z A7S2 lub A73. Dowolna rozdziałka w profilu s-log lub cine4 bez gradingu. Istotne aby na planie była jakaś osoba.
"Ojciec Zdzicha"
razor89md

Szybkie pytania

18.05.2018, 11:05

Panowie jakiś czas temu 24-70 wypadł z plecaka i wygiął się gwint to nakręcania filtrów, serwis to naprostuje?

Filtra nie da się aktualnie zamocować :?
fotorimex
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

18.05.2018, 11:23

razor89md pisze:Źródło posta wygiął się gwint to nakręcania filtrów, serwis to naprostuje?

Raczej będzie trzeba wymienić cały ten element
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

28.05.2018, 20:48

dokładnie tak, SC7 to kabelek dedykowany do iPhona i iPad
z mikrofonami VideoMic GO oraz VideoMicro

http://cdn1.rode.com/sc7_datasheet.pdf
yotka
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

28.05.2018, 20:56

alias pisze:Źródło posta dokładnie tak, SC7 to kabelek dedykowany do iPhona i iPad
z mikrofonami VideoMic GO oraz VideoMicro

http://cdn1.rode.com/sc7_datasheet.pdf

I rozumiem, że jakbym chciał robić z iphone streama na youtube i podłączę videomicro za pomocą tego kabla to zbierze on sygnał z mikrofonu zewnętrznego? :D Wiem, że to dość głupie pytanie ale chciałbym mieć pewność bo nigdy nie robiłem takich rzeczy
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

28.05.2018, 21:39

yotka pisze:Źródło posta I rozumiem, że jakbym chciał robić z iphone streama na youtube i podłączę videomicro za pomocą tego kabla to zbierze on sygnał z mikrofonu zewnętrznego?

tak,
ostatnio byłem na relacji online gdzie jedna całkiem poważna telewizja używała iPhona z zewnętrznym mikrofonem oraz obiektywem będącym nakładka na obiektyw wbudowany
ten obiektyw miał nawet zoom ;)
generalnie widziałem efekt końcowy i powiem szczerze że był znakomity jak na tego typu rozwiązanie :D
yotka
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

28.05.2018, 22:11

Dlatego sam nie mając specjalnego budżetu postanowiłem użyć telefonu, w zasadzie to najprostsza z możliwych opcji.
kms

Szybkie pytania

5.06.2018, 15:22

Potrzebna pilnie pomoc... Nagrywam dźwięk mikrofonem Rode NTG4+ na zoom h2n. Montuję film, renderuje i tych dźwięków nie ma przy odtwarzaniu na niektórych urządzeniach. Jeśli przy montażu użyję filtra "balance" i wyrównam kanał lewy i prawy, to robi się cisza... o co chodzi?
mav
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2018, 15:26

Było milion razy. Użyj mono z jednego kanału. Zapewne zła faza
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
gladiac

Szybkie pytania

5.06.2018, 15:31

yotka pisze:Źródło posta Dlatego sam nie mając specjalnego budżetu postanowiłem użyć telefonu, w zasadzie to najprostsza z możliwych opcji.


sam kilkakrotnie tak pracowałem jako dodatkowe źródło dźwięku przy setkach i dawało rade :)
kms

Szybkie pytania

5.06.2018, 16:06

mav pisze:Źródło posta Było milion razy. Użyj mono z jednego kanału. Zapewne zła faza

Gdzieś mi się właśnie taki post rzucił w oczy, ale nie mogłem odszukać. Czego to wina? Kabel, ustawienia, mikrofon?
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2018, 18:17

kms pisze:Źródło posta Czego to wina? Kabel, ustawienia, mikrofon?

tego co nagrywał dźwięk, że nie sprawdził fazowości :D
a teraz przerób kabel ;)
kms

Szybkie pytania

5.06.2018, 23:23

Ok ;) Biorę to na klatę ;) A kabel idzie do poprawki do sklepu, w którym mi lutowali ;)
damiano

Szybkie pytania

10.06.2018, 14:27

Kupiłem Tascama DR-40, jakie kable kupić żeby mieć ze sobą i żeby nigdy nie było problemu z wpięciem się do orkiestry? Póki co po poprzednim rejestratorze mam 1)mini jack-duży jack, 2) mini jack-dwa duże jacki, 3)mały jack-czincza.
Jakim kablem uzyskam najlepszy sygnał?
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

10.06.2018, 14:33

95% to będzie 2xTRS 1.4" lub RCA a do DR-40 XLR
"Ojciec Zdzicha"
Krzychu
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

10.06.2018, 20:32

Ja mam TRS - RCA oraz na wszelki wypadek TRS - TRS.
razor89md

Szybkie pytania

18.06.2018, 17:44

Serwis który zajmie się monopodem manfrotto?
Dividex

Szybkie pytania

18.06.2018, 18:40

razor89md pisze:Serwis który zajmie się monopodem manfrotto?

Też skrzypią ci „nogi”?

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal